Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Wiecie co mi to przypomina (to z tym, że wszyscy nawołują do pójścia za Jezusem - przeważnie każdy ma na myśli swoją własną drogą). Wszyscy oni ciągną w swoim kierunku jeden płaszcz - co z tego, że on już dawno się rozerwał i grozi zupełnym rozwaleniem - oni dalej ciągną - istotą wszystkiego jest dla nich by ciągnąć (by mieć cały)- tylko, że właściciela już dawno pod płaszczem nie ma - siedzi sobie z boku w cieniu drzewa i przygląda im się ze zdziwieniem, zastanawia się \"to ja niby tak miałem powiedzieć?\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w jaką swoją stronę? ja nie namawiam cię do tego byś stał sie protestantem. Ja mówię idz za Jezusem, mozesz nie należeć do zadnego kościoła. Ale pójdz za Jezusem, Jemu oddaj swoje zycie, Tylko Jemu nie religii nie wyznaniu, nie musisz byc członkiem żadnego kościoła. Pójdz za Jezusem. I słuchaj Jego Słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
wyjdzcie sposrod nich ludu moj " znaczy: wyjdzcie z wszelkiego niewolnictwa wladzy czlowieka nad drugim czlowiekiem. znamiennym przykladem sa wszelkie religie i sekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Ja jestem krzewem winnym a wy jesteście latoroslami. Kto trwa we mnie a ja w Nim ten wydaje wiele owocu, bo beze mnie nic uczynić nie mozecie\" Jan, 15.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wasz opiekun
Powiedz w koncu,co jest ta prawda? nawet Jezus zapytany:" co to jest prawda?" przez Judasza nie wiedzial co mu odpowiedziec ... dlaczego wiec wymagasz od pogardzanego przez ciebie opiekuna by odpowiedzial tak jak bys chciala uslyszec? . swiadkowie nie moga dyskutowas samodzielnie!!! MUSZA posilkowac sie ksiazeczkami z brooklynu i wedlug tych ksiazek prowadzic dyskusje!!! trzymajac sie ksiazki i stale nawracajac do wywodu napisanego w niej -zawsze wygraja!!! po prostu sprowadzaja dyskutanta na swoj tok [ ksiazki ] rozumowania. tak prowadzac dyskusje zawsze sie wygra- nie wazne jaka bzdure by sie przedstawialo ..[stale nawracac do tematu -stale..to ich sposob na przekonanie] a swoja niby znajomoscia biblii zaskakuja nowych... ich znajomosc bibli to tylko cytaty odpowiedzi na ustawione pytania z ksiazeczek! zadnej samodzielnosci ,zadnej wolnosci . to ustawione w pary dzieci przed wejsciem do klasy... a ja mysle " -to do ciebie moja odpowiedz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opiekun dokladnie :) Kamelia ja nie potrzebuję religi ani za kimś isc ani cokowliek robić, Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami (Jan15, 5). Ja jestem we mnieoznacza byt, życie, świadomość, samorodnego ducha jest zarówno dawcą, jak i darem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszłam z bałwochwalstwa z nieprawdy bibilijnej. ....do Jezusa. ale wiem ze nie trzeba być członkiem mojego kościoła by osiągnąć zbawienie. Tylko Jezus je daje. A dlaczego chodzę słuchać słów Pastora? Śpiewać pieśni? bo uczę się tam o moim Jezusie, bo tam są tacy którzy kochają Pana, ale nikt z nas nie jest tam bo jest to warunek do otrzymania wieczności. Warunkiem jest jedynie \"wypranie się we krwi Jezusa\" tylko i wyłacznie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drzewem zycia jesteśmy strzeżcie się rozdzielania:) Kamelio z tym sądzeniem co masz w stopce to też tyylko symbol. Ty uważasz że Luter miła rację inni uważają że papież jeszcze inni że prawe odkryli przed samym koncem świata prawdziwi