Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość Pexo
ja mam kolzyk od 8 dni i na okolo gornej dziurki mam czerwona spuchnieta obwodkę ( ale wogole mnie nie boli ) ... przemywam to sola fizjologiczna i smaruje mascia tribiotic . mozna jeszcze cos stosowac zeby sie szybciej goiło ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_for
Dziękuję za radę. Przemywałam rumiankiem bo nie mialam soli fizjologicznej i przestałam narazie smarowac tribiotickiem - nic jednak sie nie poprawiło. Byłam dzis w miejscu, gdzie robiłam kolczyk - Pani jak zobaczyła ten mój nieszczęsny pępek to powiedziała "ojejuuu..." heh.. naprawdę wygląda teraz tragicznie, moim zdaniem gorzej niż te straszne zdjecia w internecie. Jest cały aż fioletowy a dookoła mam swędzącą wysypkę.Powiedziała, że to nie jest uczulenie - mam kolczyk ze stali chirurgicznej - jakby to bylo uczulenie to pojawiloby się góra w tydzien po przekluciu a nie ponad miesiąc, gdy wszystko juz bylo ok. Mam stan zapalny. kazała mi przemywać solą fizjologiczną i smarowac tribiotickiem, ale tak, zeby masc dostala się do dziurki. Mówiła ze mogę tez wyjąć kolczyk i przemyć tak porządnie, żeby sól mogła przepłynąć przez dziurkę a poza tym mówiła że chodzi o to, żeby pozbyć się ropy - mówiła żebym spróbowała wydusić jak najwięcej. trochę wątpię w tą metodę... Próbowałam więc wyjąć kolczyk ale.....no za cholerę!:P nie mogę odkręcić kulki. Mam pytanie: czy dolna kulka tez się odkręca..? moze sprobowalabym tak, a szkoda się meczyc na darmo jezeli jest utwierdzona na stałe:) odkręca się w prawo, prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamcia
Jeżeli masz takiego kolczyka, że da się odkręcic dolna kulke to tak.. Dziwne, ze nie mozesz odkrecic górnej.. Ja dopiero wróciłam od kosmetyczki :) przebijałam drugi raz, bo za 1 mama nic nie wiedziala.. Jak zobaczylo to była awantura i musialam wyciagnac. teraz mineło 1,5 roku i sie zgodziła. Bolało troszeczke :D Ale jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaa1888
hej dziewczyny:) czy możecie mi pomóc,chcę sobie sama zrobić kolczyk w pępku,ale nie wiem do końca jak go trzeba przebić. Więc jak któraś robiła sama bądź u koleżanki niech opowiada... Z góry dziękuje.pozdrawiam:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamcia
Glupooota robic samemu! Nie moge z takich dziewczyn, na prawde, co wy chcecie sobie narobić krzywdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamcia
Glupooota robic samemu! Nie moge z takich dziewczyn, na prawde, co wy chcecie sobie narobić krzywdy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaaa1888
ale to jest moja sprawa i moja głupota.... ja tylko chce porozmawiać z kimś, kto sam sobie to zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinkam
hey wszystkim... Ja mam kolczyk 3 tygodnie i 4 dni=D robiłam w profesiolnalnym salonie tatuazu w Warszawie na Dereniowej wiekszosc z was mowi ze przemywacje sola fiziologiczna i smarujecie jakimis masciami... sol Fiziologioczna ok. Ale mi koles dodatkowo kazał przemywac robic okłady lekiem "octenisept". pierwsze kilka dni przemywałam tylko sola to miałam cały pepek czerwony (musiałam az wyciskac rope) jak zaczełam stosowac "octenisept"... jest wszystko cacy { troche sie kolczyk przykleja ale to od tego leku przynajmniej tak mi sie wydaje bo np. jak psikne tym lekiem sobie na dłon i przetre to tez jest takie lepkie} pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
