Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

pandoro wszystko co budzi watpliwosci w religii zakrywa sie : swieta tajemnica. nie zrozumieniem. brakiem pokory ! [szczegolnie akcentowane we wszystkich religiach] brakiem uduchowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"[szczegolnie akcentowane we wszystkich religiach]\" Nie we wszystkich - patrz Buddyzm (jeśli by go uznać za religię) i cytowane przez nas tu wiele razy słowa Buddy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006 juz sie podzielilem . moja prawda to rzeczywiste ,OSOBISTE BEZ WPLYWU INNYCH np:ORGANIZACJI RELIGIJNYCH studiowanie sensu zycia. to nie do zaakceptowania prze zadna religie . kazda mowi:nasza ma racje ! nie chce nikogo szykanowac ,chce podniesc teperature i troszeczke poziom ... przerpraszam- chce wnioski!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"to nie do zaakceptowania prze zadna religie . kazda mowi:nasza ma racje !\" Nie każda - jak już mówiłem - patrz np. Buddyzm (choć też są w nim różne odstępstwa od \"własnych poszukiwań\") Ale z tym się zgadzam - każdy powinien szukać własnej drogi - szukać siebie jak mówiła Mała (gdzież to się właśnie nasz Maluch podziewa?) Jakich Ty tu wniosków niby oczekujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż rzeczywiście ja mam jeden wniosek: powinniśmy nie przeszkadzać innym w wierzeniu w ich prawdy - tak jak my chcemy mieć możliwość wierzyć w nasze - dopóki nikt nie próbuje siłą ingerować w nasze prawdy - dopóki nie krzywdzi nas ani innych - nie możemy ingerować w jego (to nie znaczy oczywiście, że w odpowiedzi na jego ewentualną agresję możemy już swobodnie \"nakłaniać\" go siłą do naszych prawd). Niech każdy na konto własnego sumienia wierzy w swoje prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwyczajnie. prowdze dyskusie na jakis temat:potem ktos sie wypowiada a inni przedstawiaja swoje argumenty. koniec dyskusji to wnioski!!! gadanie dla gadania kojarzy mi sie z idiotkami z kolorowych czasopism. to oczywiste zadalem pytanie: jak Pawel mogl miec na mysli nowy testament ,mowiac ze \"cale pismo jest natchnione i sluzy do nauczania i prostowania rzeczy \"[jak mawiaja religianci ] skoro dla Niego istnial i tylko stary testament??? mogl mowic TYLKO o starym testamecie...![CZY TO TAKIE TRUDNE??] kazde inne skojarzenie w tych czasach byloby swietokradztwem i bluznierstwem...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"koniec dyskusji to wnioski!!!\" ależ tu nie ma żadnego końca dyskusji Z każdego swojego działania formułujesz wnioski? Gdy widzisz zachód słońca w górach formułujesz wnioski, gdy widzisz padający śnieg formułujesz wnioski? Itd. itd. Przed śmiercią też sformułujesz wnioski? \"koniec życia to wnioski\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006 DREAMER MOWISZ ZE NIE POWINNISMY WKRACZAC W SWIAT WIERZACYCH SKORO NIE WTRACAJA SIE W NASZ SWIAT.. TO NIE TAK! JA BYLEM W TAKIM CHORYM SWIECIE I UWIERZ MI ZE DZIEKI TEMU ZE BYLEM NIEPOKORNY I POZNALEM INTERNET. stalem sie wolnym czlowiekiem. w dwa tygodnie dowiedzialem sie wiecej o organizacji religijnej w ktorej niejako tkwilem niz przez lata cale ..sluchajac jej pouczen...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"gadanie dla gadania kojarzy mi sie z idiotkami z kolorowych czasopism.\" a może Ci się kojarzyć z czym chce - na zdrowie. A mi się za to nieciekawie kojarzą ludzie, którzy są absolutnie zadufani w swojej ocenie czegoś. Może to nie jest tylko gadanie dla gadania - tylko Ty tego nie dostrzegasz? Pozwól nam oceniać za nas samych czy zamierzamy nadal dyskutować czy nie i czy zamierzamy wysnuwać jakieś wnioski. A skoro tak bardzo potrzebujesz wniosków - to sam je sobie napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006 formuuje wnioski z kaxzdego dzialania to oczywiste . przed smiercia nie wiem co zrobie... koniec zycie to powinny byc wnioski - wzorem starozytnych filozofow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazjo - gratuluję polotu. Profesorze - dlatego każden człowiek powinien sam poznawać swoją wiarę i ją oceniać - nie zdawać się na słowa mędrców tylko dlatego, że są oni nazywani mędrcami. Nie chce mi się szukać tego fragmentu z Buddy ale ja myślę, że postępowanie wg niego niezależnie co się wyznaje wzbogaca człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"formuuje wnioski z kaxzdego dzialania to oczywiste\" Twój wybór - spróbuj czasem wyłączyć na chwilę \"strumień wniosków\" i popatrzeć na świat - może zobaczysz coś ciekawego. \"koniec zycie to powinny byc wnioski - wzorem starozytnych filozofow...\" Po jakiego grzyba? Żeby wyryć się na tablicach filozofii obok Arystotelesa, Sokratesa i innych? Co to da? Ja tam mam zamiast tego nadzieję, że będę się potrafił z czystym sercem i zadowoleniem uśmiechnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widziałem ten filmik profesorze - ten człowiek jest po prostu chory - więc nawet nie wypada się z niego śmiać tylko współczuć. Gratuluję kulturalnego określenia wierzących - zbliżasz się poziomem do Anastazji - czyżby jakiś kompleks wobec wierzących?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOLERANCJA TO PRZYZWOLENIE NA INNE POGLADY I PEWNOSC ZE KIEDYS BEDZIE MONA SIE ZEMSCIC. tolerancja jak sama nazwa wskazuje to nie rownosc tylko pozwolenie. tymczasowe pozwolenie. rownosc to wlasciwe slowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream\"\"powinniśmy nie przeszkadzać innym w wierzeniu w ich prawdy - tak jak my chcemy mieć możliwość wierzyć w nasze - dopóki nikt nie próbuje siłą ingerować w nasze prawdy - dopóki nie krzywdzi nas ani innych - nie możemy ingerować w jego (to nie znaczy oczywiście, że w odpowiedzi na jego ewentualną agresję możemy już swobodnie \"nakłaniać go siłą do naszych prawd). Niech każdy na konto własnego sumienia wierzy w swoje prawdy.\" Tak masz racje i wtedy rozumem jak wielkie sa slowa\"nie czyn drugiemu,co tobie niemile\". :-) Do Pandory--->Rzymian14 \"A tego, który jest słaby w wierze*, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. 2 Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. 3 Ten, kto jada , niech nie pogardza tym, który nie jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. 4 Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach. 5 Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania! 6 Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko - jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego - nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu. 7 Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: 8 jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. 9 Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi*. 10 Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga. 11 Napisane jest bowiem: Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano. a każdy język wielbić będzie Boga*. 12 Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnosc ze jestem wyzej od tolerowanego- nie ma znaku =. ====================================================================================================================================================================================================== nie ma znaku==================================================================================================================================================================================================================================. nie dociera??? gar wody na lepetyne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×