Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ania_42

Kto ma ochote dzis na kawke?

Polecane posty

Gość Polok
A ja nie pije bo już wypiłem!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śledziki i jajka w tym samym sosie Składniki do sosu: majonez grzybki w occie ogórek kiszony groszek cebula śmietana przyprawy: pieprz, papryka mielona słodka, zioła prowansalskie, zielona pietruszka Śledzie wymoczyć, jajka ugotować i obrać. Grzybki, ogórki, cebulę pokroić w drobną kosteczkę (cebulę sparzyć). Wymieszać wszystko razem. Następnie majonez wymieszać ze śmietaną, żeby uzyskać lejącą konsystencję. Raz jeszcze wszystkie składniki z majonezem wymieszać. Na półmisek układamy jajka pokrojone na połówki. Śledzie dowolnie pokrojone układamy do salaterki, zalewamy sosem i mieszamy. Na koniec posypać pieprzem i papryką oraz ziołami. Dekorujemy zieloną pietruszką. Smacznego życzy TWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkanocny koszyczek Święcenie pokarmów - dla wielu najważniejszy element Wielkiej Soboty. Choć zwyczaj jest znany i stary, nie każdy wie, czemu do wielkanocnego koszyczka wkładamy akurat te, a nie inne pokarmy... Zwyczaj święcenia pokarmów narodził się w VIII wieku, ale w Polsce znany jest dopiero od XIV stulecia. W zależności od tradycji ludowych i symboliki chrześcijańskiej do koszyczka wkładano różne pokarmy. Początkowo święcono jedynie baranka wypieczonego z chleba, później zaczęto dokładać inne przysmaki. Dziś ważne jest, aby poświęconych zostało siedem podstawowych pokarmów: chleb, jajko, ser, wędlina, chrzan, ciasto i sól. Tradycja święcenia pokarmów zakorzeniona jest głęboko w naszej kulturze i pielęgnowana prawie we wszystkich rodzinach. Bez względu na to, jak głęboko przeżywamy Wielką Sobotę, wspólne malowanie pisanek i dekorowanie koszyczków na pewno zbliża ludzi i dostarcza wielu miłych wspomnień. Chleb W tradycji chrześcijańskiej jest najważniejszym z symboli, ponieważ przedstawia ciało Chrystusa. We wszystkich kulturach jest pokarmem niezbędnym do życia. Chleb zawsze gwarantował pomyślność i dobrobyt. Jajko To symbol odradzającego się życia i zwycięstwa nad śmiercią. Kiedyś wierzono, że dzielenie się nim z bliskimi wzmacnia rodzinne więzy. Wędlina Jako składnik święconki ma zapewnić płodność i zdrowie. Ser Symbolizuje pozytywną zależność między człowiekiem a siłami przyrody. Przez to, że pochodzi od krów, owiec i kóz, ma zapewnić rozwój stada zwierząt domowych. Sól To życiodajny minerał. Wierzono, że odstrasza zło. Symbolizuje oczyszczenie i prawdę. Chrzan Obrazuje ludzką siłę i krzepę fizyczną. Ma również wspomagać skuteczność innych święconych pokarmów. Ciasto Do święconki zostało włączone jako ostatnie. Symbolizuje umiejętności i doskonałość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam chrzanu...😭 pewnie dlatego... nie mam krzepy, ale mam tarty w słoiczku, bendzie atrapa ;) Koszyczek z 7 przygotowany...2 nogi i 4 Łapy idom :D należałoby oczyścić swom duszem...lecz... Non, je ne regrette rien... witam jajkowo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z butelkom napoju do rur wchodzem z powrotem w XVI wiek do purytańskiej Anglii...by pooglondać niczym nieskrempowane rzondy Henyka VIII Tudora i jego rozpustne życie:D Potem lecem do Romy ;) a nastempnie odwiedzem Masajuf ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Flowka przestań siem opychać zielonym sernikiem.;) [pisze to TWA, która pol nocy opychała siem niebieskim] Bierz siem za białom masajke, musisz to zobaczyć...koniecznie zderzenie dwóch kultur i miłość, oglondając film zastanawiałam siem tylko co jeszcze musi siem stać, żeby ta kobieta zrozumiała...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×