Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie mo偶na dodawa膰 nowych odpowiedzi.

Go艣膰 Smutenka

KOBIETY A PROBLEMY W ZWIAZKU

Polecane posty

Go艣膰 optymist
josi - dobrze , 偶e starasz si臋 rozszyfrowa膰 faceta. Ale nie uog贸lniaj. Je艣li mia艂a tego pecha, 偶e trafi艂a艣 na faceta, kt贸ry czuje wstr臋t do kobiet, to trudno. Dobrze, 偶e go wyczu艂a艣. Taki jest 艣wiat. Ale wiedz, 偶e s膮 faceci, kt贸rzy potrafia doceni膰 to, co kobieta wnosi sob膮 w ten 艣wiat. Jeste艣cie wspania艂ymi istotami, a to, 偶e jaki艣 dewiant Ci si臋 trafi艂, to tylko pech lub po prostu "wypadek przy pracy". 呕ycz臋 Ci wszystkiego najlepszego i wspania艂ych prze偶y膰...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Od Plomyczka Dawnej Watry
Aktualnie zajmuj臋 si臋 tym aspektem osobowo艣ci, bo dzieki ksi膮偶ce 馃尰 "Toksyczne zwiazki" Pia Mellody馃尰, odkry艂am jakie to wa偶na sprawa i ze mam z tymi sowimi granicami du偶y problem. Zar贸wno z granicami zewnetrznymi jak i wewn臋trznymi. Przeczyta艂am, ze Osoby wsp贸艂uzaleznione maj膮 trudnosci z: 1. Odczuwaniem w艂asnej warto艣ci; 2. Wytyczaniem funkcjonalnych granic; 3. Do艣wiadczaniem i wyrazaniem swojej rzeczywistosci; 4. Zaspokajaniem swoich doros艂ych potrzeb i pragnie艅; 5. Do艣wiadczaniem i wyrazaniem swojej rzeczywisto艣ci w spos贸b umiarkowany. Ten temat jest o granicach Systemy granic sa niewidzialnymi i symbolicznymi "p艂otami", maj膮cymi 3 cele: - Powstrzymuj膮 ludzi przed wkraczaniem na nasz teren i nadu偶ywaniem Nas - Powstrzymuuj膮 nas od wchodzenia na teren innych ludzi i nadu偶ywania ich - umozliwiaj膮 ka偶demu z nas osi膮gni臋cie poczucia "kim jeste艣my". Systemy tych granic sk艂adaj膮 si臋 z dw贸ch cz臋艣ci: ZEWN臉TRZNEJ i WEWN臉TRZNEJ. G R A N I C E Z E W N 臉 T R Z N E a) pozwalaj膮 nam ustali膰 dystans mi臋dzy nami a innymi lud藕mi i umo偶liwiaj膮 nam dawanie lub odmawianie pozwolenia na to, aby nas dotkn臋li. b) POwstrzymuj膮 nasze cia艂o od naruszneia czyjego艣 cia艂a Fizyczna cz臋艣膰 tych granic pozwala nam na utrzymanie kontroli and tym, na ile pozwalamy si臋 zbli偶yc do nas ludziom oraz czy moga nas dotkn膮膰 czy nie. W E W N 臉 T R Z N E a) chroni膮 nasze my艣li, uczucia i zachowania oraz czyni膮 je funkcjonalnymi. Kiedy wykorzystujemy te granice, bierzemy odpowiedzialno艣膰 za nasz emy艣li, uczucia i zachowania oraz oddzielamy je od my艣li, uczu膰 i zachowa艅 innych ludzi; W ten spos贸b powtrzymujemy si臋 od obwiniania inncyh za to czujemy, myslimy i robimy. Powstrzymuj膮 one nas rownie偶 od brania odpowiedzialno艣ci za my艣li, uczucia i zachowania innych, co chroni nas przed MANIPULOWANIEM i rz膮dzeniem przez osoby, kt贸re nas otaczaj膮. ------> Osoba nie maj膮ca swoich granic nie moze by膰 艣wiadoma granic innych ludzi. Tak膮 osob臋, kt贸a przekracza granice innyc ludzi i wykorzystuje ich, mozna okresli膰 terminem napastnik (an offender). ------> Maj膮c nienaruszalne, elastyczne granice zewn. i wewn., ludzie mog膮 zachowa膰 swoja intymno艣膰, kiedy tego pragn膮, a jednocze艣nie s膮 chronieni przed poni偶aniem fizycznym, seksualnzm, emocjonalnym, intelektualnym lub duchowym ------> Ludzie, kt贸rzy wyro艣li w dysfunkcjonalnych rodzinach, zwykle cierpi膮 na r贸znego rodzaju upo艣ledzenie