Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

Zimowe starania 2005

Polecane posty

i jeszcze jedno w tej sprawie... wg lekarzy jesteś w 9 tygodniu, jak skończyłaś 9. tydzień... niezbyt logicznie :o ale oni tak liczą :) przynajmniej wszyscy ci, z którymi ja się zetknęłam na swoich drogach przez ciąże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
Dziewczyny błagam pomóżcie! Dziś zrobiłam sobie badanie krwi na poziom beta HCG. Mam wynik 1.53. Do stosunku doszło 14 dni temu. W laboratorium, w którym robiłam to badanie norma wynosi 5. Tylko nie wiem na jaki czas ona jest. Ale pani tam podała mi 5 jako wartość najniższą. Jejkuuu ja nie wiem co mam o tym wszystkim sądzić. Czy mój wynik może świadczyć o tym, że jestem w ciąży? Nie chcę ... nie mogę ... tak strasznie się boję! Mam dopiero 18 lat ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie panikuj Asiu! Twój wynik świadczy o braku ciąży! ciążę mógłby sugerować poziom b hcg wyższy niż 5! musisz się uspokoić i cierpliwie czekać na miesiączkę i może zadbaj o solidne zabezpieczenie, by uniknąc niepotrzebnych nerwów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagulka, a ze mnie gapa! Nie pogratulowalam Ci jeszcze ekspresowego porodu i malutkiej Jagodki!! ❤️ Ja sie niestety nawet bladej drugiej kreski nie dopatrzylam. Nie wierze, ze to jednak ciaza i sie coraz czesciej sama z siebie smieje. Bo jak sie czlowiek uprze, to znajdzie wszystkie objawy :P Dzisiaj mnie mdli i wypryszczylo mi plecy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wieczorem...aleeee maaam leeeniwy dzieeeeń...przeczytałam 3 strony książki i załatwiłam papiery na stypendium...i tyle:P Wstyd! gruby misiu, dzięki za informacje. Wow, no nieźle brzmi 3 miesiac...Jestem w 3 miesiącu...muszę się do tego przyzwyczaić:) Zaraz jadę brzdąkać, a jutro planuję sobotę pracowitą, przygotowanie testów, sprawdzanie zaległych wypocin...zobaczymy co mi z tego wyjdzie... Miłego wieczoru drogie panie🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was serdecznie. Nie pisalam bo wyladowalam w szpitalu ale juz wszystko jest ok. Dzidzius nadal w brzuszku:) Napisze pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jagulka imię bardzo mi się podoba wogóle Wielkie Gratulacje i też chce szybki poród :) Misiaczkawa spóźnione życzenia wiesz, że życzę Ci wszystkiego tego co sama sobie życzysz :) Jestem strasznie głodna - obiad był za słaby dwa małe placki i rosół :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
do gruby miś: Ale mi chodzi o to, ze 'niebezpieczny' stosunek byl tylko 14! dni temu i po prostu od tego czasu stezenie beta HCG w krwi moglo nie wzrosnac na tyle, zeby cos pokazac i stad ten moj wynik 1.53. Sama nie wiem bo nie znam sie na tym! Ale mam juz dosc tych nerwow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ATOMÓWKA masz wyniki w normie dokładnie nie pamiętam ale norma jest u kobiety nie ciężarnej chyba 2,90 więc na 100% nie jesteś w ciąży - uspokój się lada dzień dostaniesz okres :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musiałabys mieć wynik conajmniej już teraz ponad 200 ście po tylu dniach od stosunku gdybyś była w ciąży. Tylko nie panikuj bo stres może być też przyczyną braku okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
Ale tam ponoc jest liczone te normy jako 3-4 tydzien ciazy od 5 - do 20 beta HCG, a pozniej jeszcze wzrasta w kolejnych tygodniach, ja mam 1.53 ale jestem dopiero 14 dni po stosunku! Czyli od ewentualnego zaplodnienia moglo minac jeszcze mniej dni ... dlatego obawiam sie, ze moge byc w ciazy, tylko moj poziom beta HCG dopiero zaczyna wzrastac ... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
