Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość pimponka22
do Ania1977:Hej w srodę miałam wycinany pieprzyk wielkosci ok.5mm,strasznie sie bałam,no ale zyje,najgorszego pietra miałam na drugi dzień jak miałam zmienic opatrunek(bo pierwszego dnia nie kazali mi nic ruszać)bałam sie co zobacze,a tu szok,delikatna kreseczka cztery szwy,od razu sie uspokoiłam,kreska co prawda dłuzsza,ale mi to nie przeskadza,jak narazie super,zobaczymy jaka sie zrobi blizienka.W środę idę na zdjecie szwów,jakąś maść dobrą poleccie.Zabieg robił mi dr.Obrocki na Rokotowskiej na nfz.Nie chce zapeszac,ale jestem szczęśliwa,ze odwazyłam sie i wycięłam to dziadostwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimponka22
do giki:troche rozmawiałam z lekarzem o znamionach,powiedział mi,że na plecach blizny sie ciężko i ''brzydko'' goją,pisze co wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Violetkamod
Do pinponka22.Po zdjęciu szwów smaruj maścią ALANTAN PLUS.Ja miałam 12 szwów po wycięciu dwóch znamion z twarzy a teraz mi zostały dwie małe kreseczki niewidoczne prawie po zastosowaniu pudru.Nawet nie miałam żadnych strupków,świetnie się goi i nadal go stosuję.Koszt maści około 9zł.Dodam że zabieg miałam robiony 30 lipca.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do Pimponka to super że się odważyłaś więcej strachu niż co warte nie?Mówiłam ci że w tej klinice dobrze usuwają znamiona ja miąłam rok temu w grudniu usuwany w jjolly medzie na Lelechowskiej i naprawdę blizna ładnie się zagoiła prawię śladu nie ma smarowałam maścią cepan koszt ok.15zł ale rewelacyjny na blizny jest żel dermatix lub celo-kote naprawdę rewelacja żel jest on dość drogi ale efekty naprawdę bardzo dobre trzeba go stosować przynajmniej dwa miesiące a blizna staje się nie widoczna gładka jasna poprostu super zapytaj w aptece koszt około 300 zł w zależności od pojemności tubki ale naprawdę polecam ja idę w środę na usunięcie znamienia z twarzy do chirurga plastyka w warszawie i nie wiem jaki będzie efekt mam nadzieję że dobry a ty jesteś z warszawy że w jolly-med usuwałaś pieprzyka?Zobaczysz wszystko ci się ładnie zagoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do Pimponka a powiedz mi czy dr.Obrocki dobrze usuwa pieprzyki i czy juz ci się ładnie goi i czy to jest chirurg plastyk i jak długo ci wycinał bo mi około 20 minut dr usuwała a tobie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pimponka22
do Ania:Dr.Obrocki to jest chirurg plastyk,wycinanie trwało ja wiem,chwila,dosłowenie chwila potem zszywanie i the end :)kreseczka juz teraz jest bardzo mało widoczna,co dopiero jak sie zagoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie zastanawia, dlaczego mi nie zszywali...i aż się boję. dziś odpadł mi strup, jest małe wgłębienie i kolor trochę ciemniejszy niż reszta skóry, czy to w porządku ? zmniejszy się wgłębienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do hakumananata WITAM A POWIEDZ MI DLACZEGO CI NIE ŚCIĄGNELI SZWÓW MOŻE MIAŁAŚ PIEPRZYKA WYPALANEGO PRĄDEM? A JAK CI SIĘ GOI ŁADNIE JUŻ PEWNIE NIEDŁUGO RANKA BĘDZIE W KOLORZE SKÓRY JA IDĘ W ŚRODĘ NA WYPALANIE PIEPRZYKA I NIE WIEM JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAŁO I JAK MI SIĘ BĘDZIE GOIŁO NIE WIESZ MOŻE COŚ NA TEN TEMAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam1111