swoich granic i albo brak im zdrowej oslony, albo jest ona nadmierna. Oto 4 podst. rodzaje uposledze艅 systemu granic: 1) brak granic 2) uszkodzenie granic 3) mury zamiast granic) 4) przerzucanie si臋 od mur贸w do braku granic, a takze z powrotem. Ad1) Ludzie , kt贸rzy nie posiadaj膮 swoich granic, nie maj膮 poczucia, ze kto艣 ich poniza lub, ze oni ponizaj膮 kogo艣. Tacy ludzie mog膮 mie膰 trudno艣ci z powiedzeniem "nie" lub z oslonieciem si臋 przed nimi. Pozwalaj膮 sie wykorzystywac fizycznie, seksualnie, emocjonalnie, intelektualnie, nie wiedz膮c, ze maj膮 prawo powiedziec "przesta艅". lub " nie jestem odpowiedzialny za to co czujesz i my艣lisz lub jak si臋 zachowujesz". Ad2) Tutaj w systemie granic s膮 tzw. "dziury". Ludzie mog膮 czasami wobec niekt贸rych os贸b - powiedzie膰 "nie" i ustanowic te granice i zatroszczyc sie o siebie. A innym razem - lub wobec innych os贸b - s膮 niezdolni do wytyczenia swoich granic. tacy ludzie sa chronieni tylko cz臋艣ciowo. Kto艣 moze, np, ustanawia膰 granice miedzy sob膮 a wszystkimi innymi procz ma艂偶onka. Ludzie tacy maj膮 te偶 tylko cz臋艣ciow膮 艣wiadomos膰 granic innych ludzi. Wobez pewnych jednostek oraz w pewnych okolicznosciach staj膮 sie napastnikami, wkraczaj膮c w czyje艣 偶ycie i pr贸buj膮c nim manipulowac. Ad3) System murow zastepuje nienaruszalne granice i najcz臋艣ciej jest wznoszony ze z艂osci lub strachu. Ludzie, k贸rzy buduj膮 woko艂 siebie mur gnieweu, przekazuj膮 otoczeniu komunikat: " Je艣li si臋 do mnie zblizysz albo je艣li powiesz co艣 o tym-i-o-tym, wybuchn臋! Mog臋 Ci臋 uderzy膰 albo rykn膮膰 na ca艂e gard艂o, wi臋c uwazaj!" Ludzie omijaj膮 ich ze strachu przed wyzwoleniem sie tego gniewu. Ludzie buduj膮cy mur gniewu stronia od innych by czu膰 sie bezpeicznie. Dwa inne rodzaje mur贸w to -mur milczenia - nie emituj膮 ludzie z siebie takiego energetycznego pola emocji, jak wyzej -mur s艂贸w --- zalewa sie innych potokiem s艂贸w. Ad4) to ma miejsce gdy osoba wspp贸艂uzalezniona ukrywaj膮ca si臋 dot膮d za swym murem, wyjdzie zza niego i stanie si臋 podatna na zranienie. Taka osoba nagle u艣wiadamia sobie, ze jest bezbronna, poniewa偶 nie otaczaj膮 jej zadne granice. Gdy spotka napastnika nie umie sie bronic, nie ma granic. Bezbronna, wsytawiona na ciosy, odczuwa b贸l i szybko wycofuje sie za jakis mur, kt贸ry daje jej ochron臋. Sk膮d sie biora dysfunkcjonalne granice? Osoby wsp贸艂uzaleznione zapozyczaj膮 systemy granic od swoich rodzic贸w lub postanawiaj膮 post臋powa膰 ca艂kowicie odmiennie od swoich rodzic贸w, co r贸wnie偶 skutkuje skrajnosci膮.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Od Plomyczka Dawnej Watry
Dalsza cz臋艣c, k贸r膮 ucie艂o ;-) Kiedy nie mam zdrowych granic, nie jestem w stanie powiedzie膰, gdzie ko艅czy sie moja rzeczywisto艣膰, a zaczyna cudza. MOja rzeczywisto艣膰 miesza si臋 z rzeczywistosci膮 drugiej osoby i wydaje mi sie, ze mog臋 powiedizec tej osobie, co ma my艣le膰, czuc, robi膰, poniewa偶 ta osoba jest przed艂uzeniem mnie. MOze to by膰 bardzo irytujace dla tej osoby. Z drugiej strony mog臋 uwaza膰, ze potrafi臋 czyta膰 w myslach i uczcuiach tej osoby, opieraj膮c swoje zachowanie na mojej percepcji opinii, jak膮 ta osoba ma o mnie, poddaj膮c si臋 