Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Mnie tam z tym dobrze, przynajmiej wiadomo czego się można po debilu spodziewać.:classic_cool: Powaga, z okazji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiecałam Wam kiedyś opowieść o szukaniu. To opowieść o kobiecie, nazywała się Rabia. Pewnego wieczoru o zachodzie słońca szukała czegoś na drodze. Była starą kobietą. Miała słaby wzroki z trudem widziała. Sąsiedzi przyszli jej pomóc, pytali: -czego szukasz?? Odpowiedziała: -To pytanie nie ma sensu. Po prostu szukam- możecie mi pomóc jeśli chcecie. Roześmiali się i powiedzieli: -Rabia zwariowałaś? Mówisz, ze nasze pytanie nie ma sensu, ale jeśli nie wiemy czego ty szukasz jak mamy Ci pomóc? -W porządku, powiem wam , żeby was zadowolić- zgubiłam igłę szukam swojej igły. Zaczęli jej pomagać, ale nagle zdali sobie sprawę, że druga jej duża, nie mają szans. Zapytali ją: -Rabia, powiedz nam dokładniej gdzie zgubiłaś, określ precyzyjniej miejsce tak to nie mamy szans jej znaleźć. Rabia odpowiedziała: - Znów bez sensu pytacie, w jaki sposób to się niby wiąże z moim poszukiwanie? -Z pewności zwariowała,!!jak to w jaki sposób? - dobrze powiem wam, żeby was zadowolić, zgubiłam ja w domu -To dlaczego szukasz tutaj, -Tutaj jest jeszcze trochę światła w domu go już nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer,a wg ciebie do czego? Bo gdyby nie do tego,gdyby tylko dusze to po co nam ciala damsko-meskie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro ślimakom nie jest płeć potrzebna do rozmnażania, to nam też mogła by nie być potrzebna (chociaż osobiście wolę z pewnych przyczyn obecny stan rzeczy ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Rodzaju 2:23-24 pisze tak: \"Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, (23) mężczyzna powiedział: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta. (24) Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer i zauwaz,ze my ludzie chocbys niewiem jak chcial to zmienic to nie zmienisz.Bo tak nas Bog stworzyl. Zauwaz ze mezczyzna cizy nie ma mozliwosci nosic. A kobieta bez meskiego nasienia,nie ma mozliwosci zajsc w te ciaze. I tak jest jak pisze w biblii,ze po to plec bysmy byli swoim uzupelnieniem,bo razem (mezczyzna i kobieta)sa jednoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra, ale po co wg tej hipotezy powstania człowieka stworzył kobietę? Nie mógł go zrobić \"ślimakopodobnym\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzaju 2:24 \"Dlatego mezczyzna opusci ojca swego i matke i przylgnie do swej zony i stana sie jednym cialem.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dlatego mezczyzna opusci ojca swego i matke i przylgnie do swej zony i stana sie jednym cialem.\" Dlaczego, bo tu nie ma odpowiedzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer o co ci chodzi o pytania,czy o fakty? Pytac mozna,zalezy kto oczekuje jakiej odpowiedzi,ja dalam ci logiczna,prawdziwa i taka ktora rozumiem. Jesli cos sie nie zgadza,powiedz jak ty to widzisz chetnie poslucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, dlatego pytam. Nie zgadza się tylko to, że nie ma w tym odpowiedzi ;) A dlaczego jest mowa o Bogu i Jezusie jako ojcu i synu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem o co ci chodzi,ja czasem tez lubie pofilozofofac,ale to co robisz ty to juz dla mnie filizofia wyzsza nie prowadzaca do niczego,czyli ......nicosc. Jak ci z tym dobrze,to oki,ale mi by nie bylo,poniewaz wierze. O co chodzi z Ojcem i Synem,o to ze ja uwazam ze Jezus jest Synem a nie Ojcem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"filizofia wyzsza nie prowadzaca do niczego,czyli ......nicosc.\" A sens ma tylko filozofia udawadniające wcześniejsze założenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyrynitarianie uwazaja ze Bog Ojciec,Syn(Jezus) i Duch sw.to Bog Trojjedyny. A Antytrynitarianie uwazaja,ze Ojciec(Jahwe)i Syn(Jezus)to dwie rozne osoby,ale w jednosci.Chodzi o jednosc cos jak (maz i zona),ale inne cele ich lacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wole filozofie,a moze wogole jej nie wole,ale taka ktora do czegos prowadzi,do jakis celow . dla ciebie celem moze byc brak celu,ale ja wole jednak cel.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to wcale nie tłumaczy dlaczego \"władza\" jest przedstawiana jako faceci? A dlaczego w większości kościołów kapłanami są tylko mężczyźni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to juz logiczne i konkretne pytanie. No coz tak to juz jest,widzisz,ze zalozenie jest takie ze to Mezczynza jest glowa kobiety. Moze feministkom to przeszkadza,ale mi nie.Ja rowniez wyobrazam sobie Boga jako mezczyzne,nie wiem dlaczego,ale jakos samo tak wychodzi. Jezus tez przyszedl w ciele mezczyzny,a nie kobiety,wiec cos w tym jest. Jakby nie bylo to kobieta powstala z mezczyzny,a nie na odwrot. Mezczyzna jest jakas wieksza czescia stworzenia Boga,a kobieta jego uzupelnieniem.Ani kobieta bez mezczyzny,ani On bez kobiety nie mogliby istniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A do jakich celów może doprowadzić filozofia? Moje zdanie jest takie,ze jesli chodzi o filozofie w religii,doprowadza do ateizmu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×