Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"pore.... nie jesteś sama...nawet jak myślisz że jesteś. Jest Ktoś kto bardzo Cię kocha ....poczytaj ten topik od początku a zobaczysz co ten Ktoś dla ciebie zrobił?\" Ja się też dołączę - pewnie, że nie jesteś sama - popatrz w około - świat tętni życiem - przyjrzyj się ludziom - oni się uśmiechają :) Wiem, że brzmi jak banał i wcale nie łatwe to do \"wprowadzenia w czyn\" ale może się uda? Próbuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie jestem katoliczką...poczytaj od początku....tu WSZYSTKO JEST NAPISANE do świadkow Jehowy też nie należę moim Panem jest Jezus Chrystus\" Moim Kamelcia Panem tez jest Jezus Chrystus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę...plisss...odpowiesz coś?:):):) uśmiecham się ładnie do ciebie:) bo mnie to interesuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - obawiam się, że przeczytanie od początku jest absolutnie niewykonalne - czasem trudno nadrobić 10 - 20 stron, a o 150 to nie wspomnę. Więc nie dziw się jej, że nie czytała - zanim by doczytała to my byśmy już \"zrobili\" kolejne 100 stron ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dla ciebie to nie jest Bóg wiec dlaczego \"chrzescijanie\" ??? i co z tym chrztem? do Organizacji???czy do \"kościoła Jezusa Chrystusa/\"??? pomówienie? czy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi hi hi no to powiem tak: przeczytaj Kameli wypowiedzi z tych 150 stron:):):):) a zobaczysz co zrobił dla ciebie Bóg i jak bardzo cię kocha:):):) zmniejszy sie to powiedzmy o jakieś 70 stron:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"o kurczaki...medytacje się zaczęły i jeszcze jeden kurczak...ten na pomarańczowo, to pomówienie czy prawda? to zwiazane ze śJ? a pisaliśmy o chrzcie, serio nie wypowiadacie formuły: że chrzci sięw Imię Ojca i Syna i ducha św??. a chrzci sie \"do Organizacji\"?? czyli nie do \"KOścioła Jezusa\" no tak, zbawienia nie daje wam ani wiara ani chrzest....wiec dlaczego miano Chrzescijanie? Chrzescijanie od Christos...Ale Chrystus nie jest waszym Bogiem... to....raczej Świadkowie nie sa Chrzescijanami, ale mówia ze sa...o kurcze...... moze ktoś napisze nie chcę się kłócic, tylko ...zaintrygowało mnie to\" Kto na pomaranczowo,ja tu nikogo nie widze? A ty ponoc SJ mialas juz dac spokoj,tak sama mowilas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W biblii nigdzie nie pisze ze aby byc chrzescijaninem trzeba przyjacze Jezus jest Bogiem,regula jest by go przyjac jako Syna Bozego,tak wlasnie traktuja SJ Jezusa,jako Pana ,Zbawiciela i Syna Bozego,ktory przyjdzie w chwale!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba jednak prawda...ze chrzcicie do organizacji....nie do niewidzialnego koscioła jezusa i skoro nie daje to wszystkim zbawienia...... to :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrześcijaństwo - (gr. christianismos , łac. christianitas ) religia monoteistyczna i rodzina związków wyznaniowych głoszących nauczanie o mesjaństwie i synostwie bożym Jezusa Chrystusa, jego męczeńskiej i odkupieńczej śmierci oraz zmartwychwstaniu. Świętą księgą chrześcijan jest Biblia. Chrześcijaństwo wywodzi się z judaizmu i wyłoniło się z niego w I wieku. Największa religia na świecie pod względem liczby wyznawców, biorąc pod uwagę wszystkie wyznania wchodzące w jej skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kto jest po chrzcie u SJ należy do \"niewidzialnego kościoła Jezusa chrystusa\" czy do Organizacji li tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten kto należy do Jezusa będzie zbawiony ( ten po chrzcie w imięojca i syna i ducha) ten kto uwierzy ..... a nie tylko 144 tys. wiec po co chrzest? do organizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy cos sie nie zgadza? Kamelio najwazniejsze ze twoje wyznanie zbawia wszystkich. I nie zaczynaj znow,bo to nie ma sensu.Chyba sobie wszystko powiedzielismy. Czy twoj pastor kaze przesladowac niewinnych ludzi? Jak masz problem do Organizacji to pisz do Nadarzyna(w necie znajdziesz namiary),albo gdzie wolisz,ale prosze nie mecz juz.Ja cinic nie zrobilam wiec daruj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ten kto należy do Jezusa będzie zbawiony ( ten po chrzcie w imięojca i syna i ducha) ten kto uwierzy ..... a nie tylko 144 tys. wiec po co chrzest? do organizacji?