Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

A ja myślę - wcale nie chodzi o komunę - starsze pokolenia zwracają się do rodziców często właśnie w liczbie mnogie (dokładniej - do rodzica).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
obiecanki cacanki juz 2000 lat minelo i zapowiedz sie nie spelnila ...hmmm ile jeszcze?? miliard??? bajki bajeczki bajki bajeczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe - no i właśnie \"Imagine\" włączyło mi się samo :) (Znowu ja 5 postów - wy 1 - muszę się zacząć ograniczać :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już 2000? profesorze już minęły setki tysięcy lat samej ludzkości - i kto wie czy nie miną jeszcze nawet miliony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
mialem na mysli zapowiedz niejakiego Jezusa z nazaretu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"to straszne .. jeden bog i jedna wiara .. to mi smierdzi inkwizycja.." Nie,dlaczego? No przeciez szanse na zycie wieczne maja ci ,ktorzy w nie wierza,ktorzy cos w tym kierunku robia,ktorzy ufaja Bogu,ktorzy wierza w Jezusa? Czyz wlasnie tacy ludzie(jednomyslni)nie beda zbawieni? Czy to nie bedzie jednomyslny(co do Boga) lud? Nie bedzie juz religii,bo bedzie tylko jedno. P.S.A nawet jesli ci ktorzy teraz w to nie wierza,moze beda mieli szanse jeszcze to przyjac,w koncu zmartwychwstana wszyscy,i wierzacy i niewierzacy.A Sad do Boga nalezy. Moze np.taki Dreamer ;-),jak zobaczy to uwierzy i on wtedy bedzie mial szanse zmienic zdanie,a moze bedzieuparty i nawet jak zobaczy sie zaprze,wtedy to jego wybor. Bo teraz Dreamer wyobrazasz sobie Boga inaczej,poniewaz nie wierzysz,bo nie widzisz prawda? (czasem nie badz zly,to tylko przenosnia :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
przez tysiace lat nie udalo sie [na szczescie] stworzyc jednej uniwersalnej religii.. skad pewnosc ze kiedys sie uda?? czy raczej nie jest rozsadniejsze wierzyc ze kiedys religie -zastapi rozum???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"P.S.A nawet jesli ci ktorzy teraz w to nie wierza,moze beda mieli szanse jeszcze to przyjac,w koncu zmartwychwstana wszyscy,i wierzacy i niewierzacy.A Sad do Boga nalezy. Moze np.taki Dreamer ,jak zobaczy to uwierzy i on wtedy bedzie mial szanse zmienic zdanie,a moze bedzieuparty i nawet jak zobaczy sie zaprze,wtedy to jego wybor.\" I vice versa - kiedyś może Ty uwierzysz trochę inaczej, albo całkiem inaczej. \"Bo teraz Dreamer wyobrazasz sobie Boga inaczej,poniewaz nie wierzysz,bo nie widzisz prawda?\" Niezupełnie. Wierzę w wiele rzeczy, których nigdy nie widziałem. Zresztą ja wierzę w coś boskiego - coś czego ogółu nigdy nie widziałem i zapewne nie zobaczę, a czego cząstki widzę cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"obiecanki cacanki juz 2000 lat minelo i zapowiedz sie nie spelnila ...hmmm ile jeszcze?? miliard??? bajki bajeczki \" I nie zapominaj profesor,ze skoro znasz biblie,i o takim czczym gadaniu pisze.Za dni Noego byli szydercy i w dniach konca mieli byc szydercy,mowiacy:\"Gdzie macie to przyjscie...gdzie,jak swiat istnieje tak sie nic nie zmienilo\",ale beda plakac i zgrzytac zebami. Moge ci podac dokladny cytat i dokladny werset.:-) Jestes dowodem na to,zejednak biblia nie klamie:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"przez tysiace lat nie udalo sie [na szczescie] stworzyc jednej uniwersalnej religii.. skad pewnosc ze kiedys sie uda?? czy raczej nie jest rozsadniejsze wierzyc ze kiedys religie -zastapi rozum???\" Nie sądzę - myślę, że bardziej prawdopodobne jest jednak to pierwsze - chociaż religia to wg mnie złe określenie. A co do rozumu - IMHO zawsze będą jakieś rzeczy, których \"nie pojmiesz rozumem choćbyś myślał wieki\", co najwyżej rozwiązując jedne problemy znajdziemy kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich, nie bedę z Wami dyskutowała, bo nie chce sie wtrącać, a poza tym nie jestem w temacie, chciałam sie przywitac napisac ze czytam uważnie, czasem mnij uwaznie, ale zawsze cos wynoszę z waszych lekcji :) Chciałam dodac, ze ta wzmianka o Kamelii to nie ode mnie wyszła, bo moze niektórzy mnie posądzają, a ja przeciez nie bywam na forach katolickich :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"przez tysiace lat nie udalo sie [na szczescie] stworzyc jednej uniwersalnej religii.. skad pewnosc ze kiedys sie uda?? czy raczej nie jest rozsadniejsze wierzyc ze kiedys religie -zastapi rozum???\" A wiesz dlaczego sie nie udalo? Bo tworza ja ludzie. A to co bedzie utworzy Bog. Rzady ludzkie tez nie sa idealne.I chocby nie wiem jak dobrze ludzie chcieli to nie potrafia. Dlatego rzadzil bedzie Bog. Ludzie od zalaniadziejow nie umieli robic nic innego,tylko udowadniac sami sobie,zepotrafia zyc bez Boga i potrafia sami sobie byc panami.Sami sa naj,naj. I widzimy,do czego doprowadzaja ludzie,do upadku.Oprocz tego ze sie rozwijamy intelektualnie,to upadamy duchowo. I co nam po tym? ...ale potrafimy stworzyc kolejna bombe atomowa,czy biologiczna to jest wazne. Wazne ze umiemy oczyscic srodowisko,tylko kto je uprzednio zanieczyscil? itd Ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
