Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

Gość sleepingpill
czesc wam kochane .. juz dzis zaczelam brac harmonet no zobacymy czy te beda dla mnie dobre dopiero co skonczylo mi sie krawienie...4 raz w przerwie normalnie je mialam z takim bolem brzuszka jak zawsze...ale nie pokoji mnie to ze mam tak duzy brzuch? czy to moga byc wzdecia od tabletek? czy co... no niewiem wiem tyle ze wygladam na 3 nawet 4 miesiac ciazy a u lekarki bylam tydzien temu i robila mi normalne usg i mowila ze wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
Hej dziewczyny. Mam pytanie ( proszę o pomoc).Zaczęłam w tym miesiącu brac tabletki Yasminelle - wydaje mi się że przez nie wydłużyła mi się miesiączka i potem miałam jeszcze plamienia.Ale to jeszcze nie jest największy problem.Od wczoraj dostałam jakiegoś uczulenia na nogach ( chyba właśnie po nich bo nasiliło się jak wzięłam następną tabletkę) no i wkońcu po pytanie:-) czy mogę przerwac branie tabletek w połowie? tzn. zostało mi jeszcze 7 .Miałam iśc z tym do swojego gin. ale jest na urlopie do poniedziałku.Czy jak teraz przerwę branie tabletek będę miała miesiączkę? W sumie z 8 dni temu skończyła mi się poprzednia.Nie wiem co mam zrobic.Chyba powinnam przerwac bo to uczulenie jest męczące. Bardzo proszę o Wasze opinie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki ja powinnam okresu dostac wczoraj max dzisiaj jak do tej pory nic:(( ale sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sleepingpill...No mnie się dzisiaj właśnie kończy:) Nie wiem co to może znaczyć w sumie... anja28...Plamiena mogą się pojawiać w czasie piuerwszych 3 miesięcy przyjmowania tabsów... Powiem Ci, że to się powinno konsultować, ale jak ja bym była na Twoim miejscu to chybabym przerwała jednak...Bałabym się, że się to jeszcze bardziej nasili i że będę mieć jakąś lipę...(niech się ktoś jeszcze wypowie, bo ja nie wiem)... Albo poczekałabym do poniedziałku...Kurde no, nie wiem... nati22...Który to dzień przerwy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
Wczoraj po przeczytaniu dokładnie ulotki o tych wszystkich niepożądanych objawach postanowiłam jednak przerwac i wczoraj już nie wziełam tabletki.No zobaczymy co będzie.A w poniedziałek i tak się wybiorę do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja28...No:) nati22...3 dzień i Ty się bałaś!?No co Ty...Ja na przykład dostaje przeważnie w 4 dzień...A masz na to 7 dni zawsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzizys
Anja 28 na ulotce jest jak byk napisane, że przez pierwsze opakowanie mogą występować krwawienia i plamienia. Miałam tak na Jeanine i przy drugim opakowaniu wszystko się unormowało. Jak przerwałaś w środku opakowania to zrobiłaś chyba największą głupotę jaka mogła być rozwiązaniem tej sytuacji, bo po 1 rozwaliłaś sobie totalnie cykl i teraz na okres możesz czekać dłuuuugo, po 2 teraz znów dostaniesz okres, a taki z przerwy jest chyba najmniej przyjemny. CZYTAJ ULOTKĘ a nie durne forum bo tak się kończą dobre rady tych co "sama nie wiem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
dzizys - tu nie chodzi o to krwawienie czy plamienie bo to minęło ale ja dostałam jakeigoś okropnego uczulenia po tym - na cile zaczęły pojawiac się jakieś swędzące krostki ( na ulotce też pisze,że coś takiego może wystąpic). Jak już tak się czepic tej ulotki to napisali że mogą wystąpic wszystkie najgorsze choroby z rakiem włącznie ( żylaki,ból gardł,zapalenie żołądka,wymioty,biegunka,zaparcia,guz piersi,kurcze mięśni itp.)Nie wiem jaki normalny człowiek chce nadal świadomie sobie szkodzic i brac coś co powoduje u niego chorobę. Ja wiem że jeden organizm jest taki ze tabletki są mu obojętne a inny może ich nie tolerowac.Dlatego