Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ada12

Jakie są objawy przed pierwszą miesiączką?

Polecane posty

Gość marcela23
Mam 13 lat i chodzę do 6 klasy. Od 2 lat mam włosy łonowe, śluz od 1,5 roku i piersi mam już dosyc duże. jestem dosyc wysoka.Od tygodnia strasznie boli mnie brzuch(tak na dole), jestem przemęczona, boli mnie głowa i chwilami jest mi nie dobrze.Czy już mogę spodziewac się miesiączki i jakie są jej objawy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maatyla : Mam nadzieje że mnie pamiętasz pisałyśmy ze sobą chyba z rok temu.Jak mnie nie pamiętasz to zajrzyj na stronę 218.Pozdrawiam Goska114(tak naprawde Ala) Nie pamiętam hasła i musiałam zmienić.Mam nadzieje że mi uwierzysz. To przecież cały rok.Pozdrawiam Ala Gosia Magda.HEHEHE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kladuia
Dziewczyny fajnie, że jest tu takie forum i piszecie o pierwszej miesiączce, to na pewno innym dziewczynom pomaga. Jakbyście chciały pogadać o dojrzewaniu i miesiączce to piszcie na gg4840433.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Byłam na tym forum z ponad rok temu jako Gośka114.Więc nie które osoby mogą mnie pamiętać. Nie mam jeszcze miesiączki choć czekam na nią długo.Koleżanki z kalsy mówią mi że to nic przyjemnego i że one też tak wyczekiwały. (Ale już od nowego akapitu chce się wyżalić)bo tak naprawde nie mam komu.Nigdy nie czułam sie tak bardzo zamęczona jak teraz jestem.Znajomi znali mnie zawsze jako energiczną dziewczyne która lubiła wstawać skoro świt.A teraz. Masakra ledwo w niedziele o 11 się podniose brzuch mnie czesto boli, na lekcjach przysypiam. Mam tego dosyc . Może to nie są objawy miesiączki ale chciałam sie wyżalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojoj..
Ja ma 12 i pół lat. Mam prawie wszystkie obiawy przed miesiączkowe, lecz nie mam włosów pod pachami i nie boli mnie głowa, ale brzuch owszem. Mam bardzo obfity śluz więc nosze wkładki. Nie wiecie kiedy mniej więcej dostane okres bo nie moge się doczekać! ODPISZCIE BARDZO PROSZE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojoj :Nie mam miesiączki więc nie jestem "Ekspertem". Ja sądzę ,że nie musisz mieć włosów pod pachami.Moje koleżanki z klasy (niektóre) nie mają tam włosów a mają już okres.Radze ci aż tak nie czekać bo podobno okres to nic przyjemnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka681
ja mam 13 lat owłosienie łonowe i pod pachami prawie codziennie mam śłuz bezbarwny brązowy i małe różowe i niekiedy czerwone plamki dzisiaj miałam jak by mokre majtki czy to ores?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajniuchna
hej kobitki dawno bardzo mnie nie było , a to co było wcześniej to jeszcze nie był okres ;( :( szkoda mam 12 lat . Ostatnio mam objawy przedmiesiączkowe i bardzo che jej dostać miłam ostatnoi nawet jakieś plamy brązowe i czerwonawe na majtkach i często czuję jakby były jakieś mokre, mam śłuz już ze 2,5 lat, pod pachami włosy gdzieś z 2 latka i łonowe ze 3 czy to oznaki że będę miała miesiączkę niedługo???? Maatyla jesteś tu jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka681
nie śpiesz sie tak to ponnodz nic przyjemnego:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka97
Do agnieszka681 moja pierwsza miesiączka taka była. Brązowy śluz przez ok 10 dni! Brzuch bolał mnie co jakiś czas parę tygodni przed. Tak się cieszyłam że już mam okres ale nie było lekko dalej. Mój drugi okres dostałam..uwaga.. 1,5 roku później!! Trochę długo czekałam.. Ale teraz jest już w miarę i wiem że bez sensu jest się stresować i denerwować ^^ 3maj się =) i powiedz mamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pani GINEKOLOG
u mnie bylo tak ,ze musialam isc do biblioteki jakis referat napisac, i przed wyjsciem do biblioteki poszlam sie zalatwic (w domu) i nagle dostalam okres ,w wiek 14lat :) tak mi wstyd bylo,ja zadnych obiawow nie mialam ,zadnego bolu brzuch itp....wiec ja bym ci radzila z ta wkladku...bo u nas w szkole byla taka sytuacja ,ze taka laski tanczyly na apelu i taka jedna co miala biale spodnie nagle zrobila "gwiazde" i z tylu taka plama z krwi ,wszyscy to widzieli i sie smiali tragedia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajniuchna
POTRZEBUJĘ FACHOWEJ POMOCY!!!! 2,5 roku temu- w trzeciej klasie miałam w kwietniu krwawienie chyba miesiączkowe, bo przed tym miałam objawy i śluz . Od tamtego krwawienia nie miesiączkowałam!!! Teraz jestem w 5kl. i od jakiś 3 dni mam objawy miesiączki i przed wczoraj miałam brązowo -czerwonawy śluz .Wczoraj i dzisiaj nic w sensie że żadnego śluzu tylko przezroczysty normalny, taki jak ma od 3 lat.Ajednaj brzuch mnie nadal boli i nadal mam objawy miesiączki co to wszystko jest???? CZy nie długo dostanę miesiączki? odam że mam prawie 12 lat waże 40 kg. i mam 145 cm wzrostu. JAK NAJSZYBCIEJ POMÓŻCIE !!! JESTEM W KROPCE !!! BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ I FACHOWĄ POMOC , ODPOWIEDŹ!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Buu.
