Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tatika*

Termin czerwiec 2008

Polecane posty

aaaaaaaaaa nie wyrabiam normalnie nie wyrabiam z czasem z malym z zabkowaniem i wogole wrrr maly ma 6 zebow ida na raz 6 widac reszta dalej sie wyciska na ten swiat bo widze jak go swedza dziasla ale calkiem z tylu do tego ostatnie 2 tyg co walnie kuoopsko to mam przebieranie go calego z kapaniem bo wylazi wszystko z przodu z tylu i wogole bleee sorry za niesmaczym temat ale nie wiem co ejst czy pampersy za male czy co ( ma rozmiar 4 + do 20 kilo pisze) a jeszcze mam kolege na glowie...zalatwilismy mu praca w de i tak u nas czesto bywa bo ma tu ino nas i w weekendy nadajemy z mojego kompa radio hehe...tzn on gra a ja tylko kompa udostepniam ewentualnie cos zapowiem :-) podczytuje w wolnej chwili i wstyd mi ze ani nei zaklikam to aby pare slow ze ja nadal z wami myslami jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia29 masz szczescie, bo juz cie mialam ochrzanic, ze siedzisz na n-k a do nas nie zajzysz ;) U nas nie zaciekawie :( Gabi ciagle goraczkuje, marudzi Cala noc spala u mnie na rekach, a ja na siedzaco w fotelu z noska sie jej leje i charczy w pluckach, a wizyta u lekarza dopiero jutrooooooooooooooooooooo !!!!!!!!!! ciekawe jak przezyjemy nocke, na dodatek moj P wroci do domu dopiero w sobote, a ja sama z dziecmi Kamilka tez budzi sie czesto w nocy , momentami to nie wiem do ktorej mam isc najpierw :O Gabi sama zasypia w lozeczku , Je ladnie , dzis gryzla surowe jabluszko i chleb z maslem. Nie chce jesc zadnych papek , musza byc kakretne kawalki . pozdrawiam i spadam do mojego malenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór Moje dzieciaczki już w łóżkach, Julek spi od 20 a wiki nie może zasnąć i leży i co chwilę przychodzi skarżąc się że nie może zasnąć - ale to jej stała śpiewka a otem zasypia w kilka minut. Dzisiaj udało mi się Julka trochę przetrzymac i spał w dzień tylko 2 razy po 1,5 godziny(9:15-1045 i 14:30-16) mam nadzieję że dzisiaj lepiej pośpi w nocy i nie obudzi mnie o 4 lub 5. Jak pobudka będzie ok 6 to jakoś dam radę. Agula mój Julek też od ponad 2 tygodni ma katar ale to taki że aż się z noska leje i mam wrażenie że im więcej odciągam tym tego katarku jest więcej. Sama nie wiem od czego nie ma ani kaszlu ani gorączki tylko ten kaszel. Cały nosek i pod noskiem ma podrażnione. Jak tylko widzi że zbliżam się z chusteczką to odwraca główkę i zakrywa nosek. A my od 2 dni mamy stałą pogoń za Julkiem, już nie ma mowy żeby poleżał w jednym miejscu - kreci się na brzuszku w kółko i turla się i w taki sposób się przemieszcza i raz zawędruje pod kanapę a najbardziej lubi leżeć pod stołem w jadalni. Muszę jutro kupić zabezpieczenia do kontaktów bo to jest dla niego najciekawsza rzecz pod słońcem. Dzisiaj znalazł sobie zabawę i otwierał szuflady. Powoli myslimy o kupieniu kojca tylko nie chcę go zabardzo ograniczać ale czasem się przyda bo teraz nawet do ubikacji nie mogę wyjść tylko muszę zabierać małego ze sobą, czasem wkładam go do krzesełka do karmienia. W łóżeczku narazie odpada bo leżeć nie chce a jak go posadzę to zaraz wstaje a czasami zdarza się że nóżki wchodzą mu między szczebelki. Ok teraz uciekam bo chcę jeszcze powystawiać aukcje z ubrankami, sporo się tego nazbierało, część dałam szwagierce część przygotowałam dla bratowej a część chcę sprzedać. A jedną torbę takich uniwersalnych