ja jestem zdania że jak coś mi szkodzi to poprostu tego nie biorę.Trzymając się dalej tej ulotki to napisane jest też że można przerwac branie kiedy się tylko chce ale zapytałam o to na forum bo czasem z doświadczenia innych można się więcej nauczyc niż z ulotek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzizys...Durne forum!?To po co to czytasz w ogóle, jak Ci coś nie pasi!?...Czytałaś dokładnie co ona napisała!?Nie przerwała tabsów, bo miała plamienia, tylko uczulenie na nogach!!!Z resztą sama już to napisała...Nie kumam Twojej aluzji do tego, ze ktoś(np. ja)napisałam \"sama nie wiem\"!?...Przecież nie każdy wie idealnie wszystko na ten temat. Wiedza opiera się na doświadczeniu, a nie każdy przeżył wszystko, żeby wiedzieć jak reagować w każdziusieńkiej sytuacji...Ty pewnie sama często się nad czymś zastanawiasz, bo nie wiesz co i jak, chyba, że się mylę to sory... anja28...Można przerwać kiedy się chce, ale z konsultacją z lekarzem...Raczej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzizys...Fakt, że ja na przykład zadałam na tym forum tylko jedno pytanie(dotyczące badania poboru wątroby), bo w reszcie sytuacji wole liczyć na siebie, a nie na innych, ponieważ i tak każda reaguje inaczej i nie kieruję się w sumie wypowiedziami innych kobiet z forum...Jak mam pytanie, to zadaje je mojej Pani ginekolog...Mam wtedy pewność, że jest ona właściwa co do mojej osoby... A fakt jest taki, że na tym forum serio można się dużo dowiedzieć...Warto nieraz poczytać o reakcjach innych, dośwadczeniach, itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dl mnie lek ,który powoduje tak często skutki uboczne u tak wielu kobiet jest zwykłym świństwem. Jestem pewna że nie jest on obojętny dla naszego organizmu. Ja już więcej nie wezmę tego do ust.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
aaaaaaa z chęcią bym to skonsultowała z lekarzem ale w tej chwili nie mam takiej możliwości...Po pierwsze mój lekarz będzie dopiero w poniedziałek a po drugie tak mi się skomplikowała sytuacja rodzinna że mam chore dziecko i nie mam z kim go w domu zostawic. Nie wzięłam w tym momencie tylko jednej tabletki a uczulenie już "przygasło" i przestało swędziec.Wątpię żeby przy takich objawach lekarz kazał dalej brac coś co szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herro...No to przecież tylko Towja decyzja... anja28...No:)...P.S. Chętnie bym się zajęła Twoim dzidziusiem:)Uwielbiam dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze mam 7 dni ale z tego co lekarz mi mowil to powinnam dostac na 3 dzien max i ja oczywiscie w straxhu jak cholera ale na szczescie jest oki jednak mozna im ufac moze nie w 100%ale bardziej niz prezerwatywa teraz juz nie bede sie tak bala i bede kozystala z sexu:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam❤️ nati22...No to bardzo dziwne rzeczy Ci powiedział lekarz, bo ja dostaje w 4 dzień, tak jak bardzo duża ilość kobiet i w życiu nie zgodze się z tym, że 3 dzień max, ale rozumiem, że mogłaś być zestresowana jeśli on Ci tak powiedział, a ja Ci mówię coś innego...Niby on wie lepiej, no ale ja tak dostaję więc to nie ściema...Z resztą większość dziewczyn ogólnie dostaje 3-4 dnia!Ale nie to, że 3 max...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati22...Muszę coś jeszcze sprostować...Zdaża się(już to kiedyś pisałam), że dostaję okres 3 dnia późnym wieczorem, ale częściej mam 4 dnia...Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka dzieki kobietki:))jednak lekarze nie zawsze wiedza lepieij:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