przez to kontroli tej osoby. Bardzo 艂atwo pozwalam sobie na kontrolowanie twojej rzeczywistosci w tych sferach, w kt贸rych sama nie posiadam granic. Je艣li moje zewn臋trzne granice nie istnieja, albo sa uszkodzone, 艂atwo pozwalam sobie na naruszanie Twojej rzeczywisto艣ci fizycznej lub seksualnej. Np. dotykam Ci臋 w taki spos贸b, w jaki chc臋 Ci臋 dotyka膰, albo utryzmuj臋 mi臋dzy nami dystans w taki sposob, w jaki chc臋 go utrzymywac, nie zwracaj膮c uwagi na T贸wj poziom zadowolenia, a my艣lac tylko o sobie. POpadaj膮c w skrajno艣膰, zupe艂nie nie dbam o siebie, nie m贸wi膮c Ci na ile mozesz si臋 zblizyc do mnie (fizycznie i emocjonalnie). W贸wczas ma miejsce tzw. kontrola negatywna --- gdy albo ja okre艣lam, co moge z tob膮 zrobi膰 bez Twojego pozwolenia, albo pozwalam Tobie okre艣li膰, co Ty mozesz ze mn膮 zrobi膰, podczas gdy pozwolenie Ci na to, nie le偶y w moim interesie. Je艣li brak mi granic wewn臋trznych lub gdy sa one uszkodzone, r贸wniez mog膮 zachodzi膰 dwie skrajne sytuacje: albo pozwalam sobie na m贸wienie Ci, co masz my艣le膰, odczuwac, robi膰 lub czego艣 nie robi膰, albo te偶 uwa偶am, ze musze pozwoli膰 Tobie na m贸wienie mi, co powinnam koniecznie my艣le膰, czu膰, robi膰. ----------------------------------------------------------------------------------- "Nikt nie jest w stanie upokorzy膰 Nas, bez naszego przyzwolenia" Eleonora Roosvelt

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 optymist
Do p艂omyczka dawnej Watry - podziwiam Ci臋 za trud wpisania tych "m膮dro艣ci". Zawsze to m贸wi臋, ksi膮偶ka ksi膮偶k膮, a 偶ycie swoje warto艣ci wnosi. Spr贸buj tak 偶y膰 ksi膮偶kowo, to albo Ty bedziesz nudna, albo Twoje 偶ycie. Nie neguj臋,i偶 jest pewna tam wiedza, kt贸rej przydatno艣膰 nie podlega dyskusji. Ja tak si臋 kiedy艣 zastanawia艂em, sk膮d si臋 bierze ta "chmura" wszystkich poradnik贸w z zakresy psychologii cz艂owieka....a to kobiety z Wenus, a to z Marsa, a to nie kocha, a ona szaleje ..itd. Chyba s膮 to prace magisterskie lub inne naukowe adept贸w wiedzy zwi膮zanej z PSYCHE, kt贸rzy maj膮c lekk膮 r臋k臋 do pisania zrobili na tym dobry interes. No bo np. pisze - "b膮d藕 sob膮,b膮d藕 asertywna - m贸w TAK lub NIE - konkretnie i zdecydowanie". Co z tego 偶e tak pisze, jak dziewczyna urodzi艂a si臋 z i艣cie dziewcz臋c膮 wra偶liwo艣ci膮 i delikatno艣ci膮 /co prawda, coraz trudniej takie si臋 spotyka/ i nie potrafi powiedzie膰 komu艣 NIE!! Koniec moich wypocin. pozdrawiam

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET !!! http://kampania.amnesty.org.pl/ * wi臋cej kobiet w wieku od 15 do 44 lat umiera na skutek przemocy ni偶 na raka, malari臋 czy w wypadkach drogowych? * w ci膮gu swego 偶ycia co trzecia kobieta zostaje pobita, zmuszona do uprawiania seksu lub pada ofiar膮 innych narusze艅 praw cz艂owieka? * 70% zamordowanych kobiet ginie z r膮k swoich partner贸w? * ka偶dego roku rytualnym obrzezaniem zagro偶one s膮 dwa miliony dziewcz膮t? * kobiety do艣wiadczaj膮 przemocy i dyskryminacji zar贸wno w czasie wojny, jak i pokoju? * konflikty zbrojne i brak politycznej stabilno艣ci prowadz膮 do coraz wi臋kszego nat臋偶enia wszystkich form przemocy, w tym r贸wnie偶 gwa艂t贸w i innych form przemocy seksualnej? * poziom przemocy w stosunkach mi臋dzyludzkich pozostaje wci膮偶 wysoki nawet po zako艅czeniu konflikt贸w zbrojnych, tak偶e ze wzgl臋du na powszechn膮 dost臋pno艣膰 broni? * prawa kobiet s膮 prawami cz艂owieka? * przemoc domowa jest zjawiskiem powszechnym i dotyczy ona wszystkich warstw spo艂ecze艅stwa, a nie tylko 艣rodowisk patologicznych? * wed艂ug bada艅 CBOS z 2002 roku co 贸sma Polka przyzna艂a, 偶e co najmniej raz zosta艂a uderzona przez partnera podczas ma艂偶e艅skiej awantury?