Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MM-

On się rozwodzi i zaczyna związek ze mną

Polecane posty

whim, i urokiem siedziby Radia Maryja:P Też jestem zdania, że często nie dostrzegamy urody miejsc, które codziennie widzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz że jakoś ten urok mnie nie pociaga a wręcz denerwuje bo zagłusza wszystkie normalne radiostacje - co sobie zaprogramuje wieżę to tylko szum i szum buuuuuuuuuuuuu. a co do budynków RM to nie bardzo podabaja mi sie pałacyki stylizowane na wiek XVIII/XIX a zrobione z aluminum i szkła miedzianego dla mnie to totalne bezguscie ale ja za młoda jestem na mocherowego bereta;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata Twój zamęt jest twórczy. Więc go sobie siej. Ani ha ha. No masz rację, podstawą chrześcijaństwa jest miłość i miłosierdzie. Ale też prawda. I dlatego brak prawdy to był gwóźdź do przysłowiowej trumny w tej sprawie. Wiesz, ode mnie jako katolika, wymaga sie spowiedzi i pokuty. Myśle, że dobrą pokuta dla ks. arcybiskupa jest niedostanie się na stołek, o który tak walczył. To naprawdę nie chodzi o moje zamiłowanie do karania ludzi :P. Ja bym miała ogromne opory przed uznaniem Wielgusa za zwierzchnika Koscioła, ponieważ nagle by sie okazało, że cierpiena tego narodu były zbędne. Zamiast ginąć, wystarczyło podpisać lojalki, a potem przeprosić.....A to chyba nie tak..... A co do Gdańska...Arka Pany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim, kiedyś jadąc przez Łomże na Mazury (ostatnie wakcje) wszystkie \"normalne\" stacje radiowie straciły zasięg było tylko RM i jakaś diecezjalna rozgłośna. Grunt to pluralizm:P U mnie w pracy można słuchać tylko radia przez internet, taka interferencja fal organów państwowych:P sam szum fal:P ale bez morza brzegu:P :D ja ostatnio mam fażę ogladania przedwojennych zdjęć Breslau, wiecie, że mnie to odstresowuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, gdzieś tam z religii w podstawówce pamiętam, że wyznanie winy powinno byc szczere, podobnie jak chęć pokuty...każdy ma swoja Canossę... Widzisz, dla mnie mółby być, gdyby był fair i przyznał się SZCZERZE! Już tu pisałam, że amicja go oślepiła, a [przecież pycha jest grzechem. I to chyba nawet ciężkim, jeśli dobrze pamiętam ( z wczesnej podstawówki):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze pamiętasz i masz rację. Wszak ten wspomniany we wczorajszym kazaniu Piotr, też się zaparł Chrystusa. A jednak otrzymał od Niego władzę najwyższą, właśnie po okazaniu skruchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arka Gdynia kontra Lechia Gdańsk... nasz klub jest chyba w sojuszu z Lechią, ale mogę sie mylić:P Ka, cała Polska w cieniu Śląska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noooooooooooooooooo:) ale tu aktu skruchy nie było:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim ;) bardzo żąłuję, że Torunia nie widzieliśmy, ale ja już nie miałam siły na zwiedzanie :O, kiedyś przy okazji obejrzę to twoje miasto ;) mój kuzyn tam pracował w wojsku (jako zawodowy żołdak) i bardzo sobie to miasto chwalił ;) - a tak przy okazji to z chęcią zachaczyłabym i o Bydgoszcz i oczywiście i Tucholę ;) No tak , ale i tak mieliśmy napiety grafik :O bo ja musiałam zobaczyc Grudziądz,do Kwidzynia jechaliśmy służbowo, więc było po drodze ;O , pózniej Malbork, ale było za pózno w obie strony aby pochodzić po zamku więc ograniczyliśmy się tylko do widoków z zwenątrz ;) twierdza robi ogromne wrażenie, aż mi dech zapierało ;) Za to Tczew mnie trochę rozczarował :O nie wiem co sobie wyobrazałam, ale to kompletnie nie pokryło się z tym