Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Szczęściara28

Rodzimy we wrześniu 2007r.

Polecane posty

miśka_26 - ja też się nie wysypiam, mam kłopoty z przewracaniem się z boku na bok - bolą mnie biodra, kość łonowa i wszystkie mięśnie, a na dodatek mimo magnezu z potasem, łapią mnie ostatnio silne skurcze nóg w nocy. No i podobnie jak vanilam większość nocy śpię na plecach, mimo, iż zasypiam na boku. Wogóle beznadzieja z tymi upałami :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja mimo ogromnego brzucha nie umię spać na plecach natomiast moje przewracanie się nia drugi biok w nocy to jest czeski film...niemalże każda część ciała osobno ot taki nieporadny wielorybek ze mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślałam, że to tylko ja ruszam się w nocy jak wielorybek..hehe obracanie się z boku na bok - komedia ... Witajcie o poranku :) od rana ptaszki śpiewają, ale i niestety słońce mocno świeci, więc upały nadal przed nami..okropność nogi chyba wrócą do normalnego wyglądu we wrześniu :) Dzis mam o 15 wizyte - trzymajcie kciuki, bo boje się baaardzo co ginka powie na moje wyniki i co zdecyduje. Lece zaraz do mamy, to mi szybciej dzień zleci. Czy słyszałyście może o tym, czy można stosować w ciąży jakieś kremy na spuchnięte nogi? mój rodzinny powiedział,ze absolutnie nie wolno, a kuzynce inny lekarz zalecił emulgel..i bądź tu mądry, zapytam dziś ginki, zobaczymy jaka będzie opinia trzeciego lekarza :) Odpoczywajcie dużo, najadajcie się pysznymi truskawkami i arbuzami..mniam mniam :) i miłego dzionka :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dziś mam studniówkę 🌻 a myślałam kiedyś, że przeżywa się ją tylko raz w życiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wrześnióweczki :) Aneta76 - mam tak samo jak Ty - przewracanie się w nocy z boku na bok to kilkuetapowa akcja ;) Jeśli zrobię to za szybko, boli mnie brzuch. Poza tym już drugi raz się zdarzyło, że obudziłam się przez mocny ból brzuszka - wystarczyło jednak wstać i trochę pochodzić i od razu ból minął. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie w czasie snu położyłam się na brzuchu. Azazella - też się nie wysypiam, ale z innego powodu - co 1,5 - 2 godzin muszę wstać do WC :o Natomiast ostatnio nie bolą mnie kości i mięśnie, nie łapią mnie skurcze - czuję się świetnie :) Zauważyłam też, że mój organizm lepiej \"znosi\" ciążę, kiedy jestem aktywna, coś robię, gdzieś wychodzę, jestem w pracy. Kiedy siedzę w domu i tylko odpoczywam, częściej twardnieje mi brzuch, częściej czuję się zmęczona i osłabiona. Dziwne :o Ziarnko_piasku - co to jest vaccum ? Chodzi o próżnociąg ? Miśka_26 - trzymam kciuki za dzisiejszą wizytę u lekarza. Nie martw się o leukocyty we krwi - kobiety w ciąży mogą mieć ich do 20.000 (przy normie dla kobiet nieciężarnych do 10.000). Głowa do góry. Vanilam - współczuję puchnących nóg - mi do tej pory stopy spuchły dopiero 2 razy. Z tego co mówił lekarz, puchnięcie w upał jest normalne, jednak gdy opuchlizna nie ustępuje po odpoczynku, jest to niepokojący sygnał, mogący świadczyć np. o zatruciu ciążowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka_26 - gratuluję studniówki :D Ja wczoraj wkroczyłam w 7 miesiąc ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofikowa > tak, chodzilo mi o tzw proznociag