Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spinaker

Poczekalnia - dla pań po 40-stce

Polecane posty

O już kawusia czeka jak miło, a ja na herbatkę się dosiądę z chęcią. No czy ja coś napiekę to też nie jestem pewna, całe święta siedzimy z mężem w pracy a tam jest gotowe ciasto. Mięso też w pracy mogę upiec, może na początek jakiegoś kurczaka spróbuję. Z katarem już lepiej, sulfarinol chyba pomaga, obędzie się bez lekarza:D Miłego dnia buziaczki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ U mnie wszystko OK ,tylko mam dużo pracy ...szefowa chce wszystko do świąt obrobić i odpoczywać . Nie wiem czy któraś robiła na Wigilię cebulaki (knysze z cebulą)--- fajna sprawa- do barszczu . Ciasto drożdżowe, nadziewane przesmażoną doprawioną cebulką i pieczone (małe pierożki powstające przez nacięcie kółka promieniście w trzech miejscach i na przecięciach zlepione do góry) Nadal nie palę !! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matysiakowie w Tv. Wisia wygląda niesamowicie , choć nie tak ją sobie wyobrażałam. Jej głos wyciagnął mnie z łóżka. Lecę do pracy. Pa . 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosiu🌻 poproszę o dokładny przepis na ciasto drożdzowe.Jak ostatnio zrobiłam to rodzinie przez tydzień chepało się drożdżami, a chyba nie o to chodzi. My robimy paszteciki do barszczu albo ciasto z kapustą.W wigilię uszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie cieplutko.Goraczka przedswiateczna a słońce wysoko:D fajnie,zawsze to przyjemniej na świecie a i butów zimowych jeszcze nie kupiłam.Niech bedzie więc nadal ciepło.Dzisiejszej nocy ubrałysmy juz w pracy choinkę.Miło sie zrobiło.Zyczę Wam miłego i światecznie juz pachnącego weekendu.Buziaczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Już nie sprzątam..poprostu..NIE i już. W końcu przez cały rok też to robię..Naszata ma raję musi wystarczyc to codzienne!! A co do Naszaty..to mam Jej zdjęcia..ładniutka ..ale ladniutka!!! Naszatko..ja też Ci wysłałam swoje..napisz prosze czy doszły..dziekuję..dla Ciebie Teraz skupiam się na zakupach..co i w miare tanio kupić..Jak ja to lubię:):) W o ogole nie mam jeszcze pomysła :) co robić..co piec! Jak dotąd kupiłam tylko karczek..boczek na rolady..i mięso na bigos. A gdzie reszta.Dobrze że chociaz problem prezentów mam z głowy..tego to juz najbardziej nie lubię!! Podam Wam przepis na ciasto orzechowe..które będę piekła..sprawdzone przeze mnie!! To narazie jeden z moich pomysłów:):) Składniki:..ciasto: -11/4 szklanki mąki pszennej -250 gr margaryny..ja daje Kasię -200 gram cukru pudru --200 gram zmielonych orzechów -6 jajek -1 op.biszkoptów -2 łyzki kakao -1 łyżeczka proszku do pieczenia Masa: -2 szklanki mleka -200 gram masła -2 op.budyniu waniliowego -cukier do smaku Ponadto dwa suche wafle Sposób przyrządzenia: Ciasto..Margaryne utrzeć z cukrem i żółtkami.dodac mąkę proszek,kakao.orzechy.Z białek ubic pianę lekko wymieszać.ciasto podzielic na dwie części.Jedna część ciasta wyłozyć na blaszkę.rozłozyc biszkopty..przykryć drugą połową i upiec w temperaturze 180 stopni Masa: Ugotować budyń..dodając cukier..masło utrzeć i stopniowo łączyć z przestudzonym budyniem. Ciast orzechowe ..Na jeden wafel wyłożyć połowę masy..ciasto..i pozostałą mase i wafel..oraz dowolnie udekorować!! Wydaje się bardzo pracochłonne..a wcale tak nie jest..roboty tyle co przy każdym cieście:):):) Ten przepis mam z takiej broszurki z kiosku..przepisy na Boże Narodzenie..ale bardzo smaczne .i co najwżniejsze .sprawdzone!!! Narazie Dziewczynki...idę sobie teraz na jakies zakupy!! apapa..👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowionka z mroznego Wroclawia dla wszystkich kolezanek z cale Polski i świata.Napisze wieczorkiem.Dzieki Nataszko za zdjęcia.Twoje i rodzinki.Wyślę rowniez. Ewelinko,przepisik na salatkę śledziowa dzisiaj.Na przerwie dorwalam się......