Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

miałam mały kryzysik, znowu :o , przyjedzie do mnie pielęgniarka na zastrzyk, bo nie wolno mi się ruszać:( muszę się wziąć w garść żeby nie zbzikować od tych problemów. tylko jak?????!!!????? trudne to wszystko. sorry, dziewczyny,że tak przysmęcam. wybaczcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Terka 76 ! Mam bardzo podobne objawy jak Ty z tym jajnikiem. Zastanawiałam sie nawet czy nie przyplątało się jakieś zapalenie, ale raczej nie. Wizytę mam dopiero 7 grudnia, więc dopiero wtedy zapytam gina co to może być. Gorąco Was pozdrawiam Mamuski ! Ali-cja Trzymaj się i myśl pozytywnie. Będzie dobrze.Może spróbuj czytac jakąs fajną książkę, która Cię wciągnie i trochę odciągnie Twoje myśli od tych najgorszych. Ciepło o Tobie myśle.. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali-cja....musi być dobrze ! Trzymam kciuki za Ciebie i Twojego Groszka. Jak chodzi o wzdęcia to też mam. Okropne. I zaparcia. Super duet hahaha Wieczorem popijam colon c , wzdęć nie likwiduje ale chociaż o wypróżnienie łatwiej. Śliwki i takie tam nie chcą na mnie działać. Kupiłam dziś jabłka, będę się jakoś ratować. No miłe panie, głowy do góry !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Istry a właśnie miałam robione badania na WR,przeciw ciała oraz glukoze i zapłaciłam 32 zł.Ja chodze do prywatnego gabinetu super wyposażonego ale za wizytę i USG nie płacę nic poprostu 0 tyle że badania mam płatne bo są wysyłane na wrocław.lekarz mój ma podpisaną umowę z NFZ. 24 list. byłam na pierwszej wizycie i miałam robione USG dopoch.i moje maleństwo ma ok.2cm długości po powiększeniu wyglądał jak mały człowieczek kóry miał rączki złożone jak do pacięża jedynie tułów i nużki zlewały się jakby w jedna całość.Za to serduszko biło mu bardzo mocno jakby chciało wyskoczyć z jego małego ciałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej dziewczyny nie moglam znalezc tego watku... uff w koncu sie udalo :) A mnie połozyło do łóżka - jakies straszne przeziebienie mnie złapało i cały czas mam gorączke, której nie moge zbic. A w zwiazku z tym, ze nie moge brac zadnych tabletek to pije herbatke lipowa, bo słyszałam ze jest najlepsza na przeziebienia, niestety na razie niewiele pomaga :(. Czy znacie jakies naturalne metody leczenia przeziebienia, ktore SZYBKO postawia mnie na nogi i ktore beda bezpieczne dla maluszka? Prosze o rade bo ta herbatrka lipowa mi juz bokiem wychodzi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) polecam na zaparcia otręby, mozna jej jest z mlekiem, jogurtem, ja osobiscie mieszam z kółeczkami zbożowymi i dla mnie jest to pyszne. mam za to problem ze zgaga, pomozcie, ja juz jestem jak na diecie, cokolwiek zjem zaraz mnie lapie:( pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja tydzień temu zrobiłam sobie test i wyszedł pozytywny:)W poniedziałek mam iść do lekarza a więc wszystko się wyjaśni!Według moich obliczeń to 7 tydzień!Pozdrawiam wszystkie mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Chciałam Was zapytać o USG. Byłam u lekarza w poniedziałek i powiedział mi, że ciąża jest mniejsza niż wynikło to z pierwszej wizyty (miałam ją trzy tygodnie temu). Wg mojego gina moja ciąża ma 6 tygodni i 5 dni (tak mu obliczył aparat do USG). Nie było słychać serduszka. Na stronie www.gazeta.pl czytałam, że w 6 tygodniu od zapłodnienia serce dziecka się kształtuje. W związku z tym mam pytanie do dziewczyn, które już widziały/słyszały serduszko swoich maleństw: w którym jesteście tygodniu?? Bo ja już zgłupiałam!!!! Nie przejmuję się niczym, bo wszystko jest ok. Jednak chciałabym już coś słyszeć, a nie miałam jak dotąd takiej możliwości. Mój gin robił mi USG za każdym razem, ale może sprzęt ma niezbyt nowoczesny??? Może te, które już słyszały serduszko mają termin na czerwiec:)? Jutro zacznę 7 tydzień (od zapłodnienia). Wciąż nie mam zbyt uciążliwych objawów. Współczuję Wam plamień i leżenia plackiem. Trzymam kciuki, bo w końcu MUSI być dobrze!!!!!! Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokratynka na przeziebienie proponuje zebys sobie zrobila kiwi z miodem – 2 duze kiwi i na to ze 3 lyzki miodu naturalnego, dobrze zgniesc kiwi i wymieszac z miodem, mozna smixowac, pomaga a jaka dawka wit C do tego :D ja dzisiaj mocno sie zdenerwowalam na uczennice i troche brzuch mnie zaczal bolec, nospa pomogla ale postanowilam ze sobie daruje troche pracowanie i pojde na L4 po niedzieli, ogolnie jestem zdechla, wymitouje i malo jem chociaz odkrylam ze niezle smakuje nie tylko bulka z maslem ale i serkiem topionym fit (odtluszczonym bo po normalnym kibelek) pozdrawiam i zdrowka zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika79, tylko usg dopochwowe w tak wczesnej ciąży pokaże bicie serduszka. Ja byłam w 6 tyg i najpierw mi zrobiła zwykłe usg i nic nie było widać , tylko pęcherzyk. a potem usg dopochwowe i zobaczyłam coś w kształcie fasolki z ruszającym się szybko końcem.:) sokratynka, jedz czosnek, to naturalny antybiotyk.np. z mlekiem i miodem, albo moja córka uwielbia kromkę chleba z masłem i czosnkiem.:p Witaj Kariana:):):) A dziś byłam znów u mojej prywatnej pani doktor i zrobiła mi znów usg. patrzę teraz sobie na to zdjęcie i to z przed 2 tygodni i widzę, jak maluszek urósł. :) niedobre jest natomiast to,że pęcherzyk płodowy jest nie okrągły, tylko spłaszczony.być może przez to ostatnie podkrwawianie.dlatego dalej muszę leżeć:( , ale serduszko biło:D i to było piękne!! Jak już leżałam na kozetce, zanim zaczęła robić to usg, to mnie porządnie wystraszyła. powiedziała,że trochę się boi. zapytałam pełna strachu, dlaczego, ona na to, że zawsze się boi przed zrobieniem usg, bo nigdy nie wiadomo, co się zobaczy i jeśli coś jest nie tak to zawsze to jest przykra chwila. w sume mogła mi tego nie mówić tylko się wystraszyłam. Aneczko, odpoczniesz sobie na tym zwolnieniu, nie da się tak ciągnąć, zwłaszcza,że ciągle wymiotujesz.pozdrowionka🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczko, obroniłaś się już??? pisałaś kiedyś, że jakoś niedługo..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny!!! jakoś ostatnio brakuje mi czasu na forum, ale dzielnie nadrobiłam zaległości. Mdłości odpukać w niemalowane jakby trochę przeszły i mam nadzieję, że nie chwalę tu słońca przed zachodem... za to przyplataly się okropne wzdęcia...co zjem brzuch jak balon... teraz siedzę i mam wrażenie, że zaraz pęknę, wierci i kręci w żołądku...dodatkowo chodzę jakos tak dziwnie podminowana.... a feeee nie lubię takiego stanu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alicja masz racje ginka mogla byla sobie darowac ten komentarz, ale ja jestem dobrej mysli co do kazdego z naszych maluchow :) bedzie dobrze wystarczy tylko w to wierzyc i sobie nie wyszukiwac rozniastych chorobsk. na razie czekam na termin egzaminu z mianowania, ma byc na poczatku grudnia prawdopodobnie ale to sie jeszcze okaze w praniu bo ciezko ponoc im expertow zebrac bo to od angielskiego kogos