aneta76 i Miska > ja tez mam problem ze spaniem... ostatnio mialam tak ze przy kazdej zmianie pozycji tzn boku budzilam sie. No i dokucza mi ostatnio bezsennosc, dluuugo nie moge zasnac, wczoraj polozylam sie wczesniej bo dzis na 9:30 ide do poloznej a i tak to nic nie dalo... jeszcze ta moja Mala uwielbia chyba powyginac sie o 2 w nocy, to juz jest ostatnio na porzadku dziennym, prezy sie, wygina, jakby na spacer chciala isc :) no a ja nie spie... :) dzisiaj mi polozna zbada jak jest ulozona choc ja obstawiam ze glowa do gory bo czasem wystawi ta swoja lepetynke i mi sie twarda kulka robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kochane Kobietki!!!! chciałam tylko się przywitać, bo nic ciekawego i madrego nie mogę napisaać (jeśli kiedykolwiek napisałam hahaahahahaha :) ). u mnie zaczyna się upał, wiec lece do miasta pozałatwaić wszystkie sprawy! mnie tez czeka załatwianie w Zusie! ale w nasteonym tygodniu się za to zabiore! pozdrawiam!!! lece popłacić rachunki!! dzis mam zjazd rodzinny buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie!!!! U mnie znowu szaro i ponuro, ostatnio dużo pada, ale ja witam Was serdecznie i promiennie ❤️ Anetko - i ja się dołączam do \"wielorybków\" co to przewracają się z boku na bok pół godziny :D:D:D:D Misia - gratuluję studnióweczki - koniecznie zrób sobie pamiątkową fotkę. Ja zrobiłam chyba z 10 :) Powodzenia u ginki!!!! Musi być dobrze!!! O kremie nic mi nie wiadomo, bo u nas nie ma jeszcze takich upałów i nogi spuchły mi jak na razie tylko raz (na szczęście). Azazella - współczuję Ci tych dolegliwości, biedulko. Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale jeszcze tylko trzy miesiące!!! Ziarnko piasku - czekam na szczegółową relację z wizyty u położnej!!! Vanilam - jak ja zazdroszczę Wam tych truskawek!!! Niby tu też są truskawki (jak przez cały rok), ale po pierwsze są drogie, a po drugie mało smaczne (w porównaniu do polskich)... Marzą mi się takie samodzielnie oberwane truskaweczki ...mmmm pychota...najedzcie się za mnie :) Tego omleta też muszę wypróbować :) Przepis już zapisany !!! Współczuję Ci bidulko puchnięcia nóg!!! Może ta ponura pogoda u mnie nie jest taka zła... Zdjęć jeszcze nie widziałam, popatrzę zaraz po napisaniu postu :) Sakahet - weny twórczej życzę - przyda się :) Sisterone - cięty język - i baaardzo dobrze, tylko tak można komuś nosa utrzeć w sytuacjach jak opisałaś Ty, Niunia czy Soophiee!!! 🌼 Malagocha - ojejku, ale się nabiegałaś bidulko! Dobrze chociaż, że wszytsko załatwiłaś w końcu!!! Owocnej nauki! Katusia - super, że piszesz co w szkole rodzenia - zapisuję się na Twoje wykłady :):):) Ksemma - :) no zaglądaj kiedy tylko możesz. Czekamy na Ciebie!!! Irysek - no to współczuję :( Może pomoże ta maść o której pisze Ziarnko piasku?!?!! Co do \"wywalenia\" Cię z kolejki...ochhhh...jak sobie pomyślę, to aż mnie język świerzbi...