Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Wlasnie dlatego zadalam to pytanie,bo to wlasnie o taka jednosc chodzi,tak jak my w jednosci z Jezusem tak On w jednosci i rownosci z Ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I to ze sie jakoby w Chrystusa przobleczemy,i mamy miec jego umysl,nie znaczy ze jestesmy Nim(tak jak trojca wg kosciola),a w jednosci.W takiej jednosci jest On z Ojcem,bo obaj maja jeden cel,Obaj sa idealni i jednomyslni,ale to dwie rozne osoby.A ze cial fizycznych nie maja,totez mozna by glowkowac,jak wygladaja.Ale tego nie wie nikt,bo nikt ich naocznie nie zobaczy puki co.Mozemy jednak zauwazyc ich przymioty i w taki sam sposob starac sie czynic. Krowa zapraszam na priv;)hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus przyjmował boską czesć Jezus pozwalał by oddawano mu cześć co było zarezerowane tylko dla Boga \"będziesz się bał Pana Boga swego będziesz oddawavć mu cześć \" pwt prawo 6.13 Gdzie jest nowonarodzony Król zydowski? weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Maryją upadli na twarz i oddali Mu pokłon\" Mt 2 2-11 \" a gdy Jezus stanął przed nimi i rzekł witajcie, one podeszły do niego objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon Mt 28,17 \" a gdy Go ujrzeli oddali Mu pokłon\" (mt 28 17 \"on zaś odpowiedział wierzę panie i oddał Mu pokłon\" J 9.38 Jezus pozwala ł oddawać sobie pokłon wiedzac ze tylko Bogu ona sie nalezy (inaczej było by to bałwochwalstwem). On nie był jedynie człowiekiem On jest tez Bogiem " kto mnie widział widział ojca" " kto mnie odrzuca odrzuca Ojca"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia a mozesz powiedziec jak rozumiesz to co napisalam ? A i jeszcze jedno,skoro nie uwazacie kosciolow fizycznych(budowli)to gdzie i jak sie spotykacie i skoro glowa kosciola jest Chrystus i nie uznajecie hierarchii to kto was poucza itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontaktowa jasna krowa
a ja mysle juz lece na czacik.A Ty kamelio odpowiedz na moje pytanie.Jak to mozliwe by Twoj bog Jezus umarl?Bo moj Bog Jedyny Bog Jehowa,Jahwe,JHWH jak kto woli nigdy nie umarl i nigdy nie umrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusza26:39... \"Potem postąpił nieco dalej, upadł na oblicze swoje, modlił się i mówił: Ojcze mój, jeśli można, niech mnie ten kielich minie; wszakże nie jako Ja chcę, ale jako Ty.\" Gdyby Ojciec i Syn nie byli roznymi indywidualnosciami,taka modlitwa nie miala by sensu.Jezus modlilby sie do siebie,a jego wola MUSIALABY byc wola OJCA. Jana8:17,18 \"A przecież w zakonie waszym jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest wiarygodne. (18) Ja świadczę o sobie, a także Ojciec, który mnie posłał, świadczy o mnie. \" Jezus wyraznie odroznia tu siebie od Ojca,uwaza siebie za kogos innego. Marka13:32 Ale o tym dniu i godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec. Jesli byliby ta sama osoba,wiedzialby i Syn,a nawet jesli nie wiedzial przez ludzka nature,to dlaczego Duch Sw. o tym nie wiedzial? Mateusza 12:31,32 Dlatego powiadam wam: Każdy grzech i bluźnierstwo będzie ludziom odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi nie będzie odpuszczone. (32) A jeśliby ktoś rzekł słowo przeciwko Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone; ale temu, kto by mówił przeciwko Duchowi Świętemu, nie będzie odpuszczone ani w tym wieku ani w przyszłym. Nawet gdyby Duch sw. był osoba i Bogiem,tekst ten wyraznie przeczynauce o Trojcy,gdyz wynikaloby z niego,ze w jakims stopniu Duch jest wiekszy niz Syn.tymczasem wypowiedz Jezusa wskazuje ze Ojciec do ktorego nalezy Duch ,jest wiekszy niz Jezus. 1kor.11:3 A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg. Nie ulega watpliwosci ze Glowa Chrystusa jest Bog,i ze Chrystus nie jest Bogiem Ojcem i ze ojciec jest \"wyzszy\"niz Chrystus. wazne ze slowa te zapisane zostalyok 55r.n.e.,to znaczy jakies 22lata po powrocie Jezusa do nieba.Przedstawiona tu prawda dotyczy wiec stosunkumiedzy Bogiem a Chrystusem w niebie. 1kor.15:27,28 Wszystko bowiem poddał pod stopy jego. Gdy zaś mówi, że wszystko zostało poddane, rozumie się, że oprócz tego, który mu wszystko poddał. (28) A gdy mu wszystko zostanie poddane, wtedy też i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkim. