Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Inny Szatan
Nieważne skąd wyrwane, sens jest jasny i oczywisty, nie bądż więc, piękna Solansz, faryzejką. Koń jak jest każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to nie ważne?????? Jeżeli coś jest wyrwane z kontekstu to w takim razie to o czym piszesz nie ma sensu. Skąd wiesz, że jestem piękna????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
"Każda kobieta jest piękna, byla nie miała d.... na twarzy" - F. Starowieyski ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
A co do sensu cytat onych to każda z Pań wyrobii sobie chyba własną opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmmmmmm przerażasz mnie takim pisaniem Ale jesteś bystry i sprytny. Wiedziałeś, że solansz to ona, bo większość nie widzi różnicy, apiszą czasami takie mądre rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdarzyło mi się słyszeć, że kobieta jest w Kościele dyskryminowana. Nie może zostać księdzem, w domu jest poddana mężowi, który przychodzi z pracy i rozwala się na fotelu, włączając telewizor. W dodatku Pan Jezus też jest mężczyzną. Biedne te kobiety. Ale jak słyszę, to tylko ten nasz Kościół rządzony przez ciemny katolicki kler jest taki zacofany. Gdzie indziej już dopuszczają kobiety do kapłaństwa. Jakaś \"baba\" została nawet biskupem. Gdzieś tam ogłoszono, że Pan Bóg jest kobietą, i że teraz w modlitwie powszechnej należy wołać nie \"Ojcze Nasz\", ale \"Ojcze i Matko Nasza\". To jest równouprawnienie, to jest sprawiedliwość. A u nas? Ech - szkoda gadać. Poza Maryją, która i tak zresztą była tylko gospodynią domową, kobiet nie uświadczysz. Jeśli jednak sięgniemy do Pisma Świętego i Magisterium Kościoła to zauważymy rzecz dziwną. Rola kobiety jest bardzo głęboka, jej godność jest równa jeżeli nie większa od godności mężczyzny. Pewne funkcje w kościele są zastrzeżone wyłączne dla mężczyzn nie ze względu na jakiś męski szowinizm, ale ze względów czysto praktycznych, spowodowanych anatomią i wrażliwością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początek Pisma Św. mówi \"Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boży go stworzył: stworzył mężczyznę i niewiastę\" (Rdz 1,27). Człowiek jest tu określony jako mężczyzna i niewiasta. Oboje razem stanowią obraz Boży. Obie płcie (ich wzajemne relacje) dopełniają się wzajemnie, dając pełny obraz Boga. W biblii jedynie Bóg występuje sam, natomiast Jego dzieła zawsze stwarzane są parami, gdyż para jest całością. Rabini (nauczyciele, mędrcy żydowscy) objaśniają to w ten sposób, że wszystko co Bóg stworzył we wszechświecie występuje parami - niebo i ziemia, słońce i księżyc, Adam i Ewa, świat doczesny i przyszły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inny Szatan
Yin- yang w równowadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia Dziekuje Ci serdecznie. Mozna na Ciebie liczyć. Ja nie mam głowy do wersetów. : Belaiza. Widzę, ze to Cie ciągle trapi. Nie mysl juz o tym. Szkoda Twojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam :) nie nie trapi ale nie wydaje Ci sie, ze osoba, ktora pisze, ze jest gleboko wierzaca wypisuje takie bzdury. W mojej bibli stoi \"po owocach ich poznacie\" Koniec tematu ide na obiad mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam starych i nowych znajomych :) Dreamer na Ciebie zawsze mozna liczyć;) thx za wyjaśnienie Solansz 🌻 Rzadko zaglądam, awansowałam i czasu ogromny niedostatek.Orgaznizacje typu SJ przerabiałam eony temu a uczę się na błędach, nie to wcielenie, nie ten czas, jednym słowem pudło. Solansz pod Twoim postem 13:15 podpisuję się obiema łapkami. Piszesz \"Gdzieś tam ogłoszono, że Pan Bóg jest kobietą, i że teraz w modlitwie powszechnej należy wołać nie \"Ojcze Nasz\", ale \"Ojcze i Matko Nasza\".