Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

U mnie w rodzinie nie bylo blizniat.jestem pierwsza.Natomiast tesc mial siostre blizniaczke ,ale raczej po nim to nie odziedziczylam sklonnosci na znoszenie podwojnych jajeczek.Moje blizniaki to dwujajowce-chlopczyk i dziewuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam rodzinkę, w której najpierw był chłopiec, potem dziewczynki -dwie krople wody, a potem dziewczynki- dwie krople wody, a co najbardziej mnie zadziwia to te młodsze to istne odbicie tych starszych. Mówię, więć, że to... czworaczki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celavie ale mnie rozśmieszyłaś:) Powiem Ci tak: moja waga mniej więcej od 10 lat była stała i wynosiła mniej więcej 50-52 kg. Ale tak jak wczesniej pisałam - duzo się ruszałam - tańczyłam w zespole i cos takiego jak oponka nigdy u mnie nie występowało:) Natomiast od kiedy prowadzę ustabilizowany tryb życia tzn 8-9 godz przed komputerem w pracy i żadnego wysiłku to jakoś ta oponka zaczęła się pojawiać:) I oczywiście zdaję sobie sprawę że NIE JESTEM Gruba a wręcz szczupła... No tylko ta oponka. Ona chyba waży ta moją różnicę czyli 57 kg minus 52 kg=5 kg!!!!! Ha ha ha Żartuję oczywiście:) Pozdrowionka dla tych które nie lubią swoich oponek!!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tutaj piszą o bliźniakach troszkę inaczej: Szansa na urodzenie bliźniąt wzrasta, gdy w bliskiej rodzinie przyszłej matki lub ojca urodziły się wcześniej bliźnięta lub trojaczki. Matkami bliźniąt częściej zostają kobiety, które zaszły w ciążę po 35 roku życia, także te, które poddały się sztucznemu zapłodnieniu np. in vitro. Rezultatem takiego zabiegu jest obecnie ponad połowa rodzących się trojaczków. Ciąża mnoga często również zdarza się w pierwszym miesiącu po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej. POLECAM: tik-tak.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na trzy dni przed swymi 57. urodzinami mieszkanka Nowego Jorku została szczęśliwą mamą bliźniąt - Franceski i Giana - poinformowała stacja telewizyjna New York 1. DO POCZYTANIA: Pani Aleta St. James, żyjąca samotnie i dotychczas bezdzietna, jest najstarszą mamą bliźniaków w historii USA. Poród odbył się we wtorek wieczorem (czasu miejscowego) przez cesarskie cięcie. Ciąża stała się możliwa po prawie dwuletniej terapii. Do zapłodnienia wykorzystano zamrożone nasienie byłego partnera pani St. James. Światowy rekord wieku mamy bliźniaków - 58 lat - ustanowiła przed dwoma laty pewna Brytyjka. Natomiast najstarszą mamą świata jest - według Księgi rekordów Guinnessa - Włoszka, która urodziła dziecko w wieku 63 lat. Podobno pewnej Indusce przydarzyło się to jeszcze później - w wieku 65 lat - ale z braku świadectwa urodzenia nie jest to informacja potwierdzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celavie - każdy ma szanse na bliŸniaki, tylko gdy bliŸniaki miała matka, ciotka, babka (matka mamy), prababka (babcia mamy) itd to mamy dużo większe szanse. odnoœnie boomu na bliŸnięta moja teoria z podanš przez Ciebie jest zgodna. Róznica jest w dziedziczeniu bliŸniaków po tatusiu. Nie mogę zrozumieć jaki wpływ na bliŸniaki dwujajowe może mieć plemnik tatusia. Żaden. Na jednojajowe jestem w stanie przychylić się do dziedziczenia po tatusiu, bo jajeczko może podzielić sie na dwie zygotki z powodu plemnika (może ma coœ w genie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, punkt trzecia.... Troszkę się zrelaksowałam po pracy, więc biorę