Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

Maya rozrabia na macie, i slucha muzyki bobasa- ale jej sie to podoba!!!! Brawo dla dzieciaczkow, za nowe umiejetnosci!!!! Maya nawet nie mysli o tym, ze moze wstac w lozeczku od kiedy jest obnizone stracila zainteresowanie wspinaczka;) Mierzejka czekam z niecierpliwoscia na foty. Hanio- z takim wozem, nie straszne wszelakie wyboje, i krawezniki;) Maya jada brokuly, dynie, ziemniaki, kalafior, kukurydze, pasternak, koper taki glowiasty, slodkiego ziemniaka. W przyszlym tygodniu podam buraczki na obiadek Z kasz jada- jaglana, ryz i owsianke Mieso najczesciej indyk, owoce- banan, morela, jablko, brzoskwinia, jagody- i to w roznych kombinacjach Do picia tylko woda, lub cherbata koperkowa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, no to podobnie nasze dziewczynki jedza :) Moja tez jeszcze nie jadla buraczkow. Nina w kojcu, gdzie porecz jest bardzo wysoko tez nie mysli o wstawaniu. Musi sie chwycic poreczy by wstac, bo ona na rekach sie podciaga, a nogi to jej jakby zawadzaly ;) Bo jak juz stanie i zaraz po cos chce siegac to stanie sie konczy ;) Czekam cierpliwie az nauczy sie panowac nad nozkami. Ale beda z niej ludzie ;), wydaje mi sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas troszke lepiej mala juz ma mniejsza temperature, ale charczy jej w pluckach okropnie, jak gruzlikowi :( zobaczymy co powie lakarka Gabi je z kasz ryz i owsianke \\ Kosztowala juz wiele owocow , a warzywami jest gorzej , nie przepada za nimi Z mies to kura, indyk, wolowinka i ostatnio pulpeta wieprzowego Watrobka ma duzo cholesterolu , moze tez zawierac toksyny ( bo pelni funkcje odtruwajaca w organizmie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, no to nieladnie, pewnie Gabi ma oskrzela;( zalatwione. Z tymi nowosciami, to jakos u nas ostroznie. Rybe podam jak mala skonczy rok- tak zalecila lekarka Buraki ponoc zapieraja? Nie jestem pewna, ale podam malej juz taki typowy obiadek- wszystko osobno na talerzyku: mieso, buraczki- to zmiksowane, ziemniaki rozgniecione widelcem, ciekawe jak jej to bedzie smakowalo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to je takze pszenice i zyto , bo jest przeciez w chlebie, makaronie czy ciasteczkach kukurydze - chrupki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula, a owsianka u was dziala rozluzniajaco, czy bez wplywu? Ja sie boje podac, bo mam obawy, ze dostanie zapracia znow :o Niby je kaszke manna, chrupki, herbatniki i jest dobrze. Ale chrupka moze zjesc gora 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mala juz zdrowa w 100% tylko mamy wciaz problem z dupka:o Caly czas czerwona,nie mam za bardzo czym jej tego smarowac!Bylam w aptece,ale o takim czyms jak linomag czy chociazby sudocrem tutaj nie slyszeli!!Gosc mi polecil jedynie Fissan,ale to juz mamy,dobry jak jest lekko czerwona pupka ,a nie jak w naszym przypadku.Narazie smaruje penthenolem i czekam na masci od mamy,moze w poniedzialek dojda.A z tego wszystkiego to zapomnialam wspomniec o postepach,mloda potrafi wstac trzymajac sie mnie np na kanapie jak siedzimy,no i z siadu na brzuszek do pelzania,od czasu do czasu podnosi sie na rekach i kolanach,ale tylko na pare sekund. Co do obiadkow to ja jej gotuje zupy na skrzydelku z marchewka,groszkiem,wrzucam troche cebulki i drobnego makaronu(ziarenka),odrobina soli ,bazylii i oregano do smaku.Nie mam zbytnio pomyslow,do tego czesto je pomidorowke,ktora uwielbia:)A te buraki to jak robicie?Tylko gotujecie?Buraki wg mnie dzialaja przeczyszczajaco,tzn sok z burakow na 100%-jest podstawa diety oczyszczajacej to wiem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Ja też jestem mamą Wiktorki z czerwca 2008:) Camomilla_22 moja Wikuśka jak miała czerwoną pupkę to teściowa powiedziała