Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zlota jesien

Magia czterech por roku dojrzalych kobiet

Polecane posty

dobranoc, córka musi coś na komputerze napisać dziś nie mam czasu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sio spać, spać :-D ja tez muszę iść spać bo jutro rano mam wyjazd. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halina...
Leśmian Bolesław - Zmierzch Pierwsza zmierzchu fala Spływa ponad dach. W szybach - mrok, a z dala Słońce sie dopala W nasturcjach i mgłach. Mąci nam rozmowę Pustych murów biel... Dłonie swe różowe Ściel pod moją głowę - Nic nie mówiąć, ściel! Kto swe serce zbada W taki zmierzch jak ten? łza śmiertelnie blada W snu głębinę spada, Choć nie wierzy w sen!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
Jutro:) # 20 sierpnia - Jeśli na Bernarda ziemia twarda, to będzie zima harda, a jak miękka to lekka. # Będzie pogoda, jak się nie poleje z nieba woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość /////////////
# 21 sierpnia - Jeśli piękny sierpień, gotuj sobie chłopku kieszeń. # Kto w lecie nie orze, nie sieje, w zimie z frasunku niszczeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mile panie
życzę wszystkim miłych snów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mile panie
Leśmian Bolesław - Sen Śniło mi się, że konasz samotnie, Mnie nie było, ale jestem już!... Biegłem do cię powrotnie, powrotnie Poprzez gęstwę błyskawic i burz. Leżysz - męką szpecona bezkarną I zanikiem wychudzonych lic Dłonie twoje do próżni się garną... Patrzysz na mnie i nie mówisz nic Więc porwałem cię w ramion spowicie Razem z śmiercią, co twe piersi ssie - I swe własne tchnąłem w ciebie życie - Tchnąłem życie- i zbudziłem się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 60 siatka
Dobranoc kochani👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisława Sośnicka Bez ciebie jesień W błękicie mamy swój dom na wyspie słońca W błękicie mamy swój ląd zwyczajnych spraw Jesteś mój, czemu więc Tak często myślę, że Bez Ciebie jesień dogoni mnie Bez Ciebie marzeń oduczę się Bez Ciebie pasjans nie wyjdzie mi w pochmurne dni Bez Ciebie zmartwi mnie byle co Bez Ciebie nic nie będzie mi szło Bez Ciebie na zawsze schowam się na serca dnie Jeszcze wciąż jest tyle słońca Jeszcze nam nie płynie czas Jesteś mój, czemu więc Tak często myślę, że Bez Ciebie wino utraci smak Bez Ciebie nigdy nie powiem,"tak" Bez Ciebie drogi zasypie wiatr popiołem z gwiazd Bez Ciebie smuci mnie każdy wiersz Bez Ciebie nie przychodzi sen Bez Ciebie w jesień zapadnie świat na tysiąc lat Bez Ciebie jesień dogoni mnie Bez Ciebie marzeń oduczę się Bez Ciebie pasjans nie wyjdzie mi w pochmurne dni Bez Ciebie zmartwi mnie byle co Bez Ciebie nic nie będzie mi szło Bez Ciebie na zawsze schowam się na serca dnie Bez Ciebie jesień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisława Sośnicka Ja się nie przejmuję byle czym Ja się nie przejmuję byle czym Gwiżdżę sobie na marny los Zwykłym troskom i kłopotom swym Śmieję się prosto w nos Mnie nie załamie byle chwila zła Pal ją sześć, co mi tam Oszczędzam nerwy jak i gdzie się da Jeszcze się kiedyś mogą przydać Choć się życie nieźle stara, bym Cierpliwości uczuła kres Ja się nie przejmuję byle czym Biorę świat jaki jest Ja się nie przejmuję byle czym Gwiżdżę sobie na marny los Zwykłym troskom i kłopotom swym Śmieję się prosto w nos No, a już zwłaszcza taki ktoś jak Ty Śmieszy mnie, śmieszy mnie Chociaż próbujesz już od tylu dni Mnie nie tak łatwo zdenerwować Ja się nie przejmuję byle czym Szkoda czasu i szkoda łez Świat istnieje dla mnie po to, bym Brała go tak, jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzisława Sośnicka Na deszczowe dni Na deszczowe dni trzeba też coś mieć Może jakieś usta, co nie mówią"nie" Na deszczowe dni trzeba też coś mieć Może jakieś oczy, by całować je Może kilka nut z nie deszczowych dni Może kilka słów obiecanych mi Może gdzieś tu są i przywołam je Chociaż jeden ton, chociaż jeden dźwięk Na deszczowe dni trzeba też coś mieć Może jakiś dawno nie mówiony wiersz Może jakieś drzwi, których adres znasz Ale, czy to warto wracać jeszcze raz Może kilka nut z nie deszczowych dni Może kilka słów obiecanych mi Chociaż parę zdjęć, chociaż jeden list Bo już późno jest, a ja nie mam nic Na deszczowe dni trzeba też coś mieć Może jakieś lato, gdy nie padał deszcz Może jakieś drzwi, których adres znasz Ale, czy to warto wracać jeszcze raz Ale, czy to warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Zdzisława Sośnicka Nie chcę już nic Nie chcę już nic - to ostatnie słowa Nie chcę już nic Odpłynął sens, znikła łąka kolorowa I przekwitł kwiat, i ucichł wiatr Nic nie powtórzy minionych barw Ktoś tęczę z nieba nade mną skradł Nie chcę już nic - to ostatnie słowa Nie chcę już nic Nie chcę już nic - jeszcze raz powtarzam Nie chcę już nic Odliczyć czas - popiół został z tamtych marzeń Gdy słońca blask otaczał nas Nic nie powtórzy minionych dni Szalonych burz, co za nami szły Nie chcę już nic - jeszcze raz powtarzam Nic nie chcę już, nic nie chcę już Czas nie wraca już Do spalonych burz Nie chcę już nic, nie chcę już nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tekst piosenki Cały mój świat - Zdzisława Sośnicka Cały mój świat Znowu w dłoni mam cały mój świat Jesteś Ty w nim, a tuż obok ja Ciało moje przytulasz do ust Ja ze szczęścia chcę liczyć do stu W duszy mej jest radość i lęk Porzuć myśli złe, choć tu i przytul mnie Sama dobrze już wiem, wiesz i Ty Że choć czasem są te szare dni Nic nie może już rozdzielić nas Kochanie zamknij drzwi i odlećmy do gwiazd I tylko czasem ktoś zapyta mnie Czy wierzę w to Może to sen? I tylko czasem ktoś zapyta mnie Czy wierzę w to Nie, to nie sen Znowu w dłoni mam cały mój świat Choć to dziwne zupełnie bez wad A w nim jesteś niebem i piekłem, jak nikt A tak, Ty potrafisz taki naprawdę być Wszystko to ma swe miejsce i czas Porzuć myśli złe, choć tu i przytul mnie Sama dobrze już wiem, wiesz i Ty Jak ważne są te jasne dni Bicie serca, co dźwięczy i gra Kochanie, zróbmy coś, by zostało już tak I tylko czasem ktoś zapyta mnie Czy wierzę w to Może to sen? I tylko czasem ktoś zapyta mnie Czy wierzę w to Nie, to nie sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
´M´O T Y L´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ Na wonnej łące z siatkami w ręku Chłopcy, dziewczynki zebrani społem, Gonią motyle, co pełne wdzięku, Barwnym nad nimi krążą wciąż kołem. Ileż tu śmiechu, gwaru i ruchu, Z jakim to wszystko robią zapałem ! "Aha! Jaś krzyknął: mam cię mój zuchu, Już mi nie umkniesz, już cię złapałem !" Motyl nie umknie - ale to boli, Że on u ciebie zginie w niewoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
CZYM JEST SZCZĘŚCIE Pewien człowiek, który był wciąż smutny i nie potrafił odnaleźć w życiu radości, usłyszał podczas przechadzki w parku śpiewającego cudnie ptaka: - Zazdroszczę Ci - powiedział, stanąwszy pod drzewem - Musisz być bardzo szczęśliwy, skoro tak pięknie wyśpiewujesz swoją radość. - Ale ja nie dlatego śpiewam, że jestem szczęśliwy - odpowiedział ptak. - Jestem szczęśliwy, dlatego że śpiewam. autor nieznany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Uśmiech Uśmiech maluje się na twej twarzy taki nieśmiały, radosny, szczęśliwy taki dyskretny i taki pełny taki głęboki, zakotwiczony w duszy ten uśmiech na twarzy