się ...do pracy. Ach te sprawdziany:( Jak mi dobrze pójdzie to tu wrócę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam bardzo mieszane uczucia gdy czytam o \'starszych\' mamach. Jeœli do zapłodnienia doszło przez przypadek to jest ok, ale gdy czytam, ze dzidziusie powstały poprzez zapłodnienie in-vitro to robi mi się goršco. Dla mnie jest to wyrazem TOTALNEGO EGOIZMU!!!! Przecież dzieci ma conajmniej przez 20 lat. Nasza œrednia długoœć życia wynosi 66 lat w Polsce, natomiast w USA 74 lata. (wg wiedza i życie). Statystycznie ta mamusia ma maleńkie szanse na ujrzenie swoich dzieci jako dorosłych ludzi. A na dodatek wraz z wiekiem czeœciej potrzebujemy pomocy. I takie dzieci, zamiast uczyć sie, biegac po kawiarniach będš zmieniać pampersy rodzicom. Wiem, wiem - dzieci nie muszš tego robic, ale dla mnie oczywiste jest wsparcie rodziców gdy tego potrzebujš. Ale w wieku 15 lat to jeszcze rodzice powinni nas wspierac i prowadzic przez zycie. Inna sytuacja jest nienormalna. Jeœli jest niezawiniona to myœlę \' stało się, trzeba sobie radzic\', ale gdy jest to na własne życzenie - to uważam, ze matka nie ma wyobraŸni i myœli tylko o swojej zachciance, o swoim spełnianiu zbyt póŸnego instynktu macierzyńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikapie
odnosnie blizniakow - kiedys nie chcialam. balam sie, ze byloby ciezko. teraz, po stracie dziecka bardzxo bym sie cieszyla. Jeszcze raz dziekuje za wszystkie zyczonka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
monikapie: przede wszystkim STO LAT!!!!!!!!!:) Dziś powinnaś być królową, wypoczywać cały dzień. Komplementów słuchać dużo, wszystko na skinienie mieć. Nawet, kiedy spojrzysz w niebo i wypowiesz to chce mieć dzisiaj będziesz miała wszystko, bo to jest twój dzień. aneta ana :) witaj:) kurcze ile tutaj ostatnio odbyło się konkursów i na żaden się nie załapałam:( koniecznie częściej muszę zaglądać:D Dziewczynki mam do was pytanko odnośnie @: pierwsza @ dostałam równo po zabiegu, tj. 17.12. No i teraz spodziewam się drugiej, hmmm, tylko sęk w tym, że bolą mnie jajniki i sutki, a piersi nie. A 2 jak nie ma, tak nie ma. Zaczynam się martwić... Co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja z kolei bardzo pragnęłam parki na raz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Caroline - a ilu dniowe masz cykle - bo jeśli 28-dniowe to jeszcze nie czas - powinnaś dostac tak około 12 stycznia... A ból jajników to normalka w środku cyklu. Aha i mnie po pierwszym tez bolały sutki:) Tak więc mamy podobne objawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Madzia 79 :) Zawsze miałam cykle co 24-26 dni... Teraz po zabiegu tak się opóźniła. No i te sutki. Kurcze mam nadzieję, że to organizm dochodzi do siebie, bo mimo, że pragnę dzieciątka, to jeszcze chyba nie ten czas (chociaż jeszcze 2 cykle przeczekać)... Ja już sama się schizuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no to może ja jeszcze wpiszę się do tabelki:D TABELA I - PLANUJĄCE NICK.............WIEK.......MIAS TO.. ......@. ........strata..........start 100krocia.........25.........Rybnik.........30.01...7tc_ 06.09...styczeń tiki_tak...........27......Wroc/Legn......?........11tc_ 06.09...styczeń niusieniek........26......Olsztyn...........?........8tc _23.09....sty/lut Mania78.......28......Lublin..............23.12.....7tc_ 13.09....sty/luty EvaWer........34.....Częstochowa....23.12......7tc_26.10 ..........? joka............30.........Ełk...........05.02.07......5 tc_13.09....?? Celica..........36.......Krasnystaw.....?..........11tc_ 18.10..........? Madzia79......27.......Kraków.........12.01.....10tc_23. 