😡 już ja bym temu babsztylowi nagadała 😠 Szkoda, ze nie było mnie z Tobą...w takich sytuacjach jestem niezawodna ;) :P No i trzymaj się dzielnie kochana, mężuś już niedługo wróci!!! Lukrecja, Joasia - i u mnie huśtawka nastrojów. Żal mi mojego męża, z natury jestem wredna baba, a co dopiero w ciąży :P Swoją drogą Joasiu ta Twoja historia z wycieraczkami - przepraszam - ale mnie też ubawiła nieziemsko. Nawet widziałam Cię oczami wyobraźni - taką wkur...ną na maksa, miotającą przekleństwami ;) :P :D Co do nowej grzywki - czekamy na zdjęcie na bloogu :) Peppetti - czy godziny liczenia tych ruchów muszą być stałe?? I czy wybieramy godziny, w których wiemy, że dziecko jest aktywne, czy mają to być przypadkowe godziny?? Z góry dziękuję za odpowiedź :) 🌼 Wiśniowa - i my Ciebie serdecznie pozdrawiamy i przesyłamy całą moc całusów 😘 Niunia a jak oni u nas rozpoznają czy dziecko jest ułożone miednicowo czy pośladkowo, czy poprzecznie czy jak tam jeszcze??? To tylko ja - przyjemnej i owocnej nauki, to już końcóweczka, jesteś już prawie na mecie :) Co do egzaminu, to byłam pewna, ze tak będzie - mówiłam przecież, że co dwie głowy to nie jedna :) Tofikowa - no to nieźle z tym Twoim siusianiem. Ja w sumie w ogóle w nocy nie wstaję siusiu, a w dzień no to różnie bywa, im więcej piję tym więcej siusiam. No ale wstawać tak często w nocy to faktycznie nieciekawie! Napisz mi kiedy zaczyna się 7 miesiąc. Zielony talerzyku...no co z Tobą??? Coś martwi mnie ta cisza z Twojej strony :( No a ja Wam muszę powiedzieć, że już na dobre zaczynamy się zabierać za zakupy dla synka. Mąż ma od jutra trzy dni wolnego (huuuuurrrra), kupiliśmy wczoraj samochód (hhhuuuurraaa) więc teraz będę mogła bez obaw napawać się zakupkami :) Kurcze powiem Wam kobietki, że normalnie zaczynam się wkurzać, bo strasznie bolą mnie plecy!!! Dziś wstałam tak wcześnie właśnie dlatego, że mnie bolały i nie mogłam sobie znaleźć \"bezbolesnej\" pozycji :( Tylko w nocy tak jest. Chyba muszę sobie kupić tą podusię specjalną dla ciężarnych, może pomoże. ??Ma ją któraś z Was??? Tak poza tym - jeżeli chodzi o fryzury, fryzjerów itp. to powiem Wam, że ja już od dłuższego czasu nie odwiedzałam fryzjera (chyba głównie przez barierę językową - mogą mnie nie zrozumieć w sklepie, ale u fryzjera...mogło by się to tragedią skończyć ) i powiem Wam, że włosy podcinam sama, no i ostatnio nawet grzywkę sobie zmieniłam :) Jutro wreszcie dzień, w którym będzie się coś działo - idziemy do szwagierki na urodziny. Tylko mały problem bo muszę dziś coś na prezent wybrać... Dobra, zmykam moje brzuszki. Buziaki dla wszystkich forumowiczek i ich maleństw!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofikowa pytam bo widzę na Twoim suwaczku, że wczoraj to był 27,1 tc, a umnie suwaczek dziś wskoczył na 7 miesiąc a jestem w 26,5 tc....o co tu chodzi ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katusiu - witaj :D Kaska0110 - siódmy miesiąc rozpoczyna się pierwszego dnia 28-go tygodnia ciąży (czyli 27 tc i 1 dzień). Wg książki, którą przeglądałam u koleżanki (tytułu nie pamiętam) ostatni trymestr wygląda tak: - 7 miesiąc: od 28 tc do 32 tc - 8 miesiąc: od 33 tc do 36 tc - 9 miesiąc: od 37 tc do 40 tc. Można liczyć też tak: jeśli termin mam na 12 września, to: - 7 miesiąc jest od 13 czerwca do 12 lipca, - 8 miesią jest od 13 lipca do 12 sierpnia, - 8 miesiąc jest od 13 sierpnia do 12 września.