hej..mam pytanie...mam kolczyka od podan 2 miesiec... idostalam na urdoziny od kolezanki kolczyka..taka sliczna wazka :P i zanm go wloze..wiem ze musze go czyms przemyc..ale czym? co mam z nim zrobic??? niech ktos mi pomoze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
a..kolczyk jest ze stali hirirgicznej wiec bedzie jeszcze leprzy nz inne..no al co mam z nim zrobic D;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hensha
Po pierwsze nie przekłuwajcie sobie nigdy same kolczyka, no chyba,że bardzo chcecie zrobić to niedokładnie, za nisko/wysoko i przede wszystkim możecie nabawić się niezłego zakażenia. Szkoda wam wydać 100zł w profesjonalnym salonie piercingu na porządnie zrobiony zabieg, gdzie ludzie znają się na tym, zdezynfekują wszystko a samo przekłucie nie zajmie im więcej niż 3min. Tyle samo mniej więcej wydacie jakbyście miały same przekłuwać. A na pewno nie będzie tak bolało, jakbyście same przekłuwały lub koleżanka by to robiła. I radzę nie udawać się do koleżanki przyjaciółki, która się "zna na tym", bo pewnie ma zerowe pojęcie o kolczykowaniu. Nie polecam wam również kosmetyczek, gdyż najczęściej nie mają one odpowiedniego sprzętu do przekłuwania pępków (w przeciwieństwie do uszu). Nie lepiej spędzić parę chwil w Internecie i poszukać studia piercingu, mieć dobrze zrobiony zabieg i mieć wszystko w pompie? Owszem,nie każdy ze studia może być zaufany,dlatego sprawdźcie czy dezynfekuje wszystko solidnie i dba o was. A znieczulenie to pic na wodę, bo to działa na psychikę,że smarują was maścią i nie będzie bolało. Tak naprawdę to większość ludzi nabiera się na to,a jest to dodatkowym zarobkiem dla fachowca. Jeśli po 7dniach nadal odczuwacie swędzenie lub macie opuchliznę, bardzo możliwe,że macie uczulenie na nikiel. Powiedzcie o tym osobie robiącej zabieg i poproście o możliwość założenia kolczyku z tytanu (odrobinę droższy od tego ze stali chirurgicznej). Natomiast jeśli objawy nie ustępują, udajcie się do salonu gdzie był robiony zabieg i powiedzcie o swoich problemach. Wybaczcie za wylewność,ale znam się na piercingu, pracowałam kiedyś w salonie tatuażu i wiem jak to wszystko wygląda. Oczywiście jest to już wasza sprawa,czy zaufacie profesjonaliście czy same sobie przekłujecie, tylko nie piszcie później,że nie wiecie co robić, bo zakażenie się wdarło, kolczyk jest za wysoko,a wszystko was swędzi i piecze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hensha
Po pierwsze nie przekłuwajcie sobie nigdy same kolczyka, no chyba,że bardzo chcecie zrobić to niedokładnie, za nisko/wysoko i przede wszystkim możecie nabawić się niezłego zakażenia. Szkoda wam wydać 100zł w profesjonalnym salonie piercingu na porządnie zrobiony zabieg, gdzie ludzie znają się na tym, zdezynfekują wszystko a samo przekłucie nie zajmie im więcej niż 3min. Tyle samo mniej więcej wydacie jakbyście miały same przekłuwać. A na pewno nie będzie tak bolało, jakbyście same przekłuwały lub koleżanka by to robiła. I radzę nie udawać się do koleżanki przyjaciółki, która się "zna na tym", bo pewnie ma zerowe pojęcie o kolczykowaniu. Nie polecam wam również kosmetyczek, gdyż najczęściej nie mają one odpowiedniego sprzętu do przekłuwania pępków (w przeciwieństwie do uszu). Nie lepiej spędzić parę chwil w Internecie i poszukać studia piercingu, mieć dobrze zrobiony zabieg i mieć wszystko w pompie? Owszem,nie każdy ze studia może być zaufany,dlatego sprawdźcie czy dezynfekuje wszystko solidnie i dba o was. A znieczulenie to pic na wodę, bo to działa na psychikę,że smarują was maścią i nie będzie bolało. Tak naprawdę