Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!! pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytaniapytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!pytania!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bardzo bardzooooo ;) ❤️ tylko się martwię o profesora, najwyraźniej gorzej z nim, powiniem zalec na kozetce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosilam bys podala przyklady gdzie sie sprzeciwiaja SJ wladzy? A z wladza to sie wieksza czesc Polakow nie zgadza! Nie zgadzac sie,a niepodporzadkowac to wielka roznica. Bo wg SJ najlepsza wladza jaka moze byc to wladza Jezusa Chrystusa,ktora dopiero nastanie,a nie rzady ludzkie ktore sa jakie sa(jak widac).Dlatego sie nie zgadzaja,ale sie im puki co podporzadkowuja. Czy klamie?? A no widzisz wiec tak jak wasi wspolwyznawcy korzystaja z takiego prawa,tak SJ tez to robia,by nie czynic wbrew swoim przekonaniom religijnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ktos tu sie oburzal,ze \"kameliaaa\"nazwal profesorka cpunem. Hehehe... ni po tym ni za tym,ale cos w tym bylo! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego a ja mysle
oj a jamysle z tym szacunkiem innowiercow u SJ jezt roznie troche idealizujesz. Pewnie ze tak powinno byc lecz niestety to tylko takie nasze marzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dlaczego a ja mysle\",nie idealizuje,a mowie to co wiem. A ze sa i SJ ktorzy odbiegaja od wzoru przykladnego chrzescijanina,to wiem i nigdy nie mowilam ze tak nie jest. Po prostu jak wszedzie,ale przykladaja wieksza wage niz wszedzie,by byc milymi,kulturalnymi,schludnymi itd. Czy kiedys mowilam,ze nie ma wyjatkow negatywnych? Zawsze mowie,ze SJto tylko ludzie,nie n adludzie, aleze sie starajabardzo mocno. Kamelia i jak tam doczekam sie odpowiedzi,czy nic nie mozesz znalezc? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jakie pytania kamelio!!!? powtorz prosze ja cpunem??? niech ci twoj Bog wynagrodzi wedle twoich slow.\"a ja mysle\" \" Czy ty wogole czytasz co inni pisza,czy raczej wykonujesz wszystko maszynowo i jak w transie?? A ty jakiego jestes wyznania? Fajnie wiedziec z kim sie\"rozmawia\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a ja mysle\" w twoim swiecie zamknietym na cztery spusty ograniczona straznica i wytycznymi z broolynu nie mozesz dopuscic- ze ktos moze myslec i wyrazac swobodnie swoje emocje... biedactwo....jakze wpolczuje ci bo to nie twoja wina ... taki twoj los..tak ci sie porobilo w zyciu ale uwierz w \"jutro\" jutro jest nieodgadnione i moze \"jutro\" sprawi ze los sie odmieni i przestaniesz wierzyc w bajki o raju. to jutro sprawia ze czarne staje sie bialym i na odwrot...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło jejku - czytam i oczom nie wierzę - chyba przegrałem życie ;) : \" każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim, bo nie ma władzy jak tylko od Boga, a te które sa przez Boga są ustanowione. Przeto kto sie przeciwstawia władzy, przeciwstawia sie Bożemu postanowieniu, a ci którzy sieprzeciwstawiają , sami na siebie potępienie ściagają. (...) a PIsmo mówi ze cała władza od Boga pochodzi...i ta w kosciele, i ta w domu i ta w szkole i ta w kraju i nawet urząd skarbowy i nawet rzad....czy nam kaczyńscy się nie podobają czy nie....Bóg ustanawia rządy a my jako chrzescijanie winniśmy szanować w państwie i policję i wszelkąwładzę ziemską...szanować nie zawsze znaczy zgadzać siei ich pomysłem na rzadzenie państwem .\" Primo - Kaczorów mogę nie trawić i się z nimi nie zgadzać, ale dopóki nie łamią prawa i demokracji - mogę jedynie sprzeciwiać się myślą, dyskusją i krzyżykiem na karcie wyborczej. Secundo - jednak przeraził mnie ten tekst o całej władzy od Boga i że mamy być wobec niej potulni jak baranki itp. Wyobraź sobie Kamelio, że są lata 30. a Ty żyjesz w III Rzeszy, którą rządzi pewien oszołom o imieniu Adolf. Otóż pewnego pięknego dnia smutni panowie z trupimi czachami na mundurach wyciągają Twojego sąsiada Żyda z jego sklepu, jego i jego rodzinę masakrują na oczach gapiów, a jego dobytek podpalają. \"a PIsmo mówi ze cała władza od Boga pochodzi.\"???? \"Przeto kto sie przeciwstawia władzy, przeciwstawia sie Bożemu postanowieniu, a ci którzy sieprzeciwstawiają , sami na siebie potępienie ściagają.