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofikowa dziekuję 🌼 :) W każdych źródłach inaczej. Ja znalazłam taki przelicznik: 1 miesiac - 0 - 4,5 tyg. 2 miesiac - 4,5 - 9 tyg. 3 miesiac - 9 - 13,5 tyg. 4 miesiac - 13,5 - 18 tyg. 5 miesiac - 18 - 22,5 tyg. 6 miesiac - 22,5 - 27 tyg. 7 miesiac - 27 - 31,5 tyg. 8 miesiac - 31,5 - 36 tyg. 9 miesiac - 36 - 40 tyg. :):):) To teraz możemy sobie wybrać, która opcja pasuje nam najbardziej :)))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaska0110 - racja - możemy sobie wybrać, jak nam pasuje :D Ale przynajmniej 9 miesiąc nam się zgadza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobitki 🌼 U nas od rana zapowiada się niemiłosierny upał. Miśka_26 - białko w moczu jest niepokojące, ale lepiej poczekaj na wizytę, bo wiele moich koleżanek miało białko w moczu, ale okazywało sie to niegroźne. Z tymi krwinkami z kolei to normalne w ciąży. A jaki pokój malujesz? Masz dobry pomysł z tymi truskawakmi. Chyba też wezmę wiaderko od taty i sobie zamrożę. Wielorybek - dobre :) :) :) Daj znać po wizycie. A o kremach na opuchliznę też słyszałam różne opinie. A jak zapytałam w aptece, to poleciła mi farmaceutka kompresy z wody z octem (2 łżki octu na pół szklanki wody). Do wrześnióweczek, - 🌼 które maja przed sobą jeszcze jakieś egzaminy - życzę wytrwałości, a zarazem podziwiam - 🌼 które mają problemy ze spaniem - ja dzisiaj pół nocy się miotałam. Oczywiście wybudzałam się, jak tylko próbowałam zmienić pozycję, a zasnęłam dopiero jak mąż wyszedł do pracy. Mnie w nocy plecy nie bolą. Raczej dokuczają mi późnym wieczorem po całym dniu. Ja spędzam dni dosyć aktywnie i nie wiem, czy to wynika z przesilenia? Trzymajcie się 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Jak zwykle dzisiaj znow sliczna pogoda, i chyba bedzie cieplej niz przez te ostatnie dni, wczoraj tez troche lalo, ale naszczescie skonczylo nim wyszlam z pracy takze nie mialam okazji wyprobowac nowych wycieraczek :) :) :) malagocha - wspolczuje tego biegania, nie ma nic gorszego niz jak cie z jednego miejsca odsylaja do drugiego i spowrotem, ale najwazniejsze ze wszytsko pozalatwialas wogole dzieczyny szczerze wspolczuje wam tego pisania pracy teraz i nauki. Ja mialam obrone w lipcu zeszlego roku i jeszcze pamietam jak to jest meczyc sie z tym w upaly, a wtedy jeszcze w ciazy nie bylam. Ale powiem wam ze w dzien obrony bylo tak goraco ze wszyscy padalismy jak muchy, lacznie z promotorka i recenzentami wiec oni tez starali sie zeby skonczyc jak najszybciej :) obrone wspominam milo i wy pewnie tez bedziedzie :) trzymamy z synkiem kciuki :) a co do spania w a raczej niespania w nocy, to ze zaczynam miec klopoty z obracaniem sie z boku na bok, jak biore magnez to juz mnie skurcze nie lapia, do wc tez za czesto nie latam ale ja z koleji przez te upaly czesto sie w nocy budze bo jest mi duszno, a jak sie obudze i niemoge zasnac to wtedy maly mi dyskretnie daje znac ze moze czas nakarmic synka, wiec ostatnio czesto musze w nocy wstawac zeby cos zjesc, chyba chce mnie zawczasu przyzwyczaic do nocnego karmienia :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie-poczytalam o Waszych problemach ze spaniem...oj wspolczuje,a ja mam odwrotnie-spie jak susel po 11-12godzin,tylko wstaje 2-3razy na siusiu i znowu w kimonko,dzieki Bogu ,ze do pracy nie chodze,bo bym nie wstala rano.Plecy bolaly mnie kilka razy,ale zaouwazylam,ze zawsze jest to po dlugim,kilkugodzinnym siedzeniu-np.przy grillu,potem czulam sie jak 100letnia babcia. Co do sposobow na opuchlizne nog to mi farmaceutka poradzila sol do moczenia nog(swietne szczegolnie wieczorkiem),balsam i spray jakiejs firmy ABC-jest napisane,ze moga