Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bibuleczka

Czy jest tutaj jeszcze jakas kobieta ktora nie moze zajsc w ciaze? Wpiszcie sie.

Polecane posty

Hejka! Wiem że macie rację. Jak sie człowiek zdołuje to wszystkiego się czepia. Ale i tak uważam że wsparcia nie mam , albo i mam ale w małym stopniu. Uważam ze i jemu powinno zależec, w końcu jest to nasza wspólna sprawa. Ale... tak jak piszecie, moge sie wyżalić tylko na forum.Z nim juz nic nie zrobię, jest uparty i wie swoje. A nie chce naciskac, nie mam juz sił na to. Wystarczy mi załamka, ci m-c jak zbliza sie okres. Od 16dc biorę duphaston. A kiedy robi sie monitoring cyklu, przed duphastonem czy po????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, Po wczorajszym dniu lekkiego doła (pewno to nastroje przed@) jest mi juz torche lepiej. Jezeli chodzi o mężczyzn kobiet które starają sie o ciaze i maja z tym problemy zgadzam sie z wami. Oni nawet jakby tego bardzo chcieli to do końca nie potrafią się wczuc w sytuacje. Wiem że mój też się bardzo przejmuje. Moze nie samym faktem że nam sie nie udaje ale tymi mojimi załamaniami. Wczoraj jak miałam bardzo zły dzień i popłakiwałam sobie w drugim pokoju sama to mysle sobie tak no zostawił mnie samą. Ale wychodze z sypialni ide do pokoju gdzie jest komp. i co widze, siedzi i cos szuka a tematy przez niego wyszukiwane to własnie nieplodność, leki dupchaston (na który wczoraj byłam tak zła). Czyli mysła o tym wszyscy tylko oni tak pocichu i bez wielkich emocji na zewnątrz. Nie mozemy chyba wymagać aby przeżywali to tak jak my bo oni sa inaczej \"skonstruowani\". Oni najbardziej to czują jak juz widzą dzidzie. A ja nadal czekam na @. Czwarty dzień od ostatniej tabletki duphastonu. Wsztstkie objawy mam ale @ brak. Na 17 zapisałam się do innego gin. ale to aż 70 km od mojego miasta. Zobaczymy co bedzie. Pojade pewnie tylko na konsultacje - bo coś mi się tak zdaje że w tym czasie będzie @. pozdrawiam i sory za taki długi eleborat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
september ja już sama nie wiem dokładnie kiedy ale chyba po monitoringu czyli stwierdzeniu że owulka była. Z tego co wczoraj wyczytałam to duphaston wstrzymuje rozwoj pęcherzyka Graffa. Ale to tylko moja opinia. Nie wiem tak na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest. Duphaston brany za wcześnie - w zdecydowanej większości nie dopuszcza do tego, by pęcherzyk pękł. Dlatego bez monitoringu czy stosowania NPR - Duphaston nie ma racji bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edna a robiłaś test? Bo 4 dni po Duphastonie to już powinna @ chyba być. Ale by było fajnie :) jakby @ o Tobie sobie zapomniała . Trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie Dorcia. Nie robiłam testu. Bo objawy @ mam. Bolące piersi, zły nasrtoj, itp., a i podstawy do braku @ nie mam. Po tym jak brałam duphaston wynika że owulke jezeli wogóle miała być to ja ją s obie wstrzymałam. No szkoda ale co czasu nie wróce. ale wielkie dzięki. Jezeli do piątku nie przyjdzie @ to wtedy zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc moje kochaniutkie!!! September ja na monit jezdzeod 12 d.cykl.a duphas. biore od 17 d. cyklu przez 10 dni po 1 tab. DORCIA ale mi dałas do myślenia ja okres dostaje po skonczeniu duph.az po 9 dniach wiec co zrobic test ale po ilu dniach ???? w poniedziałek wzielam ostatnia tab.???????? Rudzia mam do ciebie ogromną prozbe mozesz sie ze mna skataktowac boz tego co wiem jesteś z Krakowa moze przez gg.nr .jest pod moim nickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Troche się zakręciłam w tym wszystkim. Ja dup biore od 16dc do 26. Teraz chyba bedzie troche inaczej. Musze usiasc i policzyc dopkładnie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja juz nie wiem, czy powinnam brać ten duphaston. Gin kazała mi brac od 16 dc ale jak nie miałam monitoringu to sie zastanawiam czy to ma sens, Faszerowac sie tabletkami. Napiszcie mi ten jak wygląda ten monitoring i ile kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka