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy jeszcze jest herbatka z cytrynka??Czy juz wypilyscie??? Jesli tak ,to trudno.Zrobie sama i zapraszam te,ktore mają ochotę. Kupilam dzisiaj cytrynki.Tylko,że nie mam nic do herbatki. Ale sama herbatka tez dobra.:):):) Dzięki Nataszko za zdjecia.Super z Ciebie babeczka jest.Tez Ci sle swoje.Milego ogladania. Przede wszystkim wnuczki.Bo mam ich najwiecej. Do milego.!!!!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O częstują herbatką może i ja się przysiądę na ciepła na rozgrzewkę zimno mi coś słabo grzeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ,.czuwam ,nie wtulam sie w poduszke...parze teraz mango ,cynamon i pomarańcz, super i aromat i smak...moze przetrzymam ,zeby jutro ciemną noca nie budzic sie.Bosia ,a czemu nie wspominasz nasza Nepomucką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Listę obecności podpisuję. Miałam miłych, niespodziewanych gości, golnęłam sobie drinka.... no, już dobrze, dwa drinki i jest mi wesoło :D...Dajenko i cieeepło mi, jak mało kiedy, nawet herbatka z cytryną tak nie rozgrzewa ;) jak woda z procentami :D Idę sobie już, pozdrawiam i dla wszystkich cmokaski przesyłam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boziu kochany!!! To juz bez prondu nie da sie na topiku pisać.?Spinki??? Ja tez bym sie ,ale wole nie...Bosiu wysłałam ale czy dojdzie ,Ramzesa przechrzcze na Buszującego w...kablach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu gary. Na chwilę dorwałam się do kompa-dzieciaki poszły do Tv. dzięki za zdjęcia. Fajne z was babeczki. Rozrywka w mailach też umila życie. Moje przepisy wpiszę wam później bo mi się mięsko przypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja siedzę sobie na Allegro i licytuję. Fajne rzeczy mozna kupić.Za niewielkie pieniadze. Tylko koszty transportu takie duze.Prawie sie rownają z cena towaru.To do jutra dziewczynki.Mój ślubny zasmarkany i zakichany. Bierze jakies tam polopiryny i idzie spać. Jutro wolne.Ufffffffffff! Dzieki za pocztę.Mozna sie usmiac i dowiedzieć wszelkich rożnosci,o jakich nie miałaam pojecia. Gasić???? Światelko oczywiście!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam A ja zapalę chyba ,bo ciemno na dworze jeszcze ...ale już się rozwidnia... Parzę dziś ja, co tam chcecie.........kawy czy inne napitki z prondem , czy bez , no napewno nie przebiję Ewelinki z tymi herbatkami , ale kawę parzę bardzo dobrą A po co ja tak wcześnie wstałam? Miłego wypoczynku weekendowego :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie Dosiu! sobota dzisiaj po co tak wczesnie wstałaś? dla ciebie 🌼 ja na kawkę się wpisuje , bo mętna dzisiaj jestem.... miłego dzionka... 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stawiam dzbanek herbatki ,chińskiej ,w szklanym dzbanku.Wrzucam do tego dzbanka..zasuszone nie wiadomo co kształtem przypominajace wielka bazie.Zalewam gorącą wodą ,ale nie wrzątkiem i stawiam na stoliczku w poczekalni...i co widzę....to miała być niespodzianka....rozwija sie poooowooooli powoli nabiera beżowego koloru...i widzimy cudny kwiat z kwiatuszkiem białeym jaśminu ...Ano cóz aromat ,fajny ,smak ..inny ,zapach fajny..niespodzianka, ale najlepsze nastepne zalanie...A ja poprosze prozaiczna duża czarna...:-D lece do roboty czyli ze szmata polatam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Witajcie🌼 Dziewczynki..podpisuje tylko listę..i zmykam!! Ale mam do Was prośbe..Macie jakis fajny przepis na sałatkę śledziowąi i sałatkę z kurczakiem? Albo w ogóle przepis na jakies sałatki..inne niz tradycyjne...Bardzo proszę mi podać..bardzo proszę:):) Buziaczki..papapa ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaję przepis na przepyszną \"Zieloną sałatkę\". 