to większość ludzi nabiera się na to,a jest to dodatkowym zarobkiem dla fachowca. Jeśli po 7dniach nadal odczuwacie swędzenie lub macie opuchliznę, bardzo możliwe,że macie uczulenie na nikiel. Powiedzcie o tym osobie robiącej zabieg i poproście o możliwość założenia kolczyku z tytanu (odrobinę droższy od tego ze stali chirurgicznej). Natomiast jeśli objawy nie ustępują, udajcie się do salonu gdzie był robiony zabieg i powiedzcie o swoich problemach. Wybaczcie za wylewność,ale znam się na piercingu, pracowałam kiedyś w salonie tatuażu i wiem jak to wszystko wygląda. Oczywiście jest to już wasza sprawa,czy zaufacie profesjonaliście czy same sobie przekłujecie, tylko nie piszcie później,że nie wiecie co robić, bo zakażenie się wdarło, kolczyk jest za wysoko,a wszystko was swędzi i piecze. @ sweeety28 -> najlepiej byłoby kupić płyn dezynfekujący (w aptece), natomiast w ostateczności możesz przemyć kolczyk wodą utlenioną (zostaw go na jakieś 30min,aby się "odkaził") a później polać solą fizjologiczną. I gotowe. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiorek1901
hej dziewczny. Mam kolczyk w pępku od 2 miesięcy i wylatuje mi ciągle biaława wydzielina, w gónej dziurce chyba juz sie zagoiło, bo nic nie wylatuje, ale dolna kulka ciagle jest w strupkach od tej wydzieliy, ostatnio doszlo troche krwi..czy to jest normalne? dodam, ze przemywam tylko sola fizjologiczna, pępek nie boli i nie jest zaczerwieniony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
ktos odpowie na moje pytanie??? sweeeety28 (zabazubcia@tlen.pl) zabazubcia@tlen.pl hej..mam pytanie...mam kolczyka od podan 2 miesiec... idostalam na urdoziny od kolezanki kolczyka..taka sliczna wazka i zanm go wloze..wiem ze musze go czyms przemyc..ale czym? co mam z nim zrobic??? niech ktos mi pomoze 23:53 [zgłoś do usunięcia] sweeeety28 (zabazubcia@tlen.pl) zabazubcia@tlen.pl a..kolczyk jest ze stali hirirgicznej wiec bedzie jeszcze leprzy nz in a co do wypowiedzi powyze... tak to normalne..to ropa...zostanie ci tak do calkowitego wygojenia..ale z czasem bedzie cozarz mniej..a co do krwi..porobowalas go zniemiac?? a moze sie opazylas??? ktos cie uderzyl??? rozne moga byc sytuacje ...dlatego mogla ci poleciec krw=ew...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
zprobuj moze wody z sola..odkazi....ale uwaga..bedzie swedzialo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
zprobuj moze wody z sola..odkazi....ale uwaga..bedzie swedzialo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalaa21
Dziewczyny ratujcie. od jakichś 3 tygodni leci mi z pępka ropa;/ i straszniee brzydki zapach. myślałam że przejdzie bo osoba która mi to robiła mówiła że w czasie gojenia wszystko jest możliwe;/ niechce wyjmować kolczyka. ;/ smarowałam solą fizjologiczną.;/ mam zdjęcie tego pępka jak ktoś chce;/. i czasami odczuwam ból jak dotykam;/. od czasu przekłucia byłam dwa razy na solarium ale pępek miałam zawsze przykryty chusteczką higieniczną i raz się biłam z dziewczyną i miałam inny kolczyk i koronka mi się oderwała i krew leciała;/. help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalaa21
