Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Batmanka

kolczyki w pępku.........

Polecane posty

Gość hensha
Kto ci nagadał takich bzdur,że można przemywać pępek wodą utlenioną?? Woda utl. wysusza ranę i to powoduje "zaognienie" dziurki. A to znacznie wydłuża czas gojenia się rany. Poza tym wody utlenionej używa się do zdezynfekowania rany.np. jeśli spadliśmy z roweru na ziemię i mamy "brudne" kolano. Wtedy właśnie używa się wody,aby zmyć ten "brud", który może prowadzić do zakażenia, a nie żeby zatamować krew. Pracowałam w salonie tatuażu i piercingu, więc znam się na tym. Smarujcie solą fizjologiczną (poniżej 2zł za kilka ampułek), tribioticem lub octeniseptem, a wszystko będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
nie hensha/...to nie jest odpowiedz na MOJE pytanie.. ja sie poprostu pytam co mam zrobic z kloczykiem (tym kotrego mam zamiar wlozyc) w sensie..czym mam go przemyc/ przeplukac zanim go zmienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
nie hensha/...to nie jest odpowiedz na MOJE pytanie.. ja sie poprostu pytam co mam zrobic z kloczykiem (tym kotrego mam zamiar wlozyc) w sensie..czym mam go przemyc/ przeplukac zanim go zmienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
"@ SWEEETY28 --> najlepiej byłoby kupić płyn dezynfekujący (w aptece), natomiast w ostateczności możesz przemyć kolczyk wodą utlenioną (zostaw go na jakieś 30min,aby się "odkaził") a później polać solą fizjologiczną, dziurkę również polać solą fizjologiczną i włożyć kolczyk I gotowe. Pozdrawiam" Jakiej odpowiedzi jeszcze oczekujesz? Myślę,że wszystko zrozumiale napisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_for
witam... mój pępek nadal wygląda nieciekawie, co prawda trochę przygasło, ale naprawdę minimalnie. mam więc pytanie, bo nie chce wyjmowac kolczyka i jeszcze popróbuję to odratować pielęgnacją ale przeraża mnie myśl, ze to całe zaczerwienienie może mi zostać... chodzi o to, ze ciągle leje mi się przeźroczysta lepka wydzielina, gdy przetre wacikiem to jest żółty. Ścianki i okolice pępka są cały czas czerwone i wilgotne. gdy dzis przemyłam to zauważyłam, że są gładkie i błyszczą się jak takie świeże blizny...strasznie się boję, ze to zostanie mi po tym taka wielka czerwona blizna....to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SKATii...
Siema..;) Długo już myślałam nad zrobieniem kolczyka w pępku, ale teraz to tak na poważnie..;) z tego co czytam, to najlepsze będzie studio tatuażu...a nie kosmetyczka. z tego co czytam,totez lepiej kupić kolczyk samemu, niż kupować go u kosmetyczki przy przekłuciu...(nie znam się i nie wiem czy w studiach tatuażu też sprzedają kolczyki). no i moim problem tez są rodzice,są oni dość andopiekuńczy i nigdy w życiu nie pozwolą mi na kolczyk w pępku, dlatego bede musiała to ukrywać...;/dajcie jakieś rady, jak porządnie ukrywac kolczyk...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ SKATII w większości studiach tatuażu i piercingu kolczyk jest wliczony w cenę zabiegu. Przeważnie jest to kolczyk ze stal chirurgicznej, lecz jeśli masz uczulenie na nikiel najlepszy dla ciebie będzie kolczyk z tytanu (odrobinę droższy od tego ze stali chir.) Tak z ciekawości, ile masz lat? Poniżej 18roku życia musisz mieć zgodę rodzica albo udać się na zabieg z nim, inaczej (dobre) studio nie wykona przekłucia. Dlatego nie poradzę ci, jak masz ukrywać kolczyk przed rodzicami, bo to jest bezsensowna głupota, prędzej czy