Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Dreamer czasami warto znac nauki, w ktore sie nie wierzy, by wiedziec jak rozmawiac z ludzmi, ktorzy sa w bledzie. Ja np nie znam hinduizmu, buddyzmu i nie wiem jak gadac z Malutka. O swiadkach wiedzialam, ze sa w bledzie ale nie zdawalam sobie sprawy, ze az tak. Dzieki temu topikowi duzo sie dowiedzialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ml 3:6 Bw \"Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się\" Hbr 13:8 Bw \"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.\" spadam. Bóg się nie zmienia i nie zmienia zdania które raz powiedział. Nauki tak zmienne nie są naukami Chrystusowymi . On powiedział ze tylko On jest Głową swojego Kościoła i On Kieruje Kosciołem, którego \"bramy piekielne nie przemogą." Wniiosek nasuwa się sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps 119:89 Bw \"Panie, słowo twoje trwa na wieki, Niewzruszone jak niebiosa.\" Mt 24:35 Bw "Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer czasami warto znac nauki, w ktore sie nie wierzy, by wiedziec jak rozmawiac z ludzmi, ktorzy sa w bledzie. Ja np nie znam hinduizmu, buddyzmu i nie wiem jak gadac z Malutka. O swiadkach wiedzialam, ze sa w bledzie ale nie zdawalam sobie sprawy, ze az tak. Dzieki temu topikowi duzo sie dowiedzialam.\" Belaizo - no jasne, że chodzi o to, żeby znać także nauki w które się nie wierzy. Chodziło mi o coś trochę innego, ale w sumie to bez znaczenia. \"O swiadkach wiedzialam, ze sa w bledzie ale nie zdawalam sobie sprawy, ze az tak.\" Hmm... A ŚJ wiedzą, że Ty jesteś w błędzie i koło się zamyka ;) A tak z drugiej strony. Ciągle się zastanawiamy - kto jest w błędzie (oczywiście, że każdy wie \"na pewno nie ja\") - może jednak nikt nie jest w błędzie? A teraz pytanie z innej bajki - nasi rzekomi gorliwi patrioci i chrześcijanie z LPR usilnie przeciwstawiają się większemu zintegrowaniu politycznemu z UE (mają do tego prawo - to jest ich pogląd). Odwołują się przy tym do haseł: naród, ojczyzna itp. Czy Biblia mówi coś o konieczności jakiejś narodowej \"separacji\"? O tym, że ludzie nie powinni się jednoczyć? Czy np. wizja Stanów Zjednoczonych Europy (raczej nierealna póki co) kłóci się z prawdami Biblii? Tak mnie to ciekawi. Bo ja ostatnio tak zacząłem się zastanawiać - dlaczego taka wizja zintegrowania - odejścia od \"kultu narodowości\" miała by nie być dobra? Czy nie jest tak, że najbardziej obawiają się cudzego powiedzmy nacjonalizmu, zdominowania przez kogoś Ci, którzy sami mają takie zapędy? (To oczywiście nie na temat, ale co tam :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer czasami warto znac nauki, w ktore sie nie wierzy, by wiedziec jak rozmawiac z ludzmi, ktorzy sa w bledzie. Ja np nie znam hinduizmu, buddyzmu i nie wiem jak gadac z Malutka. O swiadkach wiedzialam, ze sa w bledzie ale nie zdawalam sobie sprawy, ze az tak. Dzieki temu topikowi duzo sie dowiedzialam.\" Belaizo - no jasne, że chodzi o to, żeby znać także nauki w które się nie wierzy. Chodziło mi o coś trochę innego, ale w sumie to bez znaczenia. \"O swiadkach wiedzialam, ze sa w bledzie ale nie zdawalam sobie sprawy, ze az tak.\" Hmm... A ŚJ wiedzą, że Ty jesteś w błędzie i koło się zamyka ;) A tak z drugiej strony. Ciągle się zastanawiamy - kto jest w błędzie (oczywiście, że każdy wie \"na pewno nie ja\") - może jednak nikt nie jest w błędzie? A teraz pytanie z innej bajki - nasi rzekomi gorliwi patrioci i chrześcijanie z LPR usilnie przeciwstawiają się większemu zintegrowaniu politycznemu z UE (mają do tego prawo - to jest ich pogląd). Odwołują się przy tym do haseł: naród, ojczyzna itp. Czy Biblia mówi coś o konieczności jakiejś narodowej \"separacji\"? O tym, że ludzie nie powinni się jednoczyć? Czy np. wizja Stanów Zjednoczonych Europy (raczej nierealna póki co) kłóci się z prawdami Biblii? Tak