zostawiłam sobie bo myślimy że może kiedyś zdcydujemy się na trzeciego bobaska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demiluna , posmaruj malemu podrazniony nosek maslem wyprobowalam na sobie ( bo ja tez zakatarzona i z bolacym gardlem ) , naprawde dziala najepiej takim prawdzilym maslem , od krowy ;) natluszcza i lagodzi podraznienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, my już po śniadanku, ale nie mam teraz czasu ma kompa, tylko zajrzałam na chwilkę - uzależnienie hihi. Potem się postaram odezwać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystki matki wyrodne !! :-P Elmirka__🖐️ Gosia29__fajnie cie widziec!! Napisz czasem parę słów, albo daj namiary na radio to cie posłuchamy :-) Agula__wspolczuje ciezkiej nocki, mam nadzieje ze teraz spicie jak susły... Demiluna__jak Julek, lepiej mu cos z tym spaniem?? U nas pobudka o 5.30 !! Nie wiem co mu się ostatnio dzieje... budzi sie z płaczem i nawet przy cycu juz nie usnie :( ale za to jak fajnie polezec sobie o swicie z takim cieplutkim cypiskiem ;-) mam bateryjki naładowane na cały dzień bez niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej!hej! troszke Was zanidbałam ale co siadłam do kompa to ci,ągle coś.... Ale wredna suk..i szajbuska jedna do Ewci powiedziała ale sie wzburzyłam normalnie ciśnienie mi podniosła !!!!!!!!!!!!! BYłam zKinia na tym zakegłym szczepieniu na zóltaczke i ok.Ale wazy malusio 7860he,he chiudzinka !zeszczuplała 200gr!mam skierowanie na krew ,mocz,i takie tam nic jej nie jest ale ze schudła te 200pare gram ale codziennie po 2 kupcie robi sama nie wiem i za 2 tyg.na wazenie koniecznie mam być! no a Krysti miał bilans 6latka i cisnienie za wysokie !tłuszczy ma !!!!!!!!!!ale wszysto ok! ja najpierw kupiłam zupki w słoiku z wiekszymi kawałami i po malutku jadła,juz krupik jadł awłasnej roboty,ziemniaczi i mieskai marchewke takie 2danie! POsłałam na nk zdjecie jak Kinia chce wstawac złóżeczka-trzyma sie rekami za szczebelki i jest na kolanksch i próbóje sie udzwignąć!i oczywiście steka jak stara babulinka!he,he! A ja byłam na mega zakupach w carfurze wczoraj i 3 kursy zrobiłam jak mówka normalnie na granicy!dali gazetje ze niektróre produkty za 1 gr jak kupisz jeden i np,szapmony schauma,domestosy i takie tam ja to taki chomik na drugie imię mam promocja !tak małżon mówi!he,he! lece wstawie pranko oblece odkurzaczem i na spacerek u nas ładnie świeci słonce! GOSIA 29-dobrze ze sie odezwałas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamunie Dawno mnie nie bylo, ale to przez to, ze wysiadł mi kregosłup i pojechałam do rodziców, bo sama bym rady z Matim nie dała (on juz wazy wiecej niz 10 kg wiec jest co dzwigac :) Niestety nie bardzo mialam czas, zeby poczytac co u Was, ale obiecuje, ze nadrobie zaleglosci dzisiaj i odpisze co nieco :) U nas tak sobie. Robilismy Mateuszowi ponowne badanie moczu i ilosc bakteri pieknie spadła (z prawie 2000 do 28), ale kurcze leukocyty sie podwyzszyły :( i jeszcze ta furagine ma brac przez tydzien czasu. Poza tym wszystko ok, doktor go obadala (płakał niesamowicie) i powiedziala, ze wszystko super. Za dwa tygodnie bedziemy sie umawiac na szczepienie na pneumokoki. Z nowosci Mati przechodzi chyba skok rozwojowy, bo sie mnostwo rzeczy nauczyl w ciagu kilku dni. Non stop jest na czworakach i wyczynia takie akrobacje, ze glowa boli. Jeszcze nie ruszyl do przodu, ale juz na przyklad