Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kasia C.

H.U.R.R.A!!! Dwie kreski na teście-LUTY 2007 -ZAPRASZAM!

Polecane posty

GRATULACJE DZIEWCZYNY !!! Ja też jestem z topiku LUTY 2006.Tylko ze ja dołaczyłam do dziewczyn jak już urodziłam moją kochaniutką córcie Julię.Ja miała termin na 10 marca ale mojej córci bardzo się spieszyło na ten swiat i chciała już do nas przyjść w 33 tyg ale lekarze zapanowali i urodzila się w pierwszym dniu 38 tyg. Też z wielką radośćią wspominam 2 kreseczki na teśćie ciążowym.Była radość i obawa czy będziemy dobrymi rodzicami?Czy damy radę sobie sami(bo rodzice mieszkaja 400 km od nas).Ale dajemy rade.Nasze życie stało się bogatsze - piękniejsze !!!Jest cudownie.Nasza córka jest cudowna. Życzę Wam i Waszy fasolkom dużo zdrówka! Dbajcie o siebie.I oby omineły Was ,mdłośći i wymioty.Mnie niestety nie omineły.Codzienne wymioty wykanczały mnie.Ale wszystko jest do przeżycia. A co do witamin to ja wziełam tylko jedno opakowanie fenoterolu bez konsultacji z lekarzem.Na najbliższej wizycie zapytałam lekarza czy brac i on zdecydowanie odradził.Powiedział że witaminy są na drzewie!Brałam tylko ok 3 miesiecy przed zajsciem w ciążę i do końca 3 miesiąca ciąży kwas foliowy. Ale się rozpisałam! Przepraszam.I pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly30
caluski na dzien dobry, dopiero doczytalam watek od poczatku... troche mi to zajelo. Kasiu C. mozemy sobie podac lapki, ja w pierwszej ciazy tez sporo przytylam i nie zamierzam popelnic tego bledu teraz, dlatego wykluczam z diety wszystkie slodycze, no, moze zostawie landryne jakby mi sie slabo robilo. Wiem jak dodatkowe kilogramy przeszkadzaja juz pod koniec ciazy, w porodzie i w dojsciu do siebie potem. I nie martw sie Kasiu wszystko bedzie dobrze. Nadziejko, tez uszka do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly30
cos jeszcze chcialam napisac, ale mam sklerozke ciazowa chyba ;) nic, na razie delektuje sie pyszna kawka. Robilam wczoraj kolejny (juz chyba 5 test,) bo nadal nie moge w to uwierzyc, taka niespodzianka, nie planowalismy tak szybko, chcialam tak za 3,4lata, ale ciagle wychodza dwie kreseczki, nie wiem kiedy isc do lekarza, teraz chyba jeszcze za wczesnie, kiedy wy bylyscie. Dodam, ze w pierwszej ciazy (panikara byla ze mnie byla na maxa,teraz juz mi minelo, mam nadzieje) polecialam do prywatnego juz w 4tyg, bo wkrecilam sobie, ze na pewno pozamaciczna (bolal mnie brzusio i po boku). Lekarz uspokoil, ze tak ma byc, bo wszystko sie rozciaga i ostro pracuje i sie to odczuwa wlasnie jak na ostry okres. Zrobil usg dopochwoew i jak zobaczylam, ze jest ok to dopiero sie uspokoilam. Lece, bo synus sie zsiurkal, papa. Mam nadzieje, ze przyjmiecie mnie do siebie, moge sluzyc radami w razie co, choc i tak wszystkiego nie wiem, ale cala moja wiedza i doswiadczenie dla Was :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evi, Lilly -witajcie 🌻 Kasia C. - pogniewałaś się na mnie? Za tą tabelkę może? Przepraszam że się tak porządziłam, ale pomyślałam, że fajnie by było jakbyśmy juz ją miały... mam nadzieję, że u Ciebie wszystko w porządku. Odezwij się 🌻 Co do witaminek - zaczęłam na własną ręke brać Prevital, ale jak poczytałam copisałyście to je odstawiłam i biore teraz tylko kwasik. A propos - jaką dawkę bierzecie, bo mój gin się jeszcze nie określił, mówił tylko, żeby go brać... Lilly - Twoje doświadczenie na pewno nam sie przyda :) Super że masz już synusia, ja bardzo bym chciała, żeby to był chłopak, ale wszystko wskazuje że będzie dziewczynka - najważniejsze teraz żeby dzieciątko było zdrowe :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly30