później i tal zauważą. Więc jeśli jesteś pełnoletnia, nie ma problemu abyś na zabieg udała się sama ale jak jest inaczej,niestety na zabieg musisz iść z rodzicem,a to już wymaga wcześniejszej rozmowy. @ASKA_FOR kiedy przekłułaś pępek i czym go przemywasz? Jeśli to ropa wydziela się z dziurki,nie ma oznak do niepokoju, gdyż jest to normalne zjawisko i będzie się sączyć aż do całkowitego wygojenia. Dlatego kup sól fizjologiczą, tribiotic lub octenisept. Smaruj 2-3x dziennie maściami i solą przez kilka dni. Soli fizj. możesz używać cały czas. Jaki masz kolczyk? Możliwe,że masz uczulenie na nikiel (stosowany w kolcz. ze stali chirurgiczej i srebra) , dlatego taka jest reakcja pępka. Gdyby nie poprawiło się, niestety będziesz musiała zrezygnować z kolczyka na jakiś czas. Co do blizny, nie sądzę żeby taka powstała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ SKATII w większości studiach tatuażu i piercingu kolczyk jest wliczony w cenę zabiegu. Przeważnie jest to kolczyk ze stal chirurgicznej, lecz jeśli masz uczulenie na nikiel najlepszy dla ciebie będzie kolczyk z tytanu (odrobinę droższy od tego ze stali chir.) Tak z ciekawości, ile masz lat? Poniżej 18roku życia musisz mieć zgodę rodzica albo udać się na zabieg z nim, inaczej (dobre) studio nie wykona przekłucia. Dlatego nie poradzę ci, jak masz ukrywać kolczyk przed rodzicami, bo to jest bezsensowna głupota, prędzej czy później i tal zauważą. Więc jeśli jesteś pełnoletnia, nie ma problemu abyś na zabieg udała się sama ale jak jest inaczej,niestety na zabieg musisz iść z rodzicem,a to już wymaga wcześniejszej rozmowy. @ASKA_FOR kiedy przekłułaś pępek i czym go przemywasz? Jeśli to ropa wydziela się z dziurki,nie ma oznak do niepokoju, gdyż jest to normalne zjawisko i będzie się sączyć aż do całkowitego wygojenia. Dlatego kup sól fizjologiczą, tribiotic lub octenisept. Smaruj 2-3x dziennie maściami i solą przez kilka dni. Soli fizj. możesz używać cały czas. Jaki masz kolczyk? Możliwe,że masz uczulenie na nikiel (stosowany w kolcz. ze stali chirurgiczej i srebra) , dlatego taka jest reakcja pępka. Gdyby nie poprawiło się, niestety będziesz musiała zrezygnować z kolczyka na jakiś czas. Co do blizny, nie sądzę żeby taka powstała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
beardzo dziekuje hensha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Nie ma za co, staram się pomóc jak mogę jeśli macie jakieś pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
Nie ma za co, staram się pomóc jak mogę jeśli macie jakieś pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_for
hensha. Pisałam juz wcześniej, mój post jest na poprzedniej stronie. Byłam u kobiety, która robila mi kolczyk - ona powiedziała, że to stan zapalny.Pępek przekłułam 18 maja, początkowo przemywałam wodą utlenioną i smarowałam tribiotikiem, od jakiegoś czasu zmieniłam jednak wodę utlenioną na sól fizjologiczną. To nie jest uczulenie jednak nic mi się nie poprawia....przemywam, smaruję..nie wiem co jeszcze mogę zrobić..najgorzej jest dookola pępka b,W środku chyba nie jest tak źle bo dziś rano, gdy wstałam to się przeraziłam:O patrzę na pępek a tu nie ma kolczyka:O musiałam wieczorem po przemywaniu źle dokręcić kulkę i w nocy mi wypadł. przestraszyłam się, że już nie włożę kolczyka bo mi pewnie się ropy nazbierało ale włozyłam go bez najmniejszych problemów a poza tym pępęk jak na swój beznadziejny stan to wyglądał lepiej niż zwykle. Czy to więc dobry pomysł, żebym go wyjmowała na kilka godzin? moze to pomoże? ps. myslałam nawet o wymianie...byłam dziś w sklepie. widziałam sliczny.ta część którą się wkłada w pepek była ze stali chirurgicznej (czyli taki jaki mam ja) ale ze srebrną zawieszką. czy to srebro moze mi zaszkodzić, jezeli to jest tylko zawieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_for