musza miec. magisterke bede bronic dopiero latem o ile w koncu przysiade i ja napisze :P dzisiaj przestalam lubic herbate za to posmakowal mi ..... boczek, zjadlam juz 2 plasterki z ogorasem kiszonym i nie jest zle!! musze sobie wyszukac i ustalic nowy jadlospis bo spodnie z tylka mi leca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty chudniesz, a ja tyję!!!! Pewnie od tego leżenia;) w pierwszej ciąży na początku schudłam 4 kilo. Ale chodziłam do szkoły, ciągle w biegu no ibyły efekty.:) Nie przeszkodzilo mi to jednak przytyć potem 20 kilo! Czego oczywiście ci nie życzę;) , ani żadnej z nas. Jeśli można spytać, czego uczysz w szkole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie panie,,,ja jestem z sierpniówek 2006 ale urdziłam w lipcu 2006 bo termin był jakis poplątany,,,i wyszło ze urodziłam dokładnie miesiąc przed planowanym terminem,,,synuś ma juz 4 miesiące jest piekny i zdrowy i do tego bardzo duży,,, czytając was z usmiechem wspominam to co wy odczuwacie teraz,,,to było tak nie dawno, życze wam wszystkim wiele spokoju i radości i pamietajcie ze to okres przejsciowy i musicie dobrze wykorzystać ten czas zeby tak jak ja teraz z radością go wspominać,,,,bo byc w ciazy to cudowy stan a po 9 miesiącu bedziecie miec cudo przy sobie,,,Buziaki,,, POzdrawiamy wszystkie przyszłe mamy z ich skarbami pod sercem Kotunia z synusiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dvik zupełnie jakbym słyszala siebie :) mam te same bole co ty, na wszelki wypadek caly czas leze, na neta tez nie zagladam bo tylko sie doluje i od razu mysle o najgorszym :( ten krzyz - identycznie, tez mnie boli. Dzis bylismy na miescie bo chcialam kupic spodnie, bo jak pojem sobie to sie ie moeg dopiac, i taki mnie bol brzuch zlapal, ze az mi sie slabo zrobilo i myslalam ze sie przewroce :( szybko w autobus i z powrotem do domku :( dobrze ze nie bylam sama, bo tak sie strasznie bałam :( a mnie z kolei boli w prawym jajniku a wlasciwie tak troche po srodku, na samym dole ;) Straszne to jest, boje sie okropnie :( ale mysle ze dopki bierzemy ten dufaston to nic nam nie grozi nie? Jutro ide do ginki, wiec sie jej o to spytam i co o tym sadzi. Czy wy liczycie zajscie w ciaze od @ ostatniej, czy od dnia zapoldnienia? Bo jak od zaplodn. to u mnie by byl dopiero 7 tc i to mozgolby byc spowodowane macica rozkurczajaca sie, ajak od @ to juz sama nie wiem, moze tez :P divik powiedz co tobie powiedziala lekarka na te bole podbrzusza? Moze troche mnie uspokoisz 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka - łatwo powiedzieć, trudniej wykonać :( jak coś boli to od razu człowiek ma sto różnych pomysłow i sto różnych coraz gorszych myśli na minutę :( wiecie jak nic mnie nie boli to taka radosna jestem, wierze ze wszystko sie uda i bedzie dobrze, a jka cos mnie boli to od razu dół, i placz i w ogole te CZARNE MYŚLI :( :( :( nienawidze ich :( ali-cja - jestem z tobą 🌻 🌻 🌻 fajnie ze widzialas swoja pchelke, widok pewnie wynagrodzil ci wszystko ;) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja, divik a wy macie mdłości? Bo ja na razie zero ......nie wiem czy to dobrze czy nie...ali-cja pisalas kiedys ze w 1 ciazy tez nie mialas, moze to nic, prawda? Ali-cja a czy ciebie też może boli podbrzusze? divik a ciebie boli tak jak na @? bo mnie tak.....badam teren, czy ktoś jest w podobnej sytuacji :P prosze was, odpiszcie na moje pytania, dobrze byloby wiedziec ze nie sama mam takie objawy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ally, dokładnie