Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PROLAKTYNKA25

Bromergon, wysoka prolaktyna a ciąża !?!?!?!?

Polecane posty

Gość zaczynam od nowa
Anulka, ja sie za Was modle codziennie. i wierze ze wszystko bedzie dobrze, czego Ci z calego serca zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Ja w tym temacie po raz pierwszy.Z mężem od 3 m-cy staramy się o następne dziecko. Od roku mam plamienia przez 3 dni przed okresem. Zgłaszałam to ginowi ale powiedział wtedy, żę tak może być :-/ Do tego od terminu owulacji do następnej @ mam okropny ból nabrzmiałych piersi (jak je ścisnę to wydobywa się coś w rodzaju siary). To także zgłaszałam lekarzowi ale bagatelizował. Wierzyłam w to, że to nic poważnego do momentu kiedy nasze starania z M niestety okazywały się bezowocne.Zaczęłam czytać po necie i podejrzewam, że mam za dużą prolaktynę i za niski progesteron.Czy miałyście podobne objawy do moich i w których dniach cyklu należy wykonywać badania tych dwóch hormonów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi się najtaniej udało dostać dostinex na doz.pl nie pamiętam dokładnie ale cos w okolicach 300zł. no i jak się bierze pół tabletki na tydzień czy nawet ćwiartkę to jedno opakowanie - 8 tabletek - starcza na kilka miesięcy. Ja wkażdym razie czuję się po nim bardzo dobrze a po bromergonie strasznie aniu, my cały czas trzymamy za Ciebie kciuki, nawet nam nie musisz przypominac ;) może się trochę nadwyręzyłas przy czymś... grunt, że usg zostało zrobione i maluszek cały i zdrowy. a propos, który to juz tydzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość da6mara
Drogi ten diostinex faktycznie, za 2 tabletki zapłaciłam prawie 8 dych, ale że to na 2 msce to jeszcze ujdzie. Wzięłam wczoraj przed spaniem i czuję się normalnie, oprócz tego, że mam generalnie lekkiego zjazda, bo nie spodziewałam się jakiś zawirowań ze zdrowiem, muszę się oswoić. Ewentualne skutki uboczne tego leku, przyprawiły mnie o gęsią skórkę :P oprócz wszelkich zawrotów głowy i niewydolności żołądkowych to hiperseksulaność (???) i mega zwiększone libido, strach się bać :> Co do tego, w jakim dniu cyklu przeprowadzać badanie, to mi nie kazał robić w żadnym konkretnym dniu, tylko tyle, że na czczo. pozdrowienia dla Wszystkich Dziewczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prolaktynowa ania
zdesperowana... dziś mam 13t i 3 dzień ciąży Pobolewa mnie cały czas brzuch nie wiem czy to od macicy, na szczęście nie plamię a to najważniejsze. Moze coś mi tam pękło,ale musiałam jechac do szpitala, nie wybaczyłabym sobie, jeśli by coś się stało a ja nie zareagowałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wczoraj wieczorem wzielam pół tabletki bromka i noc miałam straszna poranek jeszcze gorszy. wstałam w nocy do lazienki miałam zawroty glowy kreciło mi sie jak na karuzeli :) rano boł głowy... dobrze za akurat mam tydzień urlopu ;) to jakoś to zniose, jesli za pare dni mi nie przejda objawy to chyba sie przestawie na ten dostinex. Aniu odpoczywaj i badz dobrej mysli ,wszystkie tutaj trzymamy kciuki za Ciebie :) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia2303
Witam wszystkich ja bromergon biorę od miesiąca zaczynałam od 1/4 tabletki przez tydzień później 0,5 przez tydzień i przymierzałam się do całej tabletki ale tylko 2 dni wytrzymałam i poległam :( Więc dalej biorę 0,5 i po miesiącu brania takich dawek prolaktyna spadła mi z 54 na 24 a norma jest 23 więc myślałam że po takim wyniku już nie będę musiała brać dalej tych tabletek, a lekarz zalecił branie 1 całej tabletki mówi że objawy niepowołane przejdą z czasem. Czy ktoś ma prolaktynę w normie i dalej bierze bromergon? Jak długo go trzeba brać? Bo przed leczeniem ostrzegali mnie że to może potrwać nawet do roku czasu. No chyba, że wcześniej zajdzie się w ciąże :) Pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu- ja biore bromergon drugi dzień, ale lekarz powiedział mi żeby tak spadła prolaktyna i sie utrzymał ten stan to musze brac bromek około pół roku, no chyba ze zajde w ciaze ;) także musimy przejsc przez to cholerne branie bromka. Nie wiem jak Ty ale ja czuje sie kiepsko po tym, biore na noc, budze się z bólem głowy. Jak pytałam lekrza co dalej jak juz przestane brac, to powiedział że wysoka prolaktyna moze wrócic no chyba ze zajde w ciaze i w koncu organizm sie wyreguluje , w tym moja nadzieja ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie KasiaPoznań1986 byłam ciekawa jak się czujesz, bo obie zaczęłyśmy kurację dopiero co....oj to trochę lipa, że tak kiepsko;/ Ja po tym dostinexie niby czuję się ok, bo nic mi specjalnie nie dolega ani głowa ani żołądek, tylko jestem baaaardzo senna i takie zmulenie mnie znienacka bierze i spowolnione kumanie mam. Mam nadzieję, że się organizm przyzwyczai i że to minie niedługo. A jak tam się macie Dziewczynki w ciąży? ok? pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia2303
Kasia powiem ci że ja czuje się różnie raz lepiej raz gorzej i też biore na noc. o za tym ja mam niskie ciśnienie średnio 90/60 a po bromergonie spadło mi do do 85/55 i ogólne osłabienie czuje. Czasami też strasznie nerwowa jestem taki niepokój mam w sobie ale nie wiem po czym to jest, bo oprócz wysokiej prolaktyny mam też niedoczynność tarczycy i może po tych lekach na tarczyce(biore tez miesiąc czasu) też się źle czuje. A wiecie od czego ta prolaktyna tak rośnie? Bo słyszałam że od stresu. Ja teraz zdaje egzamin na prawo jazdy więc na stres jestem cały czas narażona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem dokładnie od czego rośnie, ale chyba takie są skłonności i koniec... ja juz raz brałam bromka pare lat temu jak nie miałam okresu , odstawiłam było ok pol roku i znowu to samo, wtedy nie staralam sie o maleństwo, teraz jest inaczej wiec mam nadzieje ze pomoze w obnizeniu i w zajsciu ;) tez słyszałam ze jest to 'hormon stresu' ale czy rzeczywiscie sam stres wpływa na wysokosc prolaktyny to nie wiem.... to Co powiem ze ciśnienie masz niskie, ale jak sie bardzo zle czujesz to idz do lekarza i poproś o zamiennik, aha i zycze zdania egzaminu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia2303
Kasia czyli to wraca? A ostatnio jak brałaś ten bromergon parę lat temu to długo go brałaś? Przestałaś sama czy lekarz przerwał leczenie? Ja o mojej prolaktynie tez dowiedziałam się przez przypadek jak pewnego razu nie dostałam @ myślałam, że to już ciąża, a tu z wyników wyszła prolaktyna :( Co do ciśnienia to lekarz wie o niskim ciśnieniu bo sam mi zwrócił na to uwagę i powiedział, że mam go brać na noc, bo może spadać ciśnienie. Ale są dni, że czuje się super żadnych dolegliwości. Trochę tylko jestem zaniepokojona, że ta prolaktyna może po skończonym leczeniu znowu rosnąć :( Kasia tobie jak i innym chcącym zajść w ciążę życzę powodzenia trzymam kciuki za wszystkich :) Może niedługo zamiast o skutkach ubocznych bromergonu będziemy pisać o dolegliwościach ciążowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz mi powiedział ze to jest taka przypadłośc ze niestety wraca, ale jest nadzieje ze po ciązy sie unormuje. A te pare lat temu co sie leczyłam to brałam 2 miesiace, spadła mi ładnie i przestałam brac, lekarka kazała odstawic ( dodam ze teraz mam innego lekrza ) byl ok pół roku i znowu mialam problemy z miesiączką cykl np około 50-60 dni albo i dłużej. Takze moze sie okzac ze po ciazy bedzie ok, zmieniłam lakrza po tym jak przez póltora roku nie zaszłam w ciaze i ten nowy od razu skierował mnie 3 dniowy pobyt w szpitalu i wyszło szydło z worka... ze to prolaktyna, biore bromka i mam nadzieje ze bedzie ok, ja równiez zycze szybkiego zajscia w ciaze kazdej dziwczynie która o tym marzy.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja prolaktynowa