co zobaczyłam :O To samo tyczy się Włocławka :O Trójmiasto - to tak naprawdę bardzo małe miasta :O Ale za nic w świecie nie mogłam przegapić, Wejherowa, czy Pucka ;) Władysławowo, też myślałam , ze jest większe :O , ale Hel mnie powalił na kolana ;) nawet trochę sie bałam , bo to dla mnie dziwne uczucie jechać drogą gdzie z jednej strony jest zatoka gdańska , a z drugiej widac otwarte morze ;) Whim na południu polecam ci, Kazimierz dolny nad wisłą , Nałęczów, Sandomierz, Łańcut, Krynicę , Kraków ,Zakopane, Wieliczka (przereklamowana)Nowy targ (jak chcesz tanio kupić jakieś skóry owieczek), jak chcesz bywać w klimacie moherowym to Wadowice też (ale nie spodziewj sie po nich niczego po za domem papieża), Bielsko (dużo renesansowych willi, chociaż większość w opłakanym stanie), koniecznie żywiec i jezioro żywieckie zwłąszcza widok z góry żar na jezioro ), Cieszyn też jest specyficzny, starówkę w Katowicach ( na górnym śląsku jest dużo dziwnych budowli które warto zobaczyć,ale też specyficznie ukszałtowany teren jest fajny), , Pszczyna i okolice, żebyś znowu za daleko nie odjechała od moherów to częstochowę i jasną górę polecam ;) Okolice Kielc tez sa fajne ;) (scyzoryki to tylko w filmach więc bez obaw moża pochodzić po okolicy, samo miasto nie wiele ma do zaoferowania:O Więc kochana zapraszam na południe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślałam że radio nam padło i dlatego przez kilka godzin mieliśmy tylko radio maryja :O a to księżulek takie mocne nadajniki sobie zafundował :O a niech go :P Whim zapomniałam jeszcze, oświęcim i lublin koniecznie kul i majdanek - no i człowiekowi żyć się może odechcieć i od nowa złośc obudzić na niemców po tych dwóch miejscach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wiecie co, ostatnio oglądałam w tv olbrzymi port przeładunkowy, i w Gdyni widziałam coś takiego, tam jest masa kontenerówi takie dziwne dzwigi je ładują na tiry, które przez cała drogę nas wykańczały zresztą :P Ale oceanarium w Gdyni jest o wiele bardziej przereklamowane niż wieliczka :O gdyby nie dwa rekiny , to ja tam nie miałam co oglądać :O, mój zapalony akwarysta też kręcił nosem, bo widzieliśmy w bb , a wczesniej w sosonowcu lepiej wyposażone sklepy akwariowe niż to oceanarium :O, ale za to obok w stoi Dar pomorza ;) i jakiś rupiec wojskowy (ale nie można było zwiedzać tych statków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celi, a może do spółki z yenka napiszecie dla nas przewodnik po południowej i płd-wschodniej Polsce?????;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim... Torun jest mi bardzo bliski... urodziłam się w nim,mieszkałam, wychowywałam, mam w nim pół rodziny( mój tata pochodzi z Torunia). A teraz mieszkając pod Bydgoszczą, odwiedzam Toruń co rusz bo nie mogę się bez niego obejsć, zwłaszcza nocą ;) Celi... w Bydgoszzcy nie ma nic specjalnie ciekawego... starówka taka sobie... a przede wszystkim mała. No moze niektóre miejsca nad Brdą są ciekawe, ale nic szczególnego. Wcale się nie umywa do Torunia, a już z pewnościa do Gdańska. Ale może sądze tak dlatego, że mam to miasto na codzień i tak jak już wspomniała Whim, nie dostrzegamy uroku tego z czym się codziennie zderzamy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim, serduszko, a czy w okolicach Torunia, tez sa mury pruskie?????????? bardzo mi się to spodobało ;) no i gdzie zaczynają sie kaszuby??????? wiem, że dla was to głupie pytanie, ale ja sie jakoś pogubiłam dziwnie i już nic nie kumam, w Gdańsku, w restauracjach w kartach były specjały kaszubskie, no i ja już zgłupiałam do reszty :O myśłąłam, że kaszuby to dopiero od