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Flo
Dziekuj臋 za publokacje i odpowiedzi na temat mizoginisty. jestem na etapie rozwi膮zywania takiego zwiazku. jest mi trudno, wielu spraw jeszcze nie rozumiem, ale wiem, 偶e to nie moja wina. To juz duzo.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Flo
Do Ksi膮偶ka jeszcze fragment Gdzie mog臋 przeczyta膰 o mizogini艣cie?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziewczyny nigdzie nie mog臋 dosta膰 ksi膮偶ki \"Dlaczego m臋偶czy藕ni kochaj膮 zo艂zy\" - Sherry Argov . We wszystkich ksi臋garniach wysy艂kowych nak艂ad si臋 wyczerpa艂. Czy kto艣 si臋 spotka艂 w necie z tym tytu艂em? Bardzo bym chcia艂a kupi膰 sobie t臋 ksi膮偶k臋.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 R贸偶anecznik
a ja patrz膮c na definicj臋 jestem zo艂z膮 a i tak nikt mnie nie kocha 馃槶

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mamakama
Zda艂am sobie z tego sprawe w艂asnie dzi艣..Wp艂ywa na to co robi臋, wtr膮ca sie w wychowanie syna, usi艂uje mnie utwierdzi膰 w przekonaniu ze wszystko robi臋 zle, ze jestem z艂膮 matk膮 bo np. wrocilam z malym do domu po 20 !!! K艂贸ci sie o ka偶d膮 b艂ach膮 rzecz i niepozwala mi rozwin膮膰 skrzyde艂 ani decydowa膰 o swoim 偶yciu i wychowywa膰 syna tak jak chce. Nie wspomne juz o tym ze krytykuje mojego obecnego partnera nawet mi powiedziala ze ja juz w takiej sytuacji nie powinnam mie膰 m臋za ani wiecej dzieci..A mam dopiero 24 latka I m臋偶a jeszcze nie mialam... A co najgorsze widze ze sie jej poddaje.. niewiem chyba niemam juz sily walczy膰..albo wierze w to co mi m贸wi...zreszt膮 kazda moja pr贸ba walki o swoje prawa kwitowana jest haslem ze jestem bezczelna a powinnam by膰 jej wdzieczna ze pomog艂a mi jak sie rozstalam z exem i opiekowa艂a sie przez 2 lata moim dzieckiem... I ze jak nie bede jej sluchac to sobie zniszcze zycie do ko艅ca i syn mnie kiedy艣 zostawi i odejdzie do swojego ojca... To jest takie wjezdzanie na psyche...czuje ze jej zdanie jest dla mnie tak wa偶ne ze nie potrafie z tego wyjsc...Pom贸偶cie mi Pogadajcie ze mn膮 Prosze Mieszkam z matk膮. Jestem samotn膮 matk膮 bo juz jeden zwi膮zek sie przez ni膮 rozpadl bo ci膮gle sie wtr膮ca艂a krytykowa艂a teraz powoli rozsypuje sie drugi...z kim艣 kto pokocha艂 mnie i synka..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 mamakama
Chodzi艂o mi o moj膮 matk臋 z kt贸r膮 mieszkam ;)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Nie jestem fachowcem w tych sprawach - a by膰 mo偶e przyda艂by Ci sie taki ale powinna艣 uciaka膰 od niej jak najdalej. Pytanie czy sama poradzisz sobie finansowo itp.... Jest chyba te偶 jaka艣 ksi膮偶ka \"toksyczni rodzice\" mo偶e tam znalaz艂aby艣 odpowied藕. Nie czyta艂am i nie kieruj臋 si臋 w 偶yciu takimi poradnikami - ale trzeba zacz膮膰 pr贸bowa膰 wyzwoli膰 si臋 i uwierzy膰 w siebie- to przede wszystkim

