Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Jakos nigdy nie dociekalam skad sie wziely rasy. Wydaje mi sie to malo istotne w obliczu milosci Bozej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może wszystkie trochę się \"odróżniły\" w ewolucji? A mam pytanie - co do tematu okołoreinkarnacji - mówiłaś, że przypadek nie istnieje - jak to rozumiesz? Jako dokładny, zaplanowany \"spis\" wszystklch działań wszystkich elementów we wszechświecie? Tzn., że wiadomo zawsze co w danej chwili się zdarzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypadek nie istnieje:) Dokładnego planu nie ma:) Mechanika kwantowa mówi jeslli taka rzecz występuje teraz to PRAWDOPODOBIEŃSTWO że poźniej wystąpi coś takiego a takiego wynosi .... nigdy nie można powiedzieć z cała pewnością, co stanie się z cząstką, tym co poznajemy to prawdopodobieństwo, to maximum tego co mozemy się dowiedzieć, gdyż położenie i ped nie mogą być jednocześnie wyznaczone musimy wybierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fuuj - prawdopodobieństwo kojarzy się ze statystyką. :P Hmm, może może "Mechanika kwantowa mówi jeslli taka rzecz występuje teraz to PRAWDOPODOBIEŃSTWO że poźniej wystąpi coś takiego a takiego wynosi " Ale skoro czas nie istnieje to nie ma "teraz" i "później" - wszystko odbywa się w tym samym momencie i jednocześnie nie tym samym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ale jest energia i masa a na poziomie subatomowym nieustannie przechodzi jedno w drugie, wybacz ale nie znam się za bardzo na fizyce ponadto nie umiem tłumaczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło jejku - energia, masa, pęd itd. - nie przejmuj się, że nie umiesz tłumaczyć, ja i tak na zrozumienie fizyki jestem za tępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fizyka jest niesamowicie ciekawa, czytalam niedawno o fotonach. Graham uważał że gdy dochodzi do redukcji funkcji falowej wszechświat rozszczepia się na dwa światy i istnieje w dwóch wydaniach, jakby jednocześnie biegnie schodami w gorę i w dól, wg niego ewolucja rownania falowego generuje rosnącą w nieskończoność liczbę odgałęzień rzeczywistości:) d-noc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, nie miałem okazji się zapoznać z jej zrozumiałą dla mnie wersją - może szkolne \"podejście\" mnie po prostu zraziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu byl ruch hoho sławni juz sie stajemy. Dzisiaj poczytalam o Sabacie bo malutka o tym pisała, Jezus zakończył to prawo. Bo sabat był w prawie Mojżeszowym, a tych praw było jakoś z 600 wiec musialabym tez nosic zwierzaki na ofiare, a to juz sa rzeczy nie aktualne. Mam prosbe Dreamer bo mi sie wydaje ze to jednak Biblia jest najstarsza ksiegą, wiec podaj mi daty jak mozesz tych ktore uwazasz ze sa strasze. A tak w ogole to witam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzymian 10: 2-4 mowi: \"Zaświadczam im bowiem, ze mają gorliwość dla Boga, ale nie według dokladnego poznania, bo nie znając prawości Bożej, lecz starając sie ustanowić własną nie podporządkowali się prawości Bożej. Gdyż Chrystus jest końcem Prawa, aby kazdy kto wierzy osiągnął prawość.\" Tak wiec zgodnie z PŚ Jezus mial jedynie wypełnić to prawo, ale Jego smierc jest rowna z końcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mam prosbe Dreamer bo mi sie wydaje ze to jednak Biblia jest najstarsza ksiegą, wiec podaj mi daty jak mozesz tych ktore uwazasz ze sa strasze.\" Ok, poszukam bo nie pamiętam o czym to pisałem, że prawdopodobnie jest starsze. A tak na marginesie - ma to dla Ciebie jakieś znaczenie, że coś jest starsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ już mówiłam że dla Boga to bez znaczenia, bo niby komu ma coś nakazywać? Sobie?? Jak mógłby chcieć czegoś tak bardzo aby nam to nakazac a potem przyglądać się jak nic nam z tego nie wychodzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zresztą wiek i tak o niczym nie świadczy - szczególnie o \"jakości\". A czy uważacie, że choćby cesarz Konstantyn \"mieszając\" sobie swobodnie w treści Biblii nie zakłócił tego przekazu od Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:):) księgi Wedy są starsze zdecydowanie \"za moment powstania Wed przyjmuje się umowną datę przybycia Ariów do Indii - czyli ok. 1800 r. p.n.e. (choć prawdopodobnie część tekstów powstała wcześniej).\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo widzisz, dzięki. 👄 Więc chyba jednak nie są starsze, chyba się myliłem. Ale musiałbym sprawdzić. Chyba masz rację Mała z tą walką. Ale jak tu zrobić - całe życie na kafe spędzić? :( Zresztą dzisiaj uczelnia \"powalczy\" za mnie - odbierze mi kolejnych 12 godzin życia :( - już mi się nie chce. Myślałem trochę nad tym ego i medytacją - jest niebezpieczeństwo, że ułomność ego weźmie górę, ale mam nadzieję, że jednak nie - bo nie po to zainteresowałem się tym tematem - mam przecież nadzieję, że mi choć trochę ta medytacja pomoże \"połapać siebie\" a nie wpędzi w ślepą uliczkę - i mam też nadzieję, że nie zapomnę o tym zamierzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamiętasz? „...nie musisz martwić się o wynik - on jest zawsze zgodny z twoją potrzebą i wartością. na cokolwiek jesteś gotów, nastąpi to, jeśli nie następuje, to tylko, dlatego, że jeszcze nie jesteś na to gotowy. domaganie się nic nie pomoże...”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może i nie jestem gotów, tylko czy kiedykolwiek będę do czegoś gotów? Z siedzenia i dumania o tym, że się nie jest gotowym chyba się do niczego gotowym nie staje. Chyba tylko czas przepuszcza przez palce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj już spokój z tym analizowaniem i przejmowaniem się:) \"Ja, Kohelet, byłem królem nad Izraelem w Jeruzalem. I skierowałem umysł swój ku temu, by zastanawiać się i badać, ile mądrości jest we wszystkim, co dzieje się pod niebem.Tak powiedziałem sobie w sercu: Oto nagromadziłem i przysporzyłem mądrości więcej niż wszyscy, co władali przede mną na Jeruzalem, a serce me doświadczyło wiele mądrości i wiedzy. I postanowiłem sobie poznać mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę. Poznałem, że również i to jest pogonią za wiatrem, bo w wielkiej mądrości - wiele utrapienia, a kto przysparza wiedzy - przysparza i cierpień. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj już spokój z tym analizowaniem i przejmowaniem się:) \"Ja, Kohelet, byłem królem nad Izraelem w Jeruzalem. I skierowałem umysł swój ku temu, by zastanawiać się i badać, ile mądrości jest we wszystkim, co dzieje się pod niebem.Tak powiedziałem sobie w sercu: Oto nagromadziłem i przysporzyłem mądrości więcej niż wszyscy, co władali przede mną na Jeruzalem, a serce me doświadczyło wiele mądrości i wiedzy. I postanowiłem sobie poznać mądrość i wiedzę, szaleństwo i głupotę. Poznałem, że również i to jest pogonią za wiatrem, bo w wielkiej mądrości - wiele utrapienia, a kto przysparza wiedzy - przysparza i cierpień. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×