\" tak, rzeczywiście ma to miejsce w Niemczach, ale dokładnie nie wiem jakiego dot. wyznania. I tak jak pisze Inny , równowaga :) tego nam potrzeba i zrozumienia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Najwięksi fanatycy religijni to muzułmanie\" Hola hola - a ja zapytam, np. inkwizycja (\"święta\", żeby było żałośniej) to więksi fanatycy, czy może jednak mniejsi, a może równiejsi? Itd. itd. Prawdę mówiąc to o większości Muzułmanów guzik wiemy - wystawiamy sobie opinię na ich temat na podstawie grupy kretynów, którzy niestety swoim idiotyzmem przykuwają uwagę współczesności, tak kochającej tragedie i dramaty. Skoro to tacy fanatycy, to dlaczego żaden polski Muzułmanin nie wysadził nam jeszcze czegoś? To tak, jakby oceniać wszystkich Katolików na podstawie grupy słuchaczy Radia Maryja. Albo wszystkich pracowników służby zdrowia na podstawie tzw. łowców skór. No bo ile razy słyszeliśmy w mediach np. o \"łowcach\" a ile o zwykłych pracownikach służby zdrowia starających się wykonywać swoją pracę jak najlepiej. To trochę też jakby oceniać wszystkich księży katolickich na podstawie arcybiskupa Paetza czy Wielgusa , \"ojca\" Rydzyka i innych wybranych z tej całości. Dodam jeszcze do kretynów zwanych terrorystami - że coś w tym musi być, że ta ich \"metoda\" działa. To nasze społeczeństwo jest przerażone śmiercią. Dlatego tak łatwo je nią zastraszyć. Jak to jest, że dla Chrześcijan śmierć jest wybawieniem, początkiem lepszego życia, ale jednocześnie jest powodem do wielkiej żałoby, jest traktowana jak tragedia? \"inny szatan----------> przyznam, że trudno mi sie ustosunkować do twoich wypowiedzi. Jednakże te fragmenty mogą być wyrwane z kontekstu. Podejrzewam, że właśnie tak jest.\" Solansz - cóż to musiał by być za kontekst? Chyba tylko \"to nieprawda, że...\" - jednak mogę się założyć, że taki kontekst tam nie występuje. Przyznasz, że trudno wymyślić jakiś sensowny kontekst, który by \"bronił\" tych wypowiedzi? \"Yin- yang w równowadze.\" - dokładnie Szatan, to samo przyszło mi do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer2006--------------------------> czyżbyś nie rozumiał co to znaczy zdanie wyrawane z kontekstu. Osoba, która coś pisze mogła rozważać czyjeś słowa na przykład!!!!! Czasami , żeby pojąć logikę trzeba przeczytać kilka stron , albo jakiś rozdział. A poza tym czemu ja ci to tłumacze, jak do ciebie to nie dotrze. Nie wiem czemu mnie obrarzasz i mnie non stop krytykujesz, i czemu tak źle oceniasz miją wiarę i religię. Wybaczam ci , bo tak po poroty łatwiej się żyje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak na marginesie co to znaczy w mojej Biblii------------> wydali jakąś nową hahhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest, że dla Chrześcijan śmierć jest wybawieniem, początkiem lepszego życia, ale jednocześnie jest powodem do wielkiej żałoby, jest traktowana jak tragedia? (cyt dreamer) ciekawe dla jakich chrzescijan? moze dla \"chrzescijan\", bo dla chrzescijan to powrót do Domu i spotkanie z wyczekiwanym Przyjacielem, Kochanym Ojcem, spełnienie obietnic, uścisk Najbiliższego. dokładnie Szatan, to samo przyszło mi do głowy. (cyt dreamer) hahaha hihihihi, ależ fajnie zabrzmiało to zdanie:D:D:D ...dreamer i szatan = jedna myśl. Jakaż zgodnośc myślowa:):):):D:D:D:D ech marzycielu pozwoliłam sobie na taki mały żarcik myślowy. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaizo:):):) pozdrawiam cię serdecznie i pogodnego nastroju życzę ci dobra duszo🌻 Flp 4:7 Bw \"A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie.\" nie rozumię tego ataku na belaizę, wiem jedno to poczciwy dobry człowiek. Wynikło jakieś niezrozumienie i niejasność wypowiedzi, co przez internet i ograniczoną komunikatywność doprowadza do niepotrzebnych nieporozumień. Wiem jedno, na pewno nie mogła mieć nic złego , nieszlachetnego i niepoczciwego na myśli i w sercu. Jestem o tym przekonana. :) solansz, piękna damo:) \"Mojej Biblii\" mówiąc Iza miała na myśli ten egzemplarz który leży na jej półce, tkwi w jej dłoni, ten na który jej osobiste oczy patrzą:):):) 1) Choćbym mówił językami ludzkimi i anielskimi, a miłości bym nie miał, byłbym miedzią dźwięczącą lub cymbałem brzmiącym. (2) I choćbym miał dar prorokowania, i znał wszystkie tajemnice, i posiadał całą wiedzę, i choćbym miał pełnię wiary, tak żebym góry przenosił, a miłości bym nie miał, byłbym niczym. (3) I choćbym rozdał całe mienie swoje, i choćbym ciało swoje wydał na spalenie, a miłości bym nie miał, nic mi to nie pomoże. (4) Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się, (5) nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego, 1 Kor. 13 ❤️ ❤️ ❤️ J 13:35 Bw "Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie." belaizo, rozumię cię, .....mały Twój żalik rozdmuchuję wmig przytuleniem ciepłym 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmucham na zalik przytuleniem ciepłym 🌻 ❤️...bo te gwiazdki......:):):) ❤️ :):):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Czasami , żeby pojąć logikę trzeba przeczytać kilka stron , albo jakiś rozdział. A poza tym czemu ja ci to tłumacze, jak do ciebie to nie dotrze. Nie wiem czemu mnie obrarzasz i mnie non stop krytykujesz, i czemu tak źle oceniasz miją wiarę i religię.