Dziewczyny ratujcie. od jakichś 3 tygodni leci mi z pępka ropa;/ i straszniee brzydki zapach. myślałam że przejdzie bo osoba która mi to robiła mówiła że w czasie gojenia wszystko jest możliwe;/ niechce wyjmować kolczyka. ;/ smarowałam solą fizjologiczną.;/ mam zdjęcie tego pępka jak ktoś chce;/. i czasami odczuwam ból jak dotykam;/. od czasu przekłucia byłam dwa razy na solarium ale pępek miałam zawsze przykryty chusteczką higieniczną i raz się biłam z dziewczyną i miałam inny kolczyk i koronka mi się oderwała i krew leciała;/. help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ SWEEETY przecież odpowiedziałam na Twoje pytanie, więc lepiej uważnie przeczytaj moją wiadomość. @ LALAA21 Powiedz,czy od początku przekłucia przemywasz tylą solą fizjologiczną? Powinnaś kupić płyn lub maść przeciwbakteryjną i odkażającą (np. tribiotic), smaruj 2-3x dziennie przez 7dni. Ropa jest rzeczą normalną przy gojeniu się kolczyka,tak będzie się działo aż do całkowitego wygojenia,z czasem będzie jej mniej. I nie wolno wyjmować ci kolczyka wcale. Aż całkiem się nie zagoi i nie będzie wszystko dobrze. Piszesz,że miałaś inny kolczyk w czasie bójki. A po jakim czasie od przekłucia wymieniłaś kolczyk? Powinnaś nie wyjmować kolczyka aż do całkowitego wygojenia się rany. Zapewne nie był od zdezynfekowany i wdało się zakażenia, stąd ty odczuwasz ból przy dotyku. Kup koniecznie maść i smaruj się nią, jeśli nie pomoże, niestety będziesz musiała zrezygnować z kolczyka.. Z pępkiem niestety nie ma przelewek. Na razie zobacz co będzie po tych 7dniach.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalaa21
Ok dzięki za rade:) Mam od 7 maja kolczyk. A zmieniłam po miesiącu i smarowałam od samego początku solą fizjologiczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalaa21
Ok dzięki za rade:) Mam od 7 maja kolczyk. A zmieniłam po miesiącu i smarowałam od samego początku solą fizjologiczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Nie ma za co, służę radą ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Nie ma za co, służę radą ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaaaaaasiczekkkkkk
przekłułam pępek 2 tygodnie temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona,gdz wogóle nie boli, ni e ropieje nie jest nawet zaczerwieniony, wogóle nie wygląda to na swieze przekłucie. przemywam woda utleniona,a nastepnie octanseptem, który dostalam w studiu piercngu gdzie sie przekluwałam. jestem bardzo zadowolona i mile zaskoczona z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasssssssssssiiiiczekkkkkkk
przekłułam pępek 2 tygodnie temu i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona,gdz wogóle nie boli, ni e ropieje nie jest nawet zaczerwieniony, wogóle nie wygląda to na swieze przekłucie. przemywam woda utleniona,a nastepnie octanseptem, który dostalam w studiu piercngu gdzie sie przekluwałam. jestem bardzo zadowolona i mile zaskoczona z efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośś ** **
Nie chce Cię martwić, ale "zacząć dziać" MOŻE (nie mówię że musi :P) się jeszcze trochę później :P Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Nie przemywaj pępka wodą utlenioną, tylko solą fizjologiczną. Woda utleniona nie jest w ogóle wskazana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss16
hmm... dawno mnie tu nie było... ładnie już tu postów ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss16
ale mnie tu dawno nie było... a sporo postów już widzę. A tak w ogóle... pępek mozna przemywać wodą utlenioną ale broń boze codziennie.. raz w tygodniu lekko nasączonym wacikiem lub patyczkiem do uszu w celu dezynfeckji... około 2-3 razy dziennie powinno używać się soli fizjologicznej można też przemywać wacikiem nasączony wodą z mydłem antybakteryjnym a następnie wacikiem nasączonym samą wodą... i to nalepiej robić rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×