Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zabajona

Czy są wśród Was kobietki, które chcą zostać mamami cz. V wiosenna

Polecane posty

Gość kmika30
Cześć Dziewczyny. Jestem po raz pierwszy na forum. Przyciągneła mnie wasza serdeczność wypowiedzi. Od pazdziernika staramy sie o maluszka, ale jak do tej pory niestety. Po raz pierwszy lekarka podała mi pregnyl dwa zastrzyki w sobotę i niedzielę. Nie wiem na jakiej zasadzie działa. Możecie coś więcej napisać??Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kmika30
I po jakim czase min i max może pęknąć pęcherzyk po podaniu pregnylu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perfsza! kmika - na to pytanko odpowie ci nasz specjalistka Foli - ale wydaje mi się, że powinien pęknąć do 36 godzin (???) po zastrzyku. Ale mogłam coś pomieszać. Foli da ci wyczerpującą odpowiedź. Oki, tom się przywitała :) Potem zajrzę jeszcze :) Może dalej się olicytujemy estelka ;) hi hi spodobało mi sie wczoraj - jak w przedszkolu :) Ja dzisiaj happy, męzul wrócił, soczyście się przywitalismy ;), no i znowu ciepło i słoneczko od rana :) Kocham maj !!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ ZABAJONKU!!! Stawiam się do licytacji ;-) :-) no, no wieczorek miałas chyba upojny, taka rozskowronkowana ;-) jesteś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie mgłaaaaaaaaaaaaaaa, mleko za oknem :-( a spać sie chce przeokropnie :-( ta aura mi coś nie służy :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiście po ok 36 godzinach Cześć Zabajona, estelka :) Beti, trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej, no widzisz estelko co przytulanki mogą zrobić z opanowana kobietą ?? ;) ano przywitaliśmy się odpowiednio do stopnia stęsknienia ;) Foli :) jednak dobrze pamiętałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Foli, eskpercie forumowy:) HELP !!! Jakie musi być endo, żeby jajeczko zechciało się zagnieździć:) Ja mam 7mm w 13 dniu cyklu i jestem po owu, wczoraj gin stwierdził, że pęcherzyk pękł a te 7mm w środku cyklu to nie jest tak źle. Ale ja tam widziałam lekką niepewność jak to mówił:) Pozdrowionka :) Jak się miewa Granini ??? Jest dalej w szpitalu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam ekspertem nie jestem, ale wydaje mi się, że troszkę cienkie te endo - chyba tak z 9 mm powinno mieć, ale nie jestem pewna. Ja 7 mm miałam w 10 dc, a w 11 dc owulacja. Gin co prawda nie mówił że cienizna, ale mi się wydaje,że troszkę za mało, dlatego zwiększyłam spozycie \"czerwonych\" przetworów (miecho, buraczki) czytałam, że cudownie działa w II fazie - spożywane oczywiście w leczniczych ilościach ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malina, i przy takim endo może dojść do zapłodnienia, oczywiście mogłoby być grubsze, ale co kobieta to inaczej...Słyszałam, że kieliszek czerwonego wytrawnego winka dobrze działa na zwiekszenie endo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kobitki, najgorsze, że ja ani mięcha ani buraczków nie jadłam:) a winko białe popijałam... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka, nie wiem czy jest jakaś norma, ja w dniu owulacji miałąm 12 mm a 2 dni przed 9 mm i lekarz mówił, że jest bardzo dobre. Ale ile potrzeba do zagnieżdżenia nie wiem, postaram się poszukać w necie. Wiem tylko że jak jest za cienkie to moze wywołać efekt wczesnoporonny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinka, znalazałam badania na ten temat tyle że po angielsku, przetłumaczę za chwilę, to jest o związku grubości endo z zapłodnieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebadano 271 pacjentek, które poddawano inseminacji. Wyniki tych badań: Zero ciąż przy endometrium < 6mm w czasie owulacji. !2,6 % ciąż przy grubości 9 mm lub więcej. 6.9% kiesy grubość wynosiła 6 mm do 8 mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeny, co byśmy bez tej Foli tu poczeły, nie dość, że wynalazca - doradca, to jeszcze tłumacz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli mozna powiedzieć, że 7 mm to nie najgorzej, aczkolwiek nie idealnie i mogą być kłopoty z zagnieżdżaniem, chociaż sa wyjątki ... ciekawe, ciekawe ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te normy są szerokie ale jak czytam o badaniach to pisze, że jednak grubsze bardziej sprzyja, choć niektórzy lekarze się upierają ze nie ma takiego znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Foli, chyle czoła :) Ta \"cienkość\" endo w