wyznawcy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opiekunie slonce drogie ,ja nie jestem jeszcze SJ. Nie pisze pod natchnieniem ksiazeczek,bo takowych nie posiadam. Ale dziekuje,bo to dla mnie kompement,ze moje wypowiedzi tak dla ciebie brzmia,jak z ksiazeczek. To dla mnie radosc,bo wyglada na to,ze moje mysli osobiste pokrywaja sie z naukami SJ. Jezus raczej nie nauczal,by tworzyc nowe religie,lecz by isc Jego droga,nasladowac Go.Droga prawdy.On mial swoja organizacje juz wtedy,nazywali sie chrystianami.Nie wystarczy mowic ze wierzy sie w Jezusa,bo takowych jest wielu,ale by sie sposord nich wyrozniac,a nie utozsamiac sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
A jednak wrocilismy do tematu ze neizbawia religia tylo Jezus ;) no nareszcie. Malutka moze bys pisala swoje zdanie i fragmanety z biblii (bo chyba o to tu glownie chodzi [patrz. temat dyskusji]) a nie ciagle jakies dluuuuuuuugie teksty niewiadomo skad bo i tak wiekszos czyta tylko pozatek koncowke... omijajac srodek. no wiec piszcie sobie aja czytam :) Bóg jest dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała, jak ustosunkujesz się do spełniających się proroctw??? Jest niemożliwością ze proroctwa spełnaiały si ęprzypadkowo, znasz proroctwa STestam. ????? zapoznałaś sie z tymi wydarzeniami ????? Dowodem który spowoduje ,że wyznawcy innych religii będą skłonni do tego aby zapoznać sie z Dobrą Nowiną Pisma Świętego jest tylko jedno. 1. SPEŁNIAJĄCE SIĘ PROROCTWA W STARYM TESTAMECIE W ODNIESIENIU DO IZRAELA. 2. SPEŁNIAJĄCE SIĘ PROROCTWA APOKALIPTYCZNE ZAWARTE w KSIĘDZE DANIELA i w OBJAWIENIU św.JANA w odniesieniu do CAŁEGO ŚWIATA Wynika to stąd, że przyszłość zna tylko Bóg. Proroctwa biblijne mają swój cel i sens!Bóg chce, abyśmy świadomie wkraczali w przyszłość, dlatego obiecał nam, że nigdy nie postawi nas przed faktami dokonanymi. Nie jest zamiarem Boga nas czymkolwiek zaskakiwać. Mamy na to, bowiem biblijne zapewnienie, które znajdujemy w Starym i Nowym Testamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o interpretację zapytam
Czytamy, ale tylko "oni" mogą owieczkom powiedzieć, o co w Biblii chodzi ... Takie "co poeta chciał powiedzieć" ;) Odpowiem tak: to nie owieczki, to ... barany :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jeszcze zapytam
MAm ktoś jeszcze do poczytania "Stary testament" ? Już się na "indeksie" znalazł ... Ba ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myślę. otwórz szeroko oczy i stań po stronie prawdy skoro kochasz Jezusa a nie po stronie kłamstwa, nie rozumię jak można być pod takim wpływem fałszu. to nie są złośliwe słowa ale próbuję cię zrozumieć , masz biblię i nadal uważasz że SJ sa jedynym \"kanałem informacyjno-łaczącym\", że są jedyna prawdą? jeśli myślisz inaczej to nie zgadzasz się z Ciałem Kierowniczym i sprzeciwiasz się SJ. Uwazasz ze ja nie będę zbawiona bo nie jestem SJ????? stanowisko Brooklinu jest jasne a Twoje? Nie odpowiadaj Bóg to wie, bo będzie to unik, SJ twierdzą ze ich organizacja jest "jedynąprawdziwąreligią" co ty na to? też tak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia przecież na ziemi istnieje wiele świętych pism. Prawie każda kultura ma własne dane od Boga i ma przeświadczenie że jej jest najlepsze. Wiesz co ja się za dobrze na biblii nie znam, pisałam już co myślę. spełnione proroctwa jakie wymieniłeś to tylko interpretacje niejasnych i wieloznacznych zapisów. Niektórzy mają większą skłonność do wiary, że to właśnie te opisane proroctwa się spełniają, inni