Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Terii

cholestaza..???pomóżcie -

Polecane posty

Gość systa27
osłabienie zawroty glowy to dolegliwosci ciazowe ale nie na cholesaze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
To Kochana burza hormonów ja mialam napady goraca kazdemu zimno a ja w zimie mogłabym chodzic w samym sweterku i wszystkie okna otwarte.maz chodził zmarzniety przeziebiony bo mi wiecznie za ciepło a kiedy ciepło to swedzenie przy cholestazie jest wieksze;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety dłonie i stopy swędzą najbardziej.... Dzisiaj w nocy aż sobie poryczałam z bezsilności... Ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt kiedy ciepło swędzenie większe :( ja siedziałabym najchętniej w wannie z letnią tylko wodą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
Jezeli swedzi ciało na cholestaze sa na to leki po ktorych swedzenie łagodnieje.Moze to byc przyyczna wysokiego cholesterolu tak zwane zółcie na to jest Vasosan najlepszy niestety lek tylko w Niemczech i jest okropny jak by sie piasek piło.Jezeli to wartoboe swedzenie to ursofalk.Ja mialam ALTY Asp ponad 500 cholesterol w ciazy tez miałam wysoki.Na swedzenie w nocy najpiej brac tab.uspakajace podawane sa na odziale kobieta w ciazy wiec nie szkodliwe Diphergan sa 20 mg i 10 mg ja na noc brałąm 20mg mozna zapobiegawczo brac essetiale forte nie pamietam jak sie pisze ja z cholestaza meczyłam sie od poczatku ciazy w 10 tygodniu juz mialam zaawasowana do 35 tyg.Fakt ze mi pomogły lekarstwa i miałąm codzienne dializy na nerki ale co powodowało ze została czyszczona całą krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
Na swedzenie sa lekarstwa jezeli swedzenie jest spowodowane wysokim cholesterolem tak zwana zółć to najlepszy jest Vasosan niestety dwie wady ma - w niemczech mozna go kupic w Polsce nie jest osiagalny - jak by sie piasek piło fujjjjjjjjjjjjjjjj Jezeli swedzenie spowodowane jest zlymi wynikami watrobowymi Alty Asp itd to najlepszy jest Ursofalk do tego brałam jeszcze essetiale forte (nie wiem jak sie pisze :P) Leki nie sa szkodliwe na ciaze a Vasosant podobno wcale bo nie przedostaje sie do dziecka tylko sie go wypłukuje nie jest w zaden sposob szkodliwy na płód Ja brałam ursofalk mialam alty asp.............. Ponad 500 a GG cos tam ponas 1000 mi pomagało ale u mnie było troszke innaczej.Codziennie byłam dializowana na nerki ale to wiazało sie z tym ze krew była czyszczona wiec leki wystarczały Na noc mozna brac leki uspak.Podaja je na odziale ginekolog przepisał mi do domu Diphergan 10 mg i 20 mg na noc brałam 20mg mi niestey kapiel prawie nie pomagała a miałąm masakre bo ciaze nosilam przez cale lato do listopada to spałam okno otwarte (zima tez) a latem okna zaluzje zasłaniete aby slonce sie nie przedostalo jak wampir i wiatrak na full Masakra:)Ale synus urodzil sie w 35 ty i to nie spowodu ze juz musial mial sie dobrze ale mamusia juz opadała z sil fizycznych codzienne diazlizy była wyczepana fizycznie psychicznie i jak powiedzieli za wazy juz 2540 i ma sie super chcialam aby go wyjmowali Mam powazna chorobe i to ze urodzilam i dziecko cale i zdrowe to cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
Jak pisałam wczesniej ja u siebie cholestaze wykryłam juz w 7 tyg;/;/;/ ale ze miałam dializy mowili ze tak działa organizm przez miesiac bo toksyny sie wydostaja przez skore po miesiacu walilam glowa w stól zrobili mi na dializach wyniki watrobowe a tam masakra maz zawiozl mnie o 3 na oddział ginekologiczny bo miesiac nie spania byłam wyczeprana całe cialo zadrapane a brzuszka nie mozna dotykac nawet a co dopiero drapac niestety moj synek był drapany;/ to było silniejsze;/ ::) Profesor i lekrze nie chcieli wierzyc ze tak wczesnie cholestaza ale wykłocilam sie skierowali mnie to zakaznego do profesor Ona zobaczyłą wyniki były bardzoooo wysokieeee i mowi ze to cholestaza.Ze ona w swojej karierze sie nie spotakała z tak wczesna cholestaza ale sa przypadki kiedy na organizm zle wpływaja chormony Przepisała mi ursofalk ale mogłam brac dopiero po 3 miesiacu Na poczatku nie pomagał na swedzenialecz po miesiacu spadały bardzoooooooooooooooooo wynikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii i swedzenie uspokoił sie na tyle ze dało sie zyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