10..........?? Agapa..........22.......Płock.............???.........12 tc_12.04.2006.... Alekto........27........Galway.........................3 1 tc...05.03.2006 -Marta77....29........Lublin.............29.11........9t c_22.09......? Anula1304...25....Częstochowa.....25.12.....11tc_27.11.0 6... ..marzec 07 betty82......24.. Radlin(ok. Rybnika)..... 11tc_19.11.06....?? monikapie....28....Skierniewice..........16tc_31.10.06.. .styczen/luty alekto.........27........Galway.............31tc..05.03. 06.......kwiecień Lidka79.......27.....Białystok.......02.01.....13tc_02.1 0.06...luty Caroline_23..23.....ok. Wrocławia...17.12...9tc_16.11.06...kwiecień -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA II - STARAJĄCE SIĘ NICK........WIEK........MIASTO....... @........strata........starania_od OLI..........26.......ok.Siedlec....15.01.07.....9tc_22. 02......maj\'06 gawit_27...27.......Luton........8.12......6_7tc.10.03.. .październik niuuusia.....21.....Częstochowa...30.01...9tc_12.08..... .styczeń\'07! Ania_Białystok..27..Białystok.......5.12.....23tc_24.03. 06...listopad Gablis.........25....Poznań........27.11.....8tc_25.09.0 6....grudzień ma-lenka20..20..ok.Jastrzębie Zdr..03.01..13tc_20.10.....grudzień Peppetti.....30.....ok.Łodzi........08 01....24tc_01.08.06...grudzień Zaba22.......24....Kraków..........28.12....13tc_ 29.05.06...sierpień -------------------------------------------------------- ------------------------------- TABELA III - Badania i Leczenie NICK..........LECZENIE.........................badania 100krocia...brak.......TSH.T3.T4.APTO.WZWB.MF.LH.FSH.PRL .Toxo,Cmv Lidka79........brak.......bilirubina,cytomegalia,chlamyd ia,toxo,d-dimery,ukł.krzepnięcia,glukoza,tsh,ft4,zesp.antyfo sfolipidowy,spermiogram+posi EvaWer............brak........................toxo Agapa.............heparyna/aspiryna.......toxo,cytomegal ia,różyczka,TSH,przeciwciała antykardiolipinowe Alekto......Warfarin,deltacortil enteric...zrobione wszystkie możliwe Gablis..............brak......................laparoskop ia mania78......................................toxo,różycz ka, CMV niuuusia...........brak.....................toxo,cytomeg alia, posiewy betty82........brak...przeciwciała antykardiolipinowe,toxo,CMV, CAroline_23.....brak.......................toxo -------------------------------------------------------- ------------------------------- TABELA IV - dolegliwości NICK............dolegliwości 100krocia..macica_dwurożna,niedomoga_lutealna,podwyższon a_PRL,,cysta Peppetti - mięśniak macicy, wole tarczycy Agapa.......zespół antyfosfolipinowy. Alekto..NWC(nie wiadomo co)...+...przeciwciała przeciwkokardiolipinie betty82... cytomegalia -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA V -oczekujące dzidziusia Nick............WIEK......MIASTO......OSTATNIA@ .....TERMIN gablis ......... 25 .......Poznań ...... 3.12.2006 ......11.09.2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie Caroline wydłużyły Ci się nieco cykle - a zaraz po zabiegu to bardzo możliwe - tak mi się cos wydaje że kilka dziewczyn z naszego forum tak właśnie miało... Tak więc poczekaj cierpliwie jeszcze kilka dni:) Na pewno wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co u naszej przyszłej mamusi?? Jak zdrówko Gablis - napisz kilka słów:) Dobra ja zmykam do domku a jutro rano pewnie znów będę miała wiele do poczytania - ale to miłe:) Buziaki i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