witam wszystkich i zapraszam na forum Beauty Strefa o chirurgii plastycznej, medycynie estetycznej, zdrowiu i urodzie... www.beautystrefa.cba.pl/forum pozdrawiam Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie miałam szwów zakładanych w ogóle, co dziwne chyba? miałam normalnie chirurgicznie, znieczulenie i cięcie, tylko bez szwów. czekam jeszcze jakoś 2 tygodnie na to, żeby mi się wyrównało tak mniej więcej :) a o wypalaniu to niestety nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do hakumanata witam powiedz czy ci się ładnie wyrównuje wgłębienie czy się dobrze goi ja jutro idę na usunięcie i się trochę boję ale napiszę jak mi poszło myślę że tak żle nie będzie?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 22
W sierpniu miałam usunięte dwa znamiona chirurgicznie ,było znieczulenie ,wycięcie skalpelem i rany zostały przypalone prądem nie zakładano szwów ranę kazano zasypywać pudrem alantan tak jak ranę po oparzeniu,zrobił się strupek i po około dwóch tygodniach odpadł.Blizny są lekko czerwone ,płaskie .Wynik był po dwóch tygodniach.Jutro mam wycinane następne dwa z tym że jedno dość duże bo około 2 cm i tu chirurg mówił ze trzeba założyć szwy zobaczymy jak to będzie(dodam że jest ono w nietypowym miejscu bo na spojeniu łonowym i ciągle to odwlekałam z wiadomych powodów ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do Ala 22Witam ja dziś miałam usuwane znamię metodą elektrokoagulacji wypalane prądem pani dr chirurg plastyk wypaliła mi znamię i pozostał mi niewielki dołek i pani doktor kazała mi tą rankę zasypywać pudrem a za 5 dni mam smarować kremem dostałam od pani doktor apowiedz mi czy wgłębienie ci się wyrównało już równo ze skórą i czy kolor skóry ci wraca do normy.Jak ci się wogóle zagoiła ta ranka?Możesz mi odpisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość caramel16
Dwa dni temu usunełam chirurgicznie trzy znamiona poniewaz takie bylo zalecenie dermatologa. Tak naprawde to dermatolog zalecił profilaktyczne usuniecie jednego a pani chirurg-onkolog, do której mnei skierowano stwierdziała, ze na wszelki wypadek dobrze by bylo usunac jeszce dwa. Powiem szczerze, ze zaczynam sie denerwowac.... no nie zaczynam, stresuje sie juz od jakichs dwoch miesiecy. Wynki za dwa tygodnia a ja w stanie Paniki;-( Czy to mozna jakos wylaczyc? Chcialabym bardzo. Nawet nie wiem czemu to tutaj pisze, chyba po to żeby się wygadać. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 22
Rany po wypalaniu goiły sie dość ładnie powstał strupek czasami zbierał sie jakby płyn pod nim ale szybko zasychał po posypywaniu pudrem.Teraz blizny sa płaskie równe ze skórą ale kolor nadal jest różowy może pózniej zblednie.Dziś wyciełam kolejne trzy znamiona, ale tym razem mam założone szwy bo były większe na jednym z nich mam 5 szwów .Dezynfekować mam octeniseptem przez parę dni i przyklejać opatrunek potem można chodzić bez opatrunków wyniki i ściągnięcie szów za dwa tygodnie.Znamiona wszystkie usuwam w szpitalu onkologicznym przez chirurga na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta brzydka :(
hej sluchajcie mam pytanie mam 14lat i mam piepsza wielkosci ziaenka grochu na twazry bardzo mnie to oszpeca czy nie dalo by sie go zlikwidowac , ale nie za pomoca wycinania ? moja mama sie nie chce zgodzic :< a moze sa jakies kremy uwuajace ? BARDZO PRSZE O POMOC ! ZALEZY MI ! zgory dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to znaczy twoja mama się nie chce zgodzić normalnie masakra jakaś przecież twarz wystawiasz na słońce a jak ci się z tego rozwinie coś gorszego to co wtedy mamusia szanowna powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do Ala 22 witam w środę miałam usuwany pieprzyk metodą wypalania i pani doktor kazała mi zasypywać pudrem alantanem ale nie wiem czy dobrze mi się goi bo mam takie niewielkie wgłębienie i nie wiem czy mi się ono wyrówna