Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Anouk

TERAZ MY!!!

Polecane posty

Fajne.....wyszło na to, ze moje drugie nazwisko jest jeszcze mniej popularnie niż pierwsze, które jest i tak rzadkie...... Gdybym miała tylko drugie byłabym jedyna w mieście:D:D:D:D:D:D Zresztą, wpisałam w wyszukiwarkę panieńskie mojej mamy, równy unikat:P:P:P Fajna zabawa, celi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moich jest 11754. W naszym wojwwództwie 68. Bo ja mam panieńskie anzwisko, zawsze miałam - jestem do niego bardzo przywiązana. I tu jest problem bo ksieciunio chce by zmienić na jego po slubie :-( Nie to ze mi się nie podoba. Tylko lubiemoje. A dwa - z moimi długimi imonami + dwa długie nazwiska to przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padam padam mam dośc kompa cyferek itp ................chce do domu bardzo chce . przestałam byc wyrozumiała dla sieci tel. komórkowych ............niedźwiadek próbował się dodzwonić i dupa dupa jeszcze raz dupa albo nie łaczyło albo nie było słychac i tak na zmianę ...............tylko mi nie piszcie że tak sie zdarza że te tysiąc kilometrów bo ja to wszystko wiem ..........ale chciałabym móc przez 5 minut pogadac czy to tak dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yenka, chyba w ostatnim mailu też zapomniałam sie podpisać:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Ani Ani :P :P :P a poza tym znam dużżżżżżżżżo bardzo dobrych i życzliwych ludzi pracujących za pieniądze z NFZtu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jej lekarz do takich sie niestety nie zalicza!!!!!!! Jaki numer jej wykręcił przed porodem!!!!! Jakie odzywki do niej miał!!!!!!! Brak słów!!!!!! Ja też znam sporo fajnych i porzadnych z NFZ, miedzy innymi ten, do którego ja chodzę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani nie trawię chamskich odzywek lekarzy. A znam kilku takich, oj znam, przodowników wersalskich z koziej wólki. Szkoda, że ludzie w tym kraju nie mają w nawyku robienia szumu wokół takich postaw.... Zresztą co tam ludzie. Jak widziałam te zdziwione oczka pana ministra w sprawie ostatniej afery korupcyjnej i te zapowiedzi o podanie Wprost do sądu....bo pan minister z Marsa do nas przybył i nie wie, że tak to działa w tym kraju. Pierwszy raz się spotkał z problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A panieńskie nazwisko mojej mamy - to całe 5 osób w kraju :D:D:D:D szkoda, ze wyszła za mąż za człowieka o tak popularnym nazwisku :( Chamskie odzywki lekarza hmmm, mnie juz w tym temacie chyba nic nie ruszy :O Jak stomatolog zaczał mi leczyć ząb, to trzeba go było usunąć, a że zrobił to zel i przez 9 miesięcy brałam antybiotyki, miałąm przez niego 3 narkozy i 2 zabiegi na znieczuleniu miejscowym, bo juz nie chciałąm zgodzic sie na ogólne - to skwitował to tylko tym, ze mam słabe kości , a ordynator chirurgii szczękowej, zamiast powiedzieć, ze kolega popełnił bład, uznał, ze jak ma sie tak dziurawe zęby to lepiej wszystkie usunąć :( Nie no jasne lepiej mieć porcelanową szczęke niż uzupełnione ubytki :P Wyrostek robaczkowy jak mi usuwali w wieku 17 lat, to też usłyszałam, że gdybym tyle nie żarała to bym nie musiała poddawać się zabiegowi :P , a wtedy wyjątkowy obżartuch byłam, ważyłam 48kg przy 170 wzrostu :O Jak miałam ospe wietrzną w wieku 18 lat, to lekarka powiedziała mi , że chodzenia na randki z byle kim suktkuje właśnie swędzeniem skóry :( No i jeszcze kilka lat temu ten ginekolog :( Wiecie co, ja chyba normalnego lekarza widziałam raz i to na kardiologii jak byłam z mamą :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, jak rozmawiałam z teściową, teściem i młoda matka też bym nie zdzierżyła takich odzywek, takiej opieki i takiego traktowania....zmieniłabym lekarza, a ponadto przy okazji uzmysłowiłabym lekarzowi to i owo. Jednemu, który widział na USG coś, czego nie ma, powiedziałam, specjalnie się do niego przejechałam. Jednak ja mieszkam tu, Ty, Ka, u siebie i moja szwagierka mieszka u siebie-nie ma takiego wyboru ginekologów, wszyscy wolą siedzieć cicho.... Dla mnie to dziwne i trochę niesamowite, ale jak napisałam, dostrzegam tę inną mentalność, niestety... tam nikt nie robi szumu, zwinie się, skuli ogon i pożali rodzinie. A powiedział jej, że rozwiązanie to jej sprawa (miała kolejny atak, planowaną cesarkę itp), a co on ma zrobić? trzeba było leczyć sie przed \"pójściem w brzuch\"... a teraz to on jedzie na święta i niech robi, co chce. chce do szpitala, niech idzie... jak miło została potraktowana kobieta, gdy zadzwoniła z prośbą o radę..... SZOK!