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kochana Radosnka vel Smutenka!!!!!!!! Jak sie masz skarbie ? Czy wszystko dobrze sie uklada.....czy jest jako taki spokoj ducha ? Skrobnij deczko !! Jakos tak...ostatnio przychodza mysli o Tobie.. Sciskam Cie skarbie kochany. Zycze usmiechow na codzien.... Present

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Do Optymist
Nie znasz problemu... od razu widac :-O

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Fotochronka
A ja polece te: CHCE BYC KOCHANA TAK JAK CHCE Ewa Konarowska , Katarzyna Miller Te relacje ze spotka艅 psychoterapeutki z dziennikark膮 to po艂膮czenie terapii i przyjacielskich zwierze艅. S膮 uzdrawiaj膮cymi rozmowami do艣wiadczonych kobiet. Po ich przeczytaniu mo偶e b臋dziesz w艣ciek艂a na siebie albo na m臋偶czyzn. Po ich przemy艣leniu pokochasz m膮drzej, przynajmniej siebie." Manuela Gretkowska i te: KONFLIKTY I JAK JE ROZWIAZYWAC Ljilijana Marinkovic , Dijana Plut Konflikty towarzysz膮 ludzko艣ci od czas贸w Adama i Ewy, kt贸rzy pewnie bardzo si臋 pok艂贸cili po konieczno艣ci opuszczenia raju. Jednak od tamtej pory ludzko艣膰 wypracowa艂a pewne metody i techniki, by konflikt, kt贸ry dotychczas nas niszczy艂, zacz膮艂 nas budowa膰 i te techniki przedstawiaj膮 autorki tej ksi膮偶ki.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Dziewczyny, ktore stykaja sie z przemoca werbalna, emocjonalna i fizyczna, tutaj jest dla was temat: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=942800&start=0 Jest on bardziej rozwiniety poniewaz tu znajduje sie tylko lista lektura, ktore wearto przeczytac, a tam spotkacie sie z podobnymi przezyciami do swoich, jesli nie jestescie pewne czy macie problem czy nie tak zaczniecie byc, poza tym bardzo duzo madrych osob, ktore gotowe sa sluzyc rada. I oczywiscie w dalszym ciagu nawoluje do czytania!!!! WIEDZA DAJE SILE!!! ZROZUMIENIE DAJE SILE!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Jak to nie ma tej ksiazki \"Dlaczego mezczyzni kochaja zolzy?\" Ksiazek brakuje? Bo je za bardzo rozslawiamy? Znikaja z polek? Hi hi hi.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 altea JA
jetsem z moim partnerem ju偶 ponad 4 lata i zauwazy艂am, 偶e on przesta艂 w og贸le mysle膰 o mnie, nie my艣li co mog臋 czu膰 kiedy sprawia mi przykros膰, Ba... on nawet nie wie 偶e to robi my艣li, 偶e wszystko jest OK a kiedy mu o tym pr贸buje powiedzie膰 on krzyczy, 偶臋 mam pretensje i jak mi nie pasuje to mog臋 sobie zmieni膰 ch艂opaka, obieca艂, 偶e ju偶 nie b臋dzie k艂ama艂 a zrobi艂 to i nawet nie przeprosi艂, gdy to si臋 wyda艂o, kiedys obsypywa艂 mnie kwiatami, s艂owem kocham a teraz...? musze sie pyta膰 co艣 w stylu "Misiu kochasz mnie?" a jest to troche upokarzaj膮ce, tak bardzo go kocham, chce mie膰 z nim dzieci by膰 jego 偶on膮 ale nie rozumiem go B艁AGAM NIECH KTOS NAPISZE MI CO O TYM S膭DZI JESTEM OKROPNIE ZA艁AMANA W OGIE艃 BYM ZA NIM POSZ艁A mam mnustwo zasuszonych kwiat贸w od niego ale to by艂o kiedys boj臋 si臋 nawet porusza膰 z nim ten temat i tak sko艅czy sie jak zawsze PROSZ臉..