trochę się martwię żeby mi taka dziura nie została powiedz mi czy często zasypywałaś tym pudrem i czy myłaś twarz wodą przegotowaną czy wogóle nie myłaś tej ranki jak ja mam pielęgnować tą ranę bo narazie jest trzeci dzień od usunięcia i jest dziurka a powiedz mi jeszcze czy alantan jest to żółty proszek bo ja mam taki żółty i raz jak przykleiłam plaster na rankę to mi się jakoś ślimaczyła więc nie naklejam już jakbyś mogła mi napisać jak pielęgnować rankę to będę ci bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do Ala22 mam jeszcze raz do ciebie prośbę jak byś mogła mi odpisać na te pytanie odnośnie jak pielęgnować tę rankę bo tobie już pewnie się ładnie zagoiła a ja mam nadal tą dziurkę i nie wiem czy tak mi nie zostanie jak możesz to odpisz mi i poradz coś .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie chyba coraz lepiej, wgłębienie coraz mniejsze i kolor się wyrównowuje powoli, czekam jeszcze z tydzień i będę smarować maścią na blizny, choć mam nadzieję, że i bez tego nie będzie dużej blizny; zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
do Hakumanata a powiedz mi ty też miałaś usuwany pieprzyk metodą wypalania tak a możesz mi napisać czy zasypywałaś alantanem i czy myłaś tą rankę wodą z myłem czy wogóle jej nie myłaś i czy stosowałaś jakąś maść po wygojeniu .Jak możesz to mi odpisz będę wdzięczna bo jest 4 dzień od wypalenia i jest dołek w skórze i nie wiem czy on tak zostanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 22
Przez pierwszy tydzień uważałam z tym myciem ,zasypywałam rany dwa razy dziennie jak znieniałam plasterki ,puder mam biały,rana też się tak ślimaczyła ,jak wracałam do domu to odklejałam plastry i wietrzyłam ranę i wtedy rana zasychała i zrobił się strup .Wgłębienie jest normalne bo przeciez znamie wycina się głębiej, ale ono się wyrównuje, ja już nie mam wgłębienia, ale kolor jest jeszcze różowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam Beauty Strefa
zapraszam na nowe forum Beauty Strefa o medycynie estetycznej, chirurgii plastycznej, zdrowiu, urodzie i inne. zajrzyjcie i podzielcie sie wrazeniami www.beautystrefa.cba.pl/forum pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
dzięki Ala mam nadzieję że i mi to wgłębienie pomału zaniknie ja myję te rany wodą przegotowaną ale może nie będę wcale myć tylko będę zasypywać pudrem to mi się zrobi strupek i odpadnie aty kiedy miałaś usuwany pieprzyk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
Do Ala 22 witam powiedz kiedy to wgłębienie znika bo dziś mija tydzień od usunięcia a ja mam nadal dziurkę czy po miesiącu odpowiedz jak możesz co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniu być może wgłebienie
zostanie, nie u każdego się wyrównuje, to zależy od tego jakie było znamie i jak głęboko była ingerencja w skórę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś po 3 tygodniach od zabiegu i 2 tygodniach od odpadnięcia strupka, posmarowałam maścią contratubex, wiecie może czy to dobry czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak odpadnie strupek
to niby można zacząć smarować chociaż niektórzy lekarze zalecają żeby czekać miesiąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania1977
witam Ala22 przepraszam że cię wciąż pytam ale chciałabym cię jeszcze zapytać czy ty może smarowałaś po tygodniu od usunięcia maścią tormentiol bo pani doktor kazała mi tą maścią smarować i że by to wgłębienie zniknęło to trzeba około miesiąca czasu od usunięcia i cały czas tym pudrem zasypywać może potrzeba czasu aby się wyrównało??co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×