dlatego kobietki róbcie wyniki bo czasem lekarze nas nie słuchaja patrza jak na wariata ale mamy takie prawo i musza !!!! Czasem to nie cholestaza a ciało swedzi to te hormony itddddddd dlatego nie ma co snuc domysłow zamartwiac sie tylko leciec zrobic wynki jezeli alty asp(chyba dobrze pisze skróty juz nie pamietam ale wiadomo o co chodzi) sa dobre to nie jest to cholestaza:)tylko taka ciaza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę się pochwalić moje wyniki znów sie nieco obniżyły alat mam już poniżej 100 :) tak się cieszę może uda się dotrzymać do 38 tyg. za tydzień wizyta i podejmie lekarz decyzję czy ewentualnie nie położyć już na oddział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga 13
dziewczyny, kwasy zolciowe mozna zrobic w Warszawie na karowej. Czeka sie 2 dni. Koszuja ok 30 zl. Przy cholestazie sa ponoc wazne. Ja mam Alaty i aspaty b. wysokie. (170 i 270). Do szpitala mnie nie polozyli, tylko kazali sprawdzic te kwasy. Byly lekko podwyzszone (12, a norma jest 10). Teraz co tydzien mam je sprawdzac. Do tego Ursopol 1raz po 1 i Essentiale 3razy 1 plus dieta. Biore to wszystko od tygodnia, w pn kolejne badania. Dodoam, ze jestem w 32 tyg ciazy, swedzenie chyba dopiero sie zaczyna. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 maja urodziłam synka. 38 tc. Odeszły mi wody. Po moim ostatnim poście,cały czas byłam w szpitalu. 15 maja wyszliśmy do domku. Niestety,czekają nas wizyty u lek i kontrole. Ksawerek miał wylew jak byłam w ciąży,nie wiem czy to przez cholestazę no i ten zbiornik jest powiększony. Synuś jest śliczny,ma czarne włoski po mężu i ciemną skórkę. Na dziś miałam termin a Ksawcio ma już 2 tygodnie. Aha leki na cholestazę zażywam cały czas (polecenie lek.).. Pozdrawiam was dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dołaczam do grona. Cholestaze zaczełam od 28 tygodnia , po zrobieniu prob watrobowych wyniki 158 i 80, podejzenie cholestazy i tydzień szpitalu, tam podali mi Ursofalk,Essentiale Forte i Wit K w szpitalu Aspat powoli zaczal spadac ale alat wzrastał 171, a na sam koniec 182, wypisali mnie jednak , po tygodniu brania leków i diety ( duzo mleka odtłuszczonego, białe pieczywo, woda nie gazowana z duża iloscia cytryny, mieso gotowane, zero smazonego i jajek) transaminazy spadły i dzisiaj wynosily Alat 66 i Aspat 34. W sobote zaczynam 31 tydzień. Oby było lepiej Cholestaza niby jest wykluczona, ale wciaz mam obawy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. U mnie okropne swedzenie konczyn dolnych zaczelo sie w trzecim trymestrze,nie wiedzialm co sie ze mna dziej,nie mialam pojecia o cholestazie.Swedzenie nasilalo sie wieczorami,nigdy nie poinformowalam o tym mojego lekarza.Niestety mój dzidzius umarl mi w brzuszku,w 38 tygodniu.Wciaz czekam na wyniki sekcij,teraz dopiero czytam o cholestazie i jestem przerazona.Napiszcie czy teraz kiedy nie jestem w ciazy moge sobie zrobic wyniki??????Czy robia to kiedy jestes w ciazy?????Bardzo chcialabym miec drugiego dzidziusia,boje sie ze to moze wrócic,choc teraz juz wiem czym to moze grozic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lidzia podobno wyniki normują się tuż po porodzie wiec nie wiem czy badania Ci wykryja cholestaze. Ja też nie miałam pojecia o tej okropnej chorobie naszczescie moja lekarka się sprawdziła, i te wszystkie badania które miałam robione w trakcie ciazy ( i na które narzekałam, ze po co mi one) jednak są bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lidka83
