Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość gość
nie wiedzialam ze jacy sa w ogole w slowenii :) www.youtube.com/watch?v=G4uoOwny5Uo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cześć. w czwartek 17.04 jadę do Warszawy samochodem. Wyruszam o piątej rano z Ljubljany. Jeśli ktoś chce się zabrać, zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja33
Witam Ma moze ktos namiar na jakakolwiek prace w Slowenii w okolicy Maribora?. Bede wdzieczna za kazda informacje Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikmik
Witam, wszystkich byłam dwa razy w Słowenii na konferencji dokładnie w Rogli i Bled i po prostu się zakochałam w tym kraju i ludziach. Chciałabym wyjechać tam i znaleźć pracę, co prawda mój zawód jest związany z branża drzewną, niestety nie mogę znaleźć nigdzie ogłoszeń w j.angielskim, czy ktoś może polecić mi jakieś strony? Próbowałam znaleźć coś o pozycji doktorantki ale niestety też bez skutku. Moje drugie pytanie, to czy w ogóle warto? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 albo 24.07.2014 jade z Ljubljany do Zielonej gory, moge zabrac ze soba maxymalnie 3 osoby, startujemy rano, ewentualnie mozemy sie dogadac co do pory. Jedziemy przez Maribor, Brno, Ostrava, Gliwice, Wroclaw, Zielona Gora. Cena okolo 50 eur. Powrot 28 albo 29.07.2014 -> Krakow, Katowice, Ostrava, Brno, Maribor, Ljubljana. Max 2 osoby. Cena okolo 50 eur. Jak cos, to pisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera1210
Witam, szukam kogoś kto będzie jechał z Polski do Mariboru po 10 września lub w pażdzierniku 2014. Mój tata uczestniczył w wypadku samochodowym w wyniku którego zginęły dwie osoby, parę dni temu dostał wyrok w Mariborze 4 lata. Chciałabym mu przesłać paczkę ok 5kg. Ale cena takiej przesyłki to minimum 100zł. Nie stać mnie na opłacenie takiej paczki. Tata przebywa tam już od 6 maja i ile możemy to mu w listach przesyłamy. Czy ktoś będzie jechał przez okolice Katowic do Mariboru? Od razu piszę że gdy paczkę się zostawia to trzeba się wylegitymować i napisać kim się jest dla osadzonego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podaj jakiś prywatny email

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera1210
gwiazdor28@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poszukuję pilnie tłumacza ustnego w Słowenii z j. angielskiego na polski, spotkanie biznesowe 8 września. Nie musi być to wykwalifikowany tłumacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś jedzie do Polski (Kraków) w okolicach 11.10.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konan
Hej, 30.10. jade do Slowenii. Trasa: Krakow, Katowice, Ostrava, Brno, Wieden, Graz, Maribor, Ljubljana. Powrot 12.10. przez te same miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera1210
Witam, mogę odezwać się po niedzieli w sprawie przewozu paczki. Proszę podać jakiś email. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedziemy z Krakowa do Velenje 15.11 rano, wracamy 24.11 rano z powrotem do Krakowa, mamy 2 wolne miejsca, jak ktoś chce się zabrać to można pisać asia_rybnik@op.pl. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera1210
Sprawa nieaktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Armida
Osrednja knjižnica Celje 11 grudnia o godz. 18.00 organizuje tzw. wieczór polski. Moim skromnym wkładem do tego wydarzenia będzie sernik, kruche babeczki oraz ogólnikowy wykład o naszym kraju (w szczególności o atrakcjach Warszawy, Krakowa i Łodzi). Zapraszam serdecznie na to spotkanie! Byłoby miło, gdyby w ramach poczęstunku na stole pojawiły się polskie przysmaki. A może jest wśród nas jakiś muzyk albo inny ukryty talent, który warto pokazać? Jeśli ktoś miałby ochotę nam pomóc, to proszę o informację na maila: ewelina.vaupotic@gmail.com. Pozdrawiam Ewelina Vaupotič

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slo
Tak jak niepostrzeżenie zmieniło się prawo względem obywatelstwa polskiego (w 2012 roku ostatnia poprawka, mówiąca o tym, że dziecko, które ma 1 rodzica Polaka, ma obywatelstwo polskie - wcześniej 2 rodzic musiał być bezpaństwowcem,albo nieznanym), to może i coś się zmieniło względem nadawania obywatelstwa słoweńskiego ludziom, którzy tu mieszkają jakiś czas? Do tej pory trzeba było zrzekać się polskiego obywatelstwa chcą przyjąć słoweńskie, jako że Polska i Słowenia nie mają tzw. vzajemnosti. Kotś ma jakieś pozytywne doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domini82
czy ktoś mi pomoże w temacie urlopu ojcowskiego i zasiłku na dziecko? pracuję w Słowenii a mieszkam w Polsce, gdzie załatwiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trasethtranas1978kutbx
do dyprodz... pozdrawiam serdecznie...i coz wiem czasami jak to jest, sa plusy i minusy tej calej Slowenii, ale w sumie...trzeba byc dobrej mysli Jasne http://url.oldenburg.info/17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TylkoPolka
Hej czy ktoś tu jeszcze zagąda? Mam kilka pytań odnośnie Słowenii :) Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mi poopowiadał o wszystkim co tam jest i jak tam jest. Ja w Słowenii nigdy nie byłam ale strasznie chciałabym pojechać i pozwiedzać :) Takie moje marzenie małe :) Pozdrowienia dla wszystkich z tego wątku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaptuj
ja jestem ;D zajrzyj na Polacy w SŁowenii na Facebooku, tam czesciej zagladam :D pozdr!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć! Jestem w Słowenii od niedawna. Spędzimy tu z mężem Święta Wielkanocne. Bardzo proszę o informację czy będzie gdzieś msza św. w języku polskim :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatkaK
Kochani Rodacy, dziesięć lad temu, gdy przeprowadziłam się do Słowenii, brakowało mi tu naszych polskich ... szmateksów/ciucholandów. Po odchowaniu dzieciaczków dojrzałam wreszcie do tego, że otworzyłam swój własny :))))))) Zapraszam wszystkich na adres Vodnikova 71 w Lublanie - jeśli nawet nie na zakupy to choć na kawę i pogaduszki. GARDEROBA Fina trgovina z oblačili iz druge roke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KatkaK daj mi prosze jakis kontakt do Ciebie. Chetnie Cie odwiedze i wpadne na pogaduchy. Pozdrawiam Kamila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KatkaK
Zapraszam :) Dzwoń lub pisz na kasia.komac@gmail.com, 031/372615.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla pytających o mszę w j. polskim ks. Andrzej Gosek, kościół parafii Kaelj-Zalog, Cerutova ulica 20, Ljubljana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję za informację. Na stronie nie jest jeszcze podana godzina mszy. Jeśli ktoś ma może jakieś informacje to czekam na wiadomość :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta P
Witam serdecznie, jeśli ktoś z rodaków byłby zainteresowany kupnem polskiego alkoholu w Słowenii, to zapraszam na moją stronę internetową www.alkopol.si Wysyłamy pocztą, istnieje również możliwość odbioru osobistego lub dowozu w okolice stolicy. W razie pytań proszę o kontakt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×