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana 17:11 I już nie jestem na świecie, lecz oni są na świecie, a Ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj w imieniu twoim tych, których mi dałeś, aby byli jedno, jak my. Czy skoro Jezus jest tym samym co Jehowa,to kim maja byc Ci ludzie,skoro maja byc jak Oni? To wlasnie wskazuje o jakiej Rownosci i Jednosci mowil Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wierze, że jedyną nadzieją odkupienia człowieka jest przelana krew Jezusa Chrystusa Syna Bożego.\" O kurcze, Ojciec wpakował nas na minę a syn wybawił? Cóż to byłby z niego za Bóg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Na poczatku było Słowo, a Słowo było u Boga. A BOGIEM BYŁO SŁOWO\" j.1.1 \"a Słowo ciałem sięstało i zamieszkało wśród nas i ujrzeliśmy chwałę jego, jakąma Jedyny Syn od Ojca\" J 1 14 Słowo, poczatek Pierwszy i Ostatni Jest Bogiem, a potem Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wierze w sąd ostateczny dla wszystkich, którzy odrzucili Jezusa i Jego zbawienną ofiarę. Wszyscy oni razem z diabłem zostaną wrzuceni do jeziora ognistego \" o rany julek , nie wiem co powiedzieć:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" baczcie aby was kto nie sprowadził na manowce filozofią i czczym urojeniem. opartym na podaniach ludzkich i na żywiołach swiata , A NIE NA CHRYSTUSIE. GDYŻ W NIM MIESZKA CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI.\" KOL 2 8-9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W porządku:) odpowiedz tylko sobie co z niego byłby za Bóg, gdyby był rzeczywiście taki jak w tym poradniku. Co byłby z niego za Bóg gdyby za wolną wolę razem z diabłem wrzucał do jeziora ognistego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj ale namieszalyscie i strasznie duzo napisalyscie, i skad ja mam wziasc czas by Wam to wszystko objasnic, pajaki sie z katow smieja :P Madralko zaczne od konca, ja nie chce byc dla nikogo calym swiatem, to by bylo balwochwalstwo :P Ja i Ojciec jedno jestesmy- to taki jeden cytacik. Krowo Jezus byl czlowiekiem kiedy byl na ziemi, Ojciec go poslal. Cos z logika u Ciebie rzeczywiscie nie tak, bo ja tu zadnej logiki nie znajduje, jak mogla Trojca umrzec z Jezusem cos Ci sie pomieszalo. a ja mysle Kosciol to spolecznosc ludzi a budynek gdzie sie spotykamy nazywa sie budynek zborowy, dom, dom modlitwy, zbor, sa tez tacy, ktorzy nazywaja ten dom kosciolem i nie widze w tym nic zlego. Spotykamy sie tez w domach, w lesie, latem mielismy nabozenstwo nad jeziorem itp itd Kiedy Jezus ma poczatek madralko? Co do nowego nieba i nowej ziemi to masz przeciez cytaty podane. No lece pajaki pogonic tym razem z lazienki. Jeszcze zajrze pozniej. chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i czytajcie biblie i radzcie sie Ducha Sw a nie starszych w jej zrozumieniu, bo tak mi sie wydaje, ze ktos Wam zdrowo namieszal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za dużo rozważacie analizujecie, rozkładacie słowo na poszczególne litery, spieracie sie...... bądzcie prości w wierze.... bądzcie jak dzieci..... alleluja amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w diabła i jezioro ogniste? alleluja amen?:D Nie dziecmi tylko jak dzieci, czy nikt nie rozumie? kilka razy jest mowa o narodzina nach na nowo.Najpierw trzeba przestać być dzieckiem . Najpierw stare musi urzeć by mogło narodzić się nowe, skorupka musi peknać, musimy być gotowi zostawić wszystko to to wiemy, swoje przekonania, to książka pełna symboli. \"Taka dusza boi się wolności, bo boi się odpowiedzialności. Gotowa jest dać się objuczyć takim ciężarem, jak to tylko możliwe. Cieszy się, gdy jest obarczana ciężarem. I taka jest najniższa świadomość - obładowana wiedzą, która jest zapożyczona. Żaden godny człowiek nie pozwoli sobie na obciążanie się zapożyczoną wiedzą. Ta obładowuje cię moralnością, którą umarli przekazują żywym, która jest dominacją martwych nad żywymi. Żaden godny człowiek nie pozwoli, żeby rządzili nim umarli. Najniższa świadomość człowieka tkwi w ignorancji i nieświadomości, nieuważności, w głębokim śnie, gdyż stale podawana jest jej trucizna wierzenia na słowo, wiary, nigdy nie dopuszcza się wątpienia, nawet mówienia nie. A człowiek, który nie potrafi powiedzieć nie, traci swoją godność. Jeśli nie umiesz powiedzieć nie, twoje tak jest bezsilne, nic nie znaczy.