Spokojnie. Urodziłam w październiku 2009 zdrowego, ślicznego synka. Oprócz cholestazy miałam również cukrzycę ciężarnych. Wszystko można przeżyć. Jeśli chodzi o cholestazę to nie miałam żadnych objawów. Ani jedna część ciała mnie nie swędziała. Jakiś chyba inny przypadek. Leżałam w szpitalu od 31 do 39 tygodnia (z przerwami kilkudniowymi, jak wyniki były dobre to puszczano mnie do domu) Podawano mi kroplówki z vit C oraz USOFALK. Jak się dowiedziałam, że mam iść do szpitala to przepłakałam cały wieczór, nie mogłam zasnąć, ale teraz z biegiem czasu widzę same pozytywy. Poznałam personel oddziału ginekologiczno-położniczego. Widziałam porodówkę, poznałam wszystkie położne oraz lekarzy, a co najważniejsze niesamowite dziewczyny z którymi miałam przyjemność leżeć na jednej sali. Do tej pory utrzymujemy kontakty. Nie martwcie się, wszystko będzie dobrze. Cholestaza nie jest taka zła, po porodzie wszystko wróciło od razu do normy. ALAT i ASPAT całkowicie spadł. Jeden minus- przy następnej ciąży może się to powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
u mnie mineło 7 miesiecy od urodzenia i był spokoj od 2 miesiecy mam cholestaze nie ciazowa ale mam ja mam dosc znow drapanie do krwi.Sprzedałam leki i teraz kupuje a oddałam za grosze:(Co za gowno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28tcpotwornybol
ja mialam cholestaze w 1 ciazy,a w 2 nie mam :) przynajmniej na razie 28tc :D a wyniki mi spadly od razu po porodzie wiec LIdzia dzis to ci nic nie dadza te wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w domku i późno do was piszę ale 2 czerwca urodziłam w 36tygodniu zdrowego synka 3580g AgusiaWol jak to możliwe - czyżby twoja wątroba aż tak niewytrzymała :( Wiem ze czas cholestazy jest ciężki więc życze wam dużo cierpliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamakatia
Witajcie dzieczwyny Tak czytam czytam o tej cholestazie i postanowiłam napisać od siebie parę słów. Co to jest cholestaza wiem doskonale, gdyż sama przez to przechodziłam dwukrotnie. W pierwszej ciąży leżałam w szpitalu 3 tygodnie przed porodem, urodziłam w 37 tc gdy odeszły mi wody. Teraz synek ma juz 3,5 roku i jest zdrowym super chłopcem. Nie mamy z nim żadnych problemów zdrowotnych. Wtedy nie zażywałam żądnych tabletek w szpitalu robiono mi jedynie dwa zastrzyki dziennie ale co to było - nie wiem ;-) Alat i aspt miałam wysokie bo przeszło po 400, po ciąży wszytsko spadło i nie zostawiło żądnych śladów w organizmie. W drugiej ciąży byłam już bardziej świadoma co to jest ta cholestaza i wiedziałam, że ją będę miała na 95 %. Z tego względu od początku ciąży dietka watrobowa i picie dużych ilośći płynów (min. 4 litry dziennie) z łazienki nie wychodziłam ;-)) Po 20 tc robiłam systematycznie badaniia alt i aspt. Około 28 tc zaczęły one nieznacznie rosnąć i wtedy moja Pani doktor przepisała mi URSOFALK. Swędzenie nie wystąpiło a poziomy trnsaminaz nie wzrastały. Niestety w 36 tygodniu ciąży trafiłam do szpitala z 4 cm rozwarciem i po 4 dniach pobytu urodziałam zdrową i dużą dziewczynkę (3,550g). Obecbnie córcia ma 5 miesięcy i obie czujemy się dobrze. Córcia roziwja się bardzo dobrze a ja nie mam żadnych dolegliwości. cieszę się że w przypadku drugiej ciązy nie musiałam leżeć tyle w szpitalu. Wiem że to zasługa diety, picia dużych ilości płynów i leków. Porody przedwczesne u mnie to wina anatomii, mam krótką szyjkę macicy i rosnący dzidzius na nią napierał przez co ona skracała się coraz bardziej i pojawiało się rozwarcie. Oba porody jednakże odbyły się siłami natury i były bardzo szybkie. Więc dziewczyny które macie cholestazę głowa do góry z tym paskudztwem można dać sobie radę. A działanie URSOFALKU jest takie że wypłukuje zadmiar żółci i mocznika z organizmu dzięki czemu nie gromadzi się on w organizmie i nie występuje swędzienie, a co za tym idzie nie wzrastają poziomy transaminaz, ale ważne jest właśnie picie dużych ilości wody. Oj rozpisałam się trochę. Dziewczyny jeśli któraś by chciała to pozostalo mi jeszcze 50 tabletek URSOFALKU i mogę je sprzedać po atrakcyjnej cenie. Data ważnośći to 2014 rok. Kupiłam opakowanie 100 tabletek po 130 zł. Sprzedam te pozostałe za 40 zł. Jeśli któraś byłaby chętna to proszę pisać na adres mamakatia@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonko.