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka - on są wszyscy z marsa i walczaz \"układem\". ostatni siedział u mnie w pokoju kolega z pracy i słucał radia - przez pół godziny, kiedy kompletowałam mi dokumenty, on liczył ile razy w audycji politycy koalicji użyja słowa \"uklad\". Wyszło że ze 30 razy, czyli co minutę. I na koniec zdała mi pytai- czy wiesz o jakim układzie mówili. Bo mam wrazenie ze cały kraj to ten \"chory układ\" z którym chca walczyć. Przed chwilą weszłam sobie na forum rozmów w toku - dot. wczorajszego tematu. Nawetr napisałam kilka słów, ale uciekłam, bo im więcej czytałam tym bardziej szlag mnie trafiał. Co za ciemnogród. NIe uznaję przerywania ciaży jako środka antykoncepcyjnego, ale w sytuacjach extremalnych kobieta powinna mieć prawo wyboru. Zresztą, myslęze kazda z nas powinna mieć prawo wyboru. Ja miałam - wybrałam urodzenie dziecka, ale mam koleżnki po aborcji i wcale ich nie potępiam. Ich życie i ich wybór. I naprawdę nie były to łatwe decyzje. A przypadki były różne. Mam tez koleżankę, która podobnie jak mama Michałaka (z programu) urodziła kalekie dziecko. DZiś płacze - oczywiscie kocha syna i robi wszystko by mu ulżyć,ale przechodzi gehenne co dnia, panie w MOPS-ie robią jej łaskeze wydają decyzjeo przyznaniu pieniedzy, pytają ironicznie czy w końcu zamierza isć do pracy - kurwa mać, jak ona ma pracować jak ma dziecko które wymaga 24 godz. opieki??? Które leży, nie chodzi, nie siedzi, nie mówi i nie widzi??? Pamietam jak ona po tym jak mąż ja rzucił, bo nie wytrzymał psychicznie opieki nad tak chorym dzieckiem wróciła do rodziców. I zaraz miała nalot z \"opieki\" - panie sprawdzały czy należy jej się kasa na dziecko, bo jest we wspólnym gospodarstwie z rodzicami. Potem problem z alimentami, bo tatuś się wypiął i przepadł, a ona nie miąła ani rozwodu, ani separacji. Wiele rzeczy dostała od róznych fundacji i ludzi dobrej woli bo nasze kasychorych i obecnie nfz-ety nie refundowały sprzetów i leków potrzebnych do rehabilitacji dziecka. Nie w każdym szpitalu mogła z dzieckiem być. Jest je jcieżko, jest jej cholernie cieżko - i jak sama mówi - państwo nie pomaga takim jak ona, wcale. A jak wczoraj słuchałam pani BG, patrzyłam na jej słodką buzię, blizeczkę z bufkami i słuchałam jej słów - to zastanawiałam sieo czym ta baba mówi. Zyjąca w dobrobycie, nie znająca trosk materialnych kobieta, nie musiała nigdy stawać przed wyborami przed jakimi stają kobiety o których mówiła w programie ta pani ginekolog. Ja po raz kolejny pytam - czy gdyby jej grozila śmierć lub trwałe kalectwo w wyniku urodzenia dziecka, to czy dalej byłaby taka radykalna w swoich pogladach? Czy jej maż pozwoliłby jej zdecydować - czy zrobiłby pokazówke - jako dowód ze to jego przekonania a nie gadki dla \"beretów\"????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celi, ja miałam wiatrówkę centralnie na maturze:D:D:D:D:D:D:D chyba nikt w tym względzie mnie nie przebije, miałam osobne komisje, żeby zdać język itp.:D:D:D:D:D:D:D Miałam gorączkę 41 stopni, co chwila przyjeżdżał jakiś lekarz...były upały i myślałam, że umrę. Jedyna taka chwila w życiu. Niezapomniana. Lekarz z przychodni przychodził do mnie - bardzo miła kobieta, doradzała, jak umiała... nawet jak odbierałam świadectwo maturalne, byłam jeszcze lekko fioletowa:P:P:P:P:P Generalnie ufam lekarzom, choć patrzę na ręce i często konsultuję, bo mam w rodzinie lekarzy, więc wolę wiedzieć co i jak....ale jak na razie nie ma silnych na migreny:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ;) wiem że wro to nie górny, ale mnie z zębem na górnym tak załatwili :P i tutaj raczej mentalność regionalna nie ma