Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AnSlo

Polacy w Slowenii

Polecane posty

Gość gość2
Witaj gosc Ja jestem z okolic Maribora. Jeslimasz ochote na pogawedke daj znac na kami23@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś z forumowiczów zna księgarnie internetową, która wysyła książki za granicę i nie bierze 20 zł za sztukę? Najtańsza znaleziona oferta to 12 zł, a że zamówienie zahacza o hurt... Pozdrawiam i przy okazji zapraszam na mojego bloga (może komuś przydadzą się bajki i wiersze dla dzieci po polsku): ewelinaopowiada.blogspot.si

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej tańszych nie ma. Dlatego wszelkie zakupy księgarskie realizuję będąc w PL. Szukasz kontretnego tytułu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też kupuję wszystko w PL. W tym roku chyba jednak nie uda nam się dotrzeć na święta, więc pierwszy raz jestem zmuszona uzupełnić zapasy na odległość. Co do tytułów: kilka polskich dla mnie (plus Jane Austen do kolekcji), trochę dla synka (w tym Pan Kleks!). A tak szczerze mówiąc: nie lubię czytać po słoweńsku - no chyba że coś mnie baaaardzo ciekawi i wiem, że trzeba długo czekać na wyjazd do PL. Coś mi się wydaje, że zainwestuję w przesyłkę;-) Ps. Szkoda, że jest nas tu tak mało, żeby był np. polski sklep albo może osoba, która za opłatą dostarcza polskie jedzenie/książki itp. A może jest, tylko ja nic nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jadę w tym tyg. do PL - moge kupić parę tytułów (albo pożyczyć swoje, mam trochę polskich książek, możemy zrobić wymianę tytułów). Jeżeli chodzi o regularne dostarczanie polskich produktów, to nic o tym nie wiem - wiem że w spar jest ptasie mleczko, w leclerku jeżyki, w lidlu bywają polskie kiełbasy :) etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak poza tym, to skąd jesteś? Ja mieszkam w Celju. Nie chcę zawracać głowy moimi czytelniczymi fochami, bo lista się dopiero kompletuje i trochę tego będzie (i pewnie nie wszystko do dostania od razu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem z Maribora. W każdym razie jak ktoś jest jest chętny na okresową wymianę książek, to jestem za. Też kupuję dla siebie książki, jednak niemożliwym jest mieć wszystko :) No i czasem też zdarzają się nietrafione tytuły, których wcale nie potrzebuję mieć na stanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, znam kogoś z oklic Brežic kto regularnie przywozi z Polski produkty dla siebie oraz znajomych. Pracuje jako kierowca i łączy pożyteczne z pracą. Jeżeli ktoś by chciał oczywiście mogę zapytać. Z tego co wiem właśnie jest w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Część To najlepiej umów się z kimś kto jedzie do Polski i zamów wszystko na ten ich polski adres. A jak będą wracali to je przywiozą. Możesz zamówić w Empiku, Matrasie czy innych księgarniach internetowych. Ja mieszkam tymczasowo w Ljubljanie (do maja) ale teściowie maja do nas wpaść na Boże Narodzenie więc gdyby coś to służę pomocą. Pozdrawiam, Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ljubljana - Katowice, 19.12, 7.00, 40€ kontakt: sebastiian1000@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Udało mi się znaleźć księgarnię internetową, która ma o tyle tańsze książki, że to pokryje koszta przesyłki. Dziękuję za chęć pomocy i pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kundera
to może zdradzisz, co to za księgarnia? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mintor1981sp
