Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

Gość /////////////
Jutro:) # 21 sierpnia - Jeśli piękny sierpień, gotuj sobie chłopku kieszeń. # Kto w lecie nie orze, nie sieje, w zimie z frasunku niszczeje. 22 sierpnia - Kiedy w sierpniu spieka wszędzie, zima długo białą będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
A # 23 sierpnia - Gdy słońce z grzmotem w znak Panny wchodzi, zapowiedź to niepogody długiej i powodzi. # Gdy księżyc w Pannie ( zodiakalnej 23.08 ) o grzmoty, pięćdziesiąt dni pluszczą słoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
miłych snów....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala...
Ja wszystko poczytałam ciesze się , ze koleżanki wracają .... Zycze kolorowych snów.... DOBRANOC👄 Oczy mi się zamykają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niesmiala..Pogasze swiatla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dla corci...
Marianna Patrze na Ciebie i widze Malutka kruszynke z oddali Szeroko oczka otwarlszy Co pierwszy raz swiat ujrzaly. I buzke piekna tez widze Rumiana i usmiechnieta Raczki ku mnie wyciagniete W ramiona chcace byc wziete. Patrze na Ciebie i widze Dlugie wieczory pelnione Czyteniem bajek o kaczce, Lisku chytrusku i zabce. I lezki w Twych oczach tez widze Gdy nagle cos w srodku nocy Przerwalo Ci sen zasluzony I strachem okulo w niemocy. Patrze na Ciebie i widze Mala dziewczynke bezradna Co kroki stawiajac pierwsze Pobiec by chciala przykladnie. I smiech Twoj wesoly slysze Gdy w pierwszej niesmialej probie Na rower wsiadlas bez strachu Nie mowiac tego nie lubie. Patrze na ciebie i widze Teczke jak tecza barwna Wypchana po brzegi ksiazkami I wszystkim co dzieci pragna. I smutek w Twych oczach widze Gdy pierwszy raz zrozumialas Ze zycie nie jest tak piekne Jak tego oczekiwalas. Patrze na Ciebie i widze Dume w Twych oczach bez granic Ze zdanej matury swiadectwa I trudow co nie poszly na nic. I widze Twe oczy swietliste W pierwszego uczucia porywie Wpatrzone w innego czlowieka Milosnie i nieustepliwie. Patrze na Ciebie teraz I widze kobiete mloda, Madra, stanowcza i prawa Chcaca isc wlasna droga. I wierze, ze zycie choc ciezkie I pelne meandrow ukryty Bedzie dla Ciebie laskawe I szczesciem obdarzy obfitym. deep breath

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahahah
Przyjaciółko mego serca wróć, mam pusty dom. I znów jestem sama, sama znów - Nie licząc trosk. Ja wierzyłam tobie jak nikt a ty, Znałaś każdy śmiech i łzy. On nie kochał nigdy żadnej z nas, nie kochał nas. Przyjaciółko mego serca wróć, on nie jest wart, by przez niego niewidzialny mur tak dzielił nas. Szczęście miało jego kolor i wdzięk, Jego oczy jego śmiech. Szczęśnie miało dla nas jedną twarz - Tę samą twarz. Ratował mnie Gin, Ty dawno byłaś już z nim. A ja płakałam na dnie piekła, Za mąż uciekłam. On teraz ma dom o 5000 mil stąd. Na sercu nosi numer konta, klucze od Forda. On nie kochał nas! Ratował mnie Gin, Ty dawno byłaś już z nim. A ja płakałam na dnie piekła, Za mąż uciekłam. On teraz ma dom o 5000 mil stąd. Na sercu nosi numer konta, klucze od Forda. Przyjaciółko z mych dziecinnych lat winna czy nie, Tak tęskniłam długo do twych wad, do naszych miejsc. Czas uleczy rany uśpi ból i tak, I wygoni cichy żal On nie kochał nigdy żadnej z nas, On nie kochał nigdy żadnej z nas, Nie kochał nas! Nie kochał nas! Nie, nie nie nie nie! Nie kochał nas Nie, nie nie nie nie! Nie kochał nas Nie nie ko-chał nas Nie kochał nas Nie, nie nie nie nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grazka 55
witajcie kochani. tak czas mi szybko pedzi.Prawie codziennie wychodze , albo kogos goszcze.Nadrabiam zaleglosci z paru miesiecy.Co wyjde do miasta to kogos spotkam, gadu gadu i juz wieczor zaplanowany.Pryzjemnie spedzam czas ze znajomymi,sprzatam na nastepne pol roku w domku,ale czy da sie wysprzatac na zapas?. A tu juz musze bilet kupowac na nastepny wyjazd.Te4skno mi bedzie , ale co robic.NASZA OAZKA KOCHANA ZNOWU TETNI ZYCIEM..... BUZIAKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIrcyk w zalotach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIrcyk w zalotach.