Mam 12,5 lat. I miesiączkę -.-. Dostałam 1 grudnia, czekałam bardzo na ten dzień. A tu bum, wieczorem idę do toalety i mam brązowe plamki na bieliźnie. Straasznie się zdołowałam, powiedziałam mamie od razu. Następnego dnia obudziłam się, podpaska... czysta! Miałam nadzieję, że to tylko... no nie wiem, skaleczyłam się czy coś. Ale idę się załatwić, a papier caaały we krwi. Ja się normalnie krwi boję, na pobieraniu mdleję, a okres dostałam jako pierwsza w klasie, oczywiście moja " przyjaciółka " cały czas się ze mnie śmieje D:. I mam kilka pytanek. Nie boli mnie brzuch, wszystko jest okej. Czy to znak, że w przyszłości dalej tak będzie? Plamy na podpasce mam takie średnie, ze 4 cm długości i 3 szerokości xD, ale często chodzę do łazienki " wycierać się ". Czytałam, że pierwsze miesiączki nie są obfite czyli... kiedyś będzie jeszcze gorzej, tak? I, ile tak średnio trwa pierwszy okres? Dzięki z góry za odpowiedzi, Zdołowana. :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werka1999
A ja mam 12 lat, białą wydzilinę od 2 lat, piersi mi rosną rteż od dwóch lat włoski łoowe mam od roku, czy miesiączka może przyjść szybko? Mam nosić ze soba podpaskę do szkoły jak by co?? Na serio Pomóżcie mi, bo z mamą się wstydzę gadać o takich tematach, a z siostrami to wogóle... No i nie mam z kim pogadać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka681
do amazonka97 mi sie wydaje ze to nie okres(za małe te plamki chyba) i nie chce sie przed mamą skompromitowac bo jakbym jej powiedziała to ona by mi podpaske kazała nosić a przecież tak az mi nie leci aż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martinecka
Dzień dobry! Postanowiłam przyłączyć się do dyskusji. Kogoś muszę się poradzić. Więc tak. Mam 12,5 roku, śluz około 1.5 roku, włosy łonowe (koło roku) oraz te pod pachami już od (1,5) Ostatnio często boli mnie brzuch . Mocno, ale nie na tyle zeby brać no-spę. Dodatkowo jestem poddenerwowana i mam naprawdę duże wahania nastrojów. W jednej chwili pękam ze śmiechu, a chwilę później prawie płaczę. Zadam standardowe pytanie. Czy to są objawy zbliżania się pierwszego okresu? Jeżeli tak kiedy mniej więcej mogę się go spodziewać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka97
Do agnieszka681 ale mi chodziło głównie o ten brązowy śluz.. Bo przecież nie od razu okres musi być czerwony (chodzi o krew). Bo miesiączka to też złuszczona błona śluzowa z macicy a ona jest takiego mniej więcej koloru. Ale w sumie możesz jeszcze się wstrzymać z mówieniem mamie. Ja powiedziałam po dwóch dniach bo zamiast brązowego śluzu (jak przez pierwsze 2 dni) zaczął się ten 'właściwy' że tak powiem, okres. To jeszcze poczekaj bo to może być tylko plamienie a miesiączka przyjdzie już niedługo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka681
wiesz bo ja już go nie mam miałam tylko przez jakiś czas a teraz jest czarny (ciemno granatowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka97
Nie mam pojęcia co to ;o nigdy czegoś takiego nie miałam. Radziłabym ci z kimś o tym pogadać. Z kimś kto ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amazonka97
Nie mam pojęcia co to ;o nigdy czegoś takiego nie miałam. Radziłabym ci z kimś o tym pogadać. Z kimś kto ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość girl:*
hejka laseczki i kobitki:* hehe jak się tu zmieniło. Byłam na tym forum rok temu pod nazwą karolinka. Pamiętam że miałam taki sam problem jak większość z was że też nie mogłam się doczekać miesiączki, dziewczyny z forum bardzo mi pomogły i po jakimś czasie stałam się kobietą. I powiem szczerze że ten "wspaniały" dar oddałabym tym które go jeszcze nie mają, myślałam że to taka fajna sprawa przez pierwsze 3 miesiące było spoko ale kolejne jakaś masakra. Bóle brzucha, obfite krwawienie, omdlenia, wymioty przez ból brzuha, nie wychodzenie w łóżka itp. więc powiem wam z własnego doświadczenia że to tak naprawde nie jest fajne;]] nie chce was zniechęcać ani nic bo podejrzewam że mało dziewczyn ma takie dolegliwości podczas miesiączki jak ja, ale musiałam trochę opowiedzieć o Sobie żeby przypomnieć sobie tamte dni jak pisałam na tym forum z innymi dziewczynami:D Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertusia
Hej dziewczyny :D Mam pytanko. Mam już włosy łonowe, piersi mi nie rosną, mam 12 lat i często w ciągu dnia mam lekko mokre gatki od jakiejś mokrej i dość gęstej cieczy (chodzę wtedy do łazienki i podcieram sobie normalnie). Zastanawiam się czy ta ciecz to nie objawa miesiączki? ;o Proszę o odpowiedź :0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wam :) co tylko tu wchodzę to dziewczyny się tylko doszukują objawów i pytają się kiedy dostaną , przecież to objawy dojrzemawia . A z kad my to możemy wiedzieć jak nawet wy tego nie wiecie , dlatego nikt nawet nie odpisuje na takie pytania. dostaniecie w swoim czasie . W prawdzie takie pytanie ale co mają do tego takie objawy jak napisane powyżej może tam jedno jest . :) trzymajcie się napewno dostaniecie . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabna 13
jeszcze nie mam pierwszej miesiaczki i nie wiem kiedy ona bedzie. mam 13 lat i chodze do 1 gimnazjum. mam owlosienie łonowe on 2 lat a włosy pod pachami rosna pi od pół roku. nie mam jeszcze na majtkach sluzu, a boje sie ze dostane okres w szkole i co w tedy bedzie. kolezanki z mojej klasy maja juz okres a ja nie . boje sie. POMOZCIE PROSZEE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabna 13
a piersi rosna mi od 1,5 roku. a jak dostane okres w szkole a nie bede miala podpasek co w tedy ?odpiszcie szybko.PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maleńka może ty nie wiesz, ale te dziewczyny które dostały już okres mogą tym co nie mają bardzo pomóc.Dziewczyny rozkręćcie jakiś temat bo na forum pusto.Kiedyś (rok temu) jak ja byłam na tym forum roiło się od wypowiedzi chciałabym bardzo , by było tak samo jak kiedyś.Nie musimy ciągle mówić o miesiączce.Możemy mówić ogólnie o dorastaniu np.trądzik albo cos w tym stylu.Lubie czasem sobie po szkole pogadać z dziewczynami o takich tematach .Kilka razy się zdarzyło, że dziewczyny co dostały już okres bardzo mi pomogły. Pozdrawiam wszystkie kobitki i dziewczyny ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opowiem wam o dzisiejszym dniu: Przyszła do nas taka babka z Alweys i mówiła nam o dojrzewaniu.Powiedziała ,że jak kiedyś przeprowadzała ankiete dla dziewczyn to pierwsze pytanie było: -Co byście zrobiły jak byście miały na sobie białe spodnie i dostały miesiączki.Jedna z dziewczyn odpowiedziała: -Ja to bym na plecach czołgała się do toalety. Wszystkie dziewczyny w śmiech. Albo w tej ankiecie jeszcze było takie pytanie: -Po co kobietom piersi.Jedna odpowiedziała: -Po to by chłopak mógł się nimi bawić.rozbrajające.A jeszcze jedna na to samo pytanie odpowiedziała: -Piersi nam są potrzebne do szpanu oraz do różnych sztuk walk np.karate. Na koniec dostaliśmy 2 podpaski,4 wkładki,książeczkę, Chłopcy z naszej klasy chcieli się dowiedzieć jaki prezent dostaliśmy ,ale im oczywiście nie powiedziałyśmy.A tak przy okazji to nie mam okresu.Aga pyta się będziesz: nosiła wkładki ?a ja mówie: pewnie że nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh no tak ja mam miesiączkę . Alex oczywiście lubię mówić co i jak , jak to było , jakie podpaski , pomóc , odpisywałam na różne pytania . itd . Ale np . Napisać kiedy ktoś dostanie miesiączke to nie możliwe , ja tam nie wiedziałam kiedy ja dostanę i wyczekiwałam dnia i stało się , byłam taka dumna :) he he :) ale nie oto chodzi że nie wiem tylko poprostu ja tak robiłam, pisały co i jak nie kiedy heh więc o tak nie stwierdze xdd jeżeli wy bd wiedzieć kiedy ktoś dostanie gratuluję , ale oczywiście pomogę :) . U nas takich "prezentów" nie było nawet , a w której klasie jesteś ? :) coś tu tak pustooo jest . trzymajcie się kobietki ; *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×