no właśnie gablis:) jak samopoczucie??? i lidka się nie odzywa... Dobra uciekam dziewczynki, muszę na uczelnię napisać monografię nt Tarantino. Aż mi się nie chce:D pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celica ogadłaś pierwszą zagadkę...moje motto: Dzień bez mochania dniem straconym:D odnośnie wagi, żadna nie zgadła...przecież mówię że nie ważę mało:P dam podpowiedź...w ciąży przytyłam 29.5kg...Caroline_23 masz okazję zagrać:D Odnośnie ciąż mnogich...słyszałam że wystarczy zbuzować hormony...tiki takim przykładem jest mx, nie ma w rodzinie bliźniąt ani u jej męża...kilka lat brała tabl anty, a przed ślubem chciała zzucić troche kg, więc brała Meizitang...burza hormonów Ciąża z której urodziła się Aniela, była ciążą bliźniaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ewcia zgaduję - ok 70 kg? a gdzie się wszystkie podziały:)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No! Mam przerwę! Dziewczyny, aleśmy się rozchulały w tym Nowym Roku:) Jak mochanko. to na całego! Jak staranka to BLIŹNIĘTA!!! No i prawidłowo! Napewno matek chrzestnych nie zabraknie!!! :) PRAWDA???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze, liczne ciocie ,,oblegające" Wrocław, albo Częstochowę mogą popilnować Maluszki, kiedy Rodzice wyskoczą do ...kina!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę pogadać z mężem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przeprowadzamy się do Częstochowy, albo do Wrcławia! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasze Promyki Słońca!!!! (czyt. dwie kreseczki na teście) POZDRAWIAMY WAS! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam. Ewa marchewka ja tez pisłam o mochaniu. A co do twojej wagi to jakim cudem przytyłas w ciązy 30 kg. Rety!!!!!!!!! Ja juz kiedys pisałam ze przytyła 12 kg i nie moge zrzucic 2 kg pozostałości. Ale moja siostra przytyła w ciazy 24 kg ( fakt ze syna miała ponad 4 kg) ale został jej brzydki brzuch który moze tylko chirurgicznie sobie \"zrobić\". No to skoro przytyłas te 30 kg to wazysz no strzelam 74 kg. Co do blizniat to tez wiem ze przede wszystkim genetycznie to jest uwarunkowane. Ta kuzynka męża jest w ciązy z bliżniakami ale ojciec jej męża jest z bliżniaków ( no i ona długo brała tabletki antykoncepcyjne a jak odstawiła to odrazu wpadła i to w ciąże bliżniaczą). U mojej babci w rodzinie sa bliżniaki tylko że nie tak po linii prostej. Siostra babci ma córke a ta ma bliżniaki. Więc ja raczej miec blizniaków nie bede i teraz zresztą majac jedno dzecko bym miec nie chciała. Owszem jedno - najlepiej chłopaszka znowu. Ale córcia też by mogła być.Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prośba serdeczna o pomoc! Czy można w jakiś sposób skopiować tabelkę z tekstem zapisaną w programie Acrobat Reader do programu Word, żeby sobie ,,obrobić\" to znaczy nanieść zmiany? Jak kopiuję po swojemu to do Worda przenosi mi się tylko tekst z tabelki i to w rozsypce. Głowię się, ale nic mi nie wychodzi. Czy można ten tekst zamienić jakoś na dokument?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam zielone światełko. Cysta wchłonęła się. Dostałam duphaston i do dzieła TABELA I - PLANUJĄCE NICK.............WIEK.......MIAS TO.. ......