nie wierzą. Proroctwa też nie wiem czy wiesz są nie tylko w biblii, pisał Nostradamus, Sybilla i też się spełniają. Jedni w to wierzą inni nie. więc nie uważam tego za prawdziwość bilblii, tylko ludzkich możliwości przekraczania czasu jeśli już;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poznaj blizej ten temat jesli chcesz być wnikliwa w tym temacie. Jak wiele szczegółow sprawdza się dotyczących losu Państwa Izrael. Żadna księga nie zawiera setek proroctw, to wyjątkowe dzieło. Jeśli miała byś okazję i zechciała byś to jest to wielki dowód na Prawdziwość I Wielkość tego dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio nigdy nie poiedzialam,ze nie bedziesz zbawiona,bo nie jestes SJ. Nigdy nikomu tego nie powiedzialam,bo to byloby wydawanie osadu. Sama z reszta nim nie jestem,wiec w razie czego,tez musialabym,byc stracona,a zyje nadzieja nazbawienie,mimo,ze nie jestem SJ !! A SJ uwazam,za jedyna sluszna,bo obserwuje jakie wydaja owoce,puki co nie zauwazylam,nic zlego. Kamelio,jesli bedejednak chciala,zrezygnowac,bo otworze oczy,to co mam robic,wielbic Jezusa w samotnosci? Nie wzywac Jehowy,bo inni nie wzywaja,uwazaja tylko imie Jezusa. Czy zostane tylko ja i Jezus? Brak wspolbraci? Sama?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Kamelia:) ale ja juz to przerabiałam. Ja sobie inaczej tłumaczę niektóre fragmenty, nie potrzebują Żadnych pośredników. A tak naprawdę to bez znaczenia w co wierzymy, jeśli wystarcza Ci biblia i spełniające się proroctwa to bardzo dobrze, cieszę się razem z Tobą. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaden śJ nie powie tak jak ty, nie ten bynajmniej który chce być lojalny wobec Ciała Kierowniczego. Najważniejsze to wyjście z kłamstwa. czy samotność? Jeśli ona nie jest dla ciebie komfortowa i nie mozesz wielbić w samotności to w modlitwie szukaj drogi.....i ludzi bez fałszu i bez oszustw bibilijnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Najważniejsze to wyjście z kłamstwa. czy samotność? Jeśli ona nie jest dla ciebie komfortowa i nie mozesz wielbić w samotności to w modlitwie szukaj drogi.....i ludzi bez fałszu i bez oszustw bibilijnych.\" Gdzie są tacy ludzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eh Mala,gdybys sie cieszyla,to nie probowala bys burzyc wiary Kamelii,ani zadnego z nas(wierzacych w natchnienie Pisma Sw.). Ty caly czas mowisz o tym,ze to w co wierzymy,ze Biblia,ze Jezus(Syn Bozy)to nasze mrzonki,to wiara w mit.To....nieprawda. Jesli sie faktycznie cieszysz,to rob to jak na uradoanego przystalo.:-) O taak :-D ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio a gdzie sa ci ludzie,skoro nie ma kosciola,zorganizowanych ludzi? Kto to jest? Jak ich poznac,gdzie isc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Ty Kamelio po co wlasciwie zmienilas religie? Przeciez wg Ciebie to wszystko jedno jaka religie sie wyznaje byle by tylko wierzyc w Jezusa? I jeszcze jedno,dlaczego uwazasz ze religia swiadkow to odstepcy? Nasza religia przeciez ,tez naucza o Jezusie, wierzymy w Jezusa, staramy sie kroczyc sladami chrystusa,wiec o co Ci w wlasciwie chodzi? Dlaczego tak Ci zalezy by odwiesc swiadkow od ich religii jesli wg ciebie wszytkie religie sa dobre? A jesli juz odwiedziesz jakiegos swiadka od jego religii to gdzie ma isc do Twojego kosciola?