KasiaPoznań1986 Z całego serca dziękuję Ci Kasiu za odpowiedź. Jesteś super! Ja fiksuję przez tą prolaktynę i tsh :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:)Pozwólcie,że dołącze do waszego wątku:) Od lutego staramy sie z mężem o dzidzie. W maju poszłam do gin bo 4 miesiace nie zachodziłam(myślałam ze to długo) gin wykrył mi jeszcze przegrode macicy :( Troche sie podłamałam ale działaliśmy i nadal nic.Gin dał skierowanie na prol,tsh. Prolak=23 po obciążeniu 190 Tsh=3.06 Teraz biore bromergon 0.5 tab rano i 0.5 tab na noc. Eutyrox 25=1 tab. W połowie grudnia mam udać sie z ponownymi wynikami do niego. Mam wielką nadzieje ze bromek coś ruszy u mnie i bedzie ta dzidzia wyczekiwana. Dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia2303
Anusia86 a jak ty sie czujesz po tym bromergonie jak go rano bierzesz? Ja mam takie same tabletki na tarczyce jak ty i zaczełam się juz zastanawiać czy to po tych tabletkach jest mi też nieraz tak słabo z rana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
Cześć Dziewczyny!!! :) Witam nowe staraczki na frum :) Anusia, co do wyników to z pewnoscią mozesz być pewna że prolaktyna juz spadła. obsewuj dzielnie TSH gdyz ta cholera dobrze by było aby spadła do około1,5... ale dobrze będzie! zobaczysz - tutaj jest pełno fluidków ciążowych :) trzymam kciukasy!!! Gosia, słabe samopoczucie raczej po bromku, ale zapewiam Cię że orgazniam się przywyczaja i później juz nie widzisz róznicy :) da6 - a dzięki dzięki - czasmi lepiej, gorzj, wychodza jakieś nowe dolegliowści, spodnie się robią ciaśniejsze i powoli brzucho wyskakuje!!! :p jest ok wytrzymam wszystko , aby z Kruszyną bylo wszystko w porządku. Wczoraj byłam na wizycie i mam troche niskie ciśnienie, wiec cały weekend leżę, śpie i odpoczywam :) a tak ogólnie to chyba od przyszłego jednak skusze się na jakies L4 tak aby trochę poleniuchować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie da6mara-ja biorę dostinex i jest rewelacyjny, żadnych skutków ubocznych prolaktyna od razu spadła i jest w normie. Ale niestety nadal nie mogę zajść w ciążę:( dziewczyny, od jakiegoś czasu zaczęłam się obserwować i zauważyłam, że śluz tzw płodny mam tylko góra dwa dni?? Mam @ co 29-30 dni(bardzo regularny) i w 16 dniu cyklu, już mam biały gęsty, pobolewające piersi(sutki) no i smutek bo to oznaka , że miesiączka będzie. Mam tak w każdym miesiącu?? co może być ze mną nie tak, może dlatego mnie się nie udaje?? Czy któraś z was ma tak samo?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu ja po Eutyroxie i bromergonie dobrze sie czuje(odpukać). Jakiegoś dzisiaj mam doła//sama nie wiem czemu/taka pogoda i moim marzeniem było zaciążyć w tym roku a tutaj nic//// Tylko w nocy nie moge spać//budze sie co chwile nie wiem czy to po bromergonie czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gsia2303
Ania ja mam to samo też w nocy sie budzę i nie mogę spać. To na pewno bromergon za tym stoi ;) Ale głowa do góry :) Trzymam kciuki do końca roku zostało jeszcze trochę czasu może się nam uda :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzisiaj dostałam @.Ale to pierwszy cykl z bromergonem i eutyroksem.Jeszcze grudzien zostaje:))) Gosiu uda nam sie na pewno tylko pewnie potrzebujemy czasu. Ja juz pisałam,że mam jeszcze ta nieszczęśna przegrode w macicy co dodatkowo mnie stresuje//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
