Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Biała Dama 20

tabletki antykoncepcyjne...

Polecane posty

biore cilest po raz drugi po po nad 1,5 rocznej przerwie(ciąża,karmienie piersią) wczesniej nie odczowalam zadnych skutkow ubocznych i nic mi nie dolegalo dzisiaj wzielam 9 tabletke z pierwszego listka i coraz gorzej sie czuje wczoraj strasznie bolaly mnie jajniki az skrecalam sie prawie z bolu zwlaszcza jak siadalam i wstawalam to bylo przy 8 tab,po tyg od ich brania mam straszne zawroty glowy czuje krecka,czuje motyle w brzuchu,przechodzi mnie dreszcz i po chwili robi mi sie strasznie goraco,od 4 dni dretwieja mi nogi i rece zwlaszcza w nocy.....tak jak pisalam poprzednim razem a bralam cilest 2 lata nic mi nie dolegalo a teraz czujesie strasznie i oprucz tego czuje sie jak bym wazyla 10 kg wiecej a waga mi ani nie drgnela dalej waze tyle co wazylam,szukalam roznych rzeczy na ten temat i roznie to bywa duzo naczytalam i ze wiele kobitek pisze ze mialy tak ale za to zaokroglily im sie ladnie piersi,cera superchodz ja to problemow z nia nie mam jeszcze przebolalabym te skutki ktore po tych 2 miesiacach jak to powiedzial moj lekarz powinny przejsc gdyby moje piersi chodz troche poprawily sie w swoim wyglandzie a one wcale nawet nie drgnely od nich sa takie jak byly po zaprzestaniu karmienia male i z deczka sflaczalo obwisle,nic mnie nie bola ani mi nie nabrzmialy ;(;(;(;( moze powinnam je zmienic na inne tabletki,a wy dziewczyny tez tak mialyscie i jak dlugo,bo z cycuchami to juz sie nie ludze ze im sie cos poprawi po cilescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore cilest po raz drugi po po nad 1,5 rocznej przerwie(ciąża,karmienie piersią) wczesniej nie odczowalam zadnych skutkow ubocznych i nic mi nie dolegalo dzisiaj wzielam 9 tabletke z pierwszego listka i coraz gorzej sie czuje wczoraj strasznie bolaly mnie jajniki az skrecalam sie prawie z bolu zwlaszcza jak siadalam i wstawalam to bylo przy 8 tab,po tyg od ich brania mam straszne zawroty glowy czuje krecka,czuje motyle w brzuchu,przechodzi mnie dreszcz i po chwili robi mi sie strasznie goraco,od 4 dni dretwieja mi nogi i rece zwlaszcza w nocy.....tak jak pisalam poprzednim razem a bralam cilest 2 lata nic mi nie dolegalo a teraz czujesie strasznie i oprucz tego czuje sie jak bym wazyla 10 kg wiecej a waga mi ani nie drgnela dalej waze tyle co wazylam,szukalam roznych rzeczy na ten temat i roznie to bywa duzo naczytalam i ze wiele kobitek pisze ze mialy tak ale za to zaokroglily im sie ladnie piersi,cera superchodz ja to problemow z nia nie mam jeszcze przebolalabym te skutki ktore po tych 2 miesiacach jak to powiedzial moj lekarz powinny przejsc gdyby moje piersi chodz troche poprawily sie w swoim wyglandzie a one wcale nawet nie drgnely od nich sa takie jak byly po zaprzestaniu karmienia male i z deczka sflaczalo obwisle,nic mnie nie bola ani mi nie nabrzmialy ;(;(;(;( moze powinnam je zmienic na inne tabletki,a wy dziewczyny tez tak mialyscie i jak dlugo,bo z cycuchami to juz sie nie ludze ze im sie cos poprawi po cilescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biore cilest po raz drugi po po nad 1,5 rocznej przerwie(ciąża,karmienie piersią) wczesniej nie odczowalam zadnych skutkow ubocznych i nic mi nie dolegalo dzisiaj wzielam 9 tabletke z pierwszego listka i coraz gorzej sie czuje wczoraj strasznie bolaly mnie jajniki az skrecalam sie prawie z bolu