mi sie marzy corenka - zwariuje z trzema facetami w chalupie ;) faktycznie - z witaminami lepiej sie wstrzymac, jak nie ma wskazan, wystarczy dobrze komponowac dietke i jesc kwasik. lece na druga kawe, cos cisnienie niskie dzisiaj i pogoda do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja ostatnią @ miałam 29 kwietnia. A w czwartek zobaczyłam II kreczy na teście. Poszłam szybko do gina i tu zaskoczenie........:-( bo gin stwierdził że pęcherzyka ciążowego nie widzi w macicy i powiedział ze może to byc ciąża pozamaciczna. Ale powiedział też ze pęcherzyk może byc co dopiwro po zagnieżdżeniu i go jeszcze nie iwdac wiec \"na dwoje babka wróżyła\". Wczoraj byłam załamana ale modle sie do Boga i to mnie wzmacnia. Wierze ze bedzioe dobrze- musi byc dobrze. W sumie to usg dopochwowe robił mi na przełomie 5/6 tydzień ale cykle miałam długie ostatnio i owulacje 20 dnia cyklu wiec wierzez ze to prawidłowa ciąża tylko bardzo bardzo jeszcze młoda i jej jeszcze nie widać. Jesli chodzi o piersi to ja też mam Kasia C. nie za bardzo jakies powiekszone i napuchnięte, ale za to wrażliwe na dotyk sutki i brodawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mama24 !!! na pewno bedzie dobrze skoro masz długie cykle,bo ja np miałam cykle 23-25 dniowe,czyli owulacja czesto w 10 dniu cyklu,a wiec w ciążę zaszłam 10 maja i usg dopochwowe sfotografowało pęcherzyk 31 maja,a wczoraj miałam badaną krew i poziom beta hcg 9433,10 czyli super czad na mój tydzien ciąży;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadziejko co Ci przyszło do głowy ze mogłam sie o tabelke pogniewac? pisałam juzze mam nastoletnią córkę,mam 36 lat,Poznań.:) to dane do tabelki;)Aha,imię..Kasia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly30
kiedy idziecie do lekarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No niebyło mnie przez weekend ale nie poznaje topiku. Kasia C nie panikuj , bo to szkodzi dzidzi. przecież wszystko dobrze , fasolka zagnieżdżona prawidłowo. Ja sie dowiem dopiero w piątek , ale jestem pewna , ze jest wszystko w porządku, musi tak byc , innej mysli ni można dopuszczać do siebie:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. ja ide do lekarza dopiero w poniedzialek, nie moge juz wytrzymac, zeby zobaczyc czy wsztystko ok. poki co, piersi mam normalne, nie mam zadnych mdlosci, w ogole nie czuje, ze jestem w ciazy. wczoraj bardzo mnie bolal brzuch, ale to dlatego sie bardzo sie zdenerwowalam..... nie pamietam kto to napisal gdzies wyzej, ale chyba jej sie cos pomylilo, bo fenoterol to nie sa witaminy, ktore mozna brac bez porozumienia z lekarzem. to lek na powstrzymanie skurczow i wydawany jest na recepte. pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki 🌻 Kasia C. - az mi ulżyło :D. Ide zaraz do ogólnego po zwolnienie do środy bo w czwartek ide do gina (tez nie moge sie juz doczekać). Tym nbardziej, że od wczoraj wieczorem mam temp. 37.3 i pobolewa mnie gardło. Jestem bardzo osłabiona-mam nadzieję, że pozostałe przyszłe mamusie są w lepszym stanie :) Piersi bola mnie tak, że w nocy sie przez nie budziłam, no i siusiam b. często. Poza tym bez wymiotów choc dzis rano miaąłm wrazenie, ze zaczynaja się mdłości (a zjadłam maciupeńka kanapkę tylko). Pozdrawiam *************************************************************************** TABELKA I nick.........imię/wiek....miasto....nabyte kg...cm pas....tc....termin. --------------------------------------------------------------------------------------- 1.Kasia C.....Kasia/36.....Poznań............................................. 2.Nadziejka..Wanda/28...Toruń..............