Hej. A u mnie uczulenie prawie całkiem minęło a dzisiaj dostałam miesiączki. Mam nadzieję że wszystko wróci do normy i raczej już się nie zdecyduje na tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od poniedzialku nastepne opakowanie:))anja28 czemu juz ise nie zdecydujesz na tabletki moze powinnas isc do lekarza po inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja np jak zaczelam brac Cilest przez pierwszy miesiac mialm plamienia bylam u lekarza i powiedziala ze moze tak byc przez pierwsze 3 miesiace ale na szczescie prrzy 1 opakowaniu minelo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) nati22...No chyba jednak nie zawsze wiedzą lepiej:) anja28...No to dobrze, że minęło!Ale tabsy możesz zmienić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reflection123
mam pyt zaczelam brac znowu novynette po miesiecznej przerwie ale wzielam 1 tabletke nie pierwszego dnia okresu a trzeciego. doradzono mi ze mam sie zabezpieczac przez cale opakowanie no i wlasnie tak robilam ale kiedy skonczylam opakowanie i mialam przerwe uprawialam seks bez zabezpieczenia w 1 dniu ookresu tzn jeszcze wtedy nie wiedzialam ze dostane okres dostalam go wieczorem i tak sie zastanawiam czy moge byc w ciazy, mysle ze nie powinnam co o tym myslicie bo juz schizowac zaczelam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
Hej. Wiem że po zmianie tabletek może byc już wszystko ok ale jednak nie zdecyduje się już.Jak tak sobie poczytałam te ulotki(również z innych tabletek) to stwierdziłam że nie warto ryzykowac.Nie wierzę że leki które mogą miec aż tyle skutków ubocznych są obojętne dla naszego organizmu. Mam już dwoje dzieci i nie chcę miec więcej ale ważne jest dla mnie żebym właśnie dla nich była zdrowa jak najdłużej. reflection123 z tego co piszesz to nie jesteś w ciąży.Po pierwsze dostałaś miesiączki a po drugie jajeczkowanie jest mniej więcej w połowie cyklu a nie jeden dzień przed miesiączką. Ja bym się na twoim miejscu nie martwiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflection123...Czemu wzięłaś 3 dnia, a nie 1-go!?Myślę, że nie powinnaś być w ciąży, ale pamiętaj ZAWSZE, że istnieje ryzyko 1 %... anja28...W czasie brania tabletek nie ma żadnego jajeczkowania!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reflection123
no troche mnie pocieszylyscie tzn jesli chodzi o okres to bym go dostala i tak w koncu dostalam w ten sam dzien co sie kochalam wiec nawet jakbym byla w ciazy to okres by byl. a jesli chodzi o to czemu nie wzielam 1 to lekarz do ktorego poszlam powiedzial ze nie powinnam brac 1 bo jest blad w ulotkach takze to nie z mojej winy ;|:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blad w ulotkach??? :/ :/ jezuuu co za lekarz tak powiedział? radze zmienić lekarza w takim razie,bo wszystkie tabletki powinno zaczac sie brac 1 dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reflection123
no ja nie chodze do niego regularnie mam o wiele lepszego prywatnie ale akurat wtedy musialam isc do tego w przychodni :| a swoja droga niech ktos jeszcze sie wypowie co ? pleaaassss :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anja28
To jest tak że niektórzy lekarze mówią żeby brac 3 dnia bo ponoc wtedy to tak nie obciąża wątroby i organizm się lepiej przystosowuje ale wtedy nie ma pewności co do tego czy się nie zajdzie w ciąże.Dlatego każą się dodatkowo zabezpieczac. aaaaaa i właśnie w takim przypadku jak się bierze od 3 dnia miesiączki może wystąpic jajeczkowanie(dlatego jest ryzyko zajścia w ciąże).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość reflection123
hmmmm :( ale chyba skoro seks byl tuz przed okresem to nie ma takiego ryzyka nie ? zreszta cale opakowanie zdazylam juz zjesc nie wierze ze 2 dni dalej powoduja calkowite oslabienie tabletek na caly cykl ?? dobrze mysle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×