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle zagadujesz mnie:) naprawdę się cieszę bo każdy wierzy w co chce dla mnie to naprawdę bez znaczenia i ja nikogo nie odwodzę, jeśli to dla was pewnik , takie rozbieżności między Wami z natchnionej księgi to to co ja mowię tylko was powinno umacniać w wierze ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myśle, przeczytaj tę rozmowę W licznych rozmowach ze ŚJ-wy, w tym z moimi najbliższymi uslyszałem, że Bóg moze zbawic ludzi nie będących ŚJ-wy jeśli: - mają szczere serca, lub - nigdy nie mieli okazji spotkać się ze słowem \"prawdy\". Mam prośbe do ŚJ-wy i ich sympatyków o wypowiedzenie się w tej materii. Prośbę swą motywuję tym, że w książce \"Czego naprawdę uczy Biblia\" w rozdziale dotyczacym religii fałszywej jasno wykazano na podstawie ks. Objawienia, że warunkiem życia i dostąpienia łaski Bożej jest wystąpienie z religii fałszywej. Antonio, ja słyszę takie same opinie. To takie wyjście awaryjne dla tych, do których nie dotrze dobra nowina przed armagedonem. Byłoby niesprawiedliwie gdyby Bóg ich zgładził tak bez ostrzeżenia. Tylko wówczas okazałoby się, że SJ staną się po armagedonie nic nieznaczącą mniejszością w obliczu miliarda Chińczyków i pół miliarda mieszkańców krajów arabskich, z którymi znaleźliby się razem po drugiej stronie Padre Antonio 2006-11-10 13:54 Post #3 Forumowicz (51-500) Czyli oficjalnie członek religii innej niz ŚJ-wy, który świadomie jest jej wyznawcą nie ma szansy na zbawienie? Zakładamy, że rozmawiał ze ŚJ-wy ale nie przekonali go swoja argumentacją i w swoich przekonaniach się tylko utwierdził. Nie mówię, o kimś kto nigdy nie słyszał \"dobrej nowiny\". Jeśli ktoś ze ŚJ-wy uważa inaczej, pokazuje że jest mądrzejszy od CK, którego stanowisko w tej kwestii jest zdecydowane Forumowicz (51-500 ŚJ, z którymi o tym rozmawiałem mają problem jak pogodzić stanowisko CK z ich własnym poczuciem sprawiedliwości oraz ludzkim współczuciem i litością. Ale niestety nie jest łatwo pogodzić ogień i wodę. Dlatego większość ŚJ odpowie, że nie do nas należy sąd i nie możemy powiedzieć, że ktoś zginie w armagedonie. Czyli: - czy wyznawcy religii fałszywej zginą w armagodonie zginą? TAK! - czy pan X należący do kościoła Y zginie w armagedonie? Cóż... nie do mnie należy osąd lecz do Boga. (ale między nami mówiąc, to porządny człowiek, więc lepiej żeby umarł przez armagedonem - to zwiększy jego szanse). Właśnie... ten sam człowiek który 5 minut przed armagedonem dostanie zawału i umrze - ma szansę na zmartwychwstanie, ale jeżeli dożyje do armagedonu to raczej nie przejdzie przezeń żywo, a dla zgładzonych w armagedonie z wyroku Bożego zmartwychwstania nie będzie.... Ten post edytował Fly 2006-11-10 14:05 Czyli osąd i wykonanie wyroku należy ostatecznie do Boga, ale już dzisiaj ludzie, którzy w dziejach religii ŚJ-wy niejednokrotnie się mylili (CK) czują się upoważnieni do wypowiadania się w tej kwestii - rzekomo na podstawie Biblii częstym manewrem sofistycznym, jest mówienie, że szansę na przeżycie Armagedonu mają \"wszyscy ludzie dobrej woli\". Chodzi o to, że mało kto wie, iż (wg ŚJ) jedynymi ludźmi dobrej woli są właśnie ŚJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka widzisz,gdybysmy czytali te Ksiege wszyscy w jednakowy sposob(odbierali),to pewnie tak jak zarzuca sie SJ jednomyslnosc,jako zaslepienie ,pewnie mowionoby ze Biblia zaslepia,bo wszyscy sa jednomyslni(wszyscy chrzescijanie) i nie maja swojego zdania.:-) To dowod na to,ze biblia,pozwala miec wlasne zdanie-dobre,czy zle,najwazniejsze ze wlasne.:-) Eh ciezko ludziskom dogodzic. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×