hensha. Pisałam juz wcześniej, mój post jest na poprzedniej stronie. Byłam u kobiety, która robila mi kolczyk - ona powiedziała, że to stan zapalny.Pępek przekłułam 18 maja, początkowo przemywałam wodą utlenioną i smarowałam tribiotikiem, od jakiegoś czasu zmieniłam jednak wodę utlenioną na sól fizjologiczną. To nie jest uczulenie jednak nic mi się nie poprawia....przemywam, smaruję..nie wiem co jeszcze mogę zrobić..najgorzej jest dookola pępka b,W środku chyba nie jest tak źle bo dziś rano, gdy wstałam to się przeraziłam:O patrzę na pępek a tu nie ma kolczyka:O musiałam wieczorem po przemywaniu źle dokręcić kulkę i w nocy mi wypadł. przestraszyłam się, że już nie włożę kolczyka bo mi pewnie się ropy nazbierało ale włozyłam go bez najmniejszych problemów a poza tym pępęk jak na swój beznadziejny stan to wyglądał lepiej niż zwykle. Czy to więc dobry pomysł, żebym go wyjmowała na kilka godzin? moze to pomoże? ps. myslałam nawet o wymianie...byłam dziś w sklepie. widziałam sliczny.ta część którą się wkłada w pepek była ze stali chirurgicznej (czyli taki jaki mam ja) ale ze srebrną zawieszką. czy to srebro moze mi zaszkodzić, jezeli to jest tylko zawieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_for
hensha. Pisałam juz wcześniej, mój post jest na poprzedniej stronie. Byłam u kobiety, która robila mi kolczyk - ona powiedziała, że to stan zapalny.Pępek przekłułam 18 maja, początkowo przemywałam wodą utlenioną i smarowałam tribiotikiem, od jakiegoś czasu zmieniłam jednak wodę utlenioną na sól fizjologiczną. To nie jest uczulenie jednak nic mi się nie poprawia....przemywam, smaruję..nie wiem co jeszcze mogę zrobić..najgorzej jest dookola pępka b,W środku chyba nie jest tak źle bo dziś rano, gdy wstałam to się przeraziłam:O patrzę na pępek a tu nie ma kolczyka:O musiałam wieczorem po przemywaniu źle dokręcić kulkę i w nocy mi wypadł. przestraszyłam się, że już nie włożę kolczyka bo mi pewnie się ropy nazbierało ale włozyłam go bez najmniejszych problemów a poza tym pępęk jak na swój beznadziejny stan to wyglądał lepiej niż zwykle. Czy to więc dobry pomysł, żebym go wyjmowała na kilka godzin? moze to pomoże? ps. myslałam nawet o wymianie...byłam dziś w sklepie. widziałam sliczny.ta część którą się wkłada w pepek była ze stali chirurgicznej (czyli taki jaki mam ja) ale ze srebrną zawieszką. czy to srebro moze mi zaszkodzić, jezeli to jest tylko zawieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska_for
hensha. Pisałam juz wcześniej, mój post jest na poprzedniej stronie. Byłam u kobiety, która robila mi kolczyk - ona powiedziała, że to stan zapalny.Pępek przekłułam 18 maja, początkowo przemywałam wodą utlenioną i smarowałam tribiotikiem, od jakiegoś czasu zmieniłam jednak wodę utlenioną na sól fizjologiczną. To nie jest uczulenie jednak nic mi się nie poprawia....przemywam, smaruję..nie wiem co jeszcze mogę zrobić..najgorzej jest dookola pępka b,W środku chyba nie jest tak źle bo dziś rano, gdy wstałam to się przeraziłam:O patrzę na pępek a tu nie ma kolczyka:O musiałam wieczorem po przemywaniu źle dokręcić kulkę i w