stosowac kobiety w ciazy,przynosi to ulge i bylo niedrogie-za te 3rzeczy chyba 28zl zaplacilam. jade zaraz do okulisty-sprawdze,czy z oczkami nic sie nie dzieje,bo czesto w ciazy wzrok sie pogarsza,a ja mam wade wzroku,nosze soczewki,wiec skontroluje co i jak. pozdrawiam i nie roztopcie sie w ten upal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mam pytanie może któraś z was słyszała o zwiazku miedzy braniem no spy i innych leków rozkurczowych a słabym napieciem miesniowym u dziecka :( i jeszcze jedno prosba do tych z was które biora zelazo w tabletkach napiszcie co bierzecie i jak sie czujecie po tych lekach, mi tez spadła hemoglobina , tzn. spadała systematycznie od początku ciąży ale ze poziom wyjsciowy miałam dobry i na początku spadała wolniej to było ok, a teraz juz zblizam sie do granicy i sądze ze lekarz zleci mi jakieś żelazo ( choc zamierzam zbadać jego poziom) 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vanilam --- pokoik przecudny Fajnie macie te które maja miejsce na swoje skarby, ja mojemu mogę zapewnić tylko mały kącik w i tak małym pokoju. ale mam nadzieje, ze niedługo, a później to wynagrodzimy i bedzie miec swój piekny pokoik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Vanilam- ja sie bardzo poważnie zastanawiałam nad porodem w B-towie, bo ten szpital ma bardzo dobre opinie na rodzić po ludzku ( w przeciwieństwie do Bytomia, ktory jest nieżle zjechany :( rozmawiałam nawet o tym z naszą Peppetii. Najbardziej pociągała mnie możliwość porodu w wodzie przynajmniej teoretycznie bo nie wiem czy w praktyce takie porody odbywają sie - w statystyce z 2005 r liczba porodów w wodzie 0 , nie wiem po co te szpitale są wyposażane w odpowiedni sprzęt skoro w ogóle go nie używają , nie wierze że w całym 2005 roku nie było żadnej osoby bez komplikacji która mogłaby urodzić w wodzie, A może oni w 2005 r dopiero kupili sprzet i od tej pory takie porody odbywają sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku - pierwsze brałam Ascofer 1 raz na dzień (w składzie oprócz żelaza jest też witamina C, która zwiększa wchłanianie żelaza), ale na mnie wcale nie działał. Kiedy hemoglobina spadła mi do 10,6 lekarz kazał mi brać 2 razy dziennie Hemofer + folik (Hemofer jest na receptę). Mimo, że Hemofer jest preparatem \"starszej generacji\" u mnie się sprawdził - hemoglobina podskoczyła mi do 11,5. Teraz biorę go jedynie 1 raz na dzień. U mnie jedyny skutek uboczny brania żelaza to bardzo ciemny stolec. Natomiast u niektórych osób występują zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, ja tez mam problemy ze spaniem, ale najczesciej śpię na wznak, bo tak mi najwygodniej. Największy problem mam z wizytami w wc, bo wstaje co 1,5-2 godz. w nocy. Jeśli chodzi o ból kregosłupa, to az tak mi nie dokucza. W poczatkowym okresie ciąży (chyba w 3 m-cu) zakupilam sobie na allegro fotel Fatty 2XL i teraz jest niezastapiony. W ciagu dnia, gdy czytam książkę albo ogladam tv, siedzę na tym fotelu, a on fajnie uklada się i dopasowuje do kręgosłupa i dzieki temu nie odczuwam bólu. Jest bardzo wygodny, szczególnie teraz przy duzym brzuchu. Dzis straszny u mnie upał. Dłonie bardzo mi puchna, ale nie wiem czy to nie z nadmiaru soli, bo nie umieim z niej zrezygnowac, a uzywam jej b. duzo. ZYcze miłego dnia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Irysku - ja biore Tardyferon Fol, tj. żelazo z kwasem foliowym. U mnie juz w wynikach krwii widac juz poprawe po miesiązu. Dziewczyny mam pytanie jesli chodzi o wyniki topxoplazmozy. Ile razy robiłyście badanie na toxo?? Bo ja 2x i teraz mam zrobic jeszcze raz. Nie wiem właśnie czy robić te badania czy nie. Moje wyniki były następujące: 18.01.2007 r: IGG 48,2 IGM 0, 124. 