\" Przepraszam czy ja mam De Ja Vou(derzawi)????????????? Czy oby sie nie cofamy w temacie po raz enty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ten kto należy do Jezusa będzie zbawiony ( ten po chrzcie w imięojca i syna i ducha)\" Kamelio - a ten bez chrztu w imię ojca, syna, ducha - jeśli w nich wierzy to już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jak to jest na prawdę z tymi wyczytałem też coś takiego: Świadkowie Jehowy Chrześcijanami? Czy Świadkowie Jehowy, których oficjalna nazwa to Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy, faktycznie są chrześcijanami? Pytanie to należy do niezwykle kontrowersyjnych. Większość Kościołów i Kościelnych Wspólnot Chrześcijańskich jest jednak zdania, że Świadkowie Jehowy nie są Chrześcijanami. Wśród podstawowych kryteriów chrzęścijaństwa wymienia się: Chrzest Święty wodą w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego oraz wyznanie wiary w symbolu nicejskim (w zasadniczej jego części - przyp. redakcji). Świadkowie Jehowy nie spełniają obu tych warunków. Przede wszystkim obrzęd zanurzenia w tej wspólnocie nie zawiera formuły trynitarnej. Jego przyjęcie i postępowanie drogą Chrystusa ponadto nie zapewnia zbawienia (albowiem zbawionych ma być tylko 144 tys.). Co więcej w wyniku \"chrztu\" Świadek Jehowy nie staje się członkiem Kościoła, ale Organizacji. Brakuje więc formuły jak i intencji. Natomiast odrzucając symbol nicejski Świadkowie Jehowy odrzucają podstawową prawdę wiary chrześcijańskiej, naukę o Trójcy Świętej. W nauczaniu bowiem, uznają tylko Boga Ojca, a Duch Święty jest bezosobową siłą. Jezus Chrystus zaś nie jest Bogiem. Oczywiście można by wymienić jeszcze kilka innych powodów, dlatego w kwestii nieuznawania Świadków za chrześcijan Kościoły Chrystusowe pozostają na ogół zgodne. Jednakże te przytoczone wydają się być wystarczające. Jakub Sowiński dnia 18-08-2006 · ale to bardzo WAZNE bo ja do tej pory nie zdawałam sobie sprawę ze SJ nawet nie powinni nazywać siebie \"chrzescijanami\" i nie obrazam nikogo, poprostu nie mają podstaw. bo sami siebie ograniczyli swoimi decyzjami ok już kończę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli wierzy to powinnien się ochrzcić... jeśli nie zdąży bo umrze...to co innego, a jeżeli żyje to powinien się ochrzcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem - nie treść, a forma jest najważniejsza? A w takim wypadku kto go może \"ważnie\" ochrzcić? Nie może tego zrobić sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Większość Kościołów i Kościelnych Wspólnot Chrześcijańskich jest jednak zdania, że Świadkowie Jehowy nie są Chrześcijanami.\" A co jakby większość kobiet była zdania, że jednak nie jesteś kobietą? Czuła byś się facetem? ;) \"Oczywiście można by wymienić jeszcze kilka innych powodów, dlatego w kwestii nieuznawania Świadków za chrześcijan Kościoły Chrystusowe pozostają na ogół zgodne. Jednakże te przytoczone wydają się być wystarczające.