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starałam się o ciąże ponad rok , od 3 cykli byłam wspomagana Clostilbegytem i hurra jest ciąża :) :) :) @ miałam dostać 3 dni temu - a nie przyszła , robiłam testy ciązowe i 2 razy wyszła taka bladziudka druga kreseczka, a dziś mam potwierdzenie - beta hcg 97,36 a więć na pewno ciąza jest. Idę za chwilę prywatnie do ginekologa aby potwierdził. Jestem strasznie szczęśliwa ale pełna obaw bo u mnie i była hiperprolaktynemia ( biorę Bromergon - nie wiem czy odstawić teraz? , niech gin się wypowie) i miałam zespół policystycznych jajników. Mam nadzieję , że wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście bladziuTka kreska a nie bladziuDka - i jeszcze jedno - jak miałam monitorowany cykl to ginekolog stwierdził , że pękły dwa pęcherzyki a więć jest prawdopodobieństo ciąży mnogiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja 4 lata temu też zaszłam w ciąże i natychmiast odstawiłam bromergon efekt w 12 t.c. ciąża obumarła .Teraz tez zaszłam w ciążę po bromergonie inny lekarz powiedział nie odstawiać i tak brałam go do 13 t.c. teraz jestem w 17 t.c. i jak na razie wszystko O.K. a USG mam robione co 3 tygodnie. Są dwie \" szkoły \" lekarzy jedni mówią brać inni odstawić . Ale nie wykazano teratogennego wpływu tego leku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze króko i szybki i spadam lezec-musze lezec przez dwa tyg. najblizsze-dzisiaj po kochaniu sie miałam krew.....po badaniu okazało sie ze jest ok,ale zakaz współzycia i lezec.całuje was,pozxdrawiam,spadam........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi rita z powodu tamtej ciąży ......... mi endokrynolog powiedziała zebym natychmiast jak się dowiem o ciązy to odstawiła Bromergon ale ginekolog mowi inaczej - na razie brać a potem stopniowo można zacząć odstawiać...... będę się słuchać pana ginekologa :) zresztą z tego co tu czytam to faktycznie u wielu dziewczyn następowały poronienia po nagłym odstawieniu Bromergonu więc coś w tym jest a moja ciąża bardzo młoda - dopiero trzeci tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rita ---. jak dużą dawke brałas Bromergomu w ciązy do 13 t.c????? Ja tez biote Bromergon tak jak Ty i kijanta tez, ale nie wiem jaka dawka bedzie dobra???? Bore terz w 6 t.c. pół tabletki. A Wy ile beirzecie w ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dopiero co się dowiedziałam o ciąży - na razie mam brać tyle ile dotychczas czyli półtorej tabletki dziennie jak tam u was z objawami ? - bo ja jakaś taka cały czas zmęczona chodzę - mam zrobić morfologię i cukier - no i wypoczywać na razie dostałam L-4 na cały tydzień a potem zobaczymy.... ale i tak niedługo będę miała wolne bo waaaakacje a ja belfrem jestem jast OK :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijanka----->1,5 tabletki na dzień?? kurcze chyba dużow ciązy? gdzieś czytałam ze dziewczyny brały to pół w ciązy zeby tylko nie odtawiać całkiem. W sumie to faktycznie każdy lekarz inaczej mówi, tylko ciekawe który ma racje?? ;-) Z objawów to mam strasliwy ból piersi, drazliwośc na dotyk - ale to tak ze nawet koszulka nocna mnie drazni. Nawt nie jestem senna, nie mam zgagi ani nie sikam często. Może to zły znak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kIKUNIA - zapewne osłabienie. Ja z kolei dzisiaj kończę 6 tydzień i rano miałam już pierwsze mdłości i nawet zerwało mnie parę razy, bleeeeh :-o okrone uczucie :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly30
a u mnie tylko siusianie b czeste, i troszke mdlosci. Staram sie racjonalnie odzywiac (czyt. musze wmuszac) bo mam pare kilosow po poprzedniej ciazy i startuje z wyzszej wagi, a to jednak przeszkadza w łatwym porodzie. Nie wiem kiedy mam isc do lekarza, teraz chyba jeszcze za wczesnie, co? milego dnia wszystkim mamusiom życze, ja tu milo przy kaweczce siedze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lilly - ja byłam w 5 tygodniu u lekarza i widoczny był 13 mm pęcherzyk ciązowy w macicy, za tydzień kolejna wizyta (7 tydzień).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilly30
jutro z ranca zadzwonie i sie zarejestruje, i tak najbardziej mi zalezy na dobrym usg u dobrego patologa ciazy, chodzi mi o przeziernosc karku itp w 14 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co tam u Was? ja cały czas leżę...troche umykam do komputerka i zaraz znów do wyrka....;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×