tym m-cu ma związek z dwukrotnym czyszczeniem organizmu w ciągu ostatniego m-ca po poronieniu. Zawsze mialam ok. No nic mi nie pozostaje tylko czekac i podpijac czerwone winko, zagryzac orzeszkami i burakami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka, pewnie w następnym cyklu wróci do normy a i tak nie jest najgorsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie Malina, przeciez miałaś krwawienia, to na pewno jest ten powód. Poza tym o ile się nie mylę, to od chwili owulacji wytwarzay prgesteron tez stymuluje przyrost endometrium żeby było bardziej przygotowane na zagnieżdżenie. Tak więc te 7 mm to jest nienajgorzej, ale można poprawić własnie odpowiednią dietką. Ritka pisała, że , opócz ziołek i wiesiołka i guajazylu brała acard- w tym samym cyklu zaszła w ciążę po 5 latach starań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) mam pytnko do ekspertki foli :) jakie badania nalezy zrobić przed inseminacją? i czy wiesz coś może na temat tego, jakiej płci dzieci rodzą się częściej po inseminacji? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedagog ta płeć to nie ma znaczenia przy inseminacji. Jakie badania? to zależy od kliniki i od tego czy jest w twoim organiźmie wszystko ok. Warto zrobić tarczycę, a jeśli masz owulację i wszystko ok to wystarczy. Moze jeszcze posiew czy nie ma bakterii. Ale do inseminacji tak naprawdę nie ma żadnych szczególnych wskazań, zależy od lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiście usg w celu monitorowania owulacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy moze ktoras z przyszlych mam bylaby zainteresowana kupnem ebooka \"ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu\"? Opis: Jesteś już rodzicem? A może dopiero będziesz? Opowiem Ci więc pewną historię. Doczytaj ją do końca, a dowiesz się, jak \"ABC Mądrego Rodzica: Droga do Sukcesu\" zmieni życie zarówno Twoje, jak i Twojego dziecka. Wyobraź sobie korytarz, którym idą On i Ona, trzymając za rękę swoje dziecko. Beztroskie i szczęśliwe. Dochodzą do otwartych drzwi z napisem \"DOROSŁOŚĆ\". Rodzice zapalają światło i wspólnie z maluchem przekraczają próg. A tam - cudowny świat... bujna, zielona łąka. Tu i ówdzie przepiękne, bajkowe kwiaty, które zachwycają swym czarem i bogatą paletą żywych kolorów. W powietrzu trzepoczą delikatne, tęczowe motyle. Dziecko jest zachwycone, wyrywa się z ręki, by jak najszybciej poznać tę ekscytującą krainę. Rodzice wskazują mu ścieżkę, wijącą się łagodnie wśród traw. Maluch na nią wkracza i z entuzjazmem przygląda się rozmaitym celom widniejącym na horyzoncie. Po przejściu kilkunastu kroków z rodzicami, młody człowiek jest gotów iść sam. Wybrał już cel. Wie, dokąd zmierza i zna drogę. Czasem się potyka, ale nawet tego nie zauważa, bo jego uwagę przykuwają wielobarwne motyle i wyraźny cel na widnokręgu... Piękny obraz, prawda? Ale bywa też inaczej. Spójrz... Oto kolejna para z dzieckiem - także gotowym, by zawojować świat. Podchodzą do drzwi i wchodzą do środka. Nie zapalają jednak światła. Dlaczego? Może rodzice nie wiedzą, gdzie jest kontakt, a może ich również wprowadzono przed laty w mrok i myślą że tak trzeba. Dziecko obserwuje z lękiem nieuchwytne, złowrogie cienie falujące w powietrzu. Wszystko wydaje się bezbarwne, tajemnicze i budzi w nim lęk. Maluch nie widzi przed sobą drogi, więc często się potyka, \"lądując\" na ostrych kamieniach. Po kolejnych upadkach wstaje już niechętnie. Bo i po co? Świat jest mroczny, ponury, pełno w nim pułapek. Na dodatek nie wie, dokąd iść. Życie jest bez sensu... A wystarczyło przecież zapalić światło. Zainteresowanym mamom moge przeslac darmowy fragment tego ebooka. Wszelkie prosby i zapytania prosze kierowac na emaila: jkola@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SILENT może kiedyś, jak bobo się urodzi to ktoś będzie zainteresowany .. póki co - nie mamy ich nawet w brzuszkach :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki foli :) a badania drozności nie robi się standardowo przed inseminacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onnaaaaa
wydaje mi się że się powinno zrobić, bo przecież plemniki musza przebyć same tą sama drogę co przy naturalnym wprowadzeniu ich; przy niedrożnych jajowodach bez sensu inseminacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak pedagog hsg to najważniejsze badanie, sorry, sama je miałam już na początku więc zapomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×