Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość soczewkomanka

Soczewki kontaktowe - prawdy i mity o nich!!!Wpisujcie!!!

Polecane posty

Gość errika
wiecie, ja o wielu soczewkach słyszalam ze np w polsce sprzedają je z dluższym treminem użytkowania niż w innych krajach, np soflensy są miesięczne.. a co do optometrystów to ajk najbardziej, ale oni mają info od producentów, tak wiec ja advancy nosilam jako miesięczne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endriu36
mam pytanie chcialbym kupic soczewki toryczne mam astygmatyzm okulistka oferowala mi focus toric miesieczne . czy przed zalozeniem miesiecznych soczewek sa probne soczewki czy sie odrazu zaklada miesieczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Wszystko zależy gdzie udasz się na wizytę, jeśli do optyka lub optometrysty, który będzie dobierał Ci soczewki to powienien Cię nauczyć zakładania i zdejmowania i wtedy dają Ci swoje takie "próbne" soczewki. Ale myśle, że to jest kwestia przyzwyczajenia, raz, drugi i będzie wszystko OK, poczytaj sobie jak zakładać i zdejmować i jak się oprzesz na tym to powinno być OK, z czasem wypraktykujesz sobie swój wygodny sposób na to i nie będzie to stanowiło żadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość endriu36
i jeszcze jedno pytanie jak dlugo mozna nosic soczewki focus toric okulistka wspomniala mi ze sa na okres pol roku a w opakowaniu jest 6szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Ja ma pytanie. Wczoraj byłem u okulisty i teraz noszę soczewki. Przez 3h były wszystko w porządku. Jednak postanowiłem zdjąć soczewki i tutaj jest problem. Najpierw zdjąłem soczewkę z lewego oka i wszystko w porządku. Natomiast przy zdejmowaniu z prawego oka miałem problem. Nie mogłem zdjąć. Po porostu oko mi nie pozwalało i strasznie przy tym się zmęczyłem. Jednak w końcu udało mi się zdjęć. Ale wystąpiło zaczerwienieni prawego oka i takie pieczenie źrenic po zdjęciu soczewki. Czy to jest skutek przemęczenia oka czy po prostu zbyt mocno dotykałem oko przy zdejmowaniu soczewki. Minęło już 6 godzin a zaczerwienienie troszkę osłabło ale nadal jak mocno mrugnę tym lewym okiem to czuję takie ukłucie.. Czy to mi przejdzie czy muszę się niezwłocznie zgłosić do okulisty? A może samo przejdzie, ktoś tak miał? Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do endriu36 Są to soczewki miesięczne, opakowanie będziesz miał na 3 miesiące. do przemek8998 Powinno przejść, często tak się dzieję jak się "grzebie" w oku. Jakby nie zeszło to niezwłocznie należy się udać do specjalisty, bo o infekcje nie trudno. Pamiętaj, żeby przed ściąganiem i zakładaniem soczewek dokładnie umyć ręce i nie wycierał w ręczniki, który "gubią włoski", bo jak się dostaną do oka albo na soczewkę objawy mogą być podobne jak wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Dzięki za pomoc. Przeszło mi samo. Zrobiłem sobie 1 dzień przerwy bez soczewek i dzisiaj założyłem i zdjąłem i wszystko było w porządku. Po prostu na początku mi nie poszło. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agun
Cześć, mam takie pytanko: czy źle dobrane soczewki można reklamować? nakreślam sytuację: byłam VE, tam pani zrobiła mi badanie i założyła soczewki "próbne" na 20min o mocy -6, po 20 min pyta jak się czuję- odpowiadam, że dobrze ale mam wrażenie naprężenia oka i tak jakby jedno mi do zeza leciało, pani stwierdziłą, że się przyzwyczaję, ale może mi sprzedać słabszę jak chce(bez wymiany "próbnych-gratisowyh"na taką moc)(na marginesie dodam, ze miałam wrażenie lekkiego olewania mojej osoby) No ale noszę je już parę dni i jakoś nie mogę przywyknąć, ciągle mam wrażenie krzywizny obrazu, i to jedno oko co chwila mi mgłą zachodzi i biegnie do ch*&^% zeza:/ ile wy się przyzwyczajaliście do zmiany z okularów na soczewki i to o większej mocy? czy mogę je reklamować? i czy za kolejne badanie będę bulić 60zl lub będę musiała kupić kolejną ch&^%$ paczkę soczewek? jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do agun Pierwsze soczewki miałem chyba takiej samej mocy jak okulary, ale nie musiałem się do nich przyzwyczajać, ob po kilku minutach zapomniałem. A to na jakich warunkach oni przyjmują to już niestety Ci nie poradzę. Skoro są źle dobrane to udaj się tam i powiedz, że są za ostre, a masz zawroty głowy, dziwne uczucie? Sprawdzali Ci wzrok, czytałaś z tablicy? Co do zeza to pierwszy raz słyszę, żeby soczewki takie coś wywoływały... A co do zamglenia to pojawią się to z niedotlenienia oka lub przy wielogodzinnym noszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agun