@. ........strata..........start tiki_tak...........27......Wroc/Legn......?........11tc_ 06.09...styczeń niusieniek........26......Olsztyn...........?........8tc _23.09....sty/lut Mania78.......28......Lublin..............23.12.....7tc_ 13.09....sty/luty EvaWer........34.....Częstochowa....23.12......7tc_26.10 ..........? joka............30.........Ełk...........05.02.07......5 tc_13.09....?? Celica..........36.......Krasnystaw.....?..........11tc_ 18.10..........? Madzia79......27.......Kraków.........12.01.....10tc_23. 10..........?? Agapa..........22.......Płock.............???.........12 tc_12.04.2006.... Alekto........27........Galway.........................3 1 tc...05.03.2006 -Marta77....29........Lublin.............29.11........9t c_22.09......? Anula1304...25....Częstochowa.....25.12.....11tc_27.11.0 6... ..marzec 07 betty82......24.. Radlin(ok. Rybnika)..... 11tc_19.11.06....?? monikapie....28....Skierniewice..........16tc_31.10.06.. .styczen/luty alekto.........27........Galway.............31tc..05.03. 06.......kwiecień Lidka79.......27.....Białystok.......02.01.....13tc_02.1 0.06...luty Caroline_23..23.....ok. Wrocławia...17.12...9tc_16.11.06...kwiecień -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA II - STARAJĄCE SIĘ NICK........WIEK........MIASTO....... @........strata........starania_od OLI..........26.......ok.Siedlec....15.01.07.....9tc_22. 02......maj\'06 gawit_27...27.......Luton........8.12......6_7tc.10.03.. .październik niuuusia.....21.....Częstochowa...30.01...9tc_12.08..... .styczeń\'07! Ania_Białystok..27..Białystok.......5.12.....23tc_24.03. 06...listopad Gablis.........25....Poznań........27.11.....8tc_25.09.0 6....grudzień ma-lenka20..20..ok.Jastrzębie Zdr..03.01..13tc_20.10.....grudzień Peppetti.....30.....ok.Łodzi........08 01....24tc_01.08.06...grudzień Zaba22.......24....Kraków..........28.12....13tc_ 29.05.06...sierpień 100krocia.......25.......Rybnik..........30.01.....7tc_ 06.09...styczeń --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III - Badania i Leczenie NICK..........LECZENIE.........................badania 100krocia...brak.......TSH.T3.T4.APTO.WZWB.MF.LH.FSH.PRL .Toxo,Cmv Lidka79........brak.......bilirubina,cytomegalia,chlamyd ia,toxo,d-dimery,ukł.krzepnięcia,glukoza,tsh,ft4,zesp.antyfo sfolipidowy,spermiogram+posi EvaWer............brak........................toxo Agapa.............heparyna/aspiryna.......toxo,cytomegal ia,różyczka,TSH,przeciwciała antykardiolipinowe Alekto......Warfarin,deltacortil enteric...zrobione wszystkie możliwe Gablis..............brak......................laparoskop ia mania78......................................toxo,różycz ka, CMV niuuusia...........brak.....................toxo,cytomeg alia, posiewy betty82........brak...przeciwciała antykardiolipinowe,toxo,CMV, CAroline_23.....brak.......................toxo -------------------------------------------------------- ------------------------------- TABELA IV - dolegliwości NICK............dolegliwości 100krocia..macica_dwurożna,niedomoga_lutealna,podwyższon a_PRL,,cysta Peppetti - mięśniak macicy, wole tarczycy Agapa.......zespół antyfosfolipinowy. Alekto..NWC(nie wiadomo co)...+...przeciwciała przeciwkokardiolipinie betty82... cytomegalia -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA V -oczekujące dzidziusia Nick............WIEK......MIASTO......OSTATNIA@ .....TERMIN gablis ......... 25 .......Poznań ...... 3.12.2006 ......11.09.2007r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skopiowałam do Worda, ale wyszło w postaci obrazu i nie mogę pracować w tabeli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×