żebym smarowała termentiolem i pomogło:) tylko trzeba uważac bo jak zabrudzisz ubranie to nie chce sie spierać ale w pieluszce to nic nie skodzi. Moja Wiki jeszcze trochę i zacznie nam chodzić:) raczkowanie ma już opracowane do perfekcji:) teraz za rączki jak się ją trzyma to bardzo ładnie próbuje łapać równowagę i prowadzam ją za rączki:) stawia już całe stopki:) podobno najlepiej gdy dziecko chodzi na bosaka:) Jest taka pileczka gumowa czy jakaś taka z \"kolcami\" warto masowac nią plecki i stopki:)Szwagierka opiekuje się dziewczynką troszkę niepełnosprawną i rehabilitantka poleciła takie masowanie ta piłeczką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja buraczki ucieram na grubej tarce i gotuje z mieskiem potem tylko miesko miksuje a buraczków już nie i wcina mi ładnie. A pomidorówke jak gotujesz z koncentratu czy z pomidorków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja buraczki ucieram na grubej tarce i gotuje z mieskiem potem tylko miesko miksuje a buraczków już nie i wcina mi ładnie. A pomidorówke jak gotujesz z koncentratu czy z pomidorków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytam i popisze później bo mam tyły w domu bo byłam u siory jestem usprawiedliwiona??? a teraz coś co mi sie podoba i niektórym wysłałam na nk bo podacie sobie dalej. Dlaczego płaczesz? młody chłopiec zapytał swą mamę. Ponieważ jestem kobietą, odpowiedziała mu. Nie rozumiem, odpowiedział. Ona go przytuliła i rzekła: i nigdy się nie dowiesz, ale nie martw się to normalne... Później chłopiec spytał swojego Ojca, Dlaczego Mama płacze bez powodu? Wszystkie kobiety płaczą bez powodu. było to wszystko co mógł mu odpowiedzieć. Mały chłopiec urósł i stał się mężczyzną i wciąż nie wiedział dlaczego kobiety płaczą. Nareszcie uklęknął złożył ręce i zapytał: Boże... Dlaczego kobiety płaczą (tak łatwo)? A Bóg mu odpowiedział... Kiedy tworzyłem kobietę postanowiłem ją uczynić wyjątkową. Stworzyłem jej ramiona na tyle silne by mogła dźwigać ciężar całego świata! Dałem jej nadzwyczajną siłę, pozwalającą jej rodzić dzieci jak również znosić odrzucenie, spowodowane czasem przez jej własne dzieci! Dałem jej stanowczość, która pozwala jej na opiekę nad rodziną i przyjaciółmi. Niestraszna jej choroba! Stworzyłem ją wrażliwą, aby kochała wszystkie dzieci, nawet wtedy, gdy jej własne ją bardzo skrzywdzą! Dałem jej siłę, aby opiekowała się swoim mężem mimo jego wad, Zrobiłem ją z żebra swego męża, tak, aby chroniła jego serce! Dałem jej mądrość, aby wiedziała, że dobry mąż nigdy nie skrzywdzi swej żony. Czasem jednak testuje jej siłę i wytrwałość żony w wierze w niego. Synu, na sam koniec Dałem jej również łzę do wypłakania. Jest to jej jedyna słabość! Jeśli kiedyś zobaczysz, że płacze, powiedz jej jak bardzo ją kochasz i jak wiele robi dla innych. I jeśli nawet wciąż płacze, sprawiłeś, że poczuła się o wiele lepiej. Ona jest wyjątkowa!!! Życzę Ci-życzę Ci gorącej filiżanki kawy którą ktoś dla Ciebie zrobi Nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela Zielonych świateł na Twojej drodze do pracy, albo sklepu Życzę Ci dnia małych spraw, które Cię ucieszą Najszybszej kolejki w sklepie. Ulubionej piosenki w radio. Twoich kluczy dokładnie tam gdzie ich szukasz. Życzę Ci dnia pełnego szczęścia w perfekcyjnych dawkach, które dadzą Ci radosne poczucie że życie uśmiecha się do Ciebie, obejmuje Cię i przygarnia, ponieważ jesteś kimś specjalnym. Życzę Ci dnia Pokoju, Szczęśliwości i Radości. P.S .Wyślij ten tekst do osób, o których zawsze pamiętasz, pamiętaj też, aby odesłać go osobie, od której go dostałeś. Ta krótka, wiadomość powie im, że nigdy o nich nie zapomnisz. Jeśli nie wyślesz tego do nikogo, to znaczy, że jesteś zbyt zabiegany i prawdopodobnie zapomniałeś o przyjaciołach... Kochaj mężczyznę, który nazywa cię \"ładną\", a nie uważa za \"sexy\". Tego, który oddzwania, gdy odłożysz słuchawkę. Tego co nie śpi, aby zobaczyć cię śpiącą. Całuje twoje czoło. Który chce pokazać ci cały świat nawet gdy nie jesteś przyszykowana. Dla którego nie jest ważne czy stałaś się z biegiem lat grubsza czy chudsza. Który mówi: Co chciałabyś zjeść?