11.03.2007 r. IGG 50,5 IGM 0, 124. Nie wiem czy jest sensu robic jeszce raz teraz pod koniec ciąży, ale lekarka twierdzi, że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irysku - ja od poczatku kwietnia biore sorbifer, na pocztaku jedna dziennie, ale jak robilam ostatnio badania to znowu mialam slabsze wyniki i od poczatku czerwca biore 2x dziennie. Rano razem z witamina c, a wieczorem z witaminami feminatal. nie zauwazylam zeby cos szczegolnego mi sie dzialo odkad biore te tabletki vanillam - sliczny pokoik, stasznie podobaja mi sie kolory, takie zywe i cieple, fakny pomysl z tymi trzema kolorami na scianie :) to -tylko-ja - my tez narazie bedziemy miec dla malego tylko kacik w naszej sypialni, a raczej tak wyjdzie ze lozeczko bedzie nie w kacie a na srodku pokoju :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laura - ja robilam raz wyniki na toksoplazmoze ( na poczatku lutego ) i lekarz wtedy mowil ze wyniki sa oki ale pod koniec ciazy bede musiala zrobic jeszcze raz, ale nie pamietam czy powiedzial w ktorym tygodniu, na razie jeszcze nie zlecal mi tych badan ponownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura_28 teoretycznie osoby które nie przechorowały toxoplazmozy powinny ją kontrolować w każdym trymestrze czyli 3 x w ciązy, ja przyznam że robiłam w 1trym i teraz czyli już właściwie w 3 bo jakoś w drugim wypadło mi z głowy, ale myslę ze na tym etapie jest wskazane zrobić to badanie dzięki za odzew w sprawie żelaza , ja najbardziej obawiam sie zaparć bo bardzo długo i uciążliwie mnie męczyły, teraz pije cały czas laktuloze i jakoś to sie unormowało ale jak włącze żelazo mogą znowu powrócić . Wyczytałam gdzieś że Biofer nie powoduje zaparć ale jak to jest w rzeczywistości to nie wiem. Dla zainteresowanych tematem różnego podejscia do ciązy w W. Bryt i Polsce podaje linka: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=585&w=63000831&v=2&s=0 może już to czytałyście , to właśnie tu dziewczyny piszą o wpływie leków rozkurczowych i w ogóle o sensie ( bezsensie) zwalczanie skurczy, ale to nie są opinie lekarzy więc sama nie wiem jak do tego podejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie wrocilam od poloznej :) wszystko dobrze a Julka to chyba rosnie jak na drozdzach bo ja 28tc zaczne w niedziele a wysokosc dna macicy mam na tydzien 30, niezle co? mam tylko nadzieje ze Mala za bardzo sie nie pospieszy z przyjsciem na swiat no i tak jak myslalam - siedzi sobie z nozkami do dolu, juz jak sie polozylam na lezance to widzialam jak jej z gory glowa wystaje bo ja akurat wypiela ;) ale jak polozna zaczela badac to sie schowala spowrotem... polozna wymacala mi brzuch na wszystkie strony ale nie jakos mocno, spodziewalam sie gorszego ucisku po tym jak kolezanka opisywala jak ja badali... acha, no i zapytalam sie do kiedy powinna sie odwrocic glowka w dol to polozna powiedziala ze do 34tc, potem jak nadal bedzie polozona