ja mam zamglenie na oku już po paru minutach od założenia, takie wku$#@% rozmycie a co do zeza - to jedno oko czuję jak mi ciągnie do środka twarzy czytałam z tablicy i z daleka widzę jak patrzę bez zasłaniania któregoś z oczu, jak zasłonię to jest gorzej, ale pani powiedziała, że liczy się jak widzę obuocznie a powiedzcie mi czemu jest lepeij jeżeli chodzi o soczewski jeżeli na oczach jest taka sama wada?(tak mi powiedział lek.) czy soczewki o takich samych mocach? tylko dlatego, że nie pomyli się soczewek? i jeszcze jedno pytanie czy wy też kiepsko widzicie z bliska? bo ja muszę się skupić i lekko wysilić żeby złapać ostrość:/ no i czy szybko wam się oczy męczą jak czytacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do agun To co piszę traktuj jedynie jako wskazówki, nie zastąpi Ci to wizyty u optometrysty (bo to jest odpowiednia osoba, który zajmuje się soczewkami), niektórzy okuliści nie mają o tym większego pojęcia. Możliwe, ze soczewki Twoim oczom nie odpowiadają dane soczewki, ja tak miałem w przypadku soczewek na dzień i noc, których się nie zdejmowało, niezależnie czy je ściągałem na noc czy nie, moc i krzywizna byly odpowiednio dobrane jednak ostrość w nich kiepska, także mi one nie służyły. Może wcześniej miałaś okulary, które korygowały owego zeza a teraz w przypadku soczewek nie ma tej "funkcji". A pierwszy raz słyszę o czymś takim, że lepiej jak soczewk są jednej mocy, może jedynie chodzić o aspekt ekonomiczny, bo jak masz możliwość zakupu tylko całego opakowania to musisz brać dwa opakownia na raz (wiadomo dwie różne moce), soczewki mają być dobrane odopowiednio do wady, tu już są teorie różne czy powinny być nieco słabsze niż wada lub takie same, ale nie w tym twki problem. Z bliska widzę tak samo poprawnie jak z daleka, czyli nic mi się nie rozmazuje, jeżeli nosisz soczewki dla krótkowidza i czytasz np wieczorami książki, lepiej je ściągać. W ogóle noszę soczewki już kilka lat i jak tylko mogę to staram się z nich korzystać jak najmniej, np siedzac w domu jak nigdzie nie wychodzę to ich nie zakładam, daję poprostu odpocząć oczom. Nie chcę reklamować, ale wypróbuj sobie soczewki Avucue Oasys, są na prawdę rewelacyjne, testowałem na swoich oczach, bo to najlepszy sposób sprawdzenia, lepszy niż czyjeś opinie. Nie wiem jaką masz wade, ale jeżeli tylko krótkowzroczność to wypróbuj je i jak będzie możliwość to zakup po sztuce najpierw, oko różnie reaguje na soczewki i mogą akurat Twoim oczom nie "leżeć"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agun
dzięki za odpowiedź, zeza nie miałam i w okularach "funkcji"korekty zeza też nie:) a może być tak, że na jednym oku może nie leżeć soczewka danej firmy? bo mam problem tylko z jednym okiem, drugie dobrane jest idealnie, soczewki nie czuję, nie czuję też żadnych napięć czy zamgleń oka już nie mogę wytrzymać kiedy pójdę do okulisty i się dowiem co jest nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Skoro soczewka Ci tak nie leży na tym oku to pewnie z nią jest coś nie tak, czasem się zdarza, że jest zdeformowana lub może być uszczerbiona, ale wtedy było by ją strasznie czuć na oku. Sprawdź też czy nie wywinęła Ci sie soczewka na drugą stronę, wtedy też nie będzie na oku leżeć, z każdym ruchem powiem będzie się poruszać na oku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
*powiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kxfmdkfvmdk
A może może masz złą krzywiznę na tym oku? Tzn. chodzi mi o to, co określają symbolem BC. Może ciśnie ci soczewka oko i stąd takie dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy do ponownej wizyty u okulisty trzeba przyjść z założonymi soczewkami czy w okularach? Nie wiem czy to po soczewkach ale jak na przykład ruszam oczyma od lewej do prawej lub odwrotnie to tak jakbym miał w oczach jakieś ciało wodniste bezbarwne które wraz z ruchem oczu przemieszcza się. Takie coś bezprawne(nitka itp). Ktoś takie coś miał?? Z góry thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do przemek8998 Nalepiej wziąć okulary i soczewki wraz z pojemnikiem i płynem jakby np lekarz chciał, żebyś je zdjął. A nie masz czasem alegrii na jakieś pyłki, wtedy nie powinno się nosić soczewek. "Takie coś bezprawne(nitka itp)." A nie są to takie białe nitki, ktróre przy usuwaniu z oczu ciągną się? Ja bym stawiał, że jest to ropa z pyłkami, które latają w powietrzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjhngy
a ja ostatbnio zainwestowalam w ciba vision nihgt&day a i tak nie moge ich nosic w nocy tzn oczy mam tak suche po calym dniu ze sypianie w nich sprawia mi cholerna trudnosc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do yjhngy Też je miałem i nie zdały mi egzaminu, lepsze od PureVision, te są zdecydowanie grubsze i jeszcze szybciej wysychają, może innym będą służyć, to jest moja opinia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yjhngy
zeby bylo smieszniej podobno iweary to to samo co ciba vision a jednak iweray byly dla mnie lepsze niz ciba vision i te n&d i inne zwykle dzienne :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do jakby sie dao Trudno to wytłumaczyć ale to nie jest to o czym mówisz. Ja to mam w oku. Nawet bez soczewek i okularów podczas przesuwania gałek oczu w lewą lub prawą stronę przesuwa się taka bezbarwna rysa. Jakby plamka czy coś takiego tylko, że bardzo mała. Gdy przesuwam w lewą lub prawą stronę to \"ciało bezbarwne wraca tylko, że z opóźnieniem, tak jakby pływało\". Trudno mi to dogłębniej wyjaśnić.Miałem alergię ale nie na pyłki i nie mówiłem o tym okuliście. EDIT: już wiem co to jest: http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99ty_cia%C5%82a_szklistego ..i to może powodować alergia? Bo zaczęło mi się to wraz założeniem soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
do przemek8998 Szczerze powiedziawszy to pierwszy raz o tym słyszę i nie mam pojęcia czy może to być spowodowane noszeniem soczewek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz mieć problemy z siatkówką - zalecana wizyta u DOBREGO okulisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeśli to siatkówka to nie ma nic wspólnego z noszeniem szkieł kontaktowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alijka
Witam, nigdy nie nosiłam soczewek ale baaaardzo bardzo bym chciała, mam astygmatyzm więc pewnie w moim wypadku byłyby to soczewki toryczne (niedługo wybieram się na wizytę do specajlisty na dobór soczewek). Mam jednak pewne obawy gdyż jestem alergikiem uczulonym na pyłki, szczególnie odczuwam tę przypadłość na wiosnę, a jako że wiosenne klimaty codziennie zakraplam oczy kroplami na alergię i przechodzi...ale czy w takim wypadku można nosić soczewki kontaktowe??? bardzo proszę o radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakby sie dao
Nie jest to raczej wsakazane. Jakich kropli używasz? Powinna też być na nich informacja czy nie wchodzą w reakcję z soczewkami. Tak czy inaczej dobór soczewek bez konsultacji ze specjalistą odpada, więc spytaj go co o tym sądzi, na pewno jak się uprzesz to recepte Ci wypisze, bo to jest Twój wybór i Twoje oczy i zabronić CI nie może.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alijka
Krople których używam to Cromohexal, na ulotce faktycznie pisze o zachowaniu szczególnej ostrożności jeżeli stosuje się soczewki kontaktowe...."w takim wypadku należy zwrócić się do okulisty aby ocenił czy wskazane jest korzystanie z soczewek podczas stosowania leku..." ehh...jeżeli lekarz stwierdzi ze nie mogę nosic kontaktów, nie będę się upierać....w końcu zdrowie najważniejsze, chociaż chęć pozbycia się okularów też jest ogromna ! dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allojzy
A ja byłam w VE i lekarz przepisał mi soczewki iWear. I chociaż mam astygmatyzm i nawet cylindry to powiedział że mgę nosić takie zwykłe, niekoniezcnie toryczne, bo je sie robi na zamówienie i wogóle drogie. Więc jak to jest? czy on mnie bezczelnie oszukał? :/ :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stregesti
noszę już dwa lata, jestem krótkowidzem z astygmatyzmem. polecam!!! -lepiej wyglądam -okulary nie parują mi zimą -mogę uprawiać sport -wcale nie są takie drogie jak spojrzy się na ceny oprawek okularów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×