A ja znalazlam, ze norma dla kobiety nie ciezarnej wynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
A ja znalazlam, ze norma dla kobiety nie ciezarnej wynosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dla nie ciężarnej wynosi do 2,90 więc spokojnie nie jesteś w ciąży 14 dni od ewentualnego zapłodnienia już powinnaś mieć ponad 5 więc możesz być spokojna. Jak dla mnie nie jesteś w ciąży choć nie jestem ginekologiem ale tak mi się wydaje. Bądź dobrej myśli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
Od czasu do czasu [zazwyczaj wieczorami] bola mnie jajniki. I czuje jakby 'przelewanie' w brzuchu. Czy to moze o czyms swiadczyc? Ja juz po prostu sama wyszukuje sobie czegos i sama siebie dobijam myslami ... Panikara ze mnie, wiem o tym. A wracajac do tych norm to ja znalazlam, ze poziom beta HCG dla kobiet nie ciezarnych wynosi mniej niz 1. Ibadz tu czlowieku mądry. W normach, ktore znalazlam pokazane są tez tylko poziomy beta HCG u kobiet od 3-4 tygodnia ciazy i wynosza 5-20. A ja mam 1.53 ... moze po prostu za szybko poszlam na to badanie krwi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
O tak znalazlam: Przykładowe normy Tygodnie ciąży -poziom beta hcg 3 - 5-50 mIU/ml 4 - 5-430 mIU/ml 5 - 19-7340 mIU/ml 6 - 1000-56000 mIU/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu, ciążę liczy się od terminu ostatniej @ czyli 3-4 tydzień ciąży, to 1 i 2 tydzień od poczęcia! jakbyś była w ciąży, to od conajmniej 10. dni, a więc byłabyś w 4 tygodniu i wynik \"b\" byłby dwucyfrowy! przestań się zadręczać! byłam u gin :) wszystko dobrze, serduszko stuka! w przyszłym tygodniu usg i badanie przezierności karkowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
Ale np. patrzac na testy ciazowe np. Bobo Test 1.plytkowy - potrafi wykryć już 6 dniową ciążę [wykrywa hCG przy stężeniu 25mlU/ml], 2.strumieniowy - potrafi wykryć już 2-3 dniową ciążę [wykrywa hCG przy stężeniu 10mlU/m]. A ja mam tylko 1.53mlU/ml po 14 dniach od stosunku. Czyli zwykly test ciazowy, mojej ewentualnej ciazy na pewno by nie wykryl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz ja miałam badany poziom bHCG w szpitalu i norma do 2,90 jest u kobiet nie ciężarnych. Nic Ci za powoli nie rośnie nic za wcześnie nie robiłaś masz normalne stężenie tego hormonu i nie panikuj - troszkę wyluzuj. Wiem, ze moze łatwo sie pisze ale przechodziłam już różne wersje w swoim życiu od chcenia dziecka po nie i uwierz w tą czy w tamtą strone zawsze są wielkie obawy:) Pisze Ci to z życzliwości - uwierz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze się gruby misiu że wszystko z Twoją dzidzią dobrze ja w poniedziałek jade na diagnostykę płodu mam wielkie obwy ale nie trace wiary że wszystko będzie dobrze bo będzie i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nareszcie Atomówka powoli zaczynasz wierzyć w nasze słowa :) to dobry znak - tak trzymaj :) bedzie dobrze - napisz nam jak dostaniesz okres o.k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze o jednym dziś zapomniałam... Jolu ucałuj Hubcia w piętę, z okazji pierwszych imienin 🌻 od forumowej cioci Kasi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
