Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość NOWA aparatka
Witam wszystkich! Czy ktoś z was używa szczoteczki elektrycznej bo ja nie mogę domyć dolnych zębów poniżej aparatu a zestaw szczoteczek ortodontycznych nie zdał egzaminu. Proszę odpowiedźcie bo noszę aparat od 4 tyg góra i dół i jak tak dalej pójdzie to mi dolne zęby zarosną!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myję zwykłą szczoreczką i jest gites. Ale od niedawna zaczelam myć elektryczną i też jest spoko. Oral-B vibro action. Powiedzcie mi, Bo ja miałam wczoraj pierwszą kontrole od założenia aparatu, i znowy nie umiem jeść!! Czy tak będzie za każdym razem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lolka P
Ja sama nie wiem czy bende miec aparat poniewaz moja ortodontka twierdzi ze wystarczy mi tylko ten zdejmowany ale mi on nie wystarcza !! Nosze go juz 6 miesiecy i nie przynosi rezultatow ... Mam 13 lat i bardzo chce miec ten aparat poniewaz mam nadzieje ze choc troche mi wyprostuje zeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOWA aparatka
Dzięki za odpowiedź. Dalej będę sama walczyć z tym problemem. Może powinnam kupić szczoteczkę dla dzieci one mają małe główki i wszedzie się wcisną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zmartwiona8888
Lolka P ---> nie załamuj sie,nie jesteś jedyna ja też mecze się już 6 miesiąc z takim aparatem jak ty.Od tygodnia mam już kolejny ale ten jakoś szybciej udaje mi sie rozkręcać także myślę że w miesiąc się z nim uporam.Moja ortodontka zabije mnie za to ale co tam :D.Ale ja u siebie widzę duuuuuże efekty, ale pomimo tego też już bym chciała mieć stały aparacik :) A wie ktoś może z was dlaczego czasem mam takie białe plamki na zębach (przeważnie jedynki) one wyglądają strasznie jakbym zębów nie myła :( Bardzo mi to przeszkadza.Myje zęby elmexem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alishna
up up:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no cóż aparatki..
___kara metalowa____ - pytałaś się o kolory gumek i że tobie przezroczyste żółkną, otóż ja ciągle mam zakładane przezroczyste bo mam kosmetyczny aparat, no i tak 1/ przez pierwsze dwa tyg są zawsze łądne, potem już troszkę żółkną 2/ zabójstwem dla nich są sztuczne zupki, np. gorące kubki, chińskie itp (odkryłam to na sobie po takim jedzonku od razu robią się bee.. albo nawet lekko zielonkawe czy kanarkowe). Nie ma recepty, żeby były zwasze jak po wizycie... AHA.. no i moja orto ma gumek jakieś 50 kolorów, nawet takie świecące w ciemnościach, metaliczne połyski itd.. ____zmartwiona8888____ - mi się też tak czasem robi, też sięzastanawiam dlaczego, szczególnie teraz przy aparacie i tez najczęściej na jedynkach, może to dlatego, że często się myje ząbki.. a.. no i ja też używam pasty Elmex pomarańczowej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy znacie jakies domowe sposoby na dogiecie / obciecie drutu? Obciera mnie bardzo, wczoraj mialam wizyte i jakos nie poczulam, a ortodonta wraca dopiero po Nowym Roku :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie uda ci sie chyba samemu go wygiac, ale to zalezy czy masz cienki czy juz ten z grubszych.. najlepiej to lec do jakiegos dentysty to ci przygnie, albo przytnie... uwazaj, bo mi sie jakis czas temu wbil w dziaslo a raczej policzek i mialam zapalenie, spuchlam i ogolnie nie bylo wesolo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za odp :* na razie mam cieniutki, ale i tak wygiecie go graniczy z cudem :o do dentysty pojde chyba dopiero po swietach, bo teraz wszyscy juz maja wolne, na razie zaklejam ten wystajacy drut woskiem, mam nadzieje, ze pare dni tak wytrzymam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
********************************* WESOŁYCH ŚWIĄT ******************************** Cześć Wszystkim! Dawno mnie tu nie było i naprawdę sporo stron przybyło