zwlaszcza jak siadalam i wstawalam to bylo przy 8 tab,po tyg od ich brania mam straszne zawroty glowy czuje krecka,czuje motyle w brzuchu,przechodzi mnie dreszcz i po chwili robi mi sie strasznie goraco,od 4 dni dretwieja mi nogi i rece zwlaszcza w nocy.....tak jak pisalam poprzednim razem a bralam cilest 2 lata nic mi nie dolegalo a teraz czujesie strasznie i oprucz tego czuje sie jak bym wazyla 10 kg wiecej a waga mi ani nie drgnela dalej waze tyle co wazylam,szukalam roznych rzeczy na ten temat i roznie to bywa duzo naczytalam i ze wiele kobitek pisze ze mialy tak ale za to zaokroglily im sie ladnie piersi,cera superchodz ja to problemow z nia nie mam jeszcze przebolalabym te skutki ktore po tych 2 miesiacach jak to powiedzial moj lekarz powinny przejsc gdyby moje piersi chodz troche poprawily sie w swoim wyglandzie a one wcale nawet nie drgnely od nich sa takie jak byly po zaprzestaniu karmienia male i z deczka sflaczalo obwisle,nic mnie nie bola ani mi nie nabrzmialy ;(;(;(;( moze powinnam je zmienic na inne tabletki,a wy dziewczyny tez tak mialyscie i jak dlugo,bo z cycuchami to juz sie nie ludze ze im sie cos poprawi po cilescie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa - mam pytanie do Ciebie...Zrobiłam sobie miesięczną przerwę w zazywaniu tabletek. Czy teraz mogę zacząć zazywać od nowa? Czy przerwa powinna być dłuższa? Poradźcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaa - mam pytanie do Ciebie...Zrobiłam sobie miesięczną przerwę w zazywaniu tabletek. Czy teraz mogę zacząć zazywać od nowa? Czy przerwa powinna być dłuższa? Poradźcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobnie przy syndi-35 (diane-35 i syndi-35 to siostry blizniaczki..).. czytałam też na wielu forach, bo też mnie ten problem nurtował i wiele dziewczyn stosującach któreś z tych pigułek skarżyło się na śluz przypominający płodny... myślę, że \"płodna\" nie jesteś, to tabletki tak zmieniają śluz.. może to specyfika diane i syndi, że tak mają.. obydwa też są przewidziane na poprawę cery.. miałam jako nastolatka (ok. 18 roku życia) problemy z trądzikiem, to właśnie diane były moimi pierwszymi pigułkami... najlepiej spytaj swojego ginekologa:) pozdrawiam! P.S. drugi test też negatywny, tym razem to nawet bez tej drugiej kreski po iluś-tam-godzinach.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
dokladnie, w ulotce pisze zeby nie zwracac uwagi na obserwacje sluzu i temperatury bo tabletki zmieniaja parametry... olencja26 widzisz niepotrzebnie sie przejmowalas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieeeeechaaaa mozliwe ze to grzybica idz do ginekologa bo nieraz sam sluz moze o tym swiadczyc malutka88 ja mialam podobnie...tzn kiedys bralam minisiston, teraz niedawno znow powrocilam do niego...kiedys bylo idealnie! a teraz pierwsze 3 opakowania sie meczylam!!!!!! mdlilo mnie, czulam sie jak balon...ale chyba juz w miare mi przeszlo:)jak widac zawsze przed braniem tabsow wypada zbadac poziom hormonow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czariza