Witajcie! W 7 miesiacu ciąży zachorowałam na cholestaze, okropny swiąd dłoni i stóp zwłaszcza wieczorem, krosty na nogach, brzuchu i rękach podobne o ospy okropnie swedziały i robily sie krwiawiące dziury po zadrapaniu nawet lekkim, przezylam koszmar, ASPAT i ALAT miałam sześciokrotnie podwyzszony, bilurbina była w normie, jedyną ulgą w cierpieniu była chłodna woda, ale to tylko chwilowo. Moj gin podejzewał kilka chorob zaczynajac od ospy, gronkowca, przez cukrzycę do alergii az wkoncu stwierdził ze to cholestaza ale niedokońca był pewny bo bilurbina byla w normie, przyczynic też sie mógł do tego ucisk płodu na wątrobę, co powodowało jej niewydolność, dlatego urodziłam w 8 miesiącu zdrową córeczke:) teraz ma juz dwa latka, mi po tej chorobie pozostały okropne blizny, lekarz zapewnil mnie ze jest duże prawdopodobienstwo ze choroba sie powtórzy w kolejnej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miqqi
Ja mam do sprzedania po dobrej cenie Vassosan-S w puszcze. Zostalo z leczenia, juz nie potrzebuje bo swedzenie ustalo. kontakt na miqqi@gazeta.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamaewa
Ja też przezyłam cholestazę,jakos to było,ale uwaga!!!! Nie każdy lekarz Was poinformuje: po przebytej cholestazie odpadają pigułki antykoncepcyjne jako zabezpieczenie przed ciążą. Należy zrobić badania, czy wątroba sie zregenerowała!!!! Dopiero wtedy można je przyjmować. Pozdrawiam wszystkie mamusie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina2103
do Miggi jeśli oferta aktualna to kupie i proszę o podanie email albo telefon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo wazne !!!! mi pomoglo (sok na watrobe) oraz lek by swedzenie praktycznie ustapilo i by poziom zolci byl w granicach normy. "cholestaza" wykryto u mnie w 30 tc (swedzenie wiem cos o tym) lekarz prowadzacy zaproponowal pewien lek - ursodiol -c 250g w dawce 3 x dziennie) jak tylko zaczelam go brac od razu zaczelam pic sok na watrobe (przepis: marchewka 1,5 kg, seler (nac cala kisc), kapusta czerwona oraz biala (jak male to polowa jak duza to1/4), 4-6 jablek, pietruszka polowa kisci, 4 srednie buraki czerwone, 3 pomarancze, 3 gruszki. wszystko mielimy w sokowirowce i z tej porcji wyjdzie okolo 3 litrow soku.pijemy: nadczo pierwsze sok z jednej cytryny z woda (szklanke sok plus dopelniamy woda) po 15min szklanka soku potem sniadanie no i lek.(sok mozna zrobic z jednej czy dwoch porcji pozamrazac w szklankowe pojemniki i wieczorem wyjmowac by sie odmrozil na rano :) mi to pomoglo !!! moja Corcia :) jest zdrowa !!! wody plodowe byly czyste nie brudne jak to bywa przy cholestazie w dodatku porod mialam miec wywolywany tydzien przed terminem ale Nasz Skarbek sam przyszedl 4 dni przed indukcja. Lekarz sam sie dziwil bo od 30 tc chodzilismy na cotygodniowe monitoringi plus pobieranie krwi ale ze Niunia kopala, serduszko dobrze bilo termin indukcji byl odwlekany. Jutro 09 pazdziernika 2010 Daria bedzie miec tydzien :) 3268kg i 51cm i zdrowa !!!!!!! Sok jako medycyna naturalna lekarz nie potwierdzil ze pomoglo od tego ale ja wiem jedno to tylko warzywa i owoce ktore zawsze sa pelne witamin i potrzebne, w