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 altea JA
chyba znowu sama b臋d臋 musia艂a sobie pom贸dz, tylko jak...?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Altea Ja - Dobry poczatek! Bravo! Bedziesz musiala sobie pomoc! Nie jemu, nie wam tylko SOBIE! A wiec jest jeszcze w Tobie jakis instykt samozachowawczy. Proponuje ci przejrzec te strony, na pierwszej sa tylko tytuly, ale juz kolejne kryja recenzje i fragmenty ksiazek. Znajdz swoja! I powodzenia!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 izakaa
dziewczyny! je偶eli kt贸rej艣 z Was uda艂o si臋 kupi膰 przez sie膰 ksi膮zk臋 "Dlaczego m臋偶czy藕ni kochaj膮 zo艂szy" prosz臋 podajcie mi namiary na adres tej ksi臋garni wysy艂kowej.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wybierz jedna z podanych odpowiedzi A niemal zawsze B czesto C czasami D rzadko E niemal nigdy Odpowiedz na pytania tak szczerze jak tylko potrafisz, wybierajac taka odpowiedz, ktorej moglabys udzielic najczesciej. Nie obieraj odpowiedzi na podstawie tego, jak twoim zdaniem powinnas postepowac, lecz jak zazwyczaj postepujesz. 1.Kiedy znajduje sie w towarzystwie mezczyzny, ktorego rzeczywiscie lubie lub ktory mnie pociaga, trace czesc swojej osobowosci, cenzurujac swoje wypowiedzi, szukajac aprobaty, rezygnujac z wlasnych potrzeb lub stajac sie o wiele bardizje niesmiala. 2. Czuje sie odpowiedzialana za mezczyzn w moim zyciu i chce byc pewna, ze beda miec wszystko czego potrzebuja. 3. Pozwalam mezczyzna traktowac mnie w sposob jakiego nigdy bym nie zniosla od kobiety. 4. Wykorzystuje swoja kobiecosc zeby uzyskac od mezczyzn to czego chce, flirtujac prowokujaco, poslugujac si ejezykiem ciala itp. 5. Rezygnuje w obawie przed ewentualna reakcja mezczyzn z robienia tego co chce zrobic lub z powiedzenia tego co naprawde do niego czuje. 6. Czuje uraze do mezczyzn za to co w przyszlosci mi uczynili lub za to jak obecnie mnie traktuja. 7. Jestem bezradna, oszolomiona, dzialam chaotycznie, kiedy chce zdobyc mezczyzn, zwrocic na siebie uwage lub uniknac stawiania czola ich gniewowi. 8. Czuje, ze ze strony mezczyzn mego zycia otrzymuje caly nalzeny szacunek i uznanie. 9. Zawsze prosze mezczyzn, na ktorych mi zalezy o to czego chce i czego potrzebuje. 