znowu swiete tajemnice??? "nie pojmiesz rozumem???" pojmiesz pojmiesz tylko trzeba czasu ... a religia- wiara w boga juz sie zdewaluowala.. obnazyla sie calkowicie. ale chetnie skorzystam z twoich porad religijnych ..kto wie moze uwierze na powrot???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś będą potrafili - a bóg - i tak rządzi - przez wszystko co istnieje. Przestań - jakiego upadku? W żadnych czasach w historii nie było wcale lepiej pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madralko,no przylacz sie.Nie rob sobie jaj ;-) O czym ty piszesz z ta kamelia,hee? bom niew temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"pojmiesz pojmiesz tylko trzeba czasu ...\" No to zgłoś się do mnie jak pojmiesz wszystko. A może właśnie pojąć to zrozumieć, że nie tylko się myśli logicznie, ale i czuje (co często jest zupełnie \"nielogiczne\").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
a ja mysle" hahaha.. wszystko pieknie ale.. powiedz mi dlaczego trzesienia ziemi zabijaja ludzi i zwierzeta?? dlaczego wybuchy wulkanow?? to nie wina ludzi ...! lala lala lala................no???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
dreamer zglaszam sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wszystko pieknie ale.. powiedz mi dlaczego trzesienia ziemi zabijaja ludzi i zwierzeta?? dlaczego wybuchy wulkanow?? to nie wina ludzi ...!\" no to powiedz dlaczego skoro wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer pod jakim wzgledem jest lepiej?????????? Chyba ze jestesmy swiadomi,tego czy owego... Alezauwaz,czlowiek zaprzecza istocie Boga,jaknigdy dotad. Jeszcze kilkaset lat temu nie bylo do pomyslenia--np.ewolucja. To nie jest przyblizanie sie,a oddalanie od Boga.Tylko czlowiek musi upasc,by sie podniesc,wiec moze taak ma byc.Moze jak wszystko wyprobuje i to sie nie sprawdzi to przyjdzie w \"laski\"do Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"hahaha.. wszystko pieknie ale.. powiedz mi dlaczego trzesienia ziemi zabijaja ludzi i zwierzeta?? dlaczego wybuchy wulkanow?? to nie wina ludzi ...! lala lala lala................no???\" A zastanawiales sie skad sa anomalia pogodowe,jak i wiekszosc trzesien ziemi??? No chyba zartujesz skoro twierdzisz,ze toco sie terazdzieje powodzie,trzesienia ziemii,zmiany klimatu itp.,to nie wina ludzi,prosze cie??? Tak sie sklada ze uwielbiam programyprzyrodniczo-naukowe,wiec nikt mi niezarzuci,ze gadam trzy po trzy,to udowodnione naukowo,ze \"ludzie ludziom zgotowali taki los\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer pod jakim wzgledem jest lepiej??????????\" ja mówię, że wcale nie jest gorzej czy myślisz, że w średniowieczu, to w co wierzono to była właśnie istota Boga - w jej imieniu mordowano, palono i nawracano siłą. Wydaje mi się, że Ty też nie wierzysz w takiego Boga jak ludzie w średniowieczu. \"Alezauwaz,czlowiek zaprzecza istocie Boga,jaknigdy dotad. Jeszcze kilkaset lat temu nie bylo do pomyslenia--np.ewolucja.\" Ewolucja w żaden sposób nie zaprzecza istocie Boga. Dla niektórych nawet jest potwierdzeniem jego istnienia. Jeszcze kilkaset lat temu było nie do pomyślenia, żeby wierzyć w to co szepce rozum i dusza - trzeba było praktykować to co ogół. Czy to było takie bliskie Bogu choćby chrześcijańskiemu - no bardzo wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale najlatwie obarczyc Boga,za wszystko. Smutne,ale prawdziwe. Ja Go za nic nie winie,bo wszystko co robimy to nasze wybory,musimy byc tego swiadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wiec moze taak ma byc\" Podejrzewam, że tak właśnie ma być. I wiesz co - to wszystko IMHO dokona się poprzez ewolucję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale najlatwie obarczyc Boga,za wszystko.\" Hmm, a kto tu obarcza?\" Dream, to do Profesora bylo.A czy w swoim poscie on go nie obarczal? Ze trzesienia ziemi itp,to nie przez ludzi,a wiec przez Boga.Tak to zrozumialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×