mnie to ciekawi. Bo ja ostatnio tak zacząłem się zastanawiać - dlaczego taka wizja zintegrowania - odejścia od \"kultu narodowości\" miała by nie być dobra? Czy nie jest tak, że najbardziej obawiają się cudzego powiedzmy nacjonalizmu, zdominowania przez kogoś Ci, którzy sami mają takie zapędy? (To oczywiście nie na temat, ale co tam :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer tyle znalazłam: (26) Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, DZieje Ap, 17.26 z tego można wnioskoweać ze Bóg każdemu człowiekowi wyznaczył stosowne miejsce do zycia i służenia mu na ziemi. (3) Zaufaj Panu i czyń dobrze, Mieszkaj w kraju i dbaj o wierność! Psalm 37.3 Myślę ze przykładem moze być naród Izraela, któremu Bóg obiecał błogosławić gdy będą wierni, dac własną ziemię w posiadanie i szczęscie w tej własnie ziemi. Tak więc elementarnym czynnikiem szczęscia jest posiadanie ziemi ojczystej i zamieszkiwanie na niej. Naród bez własnej ziemi jest nieszczęsliwy. Tak się stało z narodem Izraelskim który za niewierność został pozbawiony swojej ziemi. Patrz Ezech. 12. My chrzescijanie mamy Niebiańską Ojczyznę. Jesteśmy pielgrzymami na ziemi, którą dał nam Pan, zdązamy do Ojczyzny niebiańskiej gdzie Bóg przygotował dla nas MIASTO:):):):):):):) J 18:36 Bw \"Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata; gdyby z tego świata było Królestwo moje, słudzy moi walczyliby, abym nie był wydany Żydom; bo właśnie Królestwo moje nie jest stąd.\" Flp 3:20 Bw \"Nasza zaś ojczyzna jest w niebie, skąd też Zbawiciela oczekujemy, Pana Jezusa Chrystusa,\" Hbr 11:14 Bw wyznali też, że są gośćmi i pielgrzymami na ziemi. Bo ci, którzy tak mówią, okazują, że ojczyzny szukają.\" (15) I gdyby mieli na myśli tę, z której wyszli, byliby mieli sposobność, aby do niej powrócić; (16) lecz oni zdążają do lepszej, to jest do niebieskiej. Dlatego Bóg nie wstydzi się być nazywany ich Bogiem, gdyż przygotował dla nich miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ara
www.kz.pl Z Bogiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ z tego można wnioskoweać ze Bóg każdemu człowiekowi wyznaczył stosowne miejsce do zycia i służenia mu na ziemi. } Naciągane IMHO i oczywiście mogę się mylić. Natomiast co do graniic tych ziemskich, to ludzi je sobie powyznaczali. W Ameryce dopóki nie pojawił się \"wspaniały\" biały człowiek ziemia nie należała do nikogo. Bardzo podoba mi sie podejście ówczesnych Indian. To człowiek stworzył podziały nie bóg. Co najwyżej tworzył te podziały w jego imieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"zdązamy do Ojczyzny niebiańskiej gdzie Bóg przygotował dla nas MIASTO\" a jak ktoś nie przepada za miastami? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak3111
26) Z jednego pnia wywiódł też wszystkie narody ludzkie, aby mieszkały na całym obszarze ziemi, ustanowiwszy dla nich wyznaczone okresy czasu i granice ich zamieszkania, DZieje Ap, 17.26 Wygląda na to ,że jako naród mamy po prosu karmę z ziemią , na której mieszkamy i pozwolenie z góry, aby wówczas kiedy sie ona kończy szukać innego miejsca .Właściwie ziemia wybiera jej użytkownika . Największym absurdem jest uzurpować sobie prawo do jej posiadania na własność .Ziemia nam tylko siebie użycza bo jesteśmy jej potrzebni do przemian .