\" Wystarczające - do czego? Do dobrego samopoczucia pana Sowińskiego, że dobry z niego \"klasyfikator\". No tak, rzeczywiście zdolniacha :P Może pozwólmy ludziom decydować o tym czy się czują chrześcijanami czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia ale beda sie nazywali chrzescijanami,bo wierza gorliwie,ze robia to dla Pana.Nie dla ludzi. Juz ci powiedzialam,ze jak masz problem,albo twoj zbor,czy kosciol ma problem,to napiszcie do Nadarzyna,a nie powtarzaj sie w kolko,bo nudzisz juz strasznie. Przypuszczam,ze nie tylko mnie,ale i nie-SJ. Powiedz czy ja wiecznie cos do twojego kosciola mam? Niech Jezus osadzi kto robil coz jakiego powodu,jesli osadza kazdego z osobna,to wie kto do niego nalezy.Ja jestem przekonana w swoimsumieniu,ze robie wszystko dla niego.A gdy widze osoby tak palajace nienawiscia do inn7ch wyznan,a w szczegolnosci do SJ(po roznymi pretekstami)to sie upewniam ze moj wybor jest sluszny. Bo w dniach konca lud Bozy nie mial miec latwo. Skonczylam ,pisz co chcesz ja mam juz serdecznie dosc szykanowania mnie i moich wspolwyznawcow. Jestem ciekawa czy Jezus bylby z ciebie zadowolony,bo z tego co wiem powinnac\"strzasnac proch \"jak robili to apostolowie gdy ich nie chciano przyjac i isc dalej,a ty drazysz,meczysz i szukasz zwady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle - don\'t worry, be happy - nie przejmuj się, to tylko słowa - czyń tak jak Ci dyktuje sumienie i bądź z tego powodu szczęśliwa. A jak ktoś chce to niech sobie gada. Gadać można wiele... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ciesze sie w pewnych momentach,ze jestes tak postronny,naprawde. Nie zebym szukala wsparcia,ale milo jest wiedziecze ktos cie nie stara \"niszczyc\" Co my zlego komu robimy,zeby tak ludzie nas upokarzali,za co to,za co??? Czym jestem gorsza od Kamelii,od kosciola w ktorym ona jest? Kto dal im prawo osadzania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer ciesze sie w pewnych momentach,ze jestes tak postronny,naprawde. Nie zebym szukala wsparcia,ale milo jest wiedziecze ktos cie nie stara \"niszczyc\" Co my zlego komu robimy,zeby tak ludzie nas upokarzali,za co to,za co??? Czym jestem gorsza od Kamelii,od kosciola w ktorym ona jest? Kto dal im prawo osadzania?\" Wiesz, denerwuje mnie jak ktoś zaczyna twierdzić, ża ma wyłączne prawo do prawdy i zabiera się za osądzanie innych. Nikt nie jest od nikogo gorszy i nikt nie ma prawa osądzania w takich sprawach (takie jest moje zdanie) - jeśli to jego nie dotyczy. Bo wydaje mi się, że osądzając, stawia się ponad własnym Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chora krowka
Hej Kamelia! kamelio,SJ nie chca nalezec do chrzescijanstwa i nie naleza do niego,bo jak wiesz historia chrzescijanstwa,ktora uplynela Pod znakiem wojen,inkwizycji,wypraw krzyzowych i obludy regijnej,nie przedstawia chrzescanstwa w dobrym swietle.Pobozni muzulmanie i wyznawcy innych religii odrzucaja chrzescijanstwo,powolujac sie Na zepsucie i upadek moralny.Dlatego SJ staraja sie praktykowac pierwotny chrystianizm,ktory miedzy innymi polegal na kroczeniu sladami Chrystusa,SJ ida rowniez za przykladem Jezusa i daja sie ochrzcic,ktory to chrzest jest wyrazem naszego oddania sie Jehowie i stawienia sie do dyspozycji dla Jehowy.Dlatego slusznie robia,ze nie zalicza sie nas do chrzescijan,gdyz my o sobie mowimy Jako o chrystianach,nie chrzescijanach.Na tym polega ta roznnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malo tego caly czas mowa o tym,ze Organizacja uzurpuje sobie prawo do Boga i do zbawienia. Czy ktos tu ode mnie uslyszal:\"Badz SJ ,bo inaczej nie wejdziesz do krolestwa\'? To szczegolnie SJ slysza,ze sa sekta,maja wmawiane ze mowia :tak czy siak\",innowiercy wyglada na to ze lepiej wiedza niz my sami,czego sie uczymy,co robimy,w co wierzymy,komu sluzymy,kto jest naszym Panem,ile placimy...czy wejdziemy do Krolestwa Bozego,jak sie ochrzcimy z wypowiadana formulka,czy nie wejdziemy bo zle albo wcale jej nie wypowiadamy... No tojest smieszne,naprawde. Ale jak juz powiedzialam to mnie wzmacnia i upewnia. A i \"trenuje\" wtedy na takich osobach,ucze sie:milowac kazdego.Choc nie przychodzilo to z latwoscia,teraz jest coraz lepiej,nie czuje juz nienawisci takiej jak moglabym czuc dawniej.:-) Dziekuje Kamelio. 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ucze sie:milowac kazdego\" :) 🌼 \"Make peace not war\" :) (Nie mylić z PiS :P ) Miłego popołudnia, spróbuję się od Was choć na chwilkę oderwać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×