jak różowy płatek róży jak bukiet fiołków z fiołkowym zapachem jak świętość w miejscu świętości jak światłość oświetlająca mroki jak farba kolor dająca jak nuta tworząca symfonię jak myśl rodząca pomysł ten uśmiech cię rodzi na nowo ten uśmiech daje ci życie ten uśmiech ciągle cię tworzy jak Bóg tworzy życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Dla dzikiej Róży... *********** Dzika róża Za Dzikiej Róży zapachem idź na zawsze upojony wśród dróg - będzie clę wiódł jak czarodziejski flet i będziesz szedł, i będziesz szedł, aż zobaczysz furtkę i próg. Dla Dzikiej Róży najcięższe znieś i dla niej nawiewaj modre sny. Jeszcze trochę. Jeszcze parę zbóż. I te olchy. Widzisz. I już - będzie: wieczór, gwiazdy i łzy. O Dzikiej Róży droga śpiewa pieśń i śmieje się, złoty znacząc ślad. Dzika Różo! Świecisz przez mrok. Dzika Różo! Słyszysz mój krok? Idę - twój zakochany wiatr. Konstanty Ildefons Gałczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Miłość jak słońce Miłość jak słońce: ogrzewa świat cały I swoim blaskiem ożywia różanym, W głębiach przepaści, w rozpadlinach skały Dozwala kwiatom rozkwitnąć wionianym I wyprowadza z martwych głazów łona Coraz to nowe na przyszłość nasiona. Miłość jak słońce: barwy uroczemi Wszystko dokoła cudownie powleka; Żywe piękności wydobywa z ziemi, Z serca natury i z serca człowieka I szary, mglisty widnokrąg istnienia W przędzę z purpury i złota zamienia. Miłość jak słońce: wywołuje burze, Które grom niosą w ciemnościach spowity, I tęczę pieśni wiesza na łez chmurze, Gdy rozpłakana wzlatuje w błękity, I znów z obłoków wyziera pogodnie, Gdy burza we łzach zgasi swe pochodnie, Miłość jak słońce: choć zajdzie w pomroce, Jeszcze z blaskami srebrnego miesiąca Powraca smutne rozpromieniać noce I przez ciemność przedziera się drżąca, Pełna tęsknoty cichej i żałoby, By wieńczyć śpiące ruiny i groby. Adam Asnyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Daab » Ogrodu serce ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy Powolną strugą płynął wytrwale, W moim ogrodzie, gdzie jeszcze nigdy, Tak dawno słów przyjaznych parę. W moim ogrodzie, gdzie smutek gości, Gdzie gorzkie dni i gorzkie noce, W moim ogrodzie, gdzie samotności Nikt nie rozjaśniał, gdzie nigdy dosyć. W moim ogrodzie, gdzie długa zima, Zmroziła wszelkie ciepłe uczucia, W moim ogrodzie, gdzie strumień źródła Zastygł w bezruchu, a czas umyka. Aż pewnej nocy puściły lody, Ogrodu serce mocniej zabiło, Przyszłaś, nabrałaś źródlanej wody I napoiłaś, a wszystko ożyło. Byłaś tak śliczna, niczym poranek, Niczym wiosenny kwiat jabłoni I nie zapomnę nigdy tej chwili, Gdy dłoń dotknęła twojej dłoni. I nie zapomnę tych chwil radosnych, Kiedy nie mogąc wydobyć słowa, Z zapartym tchem patrzyłem Ci w oczy, Tak trwała nasza bez słów rozmowa. Ja twoje włosy dotykałem ukradkiem, Gdy zamyślona z pochyloną głową, Byłaś mi jak prześliczna nimfa, Co się przegląda nad tafli wodą. I choć tak blisko byłaś przy mnie, Choć twoje oczy śmiały się do mnie, Doprawdy niczego nie jestem pewien, Co czułaś wtedy, czy wart jestem wspomnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Czesc! OAZO I OAZOWICZE:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasimo..
Wpadnę wieczorem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
....._.;_\'.-._ ...{`--..-.\'_,} P O Z D R A W I A M .{;..\\,__...-\'/} .{..\'-`.._;..-\'; ....`\'--.._..-\' ........,--\\\\..,-\"-. ........`-..\\(..\'-...\\ ...............\\.;---,/ ..........,-\"\"-;\\ ......../....-\'.)..\\B U Z I A C Z K I ........\\,---\'`...\\\\ ....................Z O S T A W I A M *ღ¸¤*☆*☆*ღ¸¤*☆**ღ¸¤*☆*☆*ღ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×