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ze ojciec jest \"wyzszy\"niz Chrystus. ???? gdzie tak masz napisane. Ja i ojciec jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alleluja Amen i czy to wazne jak sie ten budynek nazwa, gdzie sie kosciol spotyka (zbor, gmina) wazne co sie w tym budynku robi. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"od dziecka, znów po dziecko, ale różnica jest ogromna. Dziecko jako takie jest w ignorancji. Będzie musiało stać się wielbłądem, lwem, i wrócić potem do dziecka - ale to dziecko nie jest tym samym dawnym dzieckiem, gdyż nie jest w ignorancji. Musi przejść przez wszystkie doznania życia - niewolę, wolność, bezsilne tak, dzikie nie - a jednak wszystko to zapomni. Nie jest to ignorancja, ale niewinność. Tamto pierwsze dziecko było początkiem podróży. Drugie dzieciństwo jest dopełnieniem podróży. Pierwsze narodziny są narodzinami ciała, drugie są narodzinami świadomości. Pierwsze narodziny czynią cię człowiekiem, drugie narodziny czynią cię bogiem. \" A takich narodzinach mówił Aberamentho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedzcie i pijcie to jest ciało moje...tak mówił Jezus do uczniów. nikt nie przystępuje do Pamiątki Wieczerzy jak do \'obiadu\" co za absurd! Każdy ma do tego prawo, a u was nie spożywa się chleba i wina jako pamiątki tylko podaje sie talerzyk i kielich dalej. Pan mówił to czyńcie na pamiątkę moją. ale nie czynicie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze teraz o zmartwychwstaniu: Świadkowie twoerdzą ze Jezus nie zmartwychwstał w ciele. Od czasów Russele który powiedział: \" nikt nie wie czy zmieniło sięw gazy czy też w dalszym ciagu gdzieś jest zachowane jako wielki pomnik Bożej miłości, posłuszeństwa chrystusa i naszego odkupienia ( studia bibilijne tom 2 s.129) W watchtower istnieją też inne teorie na temat tego co stało się z ciałem Jezusa. Strażnica mówi: \" Pismo odpowiada Bóg Jehowa pozbył się go , rozłożył je na xzynniki pierwsze lub atomy\" strażnica 1 wrzesnia 1953 s 518 Rutheford róznież zaprzecza cielesnemu zmartwychwstaniu: Awiec król Chrystus Jezus został zabity w ciele i wskrzeszony jako niewidzialne stworzenie duchowe\" ( Let God Be True s 122) Jezus zmartwychwstał w ciele. Tomasz włożył palec w Jego przebity bok i ręce. \"Dotknijcie się i przekonajcie Duch nie ma ciała a Ja mam\" Łk, 24.39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje Bogu za Tomasza :) Kamelio sluchasz Radia Chrzescijanin? Co to jest Armagedon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O rany julek:D Juz Sokrates mówił ze nieswiadome życie jest nie warte by je przezyć:) Kamelio dlaczego nie odpowiadasz mi na pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia,wszystkie wersety ktore podajesz,a szczegolnie o falszywych filozofiach,ja rowniez mogla bym zacytowac wam.Ale tego nie robie,poniewaz kazdy uwaza ze ma swoja racje i ja tych racji nie mam zamiaru obalac. Jak pisalam wczesniej kazdy ma prawo wyboru,kazdy wierzy w to co uwaza za stosowne. Znam dokladnie wersety ktore podajesz,ale odbieram je calkowicie w innym swietle niz ty. Jednak wierze ze tak mialo wlasnie byc,bo Jezus mial przyniesc nie Pokoj,a miecz. I to jest chyba wlasnie to,ze wszyscy uwazamy ze dobrze czynimi i chcemy zdobyc\"monopol\"na slowo boze,jednak tak sie nie da,bo nie my bedziemy sadzic ,a Bog. To jest straszne ze poslugujemy sie ta sama biblia,cytujemy te same wersety,a kazdy jest pewnien swojego zrozumienia. Szkoda,ze zamiast do wspolnych wnioskow,znow dochodzimy,do punktu wyjscia. Dla mnie Jezus jest zbawicielem,Synem Bozym,Mesjaszem. A Bogiem jest Jehowa. I to wszystko,aha i nie oddaje czci Marii,bo ona nie jest dla mnie bogiem,ani boginia,ale blogoslawiona i rodzicielka Chrystusa. Nic wiecej niestety nie dodam i nie ujme. Niech kazdy czyni swoja powinnosc.Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio,prosze daj juz spokoj. Czy jaka kolwiek odpowiedz ciebie usatysfakcjonuje? Chcesz zbawic SJ? Chcesz udowodnic ze masz racje? Chcesz miec satysfakcje? nie bede odpowiadala,na te dziwne zarzuty,juz wole pogadac z malutka,ktora widac ze przynajmniej sie nie czepia,a chce podyskutowac,a nie cos udowadniac. Mimo wszystko pozdrawiam i .......spelniaj sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×