nic do rzeczy :( Nie wiem co wpływa na chamskie zachowanie niektórych lekarzy, ale czasami człowiek trafia do takiego, ze nim na krzesle usiądzie to już patrzy gdzie sa drzwi - ja mam taki odruch od bardzo dawna :( Yennka, o programie Drzyzgi wczoraj wspomniałam :( i tak sobie myślałam, co ich do cholery wszystkich obchodzi co dana kobieta zrobi z ciążą? przecież i tak \"państwo\" jej w niczym nie pomoże, no chyba, ze w nabawianiu się nerwic :P Buzia ;) ps mój mnie właśnie zapytał, czy ma do mnie mówić w liczbie mnogiej czy jeszcze pojedyńczej ? :D:D:D:D:D:D:D:D:D no, nie powiem nawet to miłe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenny jak zechcą, to wprowadzą każdą durną ustawę. W życiu tego kraju zaostrzona ustawa antyaborcyjna oznacza jedynie większą lewą kasę dla ginekologów. Bo aborcja była, jest i będzie. Obecnie za ciężkie pieniądze, a po zmianie ustawy za bardziej ciężkie. Tyle. Opieka socjalna w tym kraju to farsa. Panie w MOPSach...no coments. Ale za to jest kasa na ochronę BORu dla nowego faceta młodej Kaczyńskiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yenka, co za manifest:P:P:P:P wiesz,tak sie składa, że patrząc na to wszystko, postanowiłam zmienić stopkę.... Ja uważam, że każdy człowiek powinien decydować o sobie i w imię jakiś racji nie powinno mu się zakazywać czy nakazywać.... Był kiedyś topik na tematy aborcyjne, napisałam, co myślałam. Podtrzymuję to! Każdy sam odpowiada za swoje życie i swoje wybory, nic nam do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No chyba moja kolezanka z jedenj ławki może z tobą konkurować :P ona akurat rodziła :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D ale matury juz nigdy pozniej nie chciała zdawać, poza tym bardzo szybko była w drugiej ciąży :( A ja z nią przez 4 lata pokój w internacie dzieliłam, ona nawet na dyskoteki szkolne nie chodziła - ciekawe jakim cudem zaciążyła??? ;) A na studniówce jej przyszły mąż i ojciec ich dziecka zrobił jej awanturę na całą szkołe, az go wywali za drzwi :P I tylko dzieki mnie wrócił na imprezę - ale sie wtedy nagimnastykowałam, a druga koleżanka, tuż po polonezie dostała ataku epilepsji :( Ja to dopiero mam co wspominać ze szkoły średniej ?? :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiwecie, przykre jest to, że polityków interesuje jedynie człowiek w matce, a ludzie pozamaciczni znacznie mniej........ Człowiek jest w macicy, a potem to już..... niewarte zainteresowania. temat mało chwytliwy. Ja bardzo sie cieszę, że tak blisko Czech i Niemiec mieszkam... in vitro w Czechach jest tańsze niż w Polsce, państwo sponsoruje parom 5 zabiegów. A u nas. NIC, mają być ludzie maciczni, tworzeni wewnętrznie, inni niemile widziani z przyczyn ideologicznych:O:O:O:O:O Jedna z moich znajomych zaszła w ciążę po czeskim in vitro, wygodnie, spokojniej, bez sensacji, bo mieszka w niewielkiej miejscowości.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Groszku ;) nie mam pojęcia, jak będe z mamą gadać to ją zapytam :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ;) no widzisz, regionalizm i mentalność nie wiele ma wspołnego z tym całym \"pierdolnikiem\" w tym kraju. I nadal twierdzę, ze po tych bucach trzeba będzie sprzatać w kraju z 10 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
In vitro nie będzie refundowane, ale tomokomputer dla żura z parku co się pobił z drugim żurem będzie. Specyficzny sposób pojmowania ideii chrześcijańskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yenka, a Ty przeczytałaś moje wyznania w @????? :(:(:(:( bo jak się nie pobudzić przy takich sprawach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry za literówki,ale spieszyłam się bardzo, mało czasu miałam. Ani, piszesz ciagle \"mentalnosc\", u Ciebie lepiej, gdzieśtam gorzej. To nie tak do końca, to nie region jest powodem, a człowiek, jego rodzina i to co wyniósł z domu, środowiska, szkoły. Jeden jest odważny i opieprzy chamskiego lekarza, inny nie ma smiałości, boi sie, wstydzi. Tak, w małych miastach masz mniejszy wybór, jesteś uzależniona od lekarza - bo pojechać gdzieś indziej do lekarza