Wszyscy na powietrzu , bo pogoda śliczna , ostatnie podrygi lata:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIrcyk w zalotach.
CZTERY PORY ROKU Lato jagód lipcowych ma smak. Żółte liście gna jesienią wiatr. Wiosną śniegi spływają już z gór, A na szybach zimą kwitnie mróz. A ja lubię mroźną zimę I puszysty śnieg. Kocham narty; Dla mnie zima najpiękniejsza jest. Ktoś tam lubi zimowy zły wiatr, Kiedy rzeki już pokrywa kra. Drugi woli przed siebie wciąż iść, Gdy jesienią czerwienieje liść. A ja lubię tylko lato Wśród słonecznych plaż. Lubię pływać; Dla mnie lato najpiękniejsze jest. Jeden lubi gdy wiosną ze snu Znów się budzi rzek wezbranych nurt. Inny woli lipcowych dni blask, Kiedy miodem pachnie cały las. A ja lubię Wszystkie cztery pory roku, bo Każda z nich: Wiosna, lato, jesień, zima - Przypomina mi Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIrcyk w zalotach.
Mgły i żurawie Maria Pawlikowska Jasnorzewska Pilnujcie, pilnujcie ostatnich dni lata, kiedy jeszcze zielone bije zegar chwile, w które się już nieżywy karmin gęsto wplata... Kobieto, włóż maskę i skrzydła motyle i biegaj, i szukaj trwożliwie, ciekawie w chińskim pawilonie i w szpalerów cieniu (a mgła się już wznosi... Żurawie!!! Żurawie!!!) - gdzie oczy wołające ciebie po imieniu? - Pilnujcie, pilnujcie ostatnich dni lata, gdy zielone wachlarze drzew migocą złotem. - O kobieto przecudna, kobieto bogata, szukaj za jaworami, za różanym płotem - pytaj się pawiookich wód w okrągłym stawie, gdy jęk wichru przepływa przez trzcin pióropusze (a mgła się już wznosi - Żurawie!! Żurwie!!) - gdzie usta, które miały całować twą duszę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FIrcyk w zalotach.
życzę słońca i jeszcze raz słońca...:-D ha ha ha aide dotlenić stare koci..-...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....._.;_\'.-._ ...{`--..-.\'_,} P O Z D R A W I A M .{;..\\,__...-\'/} .{..\'-`.._;..-\'; ....`\'--.._..-\' ........,--\\\\..,-\"-. ........`-..\\(..\'-...\\ ...............\\.;---,/ ..........,-\"\"-;\\ ......../....-\'.)..\\B U Z I A C Z K I ........\\,---\'`...\\\\ ....................Z O S T A W I A M *ღ¸¤*☆*☆*ღ¸¤*☆**ღ¸¤* ☆*☆*ღ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyku Dziewczyny ostatnio mam dużo zajęć .... Smażę powidła śliwkowe dla siebie i dla dzieci i wekuje sałatki warzywne... Lubie to robić ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLIWIA..
Pozdrawiam i życzę miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry WBW! Musze się wam poskarżyć , ze skręciłam sobie nogę :( tak nieuważnie stąpnęłam z ostatniego schodka i cale szczęście .ze nie upadlam i głowy nie rozbiłam... Tylko stopa mi się jakoś podwinęła i boli niemożliwie . ale nie opuchła właśnie mocze ja w zimnej wodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postawie Wam na otwarcie stronki dzban kompotu wieloowocowego! Jabłka, śliwki, agrest, morele i porzeczki... Smaczny naprawdę:-D Właśnie go ostudziłam... I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)>I_)> I śliwki prosto z ogródka:-D http://znowicki.webpark.pl/sliwa.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leśmian Bolesław - Wieczorem Wieczorem było, wieczorem, Gdy zorza gasła nad borem. Dzienny ulatniał się skwar, Rosa nam spadła na głowy I zmierzchem dymił się jar, Jar kalinowy. Z daleka idzie, z daleka Ten mrok, co kwiatów się zrzeka. Gdy płosząc ospałą woń, Chłód powiał nad pola zżęte, O moją zagrzałaś skroń Dłonie zziębnięte. Nie wolno patrzeć, nie wolno Bez pieszczot w ciemność dokolną! Zbłąkanych w obszarach pól Nie złączy żaden sen złoty, Ni lęk, ni zgroza, ni ból, Nic - prócz pieszczoty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×