witajcie Trochę czasu mnie nie było, a widzę nowe forumowiczki :) Udało nam się z M wyjechać na półtora tygodnia w góry, odcięta od wszystkiego, zero pracy, laptopa, nawet w ciągu dnia komórki wyłączaliśmy. Odpoczęłam niesamowicie, tylko my z M i mała chatka góralska z kominkiem, zero myślenia o staraniach, mieliśmy mnóstwo czasu by porozmawiać, bo akurat mieliśmy trochę problemów z otrzymaniem spadku. Więc prolaktyna na pewno mi skoczyło mimo że biorę bromka. Byłam teraz u jednego gina bo chodzę to dwóch różnych. On powiedział że za jakiś czas wykona mi ponownie usg, jeśli nie wykryję u mnie ciąży po 'takich' staraniach bo teraz jeszcze za wcześnie, to jak nie będę to zrobi mi badanie na insuline. Do dziewczyn starających się - zbadajcie sobie insulinę bo podobno nadmiar metforminy powoduje m.in. bezpłodność, zaburzenia owulacji, zaburzenia @, wczesne poronienia. Ja bralam glucophage 850 i potem siofor (ale wtedy jeszcze nie staraliśmy się o dzidzie) Są to leki dla cukrzyków mimo że u mnie jej nie wykryto. To jest lek głównie dla kobiet z tendencją do tycia w okolicach brzucha, przy niedoczynności tarczycy. Ja brałam też na wyregulowanie @ i by zrzucić trochę z wagi. Bo czasami tak jest że jak się nie może zajść w ciąże, a wyniki są ok to metforminy nadmiar właśnie przeszkadza. Ginekolodzy którzy się nie szkolą albo nie wyjeżdżają na seminaria to mogę o tym jeszcze nie wiedzieć przy wizycie. trzymam za wszystkie kciuki by się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromowa chyba trochę pomieszałaś. Nie bada się metforminy tylko poziom glukozy, która podwyższona świadczy o zaburzeniach wydzielania insuliny przez trzustkę. Leki o których pisałaś to nic innego jak metformina która zwiększa efektywność insuliny pobudzając trzustkę do pracy przez co obniża poziom cukru we krwi. Jednak w ciąży nie należy przyjmować metforminy i należy zastąpić ją insuliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bromowa
możliwe, w każdym razie chodziło mi o tą metformine. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość suot
hej dziewczęta! dziś dopadł mnie dół:( że się staramy i nic i nic:( byłam dziś u lekarza 16dc 2 pęcherzyki 19mm i 15mm. w śr idę znów. męczące są te moniktoringi,a jeszcze bardziej "męczące" są miesiączki, które po monitoringu przychodzą. MASAKRA. miałam nadzieję, że zajdę teraz, że będzie prezent na święta, a pewnie znów nie wyjdzie. pierwszy raz płakałam dziś przez to wszystko. czy Wy też macie chwile załamania? jak sobie z tym radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sout no pewnie,że mamy takie doły przynajmniej ja. Ostatnio też miałam jak przyszła @.Ale jakoś podnosze sie i mówie,że jeszcze widocznie nie czas dla nas tak to sobie tłumacze// I mówie,ze dzięki temu jeszcze bede pracowała i zbierała kase na dzidzie:)jakoś to pomaga bynajmniej na troche:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ubiegły czwartek robiłam badanie prl i pierwszy wyszedł 191mIU/ml a po z obciążeniem wyszedł 5516uIU/ml dostalam bromek od gin i najpierw brałam polowe dawki na własną odpowiedzialnośc a od wczoraj 2*1tab i oprucz lekkiej senności i zapchanego nosa to nic mi nie dolega zadnych SU ale w niedziele miałam dostać okres lecz go niedostałam do tej pory ostatnie mieś były dośc regu.co 32dni a 2,3tyg temu miałam wymrażanie nadżerki i tak sie zastanawiam od czego mógł mi sie zablokować okres...od dzisiaj biore luteine może łaskawie sie zjawi@...co wy na to może to od nadżerki albo od bromku????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dorka84
suot, Kochana Ty moja... głowka do góry! musi być dobrze!!! zobaczysz jak będziesz się cieszyć z dwóch kresreczek - POZYTYWNE MYŚLENIE!!! wiesz ile ja się napłakała, każdorazowo czułam, ze jestem w błędnym kole że żyje od cyklu do cyklu, od płodnych do płodnych... dużo daje psychika... zrób coś dla siebie - postaw sobie jakiś cel... no! dziubek do góry! zobaczysz - JUŻ NIEDŁUGO będziemy tutaj piszczały ze szczęścia :) czego i Tobie i wszystkim staraczkom życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×