hej mam pytanie ? czy ktoras z was podczas brania tabletek miala plamienia lub krwawienia przed skonczeniem opakowania ?? ja biore cilest od 1,5 roku i dokladnie wczoraj mialam leciutkie plamienie ... dzisiaj tez jeszcze jest ... przyznam sie ze ostatnio posmarowalam sie takim serum wyszczuplajacym myslicie ze to moglobyc od tego ?? albo od odchudzania czy wysilku fizycznego ?? troche sie tym wystraszylam bo to juz drugi raz kiedy tak mi sie stalo ... pierwszy byl we wrzesniu ... bylam u ginekologa ale usg nic nie wykazalo wszystko pozniej bylo ok i okres tez a teraz znowu ... mam 5-6 tabletek do konca opakowania ... myslicie ze to normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja bym chciała dorwać ulotkę mercilonu,a w necie nie mogę znaleźć-bierze je z was może któraś,albo ma dostęp do tej ulotki? Bo to jest odpowiednik moich tabletek,ale mają lepszą ulotkę,bo w mojej to prawie nic nie ma... Olencja 26 A nie mówiłam ;) Co do śluzu-może być różny,teraz mam przez całe opakowanie niby płodny śluz,ale nie można na to zwracać uwagi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieeechaaaa
dzieki dziewczyny, uspokollyscie mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czariza jezeli to jeszcze raz sie powtorzy to idz do lekarza po zmiane tabletek!!!! bo niestety moga byc za slabe...i takie krwawienia sa moozliwe nawet jak sie dlugo bierze juz dane tabletki! tak mi powiedzial ginekolog jak raz mi sie zdarzylo takie plamienie na wiosne pod koniec opakowania!ze jezeli sie to powtorzy z 3 razy to trzeba zmienic tabsy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
Pierwsze tabletki czytalam o tym srednim wskazniku niepowodzen i jak sie okazalo to slawny wspolczynnik pearla, jednak wszedzie znalazlam, ze podcza 'idealnego stosowania' dla tabletek wynosi on 0,1-0,5% natomiast dla 'typowego stosowania' czyli z ew zapomnieniem, stosowaniem lekow etc wynosi 5-7% niegdzie natomiast nie pisalo ze podczas pierwszego roku stosowania wynosi 5% wiec jak aaaaaaa sie pojawi to pewnie nam wyjasni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziawawa
czy leki tj. gripex i polopiryna moga oslabiac dzialnie cilest? szukalam w ulotce, ale tylko o antybiotykach jest mowa? prosze o odp. troszke przychorowalam i wspomagam sie tymi lekami i mam watpliwosci,.czy moze dodatkowo sie zabezpieczac?bede wdzieczna za odp .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziawawa
czy leki tj. gripex i polopiryna moga oslabiac dzialnie cilest? szukalam w ulotce, ale tylko o antybiotykach jest mowa? prosze o odp. troszke przychorowalam i wspomagam sie tymi lekami i mam watpliwosci,.czy moze dodatkowo sie zabezpieczac?bede wdzieczna za odp .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pierwsze tabletki
naildor, dzięki wielkie, bo zaniepokoiło mnie to. Bo przecież niemożliwe, że przez 1. rok stosowania tabletek wskaźnik ten jest wyższy. Może po prostu chodziło o to "typowe stosowanie". Sama nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym to jest ulotka Cilestu-w mojej nic takiego nie ma,a jak wiadomo każdy producent zabezpiecza się przed ewentualną możliwością zaskarżenia go ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
a kto jest producentem cilestu? no skoro tak w ulotce pisze to widocznie zalezy jakie tabletki sie bierze, w mojej tez nic nie ma.... GosiaQ co bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emigala
któraś brała Rigevidon ? jakieś opinie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regsfdv
Dziewczyny, prosze powiedzcie mi jakie tabletki sprawdzaja sie najlepiej na cere tradzikowa? I kiedy zaczyna sie opakowanie, tzn. pierwsza pigulke? w pierwszy dzien okresu?? Dzieki dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naildor biorę novynette bliźniak mercilonu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regsfdv