nocy mi wypadł. przestraszyłam się, że już nie włożę kolczyka bo mi pewnie się ropy nazbierało ale włozyłam go bez najmniejszych problemów a poza tym pępęk jak na swój beznadziejny stan to wyglądał lepiej niż zwykle. Czy to więc dobry pomysł, żebym go wyjmowała na kilka godzin? moze to pomoże? ps. myslałam nawet o wymianie...byłam dziś w sklepie. widziałam sliczny.ta część którą się wkłada w pepek była ze stali chirurgicznej (czyli taki jaki mam ja) ale ze srebrną zawieszką. czy to srebro moze mi zaszkodzić, jezeli to jest tylko zawieszka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ ASKA_FOR - wybacz, nie zauważyłam twojego postu. A powiedz, czy gdy ponownie włożyłaś kolczyk (po tym jak ci wypadł w nocy), przemyłaś go i odkaziłaś chociażby wodą utlenioną? Jeśli nie, twój pępek jest jeszcze bardziej narażony na zaczernienie i stan zapalny, który już masz. Najbezpieczniej byłoby wyjąć całkowicie kolczyk, dziurkę przemywać nadal, ale poczekać aż zarośnie przekłuć znowu. Ale tego pewnie nie chcesz.. Próbowałaś może octenisept? Też jest skuteczny i może pomóc w stanie zapalnym. Płyn,który "wypływa" ci jest to m.in limfa oraz inne wydzieliny, świadczy on o leczeniu miejsca przekłutego. Dlatego nie musi oznaczać stanu zapalnego, tylko dłuższe gojenie się rany. Ale wracając do zapalenia.. Napisałaś,że przekłułaś pępek 18maja, wiesz to zależy do skóry człowieka, ale na ogół pępek goi się długo.. U niektórych nawet kilka miesięcy.. Także jedyne, co mogę ci doradzić, to smarować właśnie octeniseptem-w sumie najlepszy byłby antybiotyk..tribiotc może być za słaby dla ciebie (+sól fizjologiczna), nie ruszać kolczykiem. Teraz gdy już masz spowrotem kolczyk namocz patyczek do uczu i delikatniej przemyj miejsca dolnej i górnej kulki,aby go chociaż odkazić.. Stosuj przez kilka dni to co napisałam (do tygodnia), napisz po paru dniach,czy coś ci pomogło i jak wygląda twój pępek. Jeśli nic się nie poprawi po tych paru dniach,niestety czeka cię wizyta u lekarza.. Narazie tyle tylko mogę ci pomóc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sherusia
ja mam kolczyk w pepku od 3 tygodni ;] nic nie bolalo, ani nie boli ;P raz tylko kiedy zachaczylam ;] kosmetyczka mowila o przemywaniu woda utleniona 3 razy w tygodniu i 3 razy dziennie trybiotyk przez 2 tygodnie to wszystko ;] zapomialam tylko spytac kiedy mozna zmienic xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ SHERUSIA wodą utlenioną NIE można przemywać. Jeśli już chcesz, to rób to solą fizjologiczną (kilka zł.za kilka ampułek), tribioticem lub octeniseptem. Kolczyk można zmienić dopiero jak wszystko ci się zagoi, mniej więcej miesiąc-półtora po przekłuciu,zależnie jak ci się goi. Przez jakiś czas po zmianie kolczyka na inny unikaj też tych z zawieszkami. Takie najlepiej założyć po pól roku pd przekłucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hensha
@ SHERUSIA wodą utlenioną NIE można przemywać. Jeśli już chcesz, to rób to solą fizjologiczną (kilka zł.za kilka ampułek), tribioticem(można tylko do 7dni używać) lub octeniseptem 2-3x dziennie. Kolczyk można zmienić dopiero jak wszystko ci się zagoi, mniej więcej miesiąc-półtora po przekłuciu,zależnie jak ci się goi. Przez jakiś czas po zmianie kolczyka na inny unikaj też tych z zawieszkami. Takie najlepiej założyć po pól roku pd przekłucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss16