kartuz w dół sa ? Acha na wysokości Pucka są wiatraki , ja myśłałam, ze takie cuda technini to tylko na zachodzie europy są, a tu takie zdziwienie i nawet radość, ze polska to jednak nie do końca zadupie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ja ci moge fundnąc przewodnik, od wawy, łodzi, po Hrubieszów, przemyśl, cieszyn, górny śłąsk ;) bo te tereny znam ;) jednynie radom, i kielce, to beznadzieja, dla turystów, ale okolice już sa oki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi są mury pruskie niewiem czy wiesz ale Toruń to krzyżackie miasto i naleciałości z czasów krzyżaków a potem zaboru pruskiego widać na każdym kroku . W Toruniu był twierdzą pruską i co jak co ale fortyfikacje obrone pruskie są fajne tylko je trzeba zwiedzac z przewodnikiem bo w tych korytarzach mozna sie pogubić . Serduszko co do nocnego życia Torunia to sie musze zgodzic z toba w całej rozciagłości zrobiłam kiedys z kumpela rajd nocny po pabach na starówce .................ale nie dało się przejsc ich wszystkich . Ale mam swoją ulubiona knajpke na jedzonko Gesią Szyję miam miam maslanka z rzodkiewką :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi do Kaszub to znajdują się one na terenie woj. zachodniopomorskiego, graniczy z Borami Tucholskimi od południowowschodniej strony. A Gdańsk bardziej graniczy z Kaszubami niż do nich należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi co do Kaszub to znajdują się one na terenie woj. zachodniopomorskiego, graniczą z Borami Tucholskimi od południowowschodniej strony. A Gdańsk bardziej graniczy z Kaszubami niż do nich należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi co do południa to tylko Łancut i Wieliczka tak naprawdę mnie interesuje .............bardzo jestem wdzieczna rodzicą że pokazali mi to i oto w ramach wyjazdów wakacyjnych. co do gór to uwielbiam Szklarską Porębę a miejsce zwane złotym Widokiem jest moim ulubionym mogłabym siedziec tam godzinami i patrzec i patrzeć bardzo mnie to wycisza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny ;) ale ten toruń, noooooooooo, mam na niego hrapkę , szkoda, że wczesniej nie wiedziałam, że tam tez sa mury pruskie :O ja taki trochę zapalony architektrura turysta jestem ;) i dlatego architektrua jest dla mnie bardzo ważna i to jest to co zawsze w nowym terenie przykuwa moją uwagę ;) Ale ten porządek stworzony przez niemców, prusów bardzo , ale to bardzo mi się podoba ;) Ten układ przestrzenny, ta symetria, i jej wysmakowane zburzenie ;) Wiecie ja pochodzę z terenów zaboru ruskiego ;) więc pierdolnik na każdym kroku jest na porządku dziennym tolerowany, ale to i tak nic, w porównaniu z terenami dawnej galicji ;) tutaj mieszanka wszytkich stylów, możliwych naleciałości i dowolności jest była i będzie dozwolona, co daje poczucie wielkiego haossu, nieładu i zaczyna męczyć wrecz :O No ale za to są góry :O A na pomorzu i i piekne zagospodarowanie przestrzenne i morze :O Ejjjjjjjjjj to niesprawiedliwe :O Dajcie reszcie kraju trochę ładu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się odwdzięczę Dolnym Śląskiem i Ślaskiem Opolskim... polecam nieduże miasta śląskie: ząbkowice, nysa, paczków, złotoryja, lwówek, bolesławiec, świdnica, jelenia góra i ich ryneczki....prawo niemieckie:) prawie każde (stare) jest urocze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Whim... co do miejsca kulinarnych specjałów, ktore podałam, to jeszcze tam nie gościłam...Ale nie omieszkam, przy następnej wizycie :) No a w temacie południa Polski... Znam tylko Zakopane, Cieszyn, różniaste bieszczadzkie wioski ,no a przez Celinkowe BB przejezdzałam pociągiem ;) I to by było na tyle póki co. Ale w góry mnie ciągnie, więc pewnie jeszcze troche tego poodwiedzam :) I choruje na Kraków, na kościoły Krakowskie, Mariacki, Ojców Franciszkanów ze słynnym witrażem Wyspiańskiego... Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szklarską porębę widziałam jako małolat i tak sobie ją wspominam ;) co do wieliczki no fajne miejsce, fajna grota solna ;)( w bb i krakowie i okolicy jest dużo grot solnych takich salnów odnowy biologicznej ) ale wieliczka jako miasteczko graniczy z Nowa Hutą - tą krakowską więc nie przeraz sie wiokami kominów :O i unoszczacego się specyficznego zapachu nad wieliczką , dlatego zrezygnowaliśmy z zakupu działki w wieliczce, aby sobie tego widoku oszczędzić :O ale jak będziesz tak blikso krakowa to koniecznie musisz zobaczyć wawel , kościół mariacki , a po przeciwnej stronie wieliczki jest Tyniec i pieknie zachowany klasztor i tez jest studnia ;) No i ojcowski park z ojcowem - to jest wyjątkowe miejsce ;) co prawda w jeden dzień nie da rady tego zobaczyć, ale w 2 -3 można nacieszyć oko dość różnymi krajobrazami i zabytkami ;) Łańcut - chodzi ci zapene o kompleks pałacowy , a nie o polmos ? :D:D a tak poważnie to to zachwyca , zachwywca, ale tylko właśnie ten pałacyk ;) i powozownia , przyroda tez jest fajna, ale generalnie nie odbiega od pozostałych terenów zielonych w polsce ;) Jako dziecku bardzo mi się tam podobało ;) Jako dorosłej kobiecie, kóra widziała już trochę , juz mnie to nie powala na kolana, ale nadal jest warte zobaczenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serduszko , ty z tymi krakowskimi kościołami to uważaj, bo to jest jedyne miasto w naszym kraju gdzie jest ich tak dużó, coś oko 150 szt ;) no i żebys po wyjezdzie z krakówka nie zostałą moherem :D:D bo po takiej ilości kościółków to moze się w gówce poprzewracać :D:D Moja mam bardzo chciała zobaczyć kilka, ja wymiekłam przy 11 :O i dalej jej tylko wskazywałam kierunek :O A jeśli bawi się zabudowa sakralna to polecam Kalwarię zebrzydowską, zwłaszcza wielkanocą, gdzie na żywo odbywa sie co roku cała droga krzyżowa, zresztą jest to transmitowane przez jakąs tv ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze Ninke poprosimy, o racibórz, wodzisław śl ;) i będzie cały dół polski ;) jastrzębie zdrój znam, bo kupiłam tam moją wyśigówke więc przy okazji musiałam zapoznac się z miasteczkiem, Rybnik dobrze znam, bo tam mamy klientów , opole tez widziałam ;) Nooooooooo i wyszło na to że od raciborza na zachód oczywiście po stronie południowej kraju to tylko wałbrzych i legnicę widziałam ;) więc czeka mnie jeszcze cała reszta do zwiedzania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez obaw Celi, mocherowe szeregi mnie nie pochłoną :) kościółków nie zamierzam oglądać wszystkich przy jednej wizycie... Moje kochanie też lubi zwiedzać architekture sakralną, więc mam nadzieje że Kraków odwiedzimy nie raz, a co do Kalwarii to będę musiał też ją odwiedzić i dziękuję za sugestię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale ja jestem dziwną osobą, bo jak chodziłam do liceum, i w tv powiedzieli, że koziołki na rynku w poznaniu się zepsuły to następnego dnia siedziałam juz w pociągu do poznania i koniecznie musiałam te koziołki zobaczyć :D:D:D:D:D:D:D:D Szkoda, ze pżóniej bałam sie tak podróżować, bo zbyt legalne moje podróże nie były, bo nie zawsze na bilet miałam, ale co tam .......... dzieki temu szczecin tez zobaczyłam ;) i wawę jeszcze w czasach gdzie nie znałam mojego, kóry z tamtych okolic pochodzi i ma babcię na żoliborzu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×