żaden akt notarialny , żadne granice wytyczone w atlasie nie są w tych kategoriach brane pod uwagę .jak ci źle jest na tym akurat kawałku ziemi , to się dowiedz dlaczego tak sie dzieje , gdzie tkwi problem , czego ta sytuacja ma cię nauczyć .jeśli już znajdziesz odpowiedź na pytania to możesz podjąć decyzję - zostaję tu czy idę gdzieś indziej - dotyczy to jednostki ale i całego narodu czy plemienia . dreamer - narodowość to system praw i obowiązków działających w obrębie określonego myslokształtu .Człowiek jest istotą stadną i nie chce być wkluczony poza nawias danej społeczności , woli być przypisany gdzieś bo czuje się tak bezpieczniej .Zaczynają te granice pękać , poszerzając nam pole doświadczeń i możliwość mieszania krwi poza obrębem danej rasy , nacji .I chyba o to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu - to o tych granicach, ziemi na własność itd. przypomniało mi fragment: Marek Grechuta » Korowód \"Kto pierwszy szedł przed siebie? Kto pierwszy cel wyznaczył ? Kto pierwszy z nas rozpoznał ? Kto wrogów ? Kto przyjaciół Kto pierwszy sławę wszelką i włości swe miał za nic? A kto nie umiał zasnąć nim nie wymyslił granic ? \" Kiedyś zjednoczymy świat - ale nie w jednomyślności. Nie na zasadzie my - wy, dobrzy - źli. Ale na zasadzie wspólnej dobroci. My wszyscy. Jak w piosence z podpisu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natanael
Pozdrawiam wojowników Pana naszego, po owocach ich poznacie ( Gal 5,22-23 Rz 8,14 ) więc (Rz 10,9-10 Dz Ap 2,38 Ef 1,7 i 2,8 i Gal 5,16 )zob też i poproś o (1 Kor 12,1-11 i Ef 6, 10-20 ) a trafisz nie chybisz (Mat 7,13-14 i Łuk 13,24 ) Zwyciężaj (Ap Św Jana 21,7-8)!Bóg, Ojciec nasz Jest pełen Miłości (1 Jana 4,9-10)i Słowo Jego jest-(Ew Jana 17,17 !!!!) objawieniem Jego Woli (1 Tes 4,3i Ew Jana 3,36) Wybieraj więc i kieruj innych roztropnie (1 Kor 8,4-6 i 15,58 Ef 6,18) pozdrawiam więc wierzących i szukających Pana (Gal1,3-5 Ew Mat 24,42 i 44) Dobrego Dnia - zawsze....!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer - miło ,że młodzież słucha Grechuty:) We Wrocławiu jest ciekawy festiwal muzyki zanikającej- Brev festiwal.W sobotę byłam na muzyce armeńskiej i ten weekend wybieram się na aborygeńskie klimaty .Muzyka i Bóg mają ten sam adres . Wyczytałam dziś ,że ,badacze odkryli ,że odległość Ziemi od innych planet odpowiada interwałom muzycznym .Ciekawe ! Wspieram twój optymizm i wizję zjednoczonej , wolnej Ziemi z pełną suwerennością każdego człowieka .Tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bajka na dobranoc Medalik Człowiek jest sam, zagubiony w tym ogromnym wszechświecie. I jest pełen lęków. Dobra religia czyni go odważnym. Kiepska religia potęguje jego lęki. Pewna matka nie mogła sobie poradzić z synkiem, który zawsze wracał do domu po zmroku. Dlatego przestraszyła go: powiedziała mu, że na ścieżce do domu pojawiły się jakieś duchy wychodzące zaraz po zachodzie słońca. Odtąd nie musiała mu przypominać, by wracał do domu w porę. Kiedy jednak chłopiec urósł, tak bał się ciemności i duchów, że nie było sposobu, by wyszedł z domu wieczorem. Wtedy matka dała mu medalik i przekonała go, że gdy będzie go nosił, duchy nie będą mu mogły zrobić nic złego. Teraz już chłopiec wchodzi odważnie w ciemności, mocno ściskając swój medalik. Kiepska religia daję wiarę w medalik. Dobra religia pozwala wiedzieć, że takich duchów nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merevin :) to tekścik De Mello-zakazany przez KK . Szkodliwość widać gołym okiem .:D Miłego, dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przecież Szatana jasno widać - jak rzekł nasz megawspaniały pierwszy egzorcysta kraju - Jarosław Wielki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istota świetlista
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maalutka - to ma sens , też mam podobne odczucia .17 - wielkie spotkanie w eterze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co Was tak wymiotlo wakacje macie czy co. Pozdrawiam i zycze blogoslawionego odpoczynku od codziennej szarosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eche
chętnie porozmawiam o Biblii ale nie jestem Swiadkiem Jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez nie. :) Upał tak działa, ze az się pisac nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam :D a gdzie ten upal po 22 juz po upale :) Spokojnej chlodnej nocy Wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×