ze mną jest tak samo. Jak czuję się lepiej to góry mogłabym przenosić:D, a jak zobaczę znów plamkę to wpadam w dół.:( A maluszek jest słodki i cieszę się,że urósł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mnie pobolewa czasem podbrzusze. na szczęście nie tak mocno jak w pierwszym dniu @, ale czuję taki półokrąg od jednego jajnika do drugiego. czasem też nagle mnie zakłuje. ale dziś ginka uspokoiła mnie.powiedziała,że dużo kobiet tak ma. jeszcze zapytałam,czy to nrmalne, że piersi nie dają mi w nocy spać, bolą jak nie wiem co!!! a ona z uśmiechem,że to wspaniały znak, że mają boleć, nawet bardzo. mdłości nie mam NA SZCZęśCIE!!!! Nie martw się, to dobrze,że nie mamy mdłości. dopiero byśmy się paskudnie czuły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do moniki79, kochana z tego co piszesz o ostatniej diagnozie swojego lekarza że ciąża jest mniejsza niż wskazuje na to termin i nie widać bijącego serca, radzę iść jak najszybciej na dodatkowe usg dopochwowe do innego lekarza i to sprawdzić jeżeli jesteś w 7 tygodniu od zapłodnienia to serce już dawno powinno być widać, serduszko zaczyna bić w 25 dniu od zapłodnienia, piszesz również że nie masz wyraźnych objawów ciążowych to niestety nie jest powód do radości, proszę cię bardzo idź do innego lekarza z dobrym usg i dopochwoym bo czytając twoją wypowiedź staje mi przed oczami moja ciąża która niestety nie doszła do skutku, ja również byłam u lekarza w 7 tygodniu też miał mało sprawne usg i powiedział mi tak samo że ciąża mniejsza niż by wskazywał termin, czułam się dobrze bez większych objawów dopiero w okolicach 12 tygodnia miałam mieć kolejną wizytę ale nie poszłam do tego lekarza lecz specjalnej kliniki tam przy naprawdę dobrym sprzęcie dowiedziałam się że była to ciąża bliźniacza dwujajowa piszę była bo usg pokazało że moje maluchy obumarły w 6 tygodniu, stąd brak objawów, najgorsze było to że dało się uratować ciążę gdybym wporę zarzywała leki podtrzymujące i tak z winy złego usg straciłam swoje 2 aniołki, teraz od 4 miesięcy jestem szczęśliwą mamą i nigdy nie zapomnę tego co się stało ani strachu który mnie prześladował przy tej ciąży, dlatego ostrzegam ciebie i również inne dziewczyny, brak objawów ciążowych niestety nie wróży niczego dobrego dlatego z całego serca cię proszę jeśli masz możliwość to idź i sprawdź, trzymam kcióki za was wszystkie i za wasze maleństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do sokratynki;Jestem w 6 tygod. od zapłodnienia i8tyg i2 dni od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.Ja miałam robione USG dopochwowe a wiem na pewno że przez dopochwowe szybciej można zobaczyć bicie serduszka niz przy tradycyjnym USG przez jamę brzuszną na przeziębienie najlepsza jest cherbatka z miodem i cytrynką oraz wit.C.Tylko miód dawajcie do ciepłej herbaty a nie gorącej bo traci swoje właściwości wiem coś na ten temat ponieważ razem z męzem prowadzimy pasiekę pszczelą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Piotrek poleciał na bad. grupy krwi, a ja oczywiście nie zdaze sie wyrobic :P :P :P ale pojde po niedzieli, bo zalatwie przy okazji Hbs, a nie chce zeby mnie 2 razy kluli; no i musze wydebic skierowanie na ta gr. krwi, bo jak juz sie meczyc panstwowo, to przynajmniej niech mi skierow. da :P Ali-cja - pocieszyłaś mnie ;) myślisz że to dobrze ze nie wymiotujemy? Mnie tez piersi tak bolą, tylko ze spać mogę normalnie, ale żeby tak dotknąć :( ostatnio jak lezałam na łożku to mój ukochany