potrafi usiasc z pozycji na czworakach :) Jak przyjmuje pozycje startową to prostuje nogi, podnosi raz jedna, raz druga, mowie Wam, wyglada komicznie. Umie juz przebierac nozkami na zmiane, ale z raczkami polaczyc to jeszcze nie. Moja bratowa mowila, ze lada dzien pewnie ruszy do przodu :) wiec czekam na te chwile :) A tak poza tym to przemieszcze sie z predkoscia swiatla, oczywiscie do tylu, umie sie turlac i wogole, nie moge go spuscic z oczu, bo zaraz gdzies wchodzi to pod ławe albo majsterkuje przy pianinie :) No i cały czas gada, ostatnio tata jest na topie i brrrrrrrrrrr. A pluje przy tym, ze szok. Czy Wasze dzieci czasami sie tają? Moj Mateusz wprawdzie rzadko, ale kurcze tai sie... Zdarzylo mu sie to trzy razy :( Wlasnie u lekarki nam sie tak stalo, ze jak ja zobaczyl to sie zatail. Ona powiedziala, ze nie mocno, bo tylko na kilka sec, ale jednak... Ja panikuje wtedy strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poranna kawusia czeka, i stygnie dziewczyny- zapraszam:) Mialam wczoraj gosci, takze nie odzywalam sie, u nas ok, mala pelza coraz szybciej, ale gdy jest na podlodze, nie wykonuje pozycji startowej do raczkowania, wiec duzo czasu spedzamy na lozku, bo tam swietnie sie podnosi, poza tym cos niechetnie mleko pije, chyba zeby jej kolejne ida. Gosia 29🖐️ Pomaranczowa mamo, co znaczy, ze dziecko sie tai, jest to niebezpieczne? Dlaczego dziecko moze tak robic? Melania ciesze sie, ze masz dobry humor:), a ta muzyke sciagnelam- da sie, kazda piosenke osobno- polecam, b. fajne nagrania Agula jejku, ty sie dziewczyno wykonczysz tymi nockami. Beja gratuluje udanych zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa mamo tajenie, czyli zanoszenie sie podczas placzu??? U nas zdarzylo sie to pare razy, pierwszy raz podczas szczepienia, mala miala wtedy chyba 4 mies. lekarka jak to zobaczyla, to mocno dmuchnela malej powietrze do buzki, i w tej sekundzie przestala sie zanosic, i patrzyla co sie dzieje. Sytuacja powtorzyla sie jeszcze moze z kilka razy, i pomaga dmuchniecie, badz zainteresowanie malej czyms.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczynki :) Dużo zdróweczka dla chorowitków 🌻 Melania fajnie że jeszcze karmisz,Erysiowi jak przestałam w nocy dawać cycusia,tak już koniec :( nie chciał wcale piersi :( A Mikolajek pewnie chciał się popieścić nad ranem z mamysią ;) Beja to fajnie bardzo tanio zakupy można zrobić,u nas tego sklepu nie ma :( a jak są promocje to wielkiej różnicy nie ma :( a nawet ludzi w konia czasem robią,bo nie raz kupię daną rzecz taniej niż kosztuje w promocji :O Buziaczki dla Kingusi oby kilogramów jej przybyło 🌻 Mój Eryś też taki chudzierlinek,coś mało je :( muszę go zważyć,ciekawe ile waży. Pom.mamo dobrze że te bakterie w moczu spadły. Dużo zdróweczka dla was 🌻 hanio Rubenek piękny blondasek !!!! - farbowany ??? ;):P Iza Bartuś przystoinjak,świetny chłopak !!!!!!! :) agula bidulko kochana 👄 ty jesteś twarda sztuka,podziwiam cię ! U nas też pare razy zdarzyło się Erysiowi zanieś,jak upadł i się uderzył i moze jeszcze ze 2 razy - też przy upadku :( właśnie wtedy dmuchałam małemu w buźke i momentalnie uspokoił się. Piszę już chyba godzine,połowe po zapominałam co chciałam napisać :( Jutro jedziemy na roczek Juli,muszę dziś wybrać się na zakupy i kupiuć sobie coś do ubrania,bo nie mam w czym chodzić :( Mówię wam dziewczynki jak się ciesze że już góre skończyliśmy,troszkę