Jak macie jakies wątpliwości to popytajcie lekarzy na forum, są strony, gdzie ekspert odpowiada np na naszym bocianie. Ja tak robiłam i jesli odpowiedź była zgodna z tym co zalecał mój lekarz to się uspokajałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane:) Wiecie co? Ja dostawałam @ zawsze 6 dni po odstawieniu duphastonu..czyli każda z nas ma inaczej... September monitoring oczywiście przed wzięciem duphastonu. Edna niewiadomo czy owulka napewno sie wstrzymała,jesli pęcherzyk pękł w odpowiednim czasie to jajeczkowanie sie odbyło. Ale fajnie że dzis wkoncu ładniejsza pogoda:) Weekend ma byc ciepły! Pozdrowionka dla wszytkich dziewczynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba faktycznie każda z nas ma innaczej @ po duphastonie. To lepiej się nie sugerować. Ale i tak życze nam wszystkim żeby @ sobie o nas WRESZCIE zapomniała na jakiś czas (np. na 9 miesięcy :) ) Buziaczki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbara cudna
Witajcie!!!!!!!!! Wybaczyłam -jestesmy razem zrobilam to dla swojego samopoczucia i dla dobra dziecka . Jeszcze jedna rewelacja dla mnie ,moja 20 -letnia siostrzyczka wpadła więc w rodzinie narodzi się pojawi nie jedno a dwoje wnuczat dla moich rodziców:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje gratulacje Barbaro C.dobrze zrobilaś tym samym pokazałas tamtej kto jest wazniejszy,gratulacje dla siostrzenicy. Mam problem dziewczyny pomóżcie przyszłam ze sklepu poszłam do wc.a tu jakieś krwawienie a okres mam dostac planowo za 9 dni,rozryczałam sie i sama niewiem co to za cholerstwo?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym Duphastonem to jesttak - przez kolano lekarza i kij mu w oko.Na prawdę ręce opadają - jak można zakładać (a tak zakładają), że owulacja jest 14 dc i każdej jak leci przepisać Duph od 16 dc?Od początku.W 14 dc owuluje nie więcej niż 30% kobiet. Wiele kobiet owuluje sporo przed 14 dc (np 10 dc) jak i po 14 dc (18, 20 czy 22 dc albo i dalej).NIE DA SIĘ statystycznie \"zgadnąć\", bo owulacja w każdym cyklu odbywać się może w innym dniu. Nawet, jeśli kobieta ma super regularne cykle to:a) nie wiadomo, czy owulacja odbywa się 14tego, bo należałoby to zmonitorować i sprawdzić, czy faza od owulacji do miesiączki wynosi 10, czy 16 dni. A to już ogromna różnicab) nie wiadomo, czy dalej będą takie super regularne.Duphaston wzięty np 16 dc gdy 10 dc doszło do owulacji - na niewiele może się zdać. Duph. wzięty 16 dc gdy nie było jeszcze owulacji - w ogóle na nic się nie zda - bo nie dopuści do owulacji.Dziewczyny, na Waszym miejscu zastanowiłabym się poważnie nad zmianą lekarza. Wy płacicie, Wy cierpicie, Wy czekacie. A lekarz Wam etykietkę i standardowo lek wg statystyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarko ciesze sie że znów jestes szczęśliwa...Skoro potrafiłas wybaczyc to teraz życze wam wszystkiego najlepszego i dużo zdrówka dla Ciebie i dzidzi! Noi teraz dwie siostrzyczki w ciąży- super! :) jadira nie wiem co to może byc...ja niby mam tak po hsg,chociaż szczerze to i tak jestem zaniepokojona bo juz mam 24dc i nadal te obfite plamienia,za pare dni mam miec okres a nie będe pewna czy to napewno on... A czy u ciebie to takie jednorazowe krwawienie czy nadal krwawisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz klaudio zawsze po skonczeniu brania duphastonu miałam okres po 9 dniach, atu po 2 dniach sama niewiem od 4 mies.miałam @ co 34 dni a teraz w 26 dniu.Nadal krwawie nic mnie nie boli ani brzuch ani piersi. A ty byłas u lekarza z tym twoim krwawieniem bo to niepokojace.Jesli chcesz napisz na moje gg.1385762