to problem, czasem brak pieniędzy. Piszesz ze wiesz ze promocja gdzieśtam na cośtam jest większa o 2 złote. Dla Ciebie to moze dziwny temat do rozmowy ,ale uwierz mi - sa rodziny dla których to istotna wiadomość, bo za te dwa złote ma chleb i kilka plasterkóew jakiejś taniej wędliny do chleba. I nie tylko na prowincji, gdzie inna jest mentalność, ale i we Wrocławiu, tylko że Ty z takimi ludźmi nie masz kontaktu. Ja mam, taka rodzina mieszka w bloku obok- i wierz mi nie jest to wesołe zycie. Nie piszę tego by Ci w jakiś sposób dokuczyć czy mam Ci t o za złe, ja sama uwazam ze ludzie sa niezaradni i nie otrafią wyrwać się z biedy, nie uczą siebo nie widzą celu, nie rozumieja ze dzieki nauce mogą osiągnąć coś więcej. W swoim zyciu przezyłam już wielki dobrobyt i ogromną biedę - wiec choć teraz nie narzekam na sprawy finansowe z reguły, to potrafię wczuć się w sytuację innych. No, chyba ze taki temat rozmowy co ile kosztuje jest tematem dla tematu - wtedy Cię rozumiem. Trudno to znieść. A pod tym co napisałaś w emailu - ze nie rozumiesz tych \"prób\" i \"doświadczeń\" w imię Boga - podpisuje się obiema rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To z in vitro mnie niesamowicie wkurza. Bo skoro problem zachodzenia w ciążę dotyczy 20% par, skoro wisi nad nami kryzys demograficzny, mamy kiepską dzietność, więc państwo powinno wspierać chętnych do rodzicielstwa wszelkimi możliwmi sposobami, szczególnie, ze to te dziecko zapracuje na przyszłe PKB oraz emerytury rodziców. Ale nie ideologia i moralność chrześcijańska jest najważniejsza!!!!!!! Ka, wyć się chce i emigrować!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani ;) gdybyś posłuchałą wczoraj posła Boska - to wiedziałabyś dlaczego życie płodu jest wazniejsze od zdrowia matki :P Bo matka nawet chora będzie przeciez żyć, a dziecko byc może nawet kalekie zostaje pozbawione życia - no mniej więcej coś w tym stylu wydukał Bosak :P a i jeszcze że nikt nie ma prawa odbierać życia płodowi :P Nie chce mi się o tym gadać :P To tak jak z moherami. Oglądałam ich występy w tv i jedna moherzyca powiedziała, ze to grzech, ze gdyby ona w swej młodości miałą dostęp do tekiej wiedzy to nie dopuściłaby się aborcji :( Brak słów !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ani to nie tak. To coś z moralnością chrześcijańską ma niewiele wspólnego niestety. To taka wolna interpretacja tych, co u władzy. W momencie, w którym uczyniono z chrześcijaństwa narzędzie władzy, przestało być nauką Chrystusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, i jest kasa na nagrody dla CBA. Za 5 miesiecy działaności. Po ok 2 tys na łebka. U nas własnie podzielili nagrosdy za I kwartał. Dostałam całe 200 zł na rękę. A w społeczeństwie pokutuje mit o naszych wielkich premiach. Dupa blada. Kasa mała. Jakby nie umowa zlecenie - dzieki której mam prawie drugie tyle za 2/3 mniej roboty to klepałabym biedę. I na to by dorabiać musiałam mieć specjalną zgodę szefa. Bo inaczej nie można. I masz rację Ka, wprowadzą każdą durną ustawę - byleby \"chwyciło\", byleby chwaleni z ambon byli, bo wtedy lud usłyszy ze sacacy i poleci zagłosować. Podobała mi się wczoraj bardzo mama Michałka - powiedziała tej pani z LPR, ze nie wie o czym mówi i nie ma prawa siewypowiadać na ten temat, bo go nie zna. Nigdy nie stawała przed takim wyborem i nie wie co to znaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ka, ENCYKLIKA EVANGELIUM VITAE jest jedna z podstaw chrześcijańskiej etyki seksualnej, a zatem i morlanosci chrześcijańskiej. W niej jak wół znajduje się fragment, iż KK stoi na stanowisku całkowitej ochrony życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yenny jak się przeszłam pare lat temu po nowym wówczas budynku NFZtu w Gdańsku, to mi kopara z hukiem opadła. Na to też była kasa i jest. A w Akademii Medycznej w rejestracji siedzą dwie panie. Jedna wklepuje dane w kompa, druga drukuje. Natomiast nie ma kasy na to aby podnieść pensje pielegniarkom. I dobrze, niech wszystkie pojadą do Włoch lub Angli, przynajmniej zarobią na chleb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×