Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MM-

On się rozwodzi i zaczyna związek ze mną

Polecane posty

Co oczywiscie nie znaczy że uważam Berlin za brzydki itp. Zebyśmy się źle nie zrozumiały. Sytuacja analogiczna... Warszawa-podoba mi się w całości, no prawie w całości, ale to, co ma do zaoferowania w obliczu pięknego Krakowa np. chyba nijak się ma do siebie... Może dlatego,że Kraków podczas wojny nie był doszczętnie zniszczony i wiele z jego zabytków to nadal oryginały... To samo chyba Berlin... też swoje przeszedł podczas wojny, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani zgadza sie berlin ma swój urok, ma swoje walory, ale ja po pierwszej wizycie w zimie tez miałam takie odczucia jak serduszko, kupa betonu, przerażwliwie grubych murów itp dopiero za drugim razem, gdy chciałam zobaczyc dzielnice willowe to zmieniłam zdanie, a kamieniczki i skwerki to prawda, ze jest ich tam mrowie, że w kazdym podwórku jest tego pełno, że budynki sa wyjątkowe, i że niemcy stawiają na stal ze szkłem, ale to są pojedyńcze zabudowy, cąłość niesety nie robi wrażenia takiego jak wiedeń :O Przykuwają uwagę monstrualne budowle, w dziwnych kształtach ze szkła, ale w wawie tez tego przybywa :P ale to mnie nie powala na kolana :O Co innego taki Amstrdam- moje marzenie, lub wenecja - to ma dla mnie charakter, a berlin ............................ został zrównany w czasie wojny do poziomu zero to i teraz sie popisują swym mocarstwem i kasa i budują dziwne obiekty uzyteczności publicznej, ale taki simens, czy krup - jak to porównać do biednej zgneboinej polski np stoczni czy fabryki łucznika w radomiu, gdzie nigdy nie było pieniędzy i gdzie tak doszczętnie zostalimy ograbieni i zbombarowani ........... zachdni berlin przez cały soscjalizm dostawał kase na odbudowę, specjalnie przy murze powstawały olbrzymie budowle, aby dokuczyć ruskim :P nawet za metro władze zachodnie rocznie jakies bajońskie sumy wschodniemu berlinowi płaciły za możliwość jeżdżenie po ich stronie i stać ich było na poprowadzenie metra na swoim terytorium, ale to było rozgrywki rządowe :P Mnie tam jedynie urzekły rozwiązania komunikacyjne, mimo tylku aut tam nie ma korków ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała ;) ale numer ;) ty poważnie mówisz???????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serduszko , a mój na te wakacje ........................ o ile odłożę kaskę, bo ciągle gdzies pedze gdzies gnam i kase wyrzucam , ale nigdy nie żałuje tego co zobaczyłam ;) Mała czekam na krótki opis tych zmian ................ no z niedowierzaniem cię czytam ................. ale numer....................... a misiu ten sprzed kilku miesięcy????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooooooooooo Groszku skutecznie zachęciłąś turystów do przyjazdu do twego miasta :D:D:D:D:D:D:D:D:D a ty ponoć z promojca miasta masz cos wspólnego?? no to jak to jest? ;) z tym szczesinem?? mnie tam sie podobały te krzewy, które natruralnie to tylko tam występują, ......... jak one sie nazywają, azalie - nie, chyba inaczej? ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o my Wenecję zaliczyliśmy w naszej podróży poślubnej. Oj pięknie było. I już myślimy znowu o jakiejś podróży. Czytając Wasze wpisy aż chce się jechać. Mała.....pewnie ,że warto spróbować, by niczego nie żałować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa... mała te nasze Wały to przereklamowane są. Poza nimi mamy piękne parki, wielki cmentarz, wodę i lasy wokół miasta, niedaleko do morza, katedrę i parę innych kościołów, piękny budynek teatru polskiego, piękne kamienice, które zaczynają nabierać dawnego uroku pod wpływem rewitalizacji, ogromne, poniemieckie wille na Pogodnie, pseudo amfiteatr, zamek który pod wpływem odbudowy nabrał cech króla kiczu, budynku które popadają w ruinę np. nisamowita stara fabryka na golęcinie. Ogólnie to poza Wałami, niespecjalnie jest co pokazywać turystom :o Choć potencjał jest... szkoda, że średnio wykorzystujemy go :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heee nie mówcie w Gdańsku, że to Kaszuby :P. Toż to Wolne Miasto :D A o Wrocławiu czytam książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszku, zamek książąt pomorskich dla mnie ma coś z zamku kopciuszka w Disneylandzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ;) dobra dobra mnie tez się podoba postmodrenizm ;) ale żeby całe miasto tak zapaskudzić ????????????? :P co innego jakas dzielnica, to tak ,ale całość - to nie !!!!!!!!! Lubię ład przestrzenny, ale pałeczke oddaję pólnocy polski :P widziałam Puck, niby nic, mała mieścinka, ale te budynki , ta prostota, ten teren wokół nich, a nie kupa betnonu :O Nie obraz sie ale nie podoba mi się taka zabudowa :O to dla mnie nic innego jak urozmaicony blok z płyty :O Ja tez marze o prostym domku, tez mi się marzą takie okrągłe sciany, ale kochana, żebyś ty zobaczyła postmodrnizm nowy na Helu to zmieniłabys zdanie- to jest cudo, a uwierz mi projetków to ja juz miliony widziałam, realizacji tez, ale to co widziałam na Helu nie ma sobie równych ;) - i to sa nowe budynki :P też sa okrągłe, też sa piękne, ba nawet pokusze sie o stwierdzenie, że najpiekniejsze :P i tam jest ich trochę !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modernizm!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Postmodernistyczny to jest Solpol w wykonaniu Jarząbka:P albo piramida w Luwrze albo Centrum Pompideu (pewnie walnęłam sie w pisowani:P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, czyli z Mockiem:) fajne klimaty, szkoda, że połowy miejsc opisywanych w książce już nie ma:( Celi, nie całe miasto, ale Niemcy budowali takie dzielnice:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nie pop-art;) który obecnie przeniósł sie na filiżanki i kubki Rosenthala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×