Po co pracować jak można zarobić w domu :) Jak ktoś pisze że ściema to niech dalej tyra na etacie i trzyma ból d**y dla siebie :) www.jakzarabiambezetatu.pl Zapraszam do korzystania, opcja jest bezpłatna. Brać póki działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tą księgarnią to może napiszę na priva, żeby nie było, że zajmuję się reklamą sklepu internetowego. Napisz do mnie na ewelina.si@gmail.com. A tak poza tym to koleżaka znalazła podobno jeszcze lepszą (jakiś dyskont), ale nie zdążyłam sprawdzić i nie wiem, czy mają wysyłkę za granicę. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Zamierzam przeprowadzić się do Słowenii i szukam źródeł związanych z wynajmem mieszkań. Czy jest ktoś, kto mógłby mi w tej sprawie pomoc? Być może wcześniej pojawiły się jakieś wzmianki, ale czytam ten temat dość powoli ;) Pozdrawiam gorąco, Magda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć! Może ktoś się orientuje, czy są polskie kanały telewizyjne w którymś z pakietów tutejszych nadawców. Będę wdzięczna za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haiku
Nie spotkałam się, ale często na SLO1 lecą dobre polskie filmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia290989
Czesc! Mam pytanie - czy znacie moze jakiegos polskiego fryzjera/lub fryzjerke w Slowenii / okolice Celje? W kwietniu wychodze za maz i sporo rodziny w Polski (ktora nie zna jezyka slowenskiego) sie zjedzie i chcialabym sie rozeznac w temacie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kittygalore
Ja nie spotkalam polskojezycznego fryzjera, ale ja mieszkam w Ljubljanie. Sama nie mowie po slowensku, a chodze tutaj do fryzjera - jesli tylko jest w rodzinie ktos kto mowi po angielsku, moze to wystarczy? Ja nie mam z tym problemu - wyjasniam co chce po angielsku, a fryzjerki, nawet jesli nie mowia biegle po angielsku, to z reguly sa w stanie zrozumiec o co chodzi, jeszcze nie mialam tragedii na glowie :) A swoja droga chetnie dowiem sie, jesli ktos ma na miary na polskojezycznego fryzjera, tak z ciekawosci :) Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość go1
Jest ktos chetny na kawe w okolicy Maribor :) Piszcie na kami23@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć :) Ja mam TVP Polonia na T2, ale oglądam polskie kanały przez internet. Sprawdzcie : http://www.telewizjada.net Pozdrawiam, Ola Ljubljana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za namiary na telewizję! Ostatnio sprawdzałam ofertę T2 i nie było w niej żadnego polskiego kanału. Ale może po prostu coś przeoczyłam. Pozdrawiam i idę szukać jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kittygalore
Mi jakoś polskiej telewizji nie brakowalo, ale ten link do polskich kanałów online jest super... jednak miło pogapic się na programy po polsku. Właśnie leżę w łóżku z grypą i oglądam polską tv. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość haiku
Ja mam satelitę i cyfrowy polsat (kupione w PL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sprawdziłam i TV Polonia dostępna jest tylko w "PAKET XL HD" :/ Kittygalore cieszę się, że pomogłam. Ja też za tv jakoś nie tęskniłam, ale czasami fajnie tak po prostu się pogapić :) Ola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agata Aga
Witajcie :) czy istnieje jakas grupa typu Polonia w Slowenii, Polacy na Slowenii itp. na facebooku ? Mieszkam z rodzina na stale w Anglii jednak od jakiegos czasu zastanawiamy sie z partnerem nad przeprowadzka do Hiszpanii lub Slowenii. z racji tego, ze ja jeszcze nie bylam w tym kraju jedziemy w sierpniu na wakacyjne rozeznanie :) Zastanawiam sie jakie sa koszty zycia w tym kraju.. praca (ile dostanie spawacz? ile zarobi ktos kto pracuje w SolidWorks- projektowanie kontrukcji spawanych, CAD, praca z plazma ) gdzie moglabym znalezc oferty pracy, czy jest problem z praca gdy nie zna sie jezyka?, jaki jest koszt wynajmu domu badz mieszkania, zakup domu ? a jak z wlasna dzialalnoscia ? prosilabym o kontakt imagination004@gmail.com lub na facebooku Agata Aga serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć wszystkim! Widzę, że wypowiadają się tu osoby mieszkające w Słowenii. Poszukuję ciekawych Polaków w Lublanie, którzy zajmują się nietypowym zawodem, mają ciekawe zainteresowania czy są barwnymi postaciami. Chodzi o wystąpienie w pewnym nagraniu. Chętnym udzielę więcej informacji :) Czy ktoś taki tu jest? A może znacie nietypowych Polaków w Lublanie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×