od tego czasu, ale to fajnie, że ten temat jest kontynuowany! :) Chciałbym podzielić się z Wami swoją radością, otóż już blisko 2 tygodnie (bez dwóch dni) jestem szczęśliwym(oczywiście) posiadaczem aparatu!!! Początki były ciężkie, ale co tam... A w ogóle co się stało w dzień, w którym byłem podkuwany! szok... Otóż siedzę sobie w gabinecie, na fotelu, w miarę spokojny (zamówiłem sobie aparat kosmetyczny) i przychodzi do zakładanie aparaty... (no i następują te wszystkie czynności) i patrzę na siebie w odbiciu szyby w gabinecie, a ty orto zakłada mi już drugi zamek...metalowy! Dobrze, że miała to okno w gabinecie, bo bym się mógł trochę zdziwić po całej robocie, jak bym się w lusterku zobaczył! :) Kobitka powiedziała, że już tyle lat, żyje, a takie coś to pierwszy raz jej się zdarzyło :) A i mam do Was pytanie, szukałem trochę w necie, ale wy pewnie lepiej wiecie, otóż już po trzech dniach noszenia aparaty zauważyłem, że gumki mi pożółkły, nieznacznie, ale ja to widzę! Dlatego pytam się was o "listę zakazanych potraw" dla aparaciaków. Jest w ogóle coś takiego? A może wy wiecie? To napiszcie mi, będę wdzięczny! A i jeszcze jedno zauważyłem na swoich dolnych ząbkach śladowe ilości kamienia nazębnego, macie jakieś na to sposoby? Słyszałem, że najpospolitszym jest używanie szczoteczki elektrycznej, ale coś więcej? No kończę, bo się rozpisałem, mam nadzieję, że mi pomożecie. POZDROWIONKA Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! $ /\ / * \ /* * * \ [ ] / * [ ] * [ ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amancik
Na dole miała być choinka, ale się rozmazała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amancik- heheh z tym zamkiem niełża historia, lekkie zdziwko byś miał po wizycie ;) A co do listy zakazanych potraw to muszę cie zmartwic, ale np. barszcz czerwony. Niezbyt dobrze wpływa na gumki. Wyżej padły zupki hińskie, sztuczne, w proszku itp. Hmm, ogórek świeży też niezbyt dobrze wpływa na gumki, no i czekolada. Jak zjesz wszytskie te rezczy, to będziesh miał kolorowe gumeczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amancik... ja tez mam kosmetyczny juz rok.. z bezbarwnymi gumkami juz tak jest ze zolkna... nie ma na to rady.. przeciez nie bedziesz sobie odmawial jedzenia z tego powodu.. bo tak naprawde wwszystko po trochu na to wplywa, choc kawa, herbata i kolorowe napoje chyba najbardziej... no i cos co pisalam juz ostatnio... na sobie odkrylam ze zolkna po zjedzeniu sztucznych zupek, np. goracy kubek lub chinskie zupki, knorr, amino itp. - jak ich nie jem to gumki sa sporo dluzej ladniejsze, apo zupkach to nawet potrafia sie lekko zielonkawe zrobic.. apropo zupek to niezla chemia to musi byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amancik - no to już chyba 3 raz słyszę taką historię, że orto się pomylił/-a z zamkami. ale całe szczęscie ze w pore zauważyłeś:D chyba \'też mam aparacik\', o ile się nie myle miał mieć ten damon jakoś tak, że częsc zamka jest kosmetyczna a częsc metalowa a ma całe metalowe. jeżeli się mysle to przepraszam ale tak mi się co kojarzy:D i jeszcze ktoś tu na forum pisał, ale tu odwrotnie, że zamiast metalu orto założyła kosmetyczny:D a ja ostatnio mało tu piszę, ale czytam wszystko co się tu pojawi, tylko jakoś nie mam o czym pisać:D WESOŁYCH ŚWIĄT WSZYSTKIM ŻYCZĘ!!!