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jadira ja jeszcze nie byłam u lekarza...sama nie wiem co myslec,niby dziewczyny piszą że tak może byc po hsg ale juz za długo chyba:( Czyżbys jednaj szybciej dostała @...mnie tylko jedyny raz sie zdarzyło że dostałam okres dwa dni po odstawce duphastonu(ale to było kilka miesięcy temu jak owulki nie było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, ngLka dziekuje za wyczerpującą odpowiedz. wiesz co straszna jest to że jesteśmy dla gin. (no nie chce mówić o wszystkich) tylko sztuką. Ja już zmieniam lekarza, ale czy ten juz bedzie ok. bo ile można. Klaudia ja bym chyba poszła na twoim miejscu do gin. moze te krwawienia są prawidłowe i napewno wszystko jest ok. ale jak Ci to potwierdzi gin. to Ty będziesz spokojniejsza. Wiesz jak widać na forum każdy reagule inaczej i na HSG i na leki. Dlatago sprawdz, może chociaż zadzwoń do gin. jadira może się teraz Tobie cylke zmieniły. może duphaston je wyregulował. ale lepiej tez to sprawdz. Ja ostatnio jak miałam USG w 27dc i było to badanie bardzo dokładne (prawie jak jakieś inwazyjne) to też @ dostałam szybciej. Ja własnie dostałam @. No i mam lekką niejasność. Wczoraj wieczorem plamiłam w nocy a własciwie nad ranem rozpoczełam @. Który dzień przyjąc jako 1 dc. Jest to dla mnie istotne bo od 3 dc mam brać clo.? Proszę jak wiedzie poradzcie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edna wydaje mi się że jako 1 dc. powinnaś przyjąć dzień jak już miałaś właściwą miesiączke. Mi tak to kiedyś lekarka tłumaczyła żeby nie liczyć od momentu plamienia bo niektóre kobiety to nawet kilka dni przed @ lekko plamią. Chociaż teraz to też miałam wątpliwości bo plamienia zaczeły się wieczorem, przez noc nic nie było, potem takie lekkie plamienia do wieczora i dopiero właściwa @ puźnym wieczorem. i też nie wiedziałabym jak to liczyć. Bo to już koło 22 było. A co jakbym poszła spać wcześniej i się dopiero rano zorientowała że @ jest. Naszczęście w tym cyklu nie biore leków więc to nie problem. Ale musze o taką ewentualność chyba spytać lekarki. Z drugiej strony to zastanawia mnie dlaczego jednym z nas przepisują clo od 2 dc. a innym od 3. Ciekawe od czego to zależy A ja teraz musze wstawać przed 5 bo mój psiaczek strasznie rano rozrabia i musze ją wypuścić i chwile się z nia pobawić zanim się uspokoi. Ale strasznie się ciesze że ją mam. :) No i dzięki podstępowi z tykającym zegarkiem poradziliśmy sobie z piszczeniem w nocy. Teraz śpi spokojniutko. Ale się rozpisałam ;) Buziaczki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kochane!! Edna ja bym przyjeła ten 1d jako krwawienie.,tak jak mówi Dorcia. Przykro mi ze cie @ dopadła.:( Dorcia podrap za łuszkiem swojeko psiaczka ode mnie.:D A ja dalej plamie niemam gdzie isc i niewiem czy brac clo.czy nie,jestem zalamana.:( :( a wiecie ze przed odstawieniem duphastonu tak w 3 dniu powinno sie zrobic test ciazowy bo ja dopiero sie teraz dowiedzialam,a w tamtym miesiacu tak dziwnie brzych mnie bolał miałam takie parcie w dole brzucha,moze poronilam a teraz wszystko mi sie knoci. duphaston to progesteron ktory odpowiada za przydotowanie blony sluzowej do implanatacji rowniez podtrzymuje ciaze jego brak wywoluje @.dlatego trzeba zrobic test przed odtsawieniem by nie wywolac @ a rzy okazji wszesnie poronic.dlatego wazne jest by brac go regularnie, codzinnie o tej samej porze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorcia, jadira wielkie dzięki tak też zrobie. O prosze znowu się czegoś