odetchne bo odciski mam takie :( Wczoraj był gościu od balustrad,zamówiliśmy będą gotowe za 3 tyg. fajnie nie będe się bała jak Oskarek chodzi po piętrze,bo u nasna holu jest otwarta przestrzeń i jak by tak poleciał :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nas nocka CUDNA, Ruben zasnął koło 20 i spał do 8 rano praktycznie bez przerwy! Trochę 2x przez sen marudził, więc mąż mu włączył na chwilę wibracje w łóżeczku :) Chyba się wystraszył, że w nocy jak się obudzi, mleczka nie będzie i uznał, że na wodę to budzić się nie warto ;) słodziak mój kochany ;) Idę znów gotować zupkę, bo wczorajszej nie tknął. chyba zbyt marchewkowa, a on marchewki niebardzo lubi musiałam zrobić z tego pomidorówkę, bo szkoda mi było wywalić - na 3 dni ugotowałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka, tak, zanoszenie sie od placzu, nie slyszałam o tym dmuchaniu w twarz. Nasza pediatra powiedziala, ze w takiej sytuacji od razu przytulic dziecko, uspokoic albo wlasnie czyms go zainteresowac. Jejku, ja tak sie tego boje, czytalam, ze sa nawet dzieci, ktore traca przytomnosc z powodu takiego tajenia. A i jeszcze wróce do tej nieszczęsnej marchewki. Pediatra mi poiwedziala, ze rzeczywioscie tak jest, za duzo marchweki nie wolno podawac. W jednym posiłku dziennie wystarczy. Jesli na obiadek bylo danie z marchweka to ani w deserku ani w soczku juz nie dawac. I po czym poznać, że watroba jest za bardzo obciążona? Nosek robi się żółty lub pomarańczowy. Wówczas wogole na jakis czas odstawić marchew :) O kurcze, widze, ze pomaranczowe maja na tym forum zlą opinię. Chyba niezbyt dobry sobie nick wziełam :) Duzo zdrówka dla choruszków! U nas przebija się górna jedynka, Mati troszke maruszi, nocki ok, w dzien tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u nas nic lepiej, julek obudził się 4 wypił mleczko i nie chciał juz spać, byłam juz tak zrezygnowana że zostawiłam go w łózeczku, myślałam że może sie uspokoi i zaśnie ale płakał strasznie i potem trudno było go uspokoić. Już nie wiem co się z nim dzieje. co do zanoszenia się to Julek na szczęście nie zanosi się, ale wiki zanosiła sie często i nawet bylismy z nią u neurologa i kardiologa. Na szczęście wyrosła z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Demiluna wpółczuję tych rannych pobudek no i najgorsze, że nie wiadomo co je powoduje? Agula podziwiam, Cię, ze Ty jeszcze normalnie funkcjonujesz po tych nieprzespanych nockach. Surfitka może to głupio zabrzmi, ale czemu spanie w wózku może źle wpływać na plecki? Czy chodzi o to, że śpi w jednej pozycji? Ja już po wizycie u fryzjera i jestem bardzo zadowolona, mimo tego, że tak krótkiej fryzurki nie miałam od...dwudziestu kilku lat! Zawsze nosiłam długie włoski a teraz mi się już znudziły i wcale nie żałuje(no może troszkę), ale naprawdę dobrze się czuje w tej dosyć radykalnej zmianie. Zdjęcie dam po weekendzie. Beja moja Ania waży jeszcze mniej od twojej Kiniusi, i kupki to robi ok 3 dziennie i prawie zawsze są zielone i dość śmierdzące no i rzadkawe, ale podobno to po żelazie i po bebilonie pepti, teraz jak będziemy na bilansie to wypytam się o to dokładnie Ewcia udanych zakupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki moja Julcia tez sie zanosi i lekarz powiedzial zeby dmuchac w twarz ze dwa razy to trwało pare sekund arz była fioletowe normalnie przeszłam zawal podobno dzieci z tego wyrastaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny - dzieki za zaakceptowanie zaproszen na nk... Poleciałam hurtowo po wszystkich których nie miałam i chyba wiekszosc nie miała nic przeciwko :-) Demiluna__dziwne to faktycznie z twoim Juleczkiem, zobaczysz jak dzis w nocy bedzie - tylko zrób jak wczoraj, 2 drzemki - czasami dzieci potrzebują kilku nocy zeby sie przestawic... Ale się wymądrzam a u mnie tez wczesne pobudki ostatnio :( Mierzejka__tez uwazam ze spanie w wózku to nic dobrego, no chyba ze na godzinke lub dwie - po pierwsze dziecko nie ma swobody ruchów, po drugie po prostu moze wypasc - teraz nasze dzieciaczki mogą z dnia na dzień zrobic nam niespodzianke... Ja wlasnie dlatego zabronilam tesciowej usypiania malego w wozku... Czekam na fryzurke - mamy podobne włosy i kształt twarzy ( to chyab twój mąż tak stwierdził kiedys - jakos tak sobie zapamietałam :-) to moze i mi bedzie pasowac... Bo juz mam dosc tej nudnej fryzury od 10 lat !!! Pierszy raz słyszę o tejeniu... I ze to groźne moze byc ?? U mnie nic takiego nigdy nie zauważyłam... Pomaranczowa__no faktycznie smiesznie z tym twoim pseudonimem :-) bedziesz obrywac za wszystkie pomaranczki... A co do pomaranczowego noska to faktycznie u nas sie tak zdażało - mikołaj je marchewke + dynie - obie zawierają karoten chyba... Dobrze wiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melania odnośnie mojej fryzurki to fryzjerka powiedziała mi, że jest to obcięcie uniwersalne, bo pasuje każdemu, i ja jej zaufałam, bo jeszcze nigdy nie wyszłam od niej niezadowolona(a chodzę do niej 5 lat). Polecam taką odmianę. Surfitka i Melania, Ania już śpi w łóżeczku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po nieobecności!!! Byliśmy w Polsce przez tydzień bo siostra brała ślub i było super jak to w Polsce,weselicho udane:) Dzisiaj nocka była ciężka ale rano już wiedziałam czemu bo mała ma gorączkę.pokasłuje i ma katarek,już się umówiliśmy do lekarza bo ostatnio tak się zaczęło zapalenie płuc:(((Czyli znowu wizyta w Polsce kończy się chorobą,masakra!!! Z tego co poczytałam to dużo maluszków choruje także życzę dużo zdrówka chorowitkom!!! To tyle na razie bo mam ręce pełne roboty,dam znac pózniej co tam u lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym zanoszeniem się od płaczu to mojej bratowej dzieci tez tak robiły, a córeczka mojego brata ma ponad dwa lata i do dzisiaj sie zanosi od płaczu :( Kasiu, jejku, musiałas przezyc piekło jak Julcia sie az tak mocno zataiła. Moj Mateusz nie taił sie wczesniej wogóle. Pierwszy raz mu sie to zdarzyło jakies dwa tygodnie temu i od tego czasu jeszcze dwa razy :( Mam nadzieje, ze juz sie to nie powtórzy... demiluna, my tez bylismy z Matim u kardiologa. Nie chodzilo o zanoszenie sie, ale jak maly mial dwa miesiace to pediatra zauwazyla u niego taki lekki szary cien przy ustach i kazala zrobic echo serca. Zrobilismy i na szczescie okazalo sie, ze wszystko ok z Mateusza serduszkiem. Kardiolog powiedzial, ze taki szary cien wokol ust duzo dzieci ma, bo po prostu maja tam cienka i bardzo delikatna skore i ze ten szary cien z wiekiem zanika. Moj Mateusz nienawidzi spac w wozku, no chyba, ze mu sie na spacerze przysnie, ale jak chce go wlozyc do wozkla w domu i ululac to jest po prostu krzyk i tyle. Ale rzeczywiscie w wozku to chyba takim maluszkom niewygodnie, bo troszke ciasno :) Melania - dziekuje za zaproszenie na NK :) Co do dyni to nie wiem