miednicowo to wysle mnie do szpitala na usg i tam przedyskutuja ze mna rozne opcje czyli pewnie ten obrot zewnetrzny i cesarka albo porod naturalny ale ciezszy... jesli chodzi o ta no spe to nie slyszalam zeby powodowala mniejsze napiecie miesniowe u dzieciaczkow ale... no wlasnie, kolezanka podobno znalazla gdzies w internecie na forum o porodach w UK ze tutaj ten lek jest juz calkowicie wycofany ze sprzedazy... ale nie wiem czemu, zapytam sie jej w weekend jak sie z nia spotkam i dam znac jakby co dziewczyny, wspolczuje wam z tymi opuchliznami... biedne jestescie :( u nas na szczescie jest taka pogoda ze poki co nie puchne, ale z Polski przywiozlam sobie zel Venescin i zel w sprayu LipoHep - niestety nie wiem czy pomagaja... tzn jeszcze nie wiem ;) aaa, mam jeszcze pytanie, czy wy tez macie bardzo szybki puls? bo ja czesto czuje jak mi serce wali nawet polozna to dzisiaj zauwazyla, ale cisnienie mam caly czas niskie np dzisiaj 90/65 a ostatnio bylo najwyzsze ze wszystkich - 100/75 wow... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć brzuchatki 🌻 piękna pogoda dziś Kaska0110 ja niemam pojęcia jak oni tu sprawdzają ale myślę że u mnie sprawdzą teraz 28 czerwca w szpitalu albo w 36 tygodniu na USG też w szpitalu. Kasiu a co do zakupów ja u mnie w primarku kupiłam body przeceny 7par za 2Ł zobacz takie (zdjęcie z allegro niestety ale kupiłam identyczne nawet kolor i farma) EARLY DAYS u mnie dostępne wszystkie jak na zdięciach http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=204548621 i nie brałam 0-3 tylko 3-6 bo rozwijałam i różnica 1,5cm na długość :) widzę że coraz więcej dziewczyn dołącza do CC :) co do ruchów maleństwa ja nie dam rady ich policzyć tyle ich jest :) a co do spania ja nie mam z tym wogóle problemu śpię wszędzie i o każdej godzinie :) co do waszych obliczeń to ja jestem już od tygodnia w 7 miesiącu bo właśnie dzisiaj zaczynam 28 TYDZ A CO DO TRUSKAWEK to ostatnio się dowiedziałam żeby nie spożywać za dużo pokarmów uczulających w ciąży typu truskawki czy orzechy itd ponieważ dzidzia może w przyszłości mieć allergie czy uczulenia. Ale nie wiem czy to prawda ja np jem bardzo dużo takich smakołyków i przecież nie będe się chamowała jak mam na nie chcicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam was i widze, że nie tylko ja mam problemy ze spaniem. coś strasznego. nie moge znaleźć sobie własnej pozycji tylko przekręcam sie z boku na bok. Dzisiaj jeszcze Natalka nie dała mi zasnąć tylko cały czas sie wierciła. ziarnko_piasku ja właśnie nie mam żadnych opuchlizn bo używam LipoHep w sprayu, naprawdę pomaga. vanilam żałuje że nie moge zobaczyć twojego pokoiku..:( Irysek jeśli nie miałabym cesarki, to najbardziej chciałabym rodzić w wodzie. Dużo czytałam o tym i nie chodzi tu tylko o mniejszy ból, ale też że dziecko lepiej znosi pierwszy kontakt ze światem. kaska0110 mnie tez okropnie bolą plecki. nie jakoś często, ale za to bardzo boleśnie. na razie do masażu wykorzystuje męża, ale mam nadzieje, że to mi jakoś przejdzie.. Katusia, u mnie tez dzisiaj zjazd ale nie rodzinny tylko naszych znajomych.Dlatego siedzimy z moim słonkiem w domku i przygotowujemy coś dobrego do jedzonka. Całuje was wszystkie bardzo mocno! Miłego dnia! Zielony_talerzyku odezwij sie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×