dowiedziałam z tymi testami. jadira to się wydaje bardzo logiczne. No bo jak by sie zaszło w ciaze przerwało duphaston a potem po stwierdzeniu zaczeło to chyba jakoś bez sensu. No i pewnie tez bardzo ważne jest branie go o tej samej porze. Dorcia ale masz fajnie z tym pieskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze może to i racja z tym duphastonem. nie przyszło mi do głowy żeby robić test ostatniego dnia brania go. Spytam przy najbliższej wizycie u gin jak to jest z tym duphastonem. A wogóle to bez sensu bo takich żeczy powinnismy się dowiadywać od lekarzy a nie samemu szperać to tu to tam. Jadira nie mam pojęcia co Ci doradzić. szkoda że nie masz gdzie pujść. A nie możesz choc zadzwonić i spytać? Jadira psiaczka podrapie za uszkiem od Ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka
Ja mojego lekarza o wszystko musze wypytywać nic mi sam nie mówi, mam tez zastrzeżenia w jaki sposób mnie przygotowuje do ins, zastanawiam się nawet nad zmianą. Duzo mnie to kosztuje i jeśli juz tyle płacę to chciałabym profesjonalnej opieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja wkonu zadzwoniłam dziś do mojej gin,bo od rana znowu to samo,obfite plamienia przypominające okres:( Gina kazała mi jutro przyjechac by to sprawdzic i mówiła że raczej już nie powinnam tak plamic mocno... jadira a czy ty masz normalny okres?? Skoro tak to możesz brac clo-chyba że własnie nie jestes pewna czy to napewno @. Rzeczywiście szkoda że nie masz do kogo pójsc...ja tez teraz nie wiem od kiedy brac clo. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLAUDIA NIE TO BRAZOWE PLAMIENIE JESZCZE POCZEKAM Z TYM CLO.JAK POKARZE SIE KRWAWIENIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Szok; widze że dzis nikt jeszcze nie zajrzał... Dziewczynki ja byłam dziś u doktorki, ginka sprawdziła co sie dzieje że dalej tak plamie, na szczęscie nic groznego sie nie dzieje,wszystko mi sprawdzała dokładnie - nie ma żadnego stanu zapalnego i zaznaczyła że to nie jest okres więc mam czekac na typową @. Ale wiecie co? Przy okazji wzięłam wyniki mojego męża...jestem zła bo babka w labolatorium nas zmyliła bo powiedziała że wyniki są o.k. choc ja uważałam inaczej. No więc gina spojrzała na wyniki i powiedziała że nie są najgorsze ale też nie są wcale takie dobre:( Mianowiecie chodzi o ruchliwośc-jest mały procent plemników o ruchu żwawym...objętosc,ogólna ilośc plemników jest bardzo dobra tylko mało tych szybkich i żwawych. Ginka chce abyśmy skonsultowali sie ze specjalistą żeby on jeszcze ocenił wyniki ;mężus troszke posmutniał,ja też chociaż przed mężem tego nie pokazałam żeby go nie dołowac. A co u was kochaniutkie? Pozdrawiam goraco!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia-nie jest tak zle ,warzne ze u ciebie jest ok.Myśle że skonsultujecie wyniki męża i pewnie bedzie lepiej niż ta dr.powiedziała. Głowa do góry trzymamy za Was kciuki:) A ja mam jakąś chandre,totalny dolek moze mi przejdzie do jutra mam nadzieje. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka
Witajcie :) U mnie brzydka pogoda i siedzę sobie w domku, jeśli tylko nie muszę wychodzić. Samopoczucie średnie ale to chyba przez tę pogodę. Łykam mnóstwo leków, które maja pomóc w ewentualnym zagniezdżaniu się. Oby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewuszki ta chandra to napewno przez tą pogode ale jutro ma byc juz cieplej i napewno samopoczucie będzie lepsze:) jadirko ginka ma chyba racje co do tych wyników, bo jest tylko plemników o ruchu żwawym -18% ...oczywiście dr pocieszyła że szansa jest ale jednak jesli chodzi o ruchliwosc to nie jest wynik dobry a jeszcze do tego to moje PCOs... innka trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×