polaczeniu z lekiem ktory jak to okreslil lekarz prowadzacy ze jest zaskoczony ze tak dziala, to mi pomoglo !!! a czy tobie nie wiem ? kazdy organizm inny ale napewno warto pic sprawdzic. pozdrawiam i dajcie Mamusie :) szanse jaka by ona nie byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie świąd zaczął się w 10 tc. W 5tc trafiłam do szpitala na nawodnienia z powodu wymiotów, rozwolnienia i bardzo złego samopoczucia. Mój zły stan lekarza tłumaczyli ciążą (ja początkowo też) Już wtedy ASPAT i ALAT były zawyżone. po jednodniowym nawadnianiu wypisano mnie do domu. Taki stan utrzymywał się ok. dwóch tygodni. Myślę że to była grypa żołądkowa. W 10tc pojawił się świąd skóry. Gin. zbagatelizowała to twierdząc że jest na cholestazę za wcześnie. Ja jednak wyprosiłam badanie na ASPAT i ALAT. Okazało się że Alat wynosi 86 Aspat 92. Lekarz skierowała mnie natychmiast do szpitala. Tam włączono leczenie-glukoza z wit. C, Ursopolk i Essential. Po tyg. ASPAT spadł do granic normy ALAt 64 (jeszcze powyżej normy) ale mnie wypisano-ustało swędzenie. Zalecono wizyty u hepatologa-przepisał mi Ursofalk. Proszę napiszcie czy w 14tc mogę te leki brać. Bardzo się boję o zdrowie dzieciaczka-już tak bardzo je kocham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wazelinka88
witam kobitki!! czytając Wasze opinie na temat tego cholerstwa mam mieszane uczucia... o cholestazie dowiedziałam się w 20 tygodniu ciąży!! większość z Was pisze, że choroba pojawiła się w III trymestrze ciąży, ja jestem jeszcze w II... bardzo się boję o moje maleństwo :( z pierwsza ciążą nie było żadnego problemu, urodziłam w 38tc śliczną córeczkę, czy fakt, że z drugim dzidziusiem pojawiła sie ta okropna choroba to może być z mojej winy...? Nie jadam tłustych rzeczy, smażonego unikam od samego początku ciąży. szczerze mówiąc, mam wstręt do mięsa... bardzo Was proszę, pomóżcie mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazelinka88 - poproś lekarza o leki bez nich i diety niestety się nie obejdzie agnieszas - o matko w 10tc ci się trafiło jestem w szoku że tak wcześnie, co do leków nie wiem bo ja brałam inne leki, przykro mi n ie pomogę dziewczyny trzymajcie się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
Super ja urodzilam synka dokladnie 13 miesiecy temu i cholestaza mi wrócila lekarze nie wiedza czemu;/Nawiozałam kontak z kobieta jej synek ma juz 3 lata a nadal ma cholestaze;/MASAKRA:(Cos czuje ze z tym swedzeniem bede zyc do końca moich dni.A przez 4 miesiace po urodzeniu było tak miło:)nic nie swedzialo. POZDRAWIAM WAS KOBITKI NIE DAJCIE SIE:) Moze znacie takie przypadki niby lekarze mowia ze hormony jeszcze nie zanikły byc moze mam jeszcze mleko dostałam tradzik nio u mnie rok ale u tej pani minelo 3 lata i ciagle sie z tym borykam. Masakara;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość systa27
A i dodam ze biore ursofalk 3x1 i vasosan 2 dziennie nie dosc ze to g........no nie dobre to jeszcze musze jezdzic do niemiec i bolic ciezkie pieniadze a vasosan oddałąm prawie darmo a teraz trace majatek;/ALE KTO WIEDZIAL ZE TO WROCI;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×