Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość dobra cena - last minute

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
Czy kotoś rozeznany mógłby mi doradzic odnośnie zakupów w sklepach bezcłowych? Gdzie sie robi takie zakupy ? Wyjezdzajac z Polski czy przyjezdzajac /wyjezdzajac do Turcji? I co warto kupic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra cena
oczywiście wyjeżdżając, znajdziesz sie u nas na lotnisku w strefie bezcłowej/perfumy, alkohol, ale ten pewnie wypijesz na wakacjach. :) Wracając będziesz mieć to samo na lotnisku w Turcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
dzieki :) i jeszcze jedno pytanko czy w hotelach sa takie rzeczy jak szampon i zel do mycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
;(:(:( jedziemy 3-go a w prognozach pogody deszcz;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuuuuuuuuu wlasnie wrocilam z turcji a tu zimno i ciemnoe i deszczowo............................. Bylo cudownie, bylismy w Side w pieknym malutkim Hoteliku Sayanora 150 m od plazy. Turcja jest cudowna, najchetniej z powrotem bym tam poleciala!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justka 27
juz niedlugo :)) ktoas wczesnijej pisal, ze przywiozl szklanki do herbaty i tak zstanawiam sie czy bezpiecznie przewozic takie rzeczy? nie potłuka sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam :( Oj! Było bosko! Jeszcze bardziej się zakochałam w tym kraju i krajobrazach, i wypoczęłam na maksa. Wczoraj i przedwczoraj było trochę pochmurno, bez słońca, ale ciepło. Dzisiaj już podobno pada deszcz. Mam nadzieję, ze to przejściowe i bedzie jeszcze słoneczko dla tych co się dopiero wybierają. Justka ja kupiłam szklanki i przywiozłam je w pudełku w bagażu podręcznym całe. Pamiętaj jeszcze do szklaneczek o małych łyżeczkach. Ja tym razem w końcu kupiłam podwójny czajniczek do zaparzania herbaty i teraz od wczoraj pijemy w małych szklaneczkach pyszny turecki czaj. Ich smak herbaty jest naprawdę wspaniały. Zapomniałam jedynie o małych kosteczkach cukru :O Jeśli któraś chce coś wiedzieć o Kemer i okolicy to służę pomocą. Pozdrówka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) I jak było w Kemer? Może mogłabyś polecić coś wartego zobaczenia? Jest co zwiedzać? Nie wiem czemu, ale jak wyjeżdżam zwiedzanie jest jedną z ważniejszych rzeczy podczas wypoczynku. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Angelica! Kemer jest piękne. Ładniejsze od Alanii, Side czy Belek. Jest więcej moich kochanych wysokich gór. W połączeniu z morzem, plażą i palmami jest cudownie. Jest tam ładny park Moonlight, marina, duża dyskoteka Aura. CO do atrakcji wokoło to byłam na całodniowym rejsie statkiem, który zatrzymywał się w Olympos, Phaselis i na małych wysepkach zeby mozna bylo sie wykąpać. Byłam w pobliskiej Antalyi zobaczyć wodospady Duden i Korsunlu. Wjechałam górską kolejką na szczyt Thatali - otwarte od lipca wiec nie ma duzo ludzi - 2365 m. Byłam na rejsie łódką zwaną gulet ( o ile dobrze pamietam ;) ) gdzie płynie się do zatopionego miasta, później w Demre skąd pochodzi Święty Mikołaj - Noel Baba po turecku - i gdzie znajduje się kościół Św. Mikołaja. Są tam tez skalne grobowce i teatr - pozostałości po starożytnej Lykii. Poza tym głównie plażowałam tym razem i jadłam, jadłam, jadłam...hi..hi... od jutra odchudzanie :D ZObacz kilka zdjęć w galerii. Dzisiaj próbowałam dodać więcej ale mnie wylogowało i się wkurzyłam, jutro może coś dodam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdjęcia widziałam, są śliczne;) A podróżujesz samotnie, czy zazwyczaj z osobą towarzyszącą? Byłam w Turcji raz i chcę wrócić tam latem. Tyle pięknych regionów oferuje, że nie wiem, na co się zdecyduję. Byłaś może w Didim? To taka typowo turystyczna miejscowość. Może kiedyś zahaczyłaś o nią...:) Ślicznie było, może niewiele do zwiedzania , ale ta atmosfera, te jednolite alejki i widoczki. To już ponad rok, a gdy oglądam zdjęcia to wspomnienia wracają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zazwyczaj jeżdżę z koleżanką, ale tym razem byłam sama...ale nie samotna ;) Rejony Turcji Egejskiej są jeszcze nie odkryte przeze mnie niestety. Może wybierz teraz Marmaris albo okolice Fethiye, Oludeniz. Wiem, ze tam też jest pięknie. Alania jest bardzo komercyjna, ale też ma swoj urok chociaż dzisiaj moge powiedziec ze w Kemer jest ładniej. Lecę lulać bo jutro do pracy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Przepraszam, że nie pisałam tak długo, ale szkoła pochłanie większą część mojego czasu.I to w takim stopniu, że siedząc teraz przed komputerem zupełnie nie pamiętam lo co chciałam spytać :O Także jak mi sie przypomni to napiszę :D A może znasz jakieś tytuły fajnych tureckich piosenek , może wpadła Ci podczas ostatniego pobytu jakaś w ucho i zapamiętałaś tytuł? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Angelica! Tytuły piosenek pisałam kilka stron wcześniej, ale skopiuję je jeszcze raz: Ferhat Gocer - Cennet Ferhat Gocer - Gidemem Bertug Cemil - Yagmur Serdar Ortac - Dansoz Serdar Ortac - Korkma Kalbim Emre Altug - Kapis kapis Nilufer - Degisir Dunya Mustafa Sandal - Aya Benzer Mustafa Sandal - Isyankar Mustafa Sandal - Indir - NOWOŚĆ! Tarkan - Dudu Izel - Belli Mi Olur Petek Dincoz - Yolun Acik Olsun Sibel Can&Tarkan - Cakmak cakmak Nazan Oncel - Askim Bancana Bana Mahsun Kirmizgul - Sevdigim Kizillirmak - Ah sensiz Hande Yener - Romeo Ozgun - Kivirir Gokhan Ozen - Tovbeliyim Tarkan - Gitme Reyhan Karaca - Gucum Ona Yetmiyor Wiekszosc mozna posluchac na youtube :) Jestem wykonczona po dzisiejszych zakupach :O , ale moj Tato zrobił pyszną turecką herbatkę i może dotrwam do końca \"przystojnego\" filmy pt.: Ocean\'s Eleven ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No zimno bardzo....a do urlopu daleko... Już mniej wiecej jestes nastawiona na jakis kierunek? Do ferii szybko Tobie zleci. Fajnie masz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie już co prawda nieaktualne, no, ale cóż ;). Ja byłam w Turcji i w paru innych krajach basenu Morza Śródziemnego. Jeśli chodzi o zakupy to najmilej wspominam właśnie Turcję, co prawda miałam wtedy ok. 11 lat, ale wywiozłam stamtąd pełno przeróżnych bransoletek, koralików, którymi do tej pory zachwycają się znajome :D. W Turcji opłaca się kupić skórzane wyroby - moi rodzice kupili sobie skórzane kurtki - nie były tanie, ale jak na firmę - opłacało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba jednak Egipt , tylko koleżanka zaczyna mieć wątpliwości i boję się, że znów nic nie wypali :( Jechałabym sama, ale ceny jedynek naprawdę dobijają. Ahh ale mam nadzieję wciąż ze się uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cherry wyroby skórzane się podobno opłaca, ale sama nie wiem bo nie noszę skór. Za torebki już w tamtym roku krzyczeli takie ceny, ze ich w koncu olałam. Teraz jak zwykle podobały mi się te, które były po ok.200 $ - cudo! trudno, może kiedyś się zdecyduję na taką ;) Angelica mam nadzieję, ze kolezanka da sie przekonac i bedziesz sie wylegiwac na plazy w srodku zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CO do cen jedynek nie musisz mi mowic. Sama tego doświadczyłam tym razem. A moze poszukasz kogos na forum wakacyjnym? Czasami dziewczyny sie poszukuja wzajemnie, zeby nie doplacac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie tak szukałam rok temu i zrobiłam sobię już taką nadzieję a w ostatniej chwili cos niewypalkiło tamtej dziewczynie no i klapa. Więcej rozczarowań chyba nie przeżyję:P O jak ja bym chciała pojechać i odstresowac się przed maturą... Choć wszyscy zapewne będą zakuwać, ale ja ubzdurałam sobie, że chce jechac i kropka. Pieniądze oszczędzam i ćwiczę silną wolę:D Zreszta znalazłam sposób na nie wydawanie pieniędzy. Jak je mam w ręce to wymieniam na dolary, bynajmniej tu nic za nie nie kupię:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry tok myślenia Angelica! :) super! Dolar teraz jest tani i opłaca sie kupić. Ja dużo przywiozłam z ostatniego wyjazdu waluty, ale też niedługo zacznę dokładać bo lubię mieć w moim specjalnym \"walutowym\" portfelu trochę dolarowej i EUROpejskiej waluty. Ja czekam powoli na oferty first minute. Kombinuję jakby tu mialo mi starczyc na objazdówkę po Hiszpanii i Portugalii i na wrzesień oczywiście Turcja - lub tez odwrotnie. Narazie mam sporo wydatków bo muszę zapełnić szafę nową garderobą. Stwierdziłam, ze za dużo wydaję na wyjazdy a za mało inwestuję przez to w siebie. Czas to zmienić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem , że objazdówka Hiszpania - Portugalia jest w biurze Almatur :) I ona jest chyba tylko jesienią:) Mnie też podróże kosztują wiele wyrzeczeń, ale cóż jedno lubią podróżować , drudzy lubią coś innego :D Zdjęcia sliczne , też zamierzam kiedyś pojechac do Kapadocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Turcji jeszcze opłacało się kupić bizuterię - moja mama kupiła dwa albo trzy, jeden naprawdę b. ładny z normalnego, białego i czerwonego złota :). Byłam w kilku krajach za granicą - Turcja, Kreta, Egipt i Tunezja i muszę stwierdzić, że wakacje w Egipcie były cudowne.... Naprawdę polecam nurkowanie w Morzu Czerwonym - tego nie da się zapomnieć :). W Turcji niestety mało zwiedzaliśmy, bo mój brat miał wtedy 2 latka, wiec nie za bardzo się dało :O Ale Pamukale to podobno coś pieknego.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×