- ja gotuję. Tego, co przed swoimi przyjaciółmi chwyta twoją dłoń. Czekaj na tego, który stale powtarza, ile dla niego znaczysz i jakim jest szczęściarzem mając ciebie. Tego, który swoim przyjaciołom przedstawia cie: To ona. Kochaj tego, który kocha ciebie i prawdopodobnie będzie kochał cię zawsze. Jeśli to otworzyłaś, musisz podać to dalej. Będziesz \"zaczarowana\" Dziś o północy twój ukochany sprawi ci niespodziankę. Coś wspaniałego wydarzy się jutro gdziekolwiek o 13.42 . Nastaw się na szok życiowy, jeśli przerwiesz z ten łańcuszek- w ważnej chwili twojego życia może zdarzyć się nieszczęście. Wyślij tego maila w ciągu kwadransa do 10 osób, aby łańcuszek dalej trwał i pozbądź się stresu. Przed wysłaniem skopiuj i wklej. Przykro mi.... teraz twoja kolej;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba, dzieki. Juz kiedys to dostalam. Ja nigdy nie odsylam lancuszkow. Calmomilla, a ja myslalm, ze Cladynka juz raczkuje. Ja gotuje zupki tez na miesie, ale chudszym. Uwazam, ze skrzydelka ( chyba ze bez skory je dajesz) sa najbardziej tluste i maja najwiecej cholesterolu. A nie da sie kupic we Wloszech Penatenu ? Tez dobrze dziala na odparzenia. Wlasnie tez mam zamiar podac Ninie pomidorowke. Kupilam koncentrat organiczny. Ale moze lepiej by bylo wkroic jej po prostu kawalek pomidora ? Takiego surowego z kanapki juz probowala. Ale tylko troszeczke. Agula2121, witaj :) Spryciula z twojej coreczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula2121 zapas lekow i masci idzie-w tym tormentiol Alkatraz pomidorowke robie na przecierze z pomidorow takim dla dzieci-jedna marka od sloiczkow ma taki w ofercie,na koncentracie robie bardzo rzadko-malej jeszcze nie robilam,wtedy kiedy go mam,bo jest tylko w jednym discount-tutaj jakos niepopularny:Patrzylam w skladzie ma tylko pomidory i sol,ale czy ja wiem...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surfitka nie wiem czy Penaten jest,ja pytalam o linomag,clotrimazol,tormentiol,sudocrem i farmaceuta nigdy o takich masciach nie slyszal,zreszta dla mnie to nie jest nowosc.A co do raczkowania hmm Claudia przemieszcza sie tak,ze uzywa rak i odpycha sie nogami na brzuchu.Raczkowanie to chyba na kolanach i na prostych rekach:)Moze gdybym ja wczesniej puszczala..ale u nas wszedzie terrakota,zimno to nie pozwalalam wylazic poza koc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla, az dziw bierze, ze nie slyszeli o clotriamzolu :o Nawet u nas to jest. A w sklepach dla dzieci ? Nie wiem jak w Polsce, ale w USA wszelkie masci do pupci sa obok kosmetykow w sklepach dla dzieci. W aptece tez dostaniesz, a nawet w spozywczaku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh Surfitka...Wlochy to dziwny kraj,a szczegolnie poludnie,wiele rzeczy tu nie ma,zdarzylam sie juz przyzwyczaic,ostatnio tez sie wkurzylam,bo wyslalam Mz po priobiotyk,bo mala brala antybiotyk i co mu powiedzieli w aptece?Ze priobiotyk niepotrzebny i tak mala juz nafaszerowana chemia to po co jeszcze inna!No zeby taki tekst od farmaceuty...Jak to powiedzialam mamie-farmaceutka z ponad 25 letnim stazem to sie zbulwersowala i powiedziala ze takiej bzdury w zyciu nie slyszala:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej comomila a spróbuj zwykła maka ziemniaczana mowie ci ja tez w to niewierzyłam ale pare rzay miał dupke odparzona nic niepomagało i mama wzieła mu maka i uwierz mi zeszło po paru razach... sprobuj nic nie tracisz........... jak was