4 zielone ogórki piers kurza torebka ryżu pęczek szczypioru pęczek koperku cytryna majonez, sól, pieprz. Pierś ugotować i ostudzić. Ryż tak samo. Ogórki pokroić w kostkę, wymieszać z ryżem. Pierś kurzą kroić na drobniuśkie kawałeczki. Szczypiorek i koperek posiekać. Cytrynę ugniatać ręką rolując ją po stole a potem wycisnąć sok [uwaga na pestki]. Sałatkę posolić, popieprzyć, dodać majonez do smaku. Sałatka jest REWELACYJNA. Naszata ja też proszę o fotki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Witam wszystkich pracusiów :) Oj, nie opłaciło mi się wczoraj poprawiać humor drinkiem...z powodu bólu głowy nie mogłam zasnąć 😭 słaby ze mnie zawodnik, kurcze z wiekiem wszystkie większe i te mniejsze przyjemności zamieniają się w \"cierpienie\" ;) U nas się mówi, że jeżeli nie możesz robić rzeczy na literkę \" P \" (pić, palić itd.) to znak, że czas umierać :D... dobrze, że jeszcze jeść smakuje ;) Mam taki przepis na sałatkę śledziową - dobra, mnie smakuje :) 15-20 dkg filetów śledziowych 1 puszka białej fasoli 4-5 ziemniaków ugotowanychw mundurkach 2 czerwoene cebule 2-3 kisz.ogórki majenez , 2 łyżki łagodnego ketchupu, trochę zielonej pietruszki. Cebule obrać pokroic i przelać na sitku gorąca wodą, ostudzić. Majonez połączyć z ketchupem.Wszystko wymieszać, doprawić według smaku, odstawić do lodówki .Smacznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 Płat śledziowy posmarować musztardą. 2 Liśc laurowy, ziele angielskie i pieprz ubic w możdzierzu. 3 pieczarki w plastrach (surowe lub marynowane) plastry cytryny bez skórki i drobno posiekana cebula. W misce warstwami śledz na to sypiemy zioła na to grzybki i reszte Zalać olejem słonecznikowym . Musi sie przegryżc. Smaczne. Pierś z drobiu ugotowaną na małe kawałki pokroić. Dodać pora i puszkę ananasów lub brzoskwiń.Zalać jogurtem z majonezem sól , pieprz i cukier do smaku. Sałatka Gyros Pierś z kurczaka w kostkę obsmażyć na oleju w przyprawie GYROS Dodać w kostkę - cebulę, ogórek konserwowy, paprykę kukurydzę, może byc również pekińska. Sos keczup majonez jogurt naturalny z zabek czosnku. Polać i gotowe. Pozdrawiam bigosowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Dziękuję ❤️..przepisałam!! MarMi..a może podam Ci mój numer telefonu :D:D:D Fajnie..rozśmieszyła mnie ta moja siostra:):) Ale tak to wy tez macie ten przepis!!! Zmykam..bo o osiemnastej mam gości..narazie..papa{usta]👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajenka, dziękuję za Rubika - nie znałam jeszcze tej piosenki. Widzę, że się w poczekalni zrobiło mocno salatkowo :-) Przepisy sobie zachowam i wypróbuję. Szczególnie te z salatkami śledziowymi bo to przysmak mojego syna:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj smacznie, smacznie aż ślinka leci, a fałdki rosną tu i tam;) Miłego wieczorku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu miło i pachnąco ,sałatkowo,bigosowo i gyrosowo! U mnie też gotuje się bigos.W sklepach tłumy ludzi.Chcialam kupić sobie jakies butki czyli kozaki.Ale nie bylo tego czego szukałam. Mąz sie denerwoowal,bo obeszlismy wszystkie mozliwe sklepy.Chyba stary sie robi,bo nigdy tak nie narzekał jak dziś.Oprocz walówki na święta nic nie kupiłam. Ale jutro sama pojade do centrum,bez niego,zeby nie marudzil,połażę i moze coś kupie. Tak Dajennku,nie fałdki tylko falbanki.Jedzenie jest takie smaczne,ze my kobiety,nie możemy sie oprzeć.A 2 kromki chleba więcej niz dzienna porcja/spalona przez nas/,przez 1 miesiac da nam 2,5 kg \"zapasu\". Dzisiaj bylo tak cieplutko.Ale mam nadzieje,ze świeta będą białe. Spinky,ja tez kazda czynnosć na P musze odchorować.Nataszko,jakie firanki do kuchni mam kupić??Czy sa jakies trendy w tym wzgledzie???Moj małżonek wczoraj doszedl do wniosku,ze przydalyby sie do kuchni jakieś nowe firaneczki. Koniecznie fukusne.Napisz , co ludzie kupuja.Teraz mam zazdrostki. Na zmiane rowniez zazdrostki.Może jeszcze coś??Podpowiedzcie dziewczyny.Trzymajcie sie .❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gasić juz??No,moze jeszcze poczekam na kogoś??? Zaraz ide spać.Marcelinka śpi,młodzi poszli do kina/czyba seans nocny/ ,a my dziadeczkowie na posterunku.To gasze,jesli ktos sie jeszcze tu pokaze,to prosze pamietac ,ze swiatlo trzeba oszczędzać!!!!Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×