\" No wybacz, jeśli takie pytanie, jak to z kontekstem, Cię obraża, to chyba pozostaje mi tylko Ci współczuć. Pytałem czy nie sądzisz, że raczej trudno, żeby tyle takich zdań miało jakiś kontekst \"łagodzący\". Nie sądzisz, że gdyby to było tylko odniesienie do cudzych słów w wykonaniu Augustyna, to ludzie, którzy zwrócili na to uwagę, by to zauważyli? Więc nie wiem, co Cię w tym może obrażać. Nie sądzisz też, że nawet gdybym chciał, to nie mógł bym Cię krytykować, bo Cię po prostu nie znam, a każda taka próba była by rzucaniem bezsensownych słów \"z kosmosu\"? Może po prostu jesteś nadwrażliwa na tym punkcie? Niech Cię krytykują Ci, którzy Cię znają, jeśli na to zasługujesz. Ja nie mam o tym pojęcia. \"dokładnie Szatan, to samo przyszło mi do głowy. (cyt dreamer) hahaha hihihihi, ależ fajnie zabrzmiało to zdanie ...dreamer i szatan = jedna myśl. Jakaż zgodnośc myślowa ech marzycielu pozwoliłam sobie na taki mały żarcik myślowy.\" ależ proszę bardzo Kamelio :) nie przeszkadzają mi takie żarciki ani trochę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo, coś wspominalas o problemie. Jesli chcesz porozmawiać to Kamelia mam mój nr gg i adres mailowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzadko zaglądam, awansowałam i czasu ogromny niedostatek(cyt.maalutka) A panie po 60 to jeszcze pracują??? i na dodatek awansują???:D:D:D:D hahahhahahahahihihihihihihihihihi:D:D:D:D:D, wesoły dzień dziś mamy:) dla niewtajemniczonych zaznaczę ze mała kiedyś dawno już temu tak około pól roku napisała ze ma 60 lat (kurcze a moze to 70 było:) ) i jakoś nie mogę jej do tej pory \"rozszyfrować\" :):):) prawdę gadała, czy wierzyć jej nijak nie można....:) ileż ty lat masz, szanowna mała Pani:)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okres wymagany do przyznania emerytury dla ubezpieczonych, którzy ukoñczyli 60 lat – kobieta i 65 lat – mê¿- czyzna, wynosi odpowiednio: 20 i 25 lat – gdy emerytura przyznawana jest na podstawie art. 27 ustawy emerytalnej, albo 15 i 20 lat – w przypadku emerytury okreoelonej w art. 28 tej ustawy. no tak, może jeszcze tyle nie przepracowała....., e no, po 60 mała to już nie pracuj....trzeba przejśc na wcześniejszy odpoczynek.....:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ludzie, przestancie. Dreamer, sorry, ale moje pierwsze skojarzenie - ON MA COS WSPÓLNEGO Z MAALUTKA I RAZEM MAJA COS WSPÓLNEGO Z MAGICZNA LICZBA 69. :D :D:D. No, kurcze blade, polapac sie nie można kto z kim i co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam - Kamelia mówiła o wieku Małej, a ta kiedyś mówiła, że ma 69. Ale w ten jej wiek to nikt nie wierzy i sama dobrze wiedziała, że nie uwierzy, podając taki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer No juz sie nie tlumacz, ja tam swoje wiem, ale SWOJE. 69? Świntuch. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio dzieki za przytulaczki 🌻 Spadam chetnie sobie z Toba pogadam i juz prosze Kamelie o przekazanie mi Twojego numeru gg :) Nie macie namiarow na jakis kurs biblijny, bo cos mi sie wydaje, ze ostatnio stoje w miejscu. Slucham kazan, czytam duzo ale potrzebuje to wszystko usystematyzowac. Tak chodzi za mna ta mysl od jakiegos czasu. Kurs musialby byc korespondecyjny albo internetowy, bo nie dam rade na wyklady do Polski przyjezdzac a po niemiecku jeszcze nie czuje sie na silach, by pisac jakies prace zaliczeniowe itp No i jeszcze moja ulubiona ostatnio piesn http://www.youtube.com/watch?v=b6DKlH-Vyc0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"No juz sie nie tlumacz, ja tam swoje wiem, ale SWOJE. 69? Świntuch.\" Już tam od razu świntuch? ;) Nie lubisz 69? Jak tak możesz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×