przeczytałam to az mi sie zazdrosc zrobiło z waszych babasow tyle juz umieja... a moj.... bez zmian siedzi sam, ale ani pełzania niewidac a o raczkowaniu to niema mowy.... w łozeczku niewstaje... jak go postawie przy łozku to pare sekud ustoii sam i zaraz mu dupa do tyłu idzie... przekreca sie sam w obie strony ale jak dłuzej polezy na brzuchu to zaraz wylatuje mu z buzi jedzenie nawet po 2godzinach nieduzo ale jednak... robi juz papa pa. noski noski i buu.... z jedzenia to je duzo. buraczki juz od dawna w zupie gotuje z innymi warzywami daje i niedziałaja na niego przeczyszczajaco tylko suszone sliwki to tak, marchewki juz malutko daje bo stał sie marchewkowy chłopak... daje mu kaszki owsiane zbozowe manne... biszkopty, chrupki kukurydziane jorurty mu daje ale te z nestle a robicie juz kisiel??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie ze kisiel robicie ale czy dajecie juz dzieciom...pytam bo kolezanka juz daje acha i mamy jeszcze 2zebolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widze, ze o mnie mowa to sie zglaszam ha, ha;) Kisielu jeszcze nie robilam, a warto byloby podac taki deserek. ewelona jak robisz taki kisiel, na soku, i do tego owoce? Cammomila, u nas probiotykow tez nie przepisuja do antybiotyku, lekarka powiedziala, ze to prebiotyczne mleko wystarczy, a poza tym u dzieci bardzo szybko ta flora sie odtwarza.Balam sie, ze Maya dostanie grzybicy przewodu pokarmowego, jednak zdarza sie to niezmiernie zadko. Uspokoila mnie, ale podawalam malej po kurycji jogurty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milka ja jeszcze kislu nie daje tylko kolezanka... ide juz na łozeczko dobranoc spokojnej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O raaaaaaaaaaany,ale mialam czytania,a wcale tak dlugo mnie nie bylo.U nas ok!!!!!!:)Juz zapomnialam co chcialam napisac hmmmmmmmmm Moj bobas najlepiej uwielbia wszystko co ma w sobie smak pomidorowy,pomidory juz mu d dawna daje ,te w zupkach,je duzo warzyw juz,a jesli chodzi o owoce,to nawet wymieniac nie bede ,bo chyby wszystkie probowal,chyby na nic nie jest uczulony. Nauczyl sie powoli jesc grubsze jedzenie,wczoraj i dzisiaj pieknie jadl nie krztusil sie,a kawalki byly calkiem pokazne jak na bezzzebne dziecko heheheh Pom mamo,(ta nasza oczywiscie:) ) moj sie nie zanosi,jeszcze nie mielismy takiego przypadku,on w ogole malo placze jakos,ale moja kuzynka jak byla malym brzdacem to sie zanosila z placzu i mdlala zaraz ,tak miala do 7 lat,wiec nie wolno pozwolic dziecku na takie zanoszenie sie,ja w ogole nie jestem zdania,ze dziecko moze sie wyplakac,ja zaraz przytulam:) Agula,moj man tez jakis dziwak ,jak i twoj,komputer tylko on czysci hehehe i burzy sie jak podchodze z piciem do kompa,kaze mi odstawiac ,zebym nie zalala,wiec tak robie by nie sluchac tej litanii bla bla bla.....:P Moja kruszynka zrobila sie b aktywna fizycznie,jeszcze sam nie przyjmuje startowej pozycji do raczkow ,ale dzisiaj jak go postawilam tak to sie utrzymal ladnie i kiwal w tyl i do przodu,tak wiec jak to surfitka powiedziala,mysle ,ze tez z niego ludzie beda.:PNajwazniejsze ,ze przyjal do wiadomosci ,ze musi tak robic,bo do tej pory nie lubil tej pozycji a teraz jest git. Po mamo super mateuszek nadgonil,pieknie!!!!!!!!!!!!!!! Juz nie wiem co pisac ,bo tyle naskrobalyscie,ze pomieszalo mi sie,tak wiec najlepiej to byc na biezaco:) Gosia29🖐️ po dlugiej przerwie Ewelona,daj mackowi jescze czas,ja tez czekam ,wszystko jest dobrze. pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć jestem gratulacje dla maluszków za to ze są takie mądre i coraz wiecej umieją zdrówka dla chorowitków a gdzie gosiek??? mój kuba umie robić kosi kosi i pięknie tańczy jak stoi na ziemi i trzymam go za ręce.cud malinka normalnie podnosi się coraz lepiej jak lezy na brzuszku