\"???? Czy teraz powstanie jakaś nowa interpretacja przytoczonych przez Ciebie słów? (A jeszcze - gdyby nie nieposłuszeństwo wobec władzy to patrząc w \"krótkoterminowej\" historii nie było by Solidarności i demokracji. A tak naprawdę to ludzkość nie doszła by pewnie nawet do feudalizmu tylko w czasach jakiegoś pierwotnego niewolnictwa żyła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jutro jest nieodgadnione i moze \"jutro\" sprawi ze los sie odmieni i przestaniesz wierzyc w bajki o raju. to jutro sprawia ze czarne staje sie bialym i na odwrot...\" profesorze, albo Ty zaczniesz w nie jutro wierzyć? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ja czytam co pisza inni?? nie chce wtracac sie w jalowe dyskusje .. jalowe bo nie poparte faktami tylko mamrotaniem o biblijnych \"prawdach\" te prawdy mozna sobie interpretowac na tysiac sposobow . i kazdy moze miec racje . PRAWDA nie podlega interpretacji prawda to prawda ty masz te przewage ze masz pod reka ksiazeczki ulozone aby wygrac dyskusje .. ale jesli ktos nie idzie tropem pytan tylko zadaje wlasne pytania platasz sie . szukasz w ksiazeczkach ale nie znajdujesz odpowiedzi i myslisz kladac sie spac ...szatanskie dyskusje...ale ja wygram bo Bog jest ze mna -znam prawde... PRAWDA nie podlega interpretacji prawda to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz,dobrze ze ty profesor,masz leb jak sklep. Ja ci jednak nie zazdroszcze,bo jedyne czego mozna pozazdroscic tobie,to to co siedzi na podlodze w tramwaju,tego czego juz nie masz. A glupoty,kazdy z nas ma wystarczajaco duzo,wiec dziekuje.:-) Ah i moje cztery katy maja z pewnoscia szersze choryzonty,i barwniejsze sicany,niz twoj \"swiatek,ktory jest przestronniejszy od moich czterech katow,tylko tyle ze sie rozciaga,bo jegoscianki sa gumowe. :-) Ale nic sie nie martw,dobrze ze gumowe,bo z twoim intelektem,narobilbys sobie krzywdy,gdyby bylo inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha - do tematu władza & faszyzm - jak rozumiem w świetle tej ciekawej teorii tajna organizacja antyhitlerowska Schwarze Kapelle występowała przeciwko prawom boskim? Gratulejszon :) A przy okazji dzięki za uwielbienie :P Autografy będę rozdawał w późniejszym terminie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesorze - pocieszę Cię - prawda obiektywna nie istnieje ;) - przynajmniej dla nas ludzi - wszystko jest mirażem naszego subiektywizmu - czy tego chcesz czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer stale wierzymy w jakies bajki . gorzej- jesli rzadza naszm zyciem. ale biblijne bajki sa dla tych ktorzy nie zadaja pytan ja zadaje pytania bez konca jak dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zapewniam cie,ze nie musze korzystac z ksiazeczek,bo uwielbiam odpowiadac wlasnymi slowami,wlasnymi myslami.Ty za to gadasz jak bohaterowie z kreskowek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiadam ow hrabia byl moim sluzacym jak lecialem do systemu \"garguliona\" jesli to temat o bibli to prosze o biblijne pytania a reszte macie w gooooogle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I zapewniam cie,ze nie musze korzystac z ksiazeczek,bo uwielbiam odpowiadac wlasnymi slowami,wlasnymi myslami.Ty za to gadasz jak bohaterowie z kreskowek. .hmmmm swiadek i wlasne zdanie!!!??? hahahahahahahahahahaha!!! nie ma swiadka z wlasnym zdaniem.. mususz sluchac brooklynu. tam masz wytyczne -trzy razy w tygoniu. sprobuj przeciwstawic sie ich pogladom i powiedz to glosno na zebraniu!!! ale ty nawet o tym nie pomyslisz a gdzie dopiero powiedziec... NIGDY ! swiadkowie nie moga miec wlasnego zdania i nnego niz brooklyn!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam zę wiesz, ale nie:( no dobra z blibli z kim Mojżesz rozmawiał naprawdę? czy widział boskie oblicze? ciekawe z kim miał do czynienia:) Co myślicie o tym: A w owych czasach byli na ziemi giganci a także poźniej gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych a te im rodziły. Byli to mocarze mający sławę w owych czasach (Rdz.6,40) Pasuje jak ulał do wyników badań przeprowadzonych przez Muldaszewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer stale wierzymy w jakies bajki . gorzej- jesli rzadza naszm zyciem.\" Wtedy inspirujemy ludzi naszymi tekstami, muzyką, filmami itd. Bujamy w obłokach i odrobinę tego różu dajemy pogrążonym w miliardach pytań pochłoniętym przez szarość ludziom. ;) \"ja zadaje pytania bez konca jak dziecko...\" stale zadajemy pytania - to dobrze gorzej - jeśli rządzą naszym życiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesor juz wiem skad to wiesz. Sam nim byles,pewnie to efekt prania mozgu,co? Powiedz boli? Chcialabym wiedziec,co mnie ewentualnie moze czekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×