Dziewczymy, prosze o porade. |Chce zaczac brac tabletki i dodatkowo chcialabym, zeby zadzialaly na moja tradzikowa cere. Ktore polecacie najlepiej? Mam 24lata i czy moglabym brac te z najmniejsza dawka hormonow i od razu po pierwszej uprawiac seks bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regsfdv
Dziewczymy, prosze o porade. |Chce zaczac brac tabletki i dodatkowo chcialabym, zeby zadzialaly na moja tradzikowa cere. Ktore polecacie najlepiej? Mam 24lata i czy moglabym brac te z najmniejsza dawka hormonow i od razu po pierwszej uprawiac seks bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość regsfdv
Dziewczymy, prosze o porade. |Chce zaczac brac tabletki i dodatkowo chcialabym, zeby zadzialaly na moja tradzikowa cere. Ktore polecacie najlepiej? Mam 24lata i czy moglabym brac te z najmniejsza dawka hormonow i od razu po pierwszej uprawiac seks bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regsfdv A może pogadasz o tym z ginekologiem? Bo na każdą tabletki działają inaczej...dorosła jesteś i powinnaś o tym wiedzieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę po czasie, że mój post nie doszedł:/Więc piszę jeszcze raz... Łooo, ale popisałyście, a mnie nie było, bo tu piwko, potem kacyk i teraz dopiero mam siłę:P Czasu też mało, bo pracę muszę pisać mgr:P naildor...Nie no, sądzę, że dużo dziewczyn musiało się przełamać, sądzę, że dużo nie od razu kochało się na samych tabletkach...Ale to z czasem mija:) Co do tego średnika, to ja to rozumiem tak, że 5 % z tych kobiet, które wpadają na tabletkach(z tego 1 % ryzyka), wpada w czasie pierwszego roku, ale nie wiem czy ja to dobrze rozumiem szczerze mówiąc, nie zastanawiałam się nad tym za bardzo:) \"nigdzie natomiast nie pisało ze podczas pierwszego roku stosowania wynosi 5%\"--->Nie o to chodzi na bank... Takie info jest w ulotce Cilest, teraz biorę już Regulon od dawna i w tej ulotce nie ma takiego info... Dokładnie tak jest, że tabletki dają ponad 99 %, bo ryzyka jest prawie 1 % :) \"w ulotce pisze żeby nie zwracać uwagi na obserwacje śluz i temperatury bo tabletki zmieniają parametry...\"--->No widzisz, ja nic o tym nie wiem, dlatego zawsze warto czytać swoją ulotkę, a nie sugerować się kimś... angela10021...Na bank nie było tak w ulotce, musiałaś źle zrozumieć...Robisz 7 dni przerwy, więc następne opakowanie zaczynasz 8 dnia...& dni przerwy to 7 dni przerwy i ani mniej ani więcej... \"Nie wiem czy to się czymś różni czy biorę je jakoś nie tak\"--->No w sumie to bierzesz je nie tak jak trzeba, ale nie wpływa to na antykoncepcje, bo nie wydłużasz przerwy tylko ją skracasz, na szczęście nie robisz przez pomyłkę dłuższych przerw, bo było by niefajnie z Tobą...Masz brać 21 tabletek 7 dni przerwy, 8 dnia zaczynasz znowu 21, itd, nie inaczej. Przeczytaj ulotkę jeszcze raz i pewnie zobaczysz, że masz, że ma być 7 dni przerwy... \"czy któraś z was bierze te tabletki ?\"--->A to już nie ma najmniejszego znaczenia...Każde tabletki jednofazowe bierze się tak samo i jakie one są nie ma znaczenia serio... Zawsze opakowanie zaczynasz tego samego dnia, w którym przyjęłaś pierwszą z pierwszego opakowania...Jak zaczynasz brać we wtorek to zawsze zaczynasz we wtorek a poprzednie kończysz w poniedziałek...Które bierzesz opakowanie? stres-stop...No ja tak samo, kończę w poniedziałek, zaczynam we wtorki zawsze... Ale skoro ona skraca przerwę o jeden dzień, to dlatego bierze źle... agnieeeeechaaaa...Możliwe, ze przez połączenie, możesz plamienia normalnego dostać przy tym drugim opakowaniu, więc stąd te bóle. Przeczytaj w ulotce co masz o tym, jeśli masz... \"czy mogę mieć owulacje przy tabsach???