Kochane jestescie. Dziekuje, za odpowiedzi! Mam nadzieje, ze Wasze maluszki bede zdrowe i wszystko bedzie z nimi jak najlepiej! Tego Wam szczerze zycze! I chcialabym, zeby wszystkie kobiety pragnace miec dzieci, mogly bez zadnych problemow zostac mamusiami, a dziewczyny, takie jak ja, by mogly czasami z ulgą odetchnąc, bo tego, co ja przezywam teraz, nie zycze nikomu, zbyt wiele nerwow mnie to kosztuje. A chodzilo mi konkretnie o to, ze balam sie, ze moj poziom beta HCG = 1.53mlU/ml dopiero zaczyna wzrastac, od 0 ... i ze to bylaby jakas norma, na te 14 dni po stosunku, po tym jak przeczytalam tabelki z normami dla kobiet w ciaży. Uspokoilam sie troche, ale chyba w poniedzialek i tak polece rano do labolatorium, wydam kolejne 25zł i upewnie sie, czy oby mi juz ten poziom beta HCG we krwi nie wzrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
A no ... i tak w ogole, to ja bym sie tym wszystkim nie przejmowala az tak, ze jak juz wspomnialam wczesniej ... czasami mam wrazenie, ze bola mnie jajniki ... no i czesto zdaza sie, ze odczuwam takie jakby 'przelewanie' w brzuszku ... i zaczelam sobie wmawiac, ze to moga byc objawy ... a moze to są objawy? Jejkuuu ... Milej & spokojnej nocy życzę! - sobie tez ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu mnie trzepie po lekach i nie mogę spać..... i nawet nie wiem po co ja je biorę, skoro i tak mam po 15 skurczy dziennie jak żre to świństwo 3 razy dziennie.....a żesz kurfaaaaaaa... Jagulka.....ucałuj maleńką ode mnie i Lidki :D No faktycznie szybkie jesteście !!! :D A co do pieluch, to tak chciałabym na pierwsze dwa miesiące mieć mały zapas, ale tu mam problema bo: iile paczek pampersów \"jednynek\" kupić i na ile starczą.... czy paczkę czy też dwie, a może kupić lepiej \"2\" ?????????????? Jakie to wszystko skomplikowane, a skąd będę wiedziała, że już czas na zmianę pieluchy na większą??????? Ja się chyba nie nadaję ;) Gruuby misiu bardzo się cieszę, że z maleństwiem jest ok :) A masz już jakieś przeczucia co ci w brzuszku rośnie? Oczywiście chodzi o płeć :D Skoro Kasia mówi, że Hubercik ma imieninki to jej wierzę i przyłączam się do życzeń :D 👄 dla Hubercika 🌼 :D Duuży rośnij :D O i znowu mam skurcz...świetnie, wspaniale.... Dziękuję za życzonka :D 👄 Wiadomo jakie jest moje marzenie i życzenie :) Reniol ja tygodnie liczę wg suwaczka, jak pokazuje że jestem np. w 28 tc i 4 dniu to wiem, że jest już 29 tc....liczą się skończone tygodnie czy jakoś tak. W każdym razie mój gin się myli cały czas o tydzień i wiem, że nie ma racji a on się zapiera o teraz jak do niego pójdę to będę w 29 tc a on mi wpisze 30 :o Atomówka...nie bój żaby, nie jesteś w ciąży, a żeby już się nie stresować idź do gina po dobre tableki antykoncepcyjne i po sprawie :) Ideeeee spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Atomówka - Asia
Spac nie mogę ... hmm a w ogole, zeby bylo ciekawiej ... to nie wspominalam wczesniej ... bo ja teraz jestem juz w 7 dniu cyklu ... a do mojego stosunku doszlo tydzien przed miesiączką, zmartwilam sie tylko, bo nie byla tak obfita, jak zawsze ... i zaczelam domniemywac, ze cos moze byc nie tak ... moja urojona ciąża. Więc teraz znow wszystko się komplikuje z tym poziomem beta HCG! Wiem, że nie można być w ciąży, mając miesiączkę?! Ech ... No i ogolnie to bylabym spokojna, ale te bóle jajników i to 'przelewanie' . Sprowadzcie mnie na ziemie! Wiem, pewnie smieszy Was to wszystko, cala ta moja historia. Jestem nie doswiadczona w ogole, czuje sie na maxa zagubiona w tym wszystkim. Chyba jeszcze nie doroslam do wspolzycia... Please nie krytykujcie mnie, tylko przeanalizujcie jak mozecie to wszystko jeszcze raz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HELOŁ :D Atomóko...miałaś już @ więc w ciąży nie jesteś... masz niską betę więc też w ciąży nie jesteś...:) ubierz ciepłe majty i grube rajstopy to nie będą Cię bolały jajniki... ;) idż do ginekologa skoro współżyjesz i się zabezpiecz aby co miesiąc nie przeżywać takiej katorgii... a