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa >> dobrze pamietasz:) Tyle, ze w moim przypadku to akurat nie mialo wiekszego znacenia bo i tak zamki by nie byly porcelanowe czy jakies tam kosmetyczne w pelni. Porcelanowa by byla tylko ta czesc ktora jest przyklejona do zeba ale drucik i tak by przechodzil w swoim metalowym zatrzasku. Ciezko to wytlumaczyc... cos jakby pol zamka bylo porcelanowego a pol metalowego. W gruncie rzeczy to aparat(kazdy jeden) i tak widac i po czasie stwierdzam, ze nie warto sie pchac w kosmetyczne. Przynajmniej wieksze sily mozna stosowac i zabki sie szybciej przesuwaja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom kochani święta jutro ale już życzę wszystkim wesołych i spokojnych świat!!! Obyście wszyscy sie porządnie najedli również i ci co świeżo założyli aparaciki, by zamki nam nie odlatywały, a jedzenie by tak mocno nie w chodziło w aparaciki :) oraz by ten paskudny osad tak sie nam na ząbkach nie osadzał grrrr....!!!! Zadrutowanym w kosmetyczne życzę jak najdłużej niepożółkniętych gumeczek :D. Nowym aparacistom, jak najmniej obtarć, pokłóć i bólu. Nom to chyba było by na tyle!!! buziaki i niech mikołaj przyjdzie z wielgaaaaaachna rózgą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim!!!:D:D:D:D Dawno sie nie odzywalam !!!:(:(:(:( Zycze Wam wszystkim wesolych Swiat Bozego Narodzenia i wszystkiego co najlepsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D:DD:D:D:D:D:D:D:D pozdrawiam wszystkich Asia!!!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam kosmetyczny i będę jeść barszczyk z uszkami a co tam!!! wszystkim zyczę smacznych i bezbolesnych Świąt!!!!!!!!!!!!!! i nadal nie żałuję że mam kosmetyczny :P wręcz przeciwnie jaest oki i działa bardzo dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja- haha i to się nazywają życzenia idealne dla zadrutowanych i dla forum o aparatach:D:D:D super:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sysy35
witam wszystkich aparatki i aparatów ! Mam 35lat i własnie 3miesiace temu załozyłam sobie aparat na swoje zęby -niestety nie bede tu kłamać ze nie zalezy mi na estetyce ale najbardziej na tym z ebardzo sie psuły jeden od drugiego ,poniewaz mam strasznie scisniete po dwóch miesiącach załozyłam dół .Efekt prawie ze natychmiastowy moja górna praw dwójka wręcz nałozona na jedynkę ślicznie mi sie rozsuneła i nawet mam luke ,chociaz ona mi sie nie podoba ale ortodonta powiedział z ejej pózniej nie bedzie ze to tak narazie .Jesli chodzi o wiek bo czytałam tu takie watki to mam znajomego który ma 45lat i równiez ma aparat ortodontyczny ! Znajomi sie mnie pytaja czy sie nie wstydzę? otóz wcale i niech sie tak naprawde wstydza ci którzy nic w kwesti poprawy swojego wyglądu nic nie robią ! Mam go nosić 2,5roku juz prawie pół roku z a mną jescze tylko dwa .Trzymajcie sie i powodzenia aaaa i starannie czyście ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja dobre, dobre:D ja się tylko mogę dołączyć, bo nic co przebije klamjaę nie wymyślęxD:) WESOŁYCH!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla wszystkich metalowych ryjków WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!!!! Może \"stare \" aparatki pojawią się tu w Święta:-), ciekawe jak wasze uśmiechy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrowych i wesołych świąt , spełnienia marzeń , dużo miłości , sianka i wszyskiego naj naj naj :). ps . ząbki się prostują jeszcze 12 miechów i koniec noszenia drutów :D i muszę wkońcu te fotki sobie zrobic pozdrowienia dla WLKP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umiem sama wymieniać gumki w aparacie :D tralalala jem co chcę i gumki mam białe, przez cały okres pomiędzy wizytami u orto :D Z pierwszą gumką było trochę zamieszania. Jednak potem, jak juz złapałam o co common, wymiana poszła z prędkością światła! ;) P.S. WESOŁYCH ŚWIĄT DLA WSZYSTKICH WAS, OCZYWIŚCIE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
Pozdrawiam wszystkich! Dawno tu nie zaglądalam. Czy odzywa się jeszcze Dora albo Cala? Byla jeszcze Sunschine. Mam problem .Załozony mam aparat stały na górę od roku.Niedawno zauwazyłam ,że unosi mi się dziąsło nad górną jedynką, jest zaczerwienione i moze trochę opuchnięte. Czy to parodontoza, czy uboczne skutki działania aparatu? Ma ktos z Was taki problam i jak temu zaradzic? Dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×