\"--->Podobno komuś tam się kiedyś zdarzyło, ale nie wiem co i jak dokładnie... Forum się wali, mój post wcześniej się urwał po drodze, bo doszedł, ale nie cały i musiałam dopisywać potem:P sylwiaaa........Zawsze jest możliwość zajścia w ciążę!!ZAWSZE masz ryzyko 1%...Niektóre czynniki jeszcze to ryzyko zwiększają i jest tym na przykład wydłużenie przerwy, ty na szczęście ją skróciłaś, więc na działanie to nie wpłynęło... maluttka88...To, ze kiedyś tam było tak, nie znaczy, że teraz też tak ma być...Tabletki zaczęłaś brać na nowo, po długiej przerwie, ciąży, czyli zmianach w organizmie, więc organizm przyzwyczaja się na nowo, a nie po staremu... Koniecznie idź do lekarz, bo te dolegliwości to skutki uboczne, owszem, ale skoro się męczysz to lepiej iść i zmienić na przykład, bo pewnie Ci nie służą za dobrze...Miałaś badania robione teraz przed zaczęciem tego opakowania?Czyli po ciąży? Co do piersi to jednym się powiększą na ten okres brania tabletkę, innym nie, kobiety się różnią inaczej reagujemy...Ja brałam Cilest 2 lata, nie miałam skutków ubocznych w ogóle... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post dojdzie... zauroczenie74...Konsultowałaś przerwę z lekarzem?Czemu zrobiłaś miesięczną przerwę, wie lekarz o tym?Przerwa, jeśli już się ją musi zrobić, nie powinna być krótsza niż 3 miesiące...I jeśli zaczynasz brać tabletki na nowo, to powinnaś to skonsultować z lekarzem... Nie wysyłaj posta kilka razy, mimo wyskoczenia błędu post dojdzie... olencja 26...No widzisz, uspokoiłaś się tym drugim wynikiem testu, nie:P czariza...\"czy któraś z was podczas brania tabletek miała plamienia lub krwawienia przed skończeniem opakowania ??\"--->Tak, ja...Pisałam tu o tym już kilka razy...Brałam Cilest 2 lata, zostały mi 4 tabletki z opakowania pojawiło się plamienie, trwało 2 dni i potem w przerwie normalnie okres miałam, poszłam do ginki i powiedziała, ze jak się powtórzy przy następnym to mam przyjść, zdarzyło się tak samo, 4 tabletki do końca i plamienie, poszłam i mi zmieniła na Regulon, powiedziała, ze to nietolerancja organizmu, wcześniej wykluczyła ciążę... \"przyznam się ze ostatnio posmarowałam się takim serum wyszczuplającym myślicie ze to mogło być od tego ??\"--->Nie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
regsfdv ja oprócz działania anty chcialam aby moje tabletki zadzialaly mi takze korzystnie na cere wiec dostalam jeanine (IV generacja), jak narazie nie widze super efektow ale stosuje je dopiero 2 miesiac, lekarz powiedzial ze trzeba troszke dluzej na ten efekt poczekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do regsfdv do jasnej cholerki!!!! tabletki dzialaja inaczej na kazda z nas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to ze jednaj pomoga na cere nie znaczy ze drugiej tez!!!!!!!!!!!!!!!! lekarza sie zapytaj a nie na forum!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naildor
aaaaaa czyli z tego by wynikalo ze te 5% to po prostu zalezy od regularnosci stosowania:P heheh sama juz nie wiem, mniejsza z tym;) masz racje najwazniejsza ulotka ;) ale to nie zmienia faktu ze czasami bede tu marudzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×