kochanie takich "bzdur" jak to określasz nagadala mi lekarka... lekarka u której byłam przed przekłuciem pępka, gdyż nie wiedziałam czy będąc w czasie odczulania mogę mieć kolczyka.... i dala mi rady jak o niego dbać... mało tego to samo powiedział mi piercman więc chyba coś w tym jest prawda? nie napisałam że codziennie można używać wody utlenionej... jedynie raz w tygodniu żeby wyczyścić ranę... codziennie to można używać soli fizjologicznej. Jakoś mam kolczyka od 3 lat i ładnie mi się zagoił po 8 miesiącach... i jakoś nic mi sie nie wypaliło. Chyba ci się pomylila woda utleniona ze spirytusem salicylowym.... nim owszem przemywac pod żadnym pozorem nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss16
kochanie takich "bzdur" jak to określasz nagadala mi lekarka... lekarka u której byłam przed przekłuciem pępka, gdyż nie wiedziałam czy będąc w czasie odczulania mogę mieć kolczyka.... i dala mi rady jak o niego dbać... mało tego to samo powiedział mi piercman więc chyba coś w tym jest prawda? nie napisałam że codziennie można używać wody utlenionej... jedynie raz w tygodniu żeby wyczyścić ranę... codziennie to można używać soli fizjologicznej. Jakoś mam kolczyka od 3 lat i ładnie mi się zagoił po 8 miesiącach... i jakoś nic mi sie nie wypaliło. Chyba ci się pomylila woda utleniona ze spirytusem salicylowym.... nim owszem przemywac pod żadnym pozorem nie można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss16
no i kolczyk nie goi się miesiąc po przekłuciu.... może to trwać o 2 miesięcy do nawet roku tak więc trzeba się uzbroić w cieprpliwość i dbać, dbać, dbać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goss16
no i kolczyk nie goi się miesiąc po przekłuciu.... może to trwać o 2 miesięcy do nawet roku tak więc trzeba się uzbroić w cieprpliwość i dbać, dbać, dbać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośś ** **
A ja mam kolczyka od dwoch tygodni z kawalkiem i juz mi sie zagoilo :D nic mi nie leci z dziurki, nie boli, nie mam juz czerwone ani zadnej skorki dookola :D a przemywalam wszystkim czym tylko mozliwe (oprocz wody utlenionej ^^) i czesciej niz mozna :P mianowicie spirytusem, sola fizjologiczna, tribioticem, octeniseptem a pozniej jak pepek byl suchy to zwyklym kremem nivea :D :P Pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TatooWomen
Goss16 i hensha - obie macie dużo racji i szczerze powiem,że nie czytałam dogłębnie waszych wcześniejszych komentarzy, ALE.. otóż hensha ma rację,że kolczyka nie można przemywać wodą utlenioną, od tego masz Octenisept działa on równie odkażająco i przeciwbakteryjnie jak woda,a nie wysusza skóry. Radzę ci tak na mały testy: pochodź po różnych studiach (nie kosmetycznych!) tatuażu i piercingu i zapytaj się, czy możesz stosować (przemywać) kolczyk wodą utlenioną. Bo to,że piercer i lekarka ci to powiedzieli, nie znaczy że tak właśnie jest. Także zrób sobie mały test. Po drugie: gojenie się pępka. Wszystko zależy OD CZŁOWIEKA, niektórym goi się w miesiąc, drugim kilka miesięcy a trzecim rok. Wszystko zależy od tego jaką masz skórę (np.zdolności do alergii, jak reszta twojego ciała reagowała na przekłucia itd.) i jak dbasz o interes. Wracając,obie macie dużo racji, ale radziłabym dokładniej i bardziej szczegółowo określać jak dbać o pępek, co radzicie itd., bo nie każdy może was "dosłownie" zrozumieć, np. pisząc że nie można przemywać spirytusem,a inni i tak swoje zrobią.. Także dziewczyny powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TatooWomen
