Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Człowiek to część całości zwanej przez nas „wszechświatem; część ograniczona czasem i przestrzenią. Doświadcza siebie swych myśli, uczuć w oderwaniu od reszty – to jakby złudzenie optyczne jego świadomości. Jesteśmy więźniami tego złudzenia, które ogranicza nas do naszych pragnień osobistych i sprawia, że darzymy uczuciem tylko naszych najbliższych. Musimy z tego więzienia się wydostać. A. Einstein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ucz się zapominać ;) zobacz jakie Brzechwa fajne wiersze pisał Jesteśmy zegarmistrzami świata. Majstrujemy kółka, sprężyny, puszczamy je w ruch, mnożymy mechanizmy - tik-tak, tik-tak, tik-tak, nakręcamy zegary, ale nie rozumiemy czasu. Znamy obroty kół, znamy obroty maszyn, znamy obroty ciał niebieskich, ale nie poznaliśmy jeszcze siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ jak byłem jeszcze młody i głupszy. } Wraz z nabywanym doświadczeniem głupiejemy bo ono nas ogranicza. ;) Oczywiście IMHO itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
wreszcie normalnii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak twierdził Galileusz nasza niewiedza jest nieskończona, w ciągu 33 sekud można usunąc jej milimetr sześcienny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A ja myślę rozbawiasz mnie, Dreamer odebrać? niby co?Ja nikogo nie przekonuję a rozumienia nie potrzebuję do niego się nie porównuję\" Mala ty tez mnie bawisz,nie ma co...:-) Zauwazylas to \"oczko\"po tym co napisalam,dla mnie ono oznacza\"zarcik\"... ale widocznie go nie zrozumialas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
co chcecie wiedziec?? konretne pytania ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"co chcecie wiedziec?? konretne pytania ...\" Czy wszechświat jest przestrzennie skończony czy nieskończony? Czy wszechświat był czasowo skończony czy nieskończony w przeszłości - tj. powstał z niczego, czy zawsze było coś wcześniejszego? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Czy wszechświat jest przestrzennie skończony czy nieskończony? } Logika każe mi sądzić że jest nieskończony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy potrafisz sobie wyobrazić coś co nie ma końca - idziesz, idziesz i ciągle idziesz - a to nadal trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co...czasem tylko sie zastanawiam,z reszta chyba nie tylko ja,czemu podejmujecie tak dziwne tematy na tym topiku(bibila)? Naprawde nie zauwazacie,ze gdy rozmawiacie o tym,nikt inny sie nie udziela,tylko wy? I to z pewnoscia nie dlatego ze to ciezki temat,a raczej nudny,gdybajacy,nie pasujacy do tego topiku. Sorki,ale serio tak to odczuwam. Sami zobaczcie,gdy nowi tu wchodza i widza rozmowe na temat,przylaczaja sie.A gdy wchodza na topika widza rozmowe kompletnie nie zwiazana z tytulem,no coz..........efekt widoczny.:-( Pozniej pozostaje tylko pytanie:"Hooop,hooop......jest tu ktoooo???"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×