czy zawiera karoten, ale te laborantki mi mowily, ze dynia jest bardzo wskazana w diecie dziecka, bo super wpływa na trawienie. Poczytam sobie o tym w necie. mierzejkok, super, ze jestes zadowolona z fryzurki :) Ja chodze do takiej fryzjerki, ktora scina wlosy za 20 zł, a zawsze jestem zadowolona :) I nigdy nie musze układac, myje, susze suszarka i takie mam fajne ciecie, ze same mi sie wlosy ukladaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moja Hania z babcia( teściową) na spacerku przychodzi od poniedziałku codziennie bo w czwartek wracam do pracy :( i zaczynam od szkolenia więc nawet nie bede miała chwili wytchnienia specjalnie ustaliłam sobie termin czwartek piątek zeby sie wdrożyc poprzypominać programy itp. a tu lipa odrazu szkolenie. Co do babci to mam nadzieje ze sobie poradzi narazie jest zemna i ją instuluje ale czasem mam wrazenie ze mnie nie słucha. Jak mówie ze ma najpierw ubrac siebie na spacer a potem dziecko ona robi odwrotnie dzis sie juz wkurzyłam bo mówie jej o tym cały czas ze mała sie grzeje czekając na to az ona sie ubierze. Ja zawsze sie ubieram potem mała ubraną do wozka i zakładm kurtke i wychodzimy a ona nie czeka az nałoze swetr buty itp. I jeszcze jedno prosze zeby nie wchodziła do pokoju w butach a ta zawsze zapomni czegos zabrac i mówi ze to przeciez na chwilke a byty ma czyste, jak tłumacze ze mała chodzi tam na czworaka i lapkami po podłodzee a potem lapki do buźki. Może to pierdoły ale dla mnie istotne. Ona tłumaczy ze oni u siebie w domu chodzą w butach ale do cholery jest u mnie i ma je zdejmować. Wczoraj ugotowałam mojej księżniczce wątróbke ( bleeee) zjadła ale jej nie smakowało zabardzo a dziś dostała buraczki i zjadła ze smakiem. CZasem mi brakuje pomysłów co jej gotować a staram się zeby jadła codziennie coś innego może polecicie mi jakieś obiadki które same podajecie swoim skarbenka. Dzis kupiłam sobie gazetke rodzice z przepisami dla dzieci ale tam większość smakołyków dla smuków od 12 miesiąca tak ze musimy sie wstrzymać. Mam jeszcze pytanko czy gotujecie obiady 2 daniowe? zastanawiam sie kiedy małej zrobic na supke i miesko z ziemiaczkami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moja Hania z babcia( teściową) na spacerku przychodzi od poniedziałku codziennie bo w czwartek wracam do pracy :( i zaczynam od szkolenia więc nawet nie bede miała chwili wytchnienia specjalnie ustaliłam sobie termin czwartek piątek zeby sie wdrożyc poprzypominać programy itp. a tu lipa odrazu szkolenie. Co do babci to mam nadzieje ze sobie poradzi narazie jest zemna i ją instuluje ale czasem mam wrazenie ze mnie nie słucha. Jak mówie ze ma najpierw ubrac siebie na spacer a potem dziecko ona robi odwrotnie dzis sie juz wkurzyłam bo mówie jej o tym cały czas ze mała sie grzeje czekając na to az ona sie ubierze. Ja zawsze sie ubieram potem mała ubraną do wozka i zakładm kurtke i wychodzimy a ona nie czeka az nałoze swetr buty itp. I jeszcze jedno prosze zeby nie wchodziła do pokoju w butach a ta zawsze zapomni czegos zabrac i mówi ze to przeciez na chwilke a byty ma czyste, jak tłumacze ze mała chodzi tam na czworaka i lapkami po podłodzee a potem lapki do buźki. Może to pierdoły ale dla mnie istotne. Ona tłumaczy ze oni u siebie w domu chodzą w butach ale do cholery jest u mnie i ma je zdejmować. Wczoraj ugotowałam mojej księżniczce wątróbke ( bleeee) zjadła ale jej nie smakowało zabardzo