na rączka ale o pełzaniu niemam mowy i na brzuszku długo nie leży bo nie lubi i jak zacznie się wydzierac to głowa boli. pokazuje coraz częsciej ze jest zły i się wścieka strasznie takie buuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaa az mu gadło się drapie a ja wtedy na niego patrze i się śmieje z niego hihi;-) mój kuba jeszcze nie jadł buraczków a pomidorówke uwielbie z hippa-i z hippam tylko to. alkatraz jestes ty na nk????bo ja cię niemam chyba?pokaż fryzurka nową. dałam na nk zdjęcie kubolka w berecie z kompani mego brata-zawodowy zołniez i wygląda bosko. tak ogólnie dziekuje za komentarze od was laseczki jestescie cudowne mam nadzieje ze kkiedys sie spotkamy wszystkie. zdjęcia na interii super-izka bartus jaki chłopak juz duży i super. spadam narazie bo padam na pysk i mnie jajnik boli. ewcia sorka ale ile dajesz na roczek?jestescie chrzestnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba,kochana,jestem jestem!!!!!!!!!!Dzieki za pamiec. Melania dziekuje za zaproszenie,oczywiscie przyjete:) Moj Kubol jak pisalam daaaaaawno temu tez nie lubil na brzuszku lezec,a teraz lezy godzinami np.lezy i bawi sie ponad godzinke,przerwa i znow na brzuch,,polubil hehehe:) Moj tanczy pieknie ,ale jak siedzi albo na brzuszku,jak slyszy muzyke to podskakuje sobie,umie tylko podawac czesc:) smieje sie do rozpuku,bo to taki maly smieszek jest,malo sie nie udusi ze smiechu i nasladuje mnie jak ja kiwam glowa to on tez.Na slowo NIE albo no no nie wolno reaguje smiechem,olewa mnie heheheh jesli chodzi o siedzenie to siedzi pieknie,bawi sie zabawkami ,podpiera sie,dzisiaj padl z siadu na brzuch. Jesli chodzi o stanie to on nie ma sie gdzie nauczyc,bo w lozeczku to tylko spi,nie bawi sie tam i nie przebywa w ogole.Dzisiaj rozlozylam mu lozeczko turystyczne jest u nas w pokoju dziennym na dole ,no ale tam nie ma szczebelko tylko siatka,no nie wiem moze zalapie,choc do wspinaczy nie nalezy chyba,za to chyba zostanie monterem ogrzewan do domow .Ciagle majstruje przy kaloryferze,tam popelza i odczepia taki plastik,od rurki i sie bawi,juz zdazyl cos zepsuc hihihi Piszcie kochane,czy sama juz zostalam,spicie??????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ale naskrobałyście ;) zakupy nam się udały :) i kasiurki nam ubyło :( Eryczek był z mamą a więc mogłam na spokojnie pobuszować po sklepach :) Moje słoneczko już potrafi kosi-kosi,papa a od paru dni podnosi się trzymając za ściany - mój kochany ziemny potworek. goba Kubuś jest przesłodki,bombowo wygląda w tym berecie :) my nie jesteśmy chrzestnymi,dajemy 300 zł. a oni w maju nam to oddadzą ;) Tak jakoś u nas się to przyjeło że na roczki dajemy 300 zł.Tyle dostał mój Oskarek to my oddaliśmy te pieniądze Wikusi (kuzynce) tyle również dają chrzestni u nas. zapomniałam co mam więcej pisać :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek super że Kubuś taki śmieszek kochany :) wesoło w domku jest. Eryś też od rana z bananem na twarzy ;) chichrotek mały. zmykam spać jeszcze tylko muszę pazurki pomalować na jutro i do wyrka ;) Kolorowych snów,dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeeeeeeeejku,no gdzie wy jestescie??????!!!!!!!!!!! Moj pan w pracy , a ja sama,mam isc juz spac???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej gosiek ja tez sama w domu jestem, szanowny małżonek też na noc w pracy, ale ja idę juz spać bo pewnie znowu Julek ok 4 zrobi pobudkę a może zlituje się nad mamusią i pośpi do 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demiluna oj zeby sie zlitowal,powodzenia zycze!!!!!!!!!!!!!ja mam jak w banku,ze moj sie obudzi dopiero jutro miedzy 8-9,mam nadzieje ,ze nie przechwalilam:P i nie zrobi mi numeru. Spij smacznie kochana,a Julek niech grzecznie spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×