Goss16 i hensha - obie macie dużo racji i szczerze powiem,że nie czytałam dogłębnie waszych wcześniejszych komentarzy, ALE.. otóż hensha ma rację,że kolczyka nie można przemywać wodą utlenioną, od tego masz Octenisept działa on równie odkażająco i przeciwbakteryjnie jak woda,a nie wysusza skóry. Radzę ci tak na mały testy: pochodź po różnych studiach (nie kosmetycznych!) tatuażu i piercingu i zapytaj się, czy możesz stosować (przemywać) kolczyk wodą utlenioną. Bo to,że piercer i lekarka ci to powiedzieli, nie znaczy że tak właśnie jest. Także zrób sobie mały test. Po drugie: gojenie się pępka. Wszystko zależy OD CZŁOWIEKA, niektórym goi się w miesiąc, drugim kilka miesięcy a trzecim rok. Wszystko zależy od tego jaką masz skórę (np.zdolności do alergii, jak reszta twojego ciała reagowała na przekłucia itd.) i jak dbasz o interes. Wracając,obie macie dużo racji, ale radziłabym dokładniej i bardziej szczegółowo określać jak dbać o pępek, co radzicie itd., bo nie każdy może was "dosłownie" zrozumieć, np. pisząc że nie można przemywać spirytusem,a inni i tak swoje zrobią.. Także dziewczyny powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TatooWomen
Goss16 i hensha - obie macie dużo racji i szczerze powiem,że nie czytałam dogłębnie waszych wcześniejszych komentarzy, ALE.. otóż hensha ma rację,że kolczyka nie można przemywać wodą utlenioną, od tego masz Octenisept działa on równie odkażająco i przeciwbakteryjnie jak woda,a nie wysusza skóry. Radzę ci tak na mały testy: pochodź po różnych studiach (nie kosmetycznych!) tatuażu i piercingu i zapytaj się, czy możesz stosować (przemywać) kolczyk wodą utlenioną. Bo to,że piercer i lekarka ci to powiedzieli, nie znaczy że tak właśnie jest. Także zrób sobie mały test. Po drugie: gojenie się pępka. Wszystko zależy OD CZŁOWIEKA, niektórym goi się w miesiąc, drugim kilka miesięcy a trzecim rok. Wszystko zależy od tego jaką masz skórę (np.zdolności do alergii, jak reszta twojego ciała reagowała na przekłucia itd.) i jak dbasz o interes. Wracając,obie macie dużo racji, ale radziłabym dokładniej i bardziej szczegółowo określać jak dbać o pępek, co radzicie itd., bo nie każdy może was "dosłownie" zrozumieć, np. pisząc że nie można przemywać spirytusem,a inni i tak swoje zrobią.. Także dziewczyny powodzenia ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośś ** **
a mi sie pomylilo :P mam kolczyk miesiac z hakiem ;D 15 lipca bedzie 2 tyg :P cos mi sie pochrzanilo :p nie wiem czemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
hej dziewczyny..juz raz uzylam tribioticu...jakis miesiac temu... i sie zastanawiam..czy moge go uzyc jeszcze raz...bo podobno nie mozna sie pocic jaki sie go ma do calkowitego wygojenia... a ja sie czesto poce bo mam pelny mundurek a zaczelo u nas swiecic slonce i sie roooozplywam... czy kots wie czy wgl. mozna go uzyc jeszcze raz? jak tak...to po ilu dniach/tygoniach/miesiacach??? prosze o odpowiedz...to wazne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweeeety28
hej dziewczyny..juz raz uzylam tribioticu...jakis miesiac temu... i sie zastanawiam..czy moge go uzyc jeszcze raz...bo podobno nie mozna sie pocic jaki sie go ma do calkowitego wygojenia... a ja sie czesto poce bo mam pelny mundurek a zaczelo u nas swiecic slonce i sie roooozplywam... czy kots wie czy wgl. mozna go uzyc jeszcze raz? jak tak...to po ilu dniach/tygoniach/miesiacach??? prosze o odpowiedz...to wazne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×