a dziś dostała buraczki i zjadła ze smakiem. CZasem mi brakuje pomysłów co jej gotować a staram się zeby jadła codziennie coś innego może polecicie mi jakieś obiadki które same podajecie swoim skarbenka. Dzis kupiłam sobie gazetke rodzice z przepisami dla dzieci ale tam większość smakołyków dla smuków od 12 miesiąca tak ze musimy sie wstrzymać. Mam jeszcze pytanko czy gotujecie obiady 2 daniowe? zastanawiam sie kiedy małej zrobic na supke i miesko z ziemiaczkami pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) No to kroczek milowy za nami, bo wczoraj Ninka sama wstala w lozeczku :) Co prawda musze ja posadzic przodem do szczebelkow, i wtedy sie ladnie chwyta sama i do gory hop . :) Mierzejka, ja gdzies czytalam, ze najlepsze do spania sa materace przeznaczone dla niemowlat. Dziecko nie powinno spac w wozku dlugo, bo jendak podloze w wozku, nawet najlepszym niczym nie rowna sie lozeczku. No i ciesze sie ze juz Ania w lozeczku ;) Beja, dzieki za zaproszenie na nk. Slicznie corcia wstaje :) Pomaranczowa mamo, mojej siostry corka 3 razy miala bezdech od zanoszenia. raz bylam swiadkiem, nie wiem co bym zrobila gdyby to Nina tak mdlala. Dziecko robi sie sine i calkiem bezwladne :( Teraz ma 6 lat, ostatni raz mdlala jak miala 2. Katrina, ciesze sie ze impreza wypalila :) Moze jednak to nie najgorsze u Vaneski, moze tylko przeziebienie. Melania, moze Mikolaj wstaje tak wczesnie bo wczesnie go kladziesz spac ? Buziaczki dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkatraz, ja jeszcze nie urozmaicam diety Niny tak bardzo. Watrobke czytalam, ze nie nalezy tak wczesnie podawac bo za duzo czegos tam ma, po za tym prawie zadnemu dziecku nie smakuje, bo po prostu jest gozka. Ja mysle podac teraz malej cielecine. W tamtym tygodniu jadla halibuta, ale mlaskala i mowila mniam, mniam :) . Ostatnio eksperymentowalysmy z owocami i juz je prawie wszystkie oprocz cytrusow i truskawek. Warzywa tez sa ok, nie jadla jeszcze ogorka, pomiadora, kalafiora kapusty i dyni, ktorej tu nie idzie dostac. No chyba ze kupie cala kule i jej cos zorbie z niej, bo ja sama nie przepadam :P z groszkiem tez oszczednie bo ma zaparcia, za to bardzo lubi brokuly. Dajecie juz dzieciom kaszki zbozowe? Owsiane lub pszenne ? Co do obiadkow dwuskaldnikowych to ja sie wstrzymam do roczku, poniewaz wtedy to ja bede z mala i bede jej gotowac. A mama ma problem ze wszystkim, wiec papke warzywno - miesna tylko podgrzewa i juz. Niestety co do tesciowki, bedziesz musiala uzbroic sie w cierpliwosc, ja z moja mama mam problem, a z tesciowa to nie chce myslec co by bylo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Surfitko, gratulacje dla Ninki, silna z niej dziewczynka i pieknie sie rozwija :) A moj Mateusz wlasnie zrobil dwa male kroczki na czworakach, ale do tylu. I nauczył sie przybijac pionę :) i jak ja krece glowa na nie to on robi to samo. Chyba nauczyl sie tego jak bawilismy sie w noski noski eskimoski i tak pocieralam moj nos o nosek Mateuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczowa mamo, super Mati :) Tez sie chlopak pieknie rozwija :) Ninka nauczyla sie jakies dwa dni temu robic pa, pa. Przedtem robila to od przypadku, teraz juz ladnie sie zegna i mowi do tego PA. :) I zaczela laczyc raczki, ale klaskac tak jak Gabi nie umie. Ale bedziemy cwiczyc kosi, kosi ;) Wszystko przyjdzie z czasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×