teraz przestań panikować :) bo jak tak dalej pójdzie to zaczniesz ruchy odczuwać... a to już będzie się kwalifikować do leczenia... :)... gdyby zachodzenie w ciąże było takie proste to nie powstawałyby takie topiki jak ten :) sooorrryy, że tak z grubej rury ale terapie wstrząsowe przynoszą najleszy skutek ;) zdrowia życzę i spokoju na przyszłość :) JAGULKO :D 🌻🌻🌻 i dla JAGÓDKI 👄👄👄 aby zdrowo się chowała i rodzicom w nocy spać dawała ;) i oczywiście zdjątka na mój mailik mile widziane... wręcz wyczekiwane ;) Sabcialku ❤️ jak dobrze, że już jesteś nareszcie :D Misiaczkowa biedaczyno 👄 co się dzieje?! zadzwoń może od tego swojego gina i mu powiedz żeby w końcu coś zrobił z tymi skurczami i tym telepaniem Twoim bo to jest nie do przyjęcia żebyś tak się męczyła Kociczko... na rumieniowym podłożu krostki mówią zarówno o trądziku niewowlęcym jak i reakcji uczuleniowej.. ale skoro piszesz że po kąpieli zniknęło to pewnie reakcja.. bo trądzik troszkę się utrzymuje zanim wszystkie twoje hormonki nie zostaną usunięte z Jego organizmu, ale zasiegnij języka czy Ty albo Tatuś Hubercika nie bylyście alergikami w dzieciństwie bo to lubi być dziedziczne, lecz się z tego wyrasta ;) tylko trzeba uważać co się je.. w czym się pierze.. i jakich kosmetyków dla dzidzi używa...żeby nie było reakcji uczuleniowej :) nooo dobra... bo się zapędziłam i jak wstrętny belfer zaczynam gadać :O mam dziś znowu wolne :D:D po południu jedziemy do Ikea po regał na książki ;) bo się nie mieszczą :) najfajniejsze jest to, że będziemy wieźć dwu metrowy regał tramwajem :P bo auta nadal stoją w hali i czekają na litość pana lakiernika mam nadzieję, że nas nie wyrzucą...z komunikacji miejskiej...bo chcę jeszcze kupić dwa stołki barowe... ale o tym Mężusiowi nie mówię dopóki nie dotrzemy na miejsce bo zaraz zacznie bunt :P że nie zabierzemy się ze wszyskim !!! :P że jestem nienormalna!!! :P i takie tam... podobne... :P ...sieee taśmą klejącą przyłączy pudła ze stołkami do pudła z regałem i git będzie :P :classic_cool: sieee da przewieźć :P:classic_cool: mam nadzieję :O buziam Was 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sziiit!!! byLIście alergikami, a nie bylyście... sorry Kocico, że zrobiłam z Twego faceta kobitkę ;) pośpiech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atomówka to wszystko co przeżywasz dla nas na pewno nie jest smieszne. Martwisz sie i to normalne. Nie jesteś gotowa na ciąże to też normalne bo nigdy się nie jest gotowym. Czasem coś Cię pobolewa myslisz, że to obiawy ciąży wiesz ja starałam sie o dzidzie prawie rok i co miesiąc miałam obiawy ciąży i byłam prawie na 100% pewna że jestem a gdy wreszcie odpuściłam to udało sie zajść. Kobiecy oragniz jest jedną wielką zagadką ale piękną zagadką. Jesteśmy kobietami i jesteśmy z tego dumne - prawda :) Życze Ci abyś za parę lat była a na pewno będziesz wspaniałą matką i żoną bo bycie kobieta choć jest nie łatwe jest jednak czymś wyjątkowym :) Misisaczkowa co Ty znó z tym nie nadaje się na matkę - proszę się wziąść w garść :) Powiem Ci że choć moja córcia ma prawie 8 lat to znów zaczynam na nowo i mam obawy bo już nic nie pamietam ale wiem, że wszystko przyjdzie samo tak jakby gdzieś w mózgu nam to ktoś dawno zapisał - uwierz!!! Co do pampersów na peno na jednej sie nie skończy ale nie rób zapasów można dokupić zawsze a po drugie doskonale będziesz wiedziała jak Lidzia podrośnie co masz kupić i jak duże choć teraz wydaje Ci sie to niemożliwe ale tak bedzie - wiem to po prostu :) Matko ale się za Wami stęskniłam życie na FORUM jest jak narkotyk :);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×