kotek chciał sie ode mnie odbic i skoczyc na oparcie i odbił mi sie od piersi auuuuuuuuu tak bolało. Mdłości nie mam, lae czasami czuję ze jakbym coś zjadła, to bym od razu mogła biec do wc, wiec wole nie jesc :P teraz tak własie mam, ide sobie zaparzyc herbatke, to mi pomaga ;) Dziś mam wizytkę u tej prywatnej ginki, zrobiłam sobie liste z pytaniami :P jak juz placic, to wykorzystac do maximum :P divik 🌻 a ty masz mdłości takie porządne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację co do tej listy.:) ja wczoraj też miałam:) i jestem dużo spokojniejsza. do czasu oczywiście , jak nowe wątpliwości przyjdą:p To samo też mam z tymi zapachami. jak wyobrażę sobie np. zapach oleju na frytki to od razu czuję lekkie mdłości i niektóre potrawy też. Ja idę dopiero 7 grudnia do mojego dziadka i wtedy myślę,że mi już założy kartę ciąży i skieruje w końcu na badania. samam jestem ciekawa, czy nie mam np. anemii i w ogóle. A do tej prywatnej ginki będę chodzić od czasu do czasu na usg:) , mam przyjść przed świętami kontrolnie, czy pęcherzyk wypełnił się wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ali-cja ja juz nie moge sie doczekac tego usg :) w ogole martwie sie, bo juz tak dawno tego maluszka nie widzialam, czy u niego wszystko w porzadku. Ja nawet nie moge sobie wyobrazac tych zapachow, po prostu od razu mam ochote pobiec w odpowiednie miejsce ;) a zapach sledzie albo czegokolwiek w tej zalewie octowej czy jak sie to nazywa fuuuuj obrzydliwosc :( widzisz co gin to mowi co innego na te bole brzucha, ale nie trzeba od razu straszyc ludzi; fajnie ze to napisalas, nie znam tego twojego lekarza, ale mu wierze ;) wlasnie zadzwonilam do przychodni, zapytac czy moge liczyc na takie skierowanko na gr.krwi a oni mowia ze nie, bo im sie kontrakty skonczyly (!!!!) a ja mam chyba rh(-) wiec wolalabym to wiedziec wczesniej i niech mi obczaja co z tym konfliktem, a tu dupa zbita, powiedziala ze dopiero po Nowym Roku (hahahaha) mam ich gdzies, sama sobie zrobie 🌻 Moj mężulo własnie wrocil i mowi ze cala strzykawe mu pobrali taka wielka (ciekawe jak ja to przezyje, jak panikuje przy zwyklym bad., hihi) az sie spytal po co im tego tyle, ale powiedzieli ze do okreslenia tych wszystkich antycial i przeciwcial tyle trzeba. Jedziemy na kopalnie po wegiel :) wreszcie bedzie cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dviki, ali-cja a wy pracujecie i teraz jestescie na zwolnien.? Ale jestem wscibska baba 🌻 🌻 🌻 Moje hormony sie ostatnio poprzeweracaly, na przemian becze i sie ciesze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedroneczki sa w kropeczki
brak wyraznie odzczuwalnych mldlosci w ciazy na samym poczatku swiadczy o niskim poziomie progesteronu co moze byc niebezpieczne dla malenstwa bo jego niedobor powoduje poronienie takze paradoksalnie brak typowo"trudnych" objawow ciazowych na poczatku pierwszego trymestru czyli mdlosci, bol piersi zmenczenie sennosc nie jest dobrym znakiem dla rozwijajacej sie ciazy lepiej chuchac na przyslowiowe "zimne" i pare razy wiecej w ciagu miesiaca nawet bezczelnie pozawracac glowe gin niz pozniej plakac ze sie czegos niedopatrzylo aha a bol podbrzusza najpewniej swiadczy o rozciagajacej sie macicy:) ale uwaga moze tez szczegolnie ten biegnacy od krzyza zwiastowac cos niedobrego..zycze wszystkim szczescia i zdrowia dla malenst ale radze uwazac na siebie i bardzo pilnie obserwowac a jak cos tylko zaniepokoi biec do gin milego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×