10. Kiedy przebywam w poblizu mocnych mezczyzn (szefa, ojca, osoby z autorytetem) czuje sie odprezona i pewna siebie. Nie zmieniam swojego zachowania i nie staje sie ani niezwykle agresywna i dokuczliwa, ani niezwykle niesmiala badz niepewna. A teraz podlicz uzyskane punkty: Za pytania od 1 do 7 uzyskalas nastepujaca liczbe punktow: A 2 PUNKTY B 4 C 6 D 8 E 10 Za pytania od 8 do 10 przysluguja ci: A 10 B 8 C 6 D 4 E 2 80-100 PUNKTOW--- GRATULACJE! Twoja ciezka praca nad soba i twoimi zwiazkami przyniosla owoce. Nauczylas sie jak byc silna a jednoczesnie kochajaca kobieta wobez twoich mezczyzn. Zachowujesz wlasna osobowosc nawet wtedy gdy znajdujesz sie obok mezczyzn, ktorzy sa dla ciebie wazni. Wiesz, ze dobre komunikowanie sie ma zadadnicze znaczenie przy tworzeniu zdrowych i trwalych zwiazkow. Zeby na przyszlosc uniknac problemow popracuj nad soba w tyuch dziedzinach w ktorych osiagnelas slabszy wynik. 60-79 PUNKOW. TWOJE RELACJE Z MEZCZYZNAMI NIE SA ZLE LECZ MOGLYBY BYC O WIELE LEPSZE. Wiekszosc kobiet nalezy do tej kategorii. Sa pewne sygnaly ostrzegawcze ktorym nalezaloby poswiecic uwage tak zeby wkrotce nie pojawily sie wieksze problemy. Popracuj nad sposobami pelniejszego wyrazania siebie i swoich potrzeb i unikaj 6 bledow ktore popelniaja kobiety wobec mezczyzn. Zasluglujesz na wiele wiecej milosc niz sie domagasz. 40-59 TWOJE RELACJE Z MEZCZYZNAMI SA POWAZNIE ZAGROZONE! MASZ PEWNIE NIEDOBRE NAWYKI EMOCJONALNE, KOTRE CIE POWSTRZYMUJA PRZED PRZYJMOWANIEM MILOSCI I UZNANiA - na jakie zasluglujesz. Nigdy nie uzyskasz szacunku jakiego pragniesz jesli bedziesz nadal przy mezczyznach rezygnowala ze swej sily, scielila sie im do stop i udawala, ze wszystko jest w porzadku. Czas dokonac zmian. Pierwszym krokiem powinno byc powiedzenie samej sobie jak bardzo jestes niezadowolona, Wyprobuj wszstko, popros o pomoc (ksiazki) i rozpocznij zycie silnej kobiety jaka jestes! 39 i MNIEJ PUNKTOW, ALARM! TWOJE RELACJE Z MEZCZYUZNAMI SA NIEZDROWE. Cierpisz i odczuwasz brak milosci od tak dawna, ze prawdopodobnie juz zapomnialas jak sie czuc soba przy mezczyznie na, kotrym ci zalezy. Moze nawet nie wiesz jaki jest zdrowyu zwiazek z mezczyzna. Czas podjac natychmiastowe dzialanie. Nei mozesz do nich przystapic sama. Siegnij po pomoc innych kobiet, wstap do grupy pomocy, korzystaj z ksiazek, znajdz zyczliwego terapeute badz grupe wsparcia. Zwalcz to odretwienie, negacje, uraze. Przestan grac role ofiary! Udawac, ze tak ma byc i nie mozna tego zmienic! Niepodejmowanie decyzji tez jest decyzja. T7ylko ty mozesz dokonac zmiany. Zasluglujesz na wiecej!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 izakaa
ponawiam pytanie gdzie mo偶na dosta膰 ksi膮偶k臋 "Dlaczego m臋偶czy藕ni kochaj膮 zo艂zy"?

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 izakaa
wielkie dzi臋ki, w艂a艣nie kupi艂am ksi膮偶k臋 w empiku, ju偶 nie mog臋 si臋 doczeka膰 lektury...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
(Na samym dole: Co zabija namietnosc...) Czy powiedzialas kiedykowliek mezczyznie cos tym rodzaju: -Kochanie, pamietales o swoim portfelu? -Nie zapomnij w drodze do domu odebrac pranie. -Czy pamietales o zaplaceniu tego zaleglego rachunku? -Czy zdajesz sobie sprawe, ze bak jest niemal pusty? -Nie pamietales o rezerwacji? Nie szkodzi, zatelefonuje zamiast Ciebie! -Ile razy musze przypominac abys nie zostawial mokrych recznikow na podlodze? -Czy nie sadzisz, ze w cienkiej kurtce bedzie ci za zimno? Jesli jestes taka kulisz sie swiadoma swej winy po przeczytaniu tej listy. Blad 1 nalezy do najpowszechniejszych i do najbardziej niszczacych w naszym zachowaniu wobec mezczyzn. Traktujemy ich jak dzieci, zakladamy, jak gdyby byli niekompetentni i potrzebowali nas, zebysmy im urzadzily zycie. W wielu przypadkach takie zalozenie jest prawdziwe! Nie o to chodzi. Wazne jest to, ze: Kiedy traktujesz mezczyzne jak malego chlopca, bedzie sie jak maly chlopiec zachowywal. Jesli oczekujesz, ze mezczyzna bedzie niekompetentny, pozostanie niekompetentny. Kiedy kobiety zachowuja sie po macierzynsku i traktuja mezczyzn jak dzieci: 1. Wykazujac nadmierna uczynnosc, robiac za mezczyzn rzeczy, ktore powinni robic sami.(szukamy jego kluczy, sprzatamy po nim, idziemy do drugiego pokoju i przynosimy to co powinien zrobic sam) 2. Starajac sie wyciagnac z mezczyzn informacje i grajac z nimi gre w pytania (Ach! jestes glodny...moze masz ochote na platki...a moze chcialbys abym ci zrobila zapiekanke z serem...) 3. Zakladajac, ze mezczyzni sa roztargnieni lub zapominalscy, przypominajac im o rzeczach, o ktorych sami powinni pamietac: -Nie zapomnij do mnie zadzwonic, kiedy tam dojedziesz. -nie zapomnij, ze dzis przyjezdzaja smieciarze i trzeba wystawic kubly. Nie zapomnij,z e masz po pracy wizyte u lekarza. 4. Besztajac mezczyzn jakby byli dziecmi: -Dokad idziesz bez kurtki gdy na dworze tak zimno? -Ile razy mam ci mowic, zebys przed polozeniem sie do lozka zgasil swiatla, placimy duzo za elektrycznosc! - W czasie ogladania meczy zjadles cala pizze i wypiles 4 piwa. Nic dziwnego,z e boli cie zoladek. 5. Przejmujac w swoje rece sprawy, ktorych jak zakladasz mezczyzni nie potrafia w sposob nalezyty zalatwic: -Jelsi pozwole zeby to on zarezerwowal stoli to pewnie pomyli godzine... 6. Poprawiajac mezczyzn i kierujac nimi: -Nie kochanie, ta para ktora spotkalismy nie byla z tego miasta. Kobiety ucza sie matkowania i nagraza sie je za to. kiedy dorastalaas, twoim pierwszym wzorem byla matka. Obserwowalas jak sie opiekuje toba i twoim rodzenstwem, uczylas sie, jak wychowywac, dawac, byc bezinteresowna, dbac o potrzeby drugich. Jesli Twoja matka zachowywala sie po macierzynsku w stosunku do Twego ojca uwarunkowanie to zostalo silniej zakorzenione. Spojrz na to w ten sposob: jesli niemal zawsze widywalas, ze mama traktuje tate po macierzynsku, a nie jak romantycznego partnera, juz jako dziecko przyjelas, ze kobiety tak wlasnie powinny si ezachowywac wobec mezczyzn, podswiadomie zaczelas mu matkowac, poniewaz nauczono cie ze tak kobiety postapuja z mezczyznami. Czesto uciekamy do matkowania gdy chcemy by mezczyzna nas kochal. Matkujemy mezczyzna by stac sie dla nich nie zastapione, by nigdy nie opuscil. Ale... Odgrywanie roli matki bedzie dawac poczatkowo dobre efekty z czasem zniszczy twoj zwiazek 1. Twoj mezczyzna bedzie urazony i bedzie sie przeciwko Tobie buntowal. 2. Twoj mezczyzna poczuje sie niekompetentny. 3. Zabijesz w swym zwiazku namietnosc: Im bardziej postepujesz jak matka tym bardziej bedzie cie traktowal jak swoja matke. jednakze zaden mezczyzna nie chce sypiac ze swoja matka.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

×