Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

okokokokokokoko

Dwie kreski na teście- SIERPIEŃ 2008

Polecane posty

Gość pliszkaa
hejka dziewczynki :) ja tylko na chwilke bo walcze z biurokracją polską. byłam dzisiaj w NFZ zeby się zapytac co i jak z ubezpieczeniem i w ogóle i jakas głupia pipeczka na mnie prawie ze nakrzyczała więc jej powiedziałam , ze ma ze mną w ten sposób nie rozmawiać.i poprostu poszłam. w dupie mam .i ide teraz na spotkanie żeby omówić warunki prywtnego ubezpieczenia .( do Juli----> pewnie Ciebie takie info tez bedzie interesowac jak się zdecydujecie na Krk) zdrowotnego i kliniki , karetki i wszyyyystko za co bede płacić pewnie cięzkie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cześć kobiałaki a u nas dzisiaj syyyyppppiiiieeeeee białym puchem:D Kocham snieg!!!! Byliśmy na cotygodniowej rehabilitacji i dostaliśmy 5 z plusem za ciężką pracę i postępy. Ivo wyrównał i umiejętnościami dogonił rówiesników:D:D:D:D:D:D Warto było:D:D:D:D Dzisiaj pani rehabilitantka wprowadziła nam nawet ćwiczenia na 7 miesiąc mimo, że Ivo za kilka dni skończy dopiero 6. Ale jestem z niego dumna. Zaraz pęknnę chyba. A tak serio, to strasznie mnie cieszy, że udało się nam zniwelować skutki porodowego niedotlenienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja zaraz mykam na swoje M3 bo dokupilam nowe pierdolki (KOSZ NA SMIECI NA PRZYKLAD! ;) i zaraz jedziemy z mezem to zawiesc. jutro ide do swojej lekarki, licze ze znow dostane L4 bo rehabilitacje zaczynam dopiero za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pliszkaa
ze małą ubezpieczona albo tam albo tu i nie mam możliwości płacić składek sama nawet. a ja nie chce rezygnowąc z domu i z ubezpieczenia tam , więc jak by co to wole ubezpieczyc się prywatnie i wiedzieć za co płace. jak byłam w ośrodku drowia to syf i brud i odpadające kafelki. tak to nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pliszkaa
brombeczka kochanie wex no daj linka do tenj metody nauki dzieci czytania , plissssssssssssssssssssssss bo ja a cholere neimoge znaleźć a jak znajduje to trzeba płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie: czy wasze dzieci też sie \"napianją\" tzn napinają całe ciąłko zaciskają piatki, kulą sie i robią czerowne na chwile a później płaczą, synek kurcze ma tak od 3 tygodni najpierw myślałam że to chwilowe później że skoko rozwojowy ale nic sie nie zmienia. Przestał gaworzyć zrobił sie bardzo płaczliwy no i nie spi w nocy. Tzn. Zasypia ok 21 później o 1 budzi sie na jedzenie od pierwszej budzi się co 1,5 - 2 godziny. Jest nerwowy i płaczliwy. Przez ostatni tydzień przybrał ponad kilogram i urusł 3 cm nie wiem może ten skok sie jeszcze nie skończył. Ale sie martwię po za tym jestem bardzo nie wyspana, a juz przesypiał ciągiem 6-7 godzin. emi, annabana-> ja mam taki mikser kenwooda jest tańszy chyba lepszy po za tym świetne są Bosha z serii mum byłam bardzo zadowolona co do zboczeńców to do czasu kiedy przefarbowałam sie na brąz ściągałam wszystkich zboczeńców w promieniu 100 km wielokrotnie uciekałam z jenym sie nawet szarpałam... ale najgorszebyło to że moja siostra jak miała 7-8 lat przychodziła ze szkoły bardzo smutna nie mogłyśmy z mamą z niej wyciagnąc o co chodzi w końcu powiedziła mamie że od kilku dni chodzi za nią jakiś Pan który chce jej dac cukierki... mama wpadła w panikę, naszczęście mielismy sąsiada którego po wyborach zaczął chronić BOR i wtedy Pan z cukierkami zniknął. Oczywiście odprowadzaliśmy i prayprowadzaliśmy siostrę ze szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nastrzelałam byków przepraszam ale ciągle w biegu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pliszka nie moge Ci podesłać linka bo takiego nie posiadam:P To o zym pisałam to znalazłam w gazecie. Jak chcesz to w wolnej chwili napisze jeszcze raz jak to szlo:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malir--- amoże to zęby???? Ivo się tak nie napina ale w nocy tez budzi się tak często. Trochę nam pomaga viburcol ale nie chce mu go zbyt często podawać coby sie nie przyzwyczaił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viburkol raz dziła a raz nie zresztą mamy już dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pitolę, durna służba zdrowia. Plisza, to się nawet nie zastanawiaj. Jak cię stać to się ubezpieczaj prywatnie, przynajmniej ominiesz korowody. Panowie moi poszli spać. Powiedzcie mi dziewczyny, co robicie z plamami po tych nieszczęsnych słoikach. próbuję już różnych metod i nic. Szkoda ciuchów. Co oni do tego cholerstwa dodają. Ja spaliłam kolejną zupę dzisiaj. Nie wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oko na niektórych tkaninach działa szare mydło. Fakt potwornie trudno się pozbyc tego pieroństwa. a pzrypalona zupa????? cóż bywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bromba, ale ja to robię już chyba po raz 3-4 :D. I to tylko Mikołajową. Musze kupić to naczynie do gotowania na parze, bo mnie szlag trafi. Nie mogę wyczuć momentu kiedy trzeba dolać wody. Dobrze, że w teflonie gotuje, to przynajmniej szorować nie musze :D. A sprać się tego nie da. 24 godziny zalane warstwą vanisha się kisiły i plamy nadal są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oko ja piorę w płynie lovella na 60 st i zchodzi za drugim praniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo wszystko czasem lepiej mi działa szare mydło niż vanish gonie bo mi sie synek obudził...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okoko ja mam taki dosc duzy album 30 na 30cm, okladka twarda obita jakby takim zamszem delikatnym z kaczorem donaldem a w srodku kartki sa gube, wszywane i bezowe. No i kalki. Jestem zadowolona z niego bardzo. pliszka jak ja bylam w Polsce to zadzwonilam do przychodni dzieci NFZ i laska mi powiedziala, ze jak mam karte ubezpieczeniowa ta europejska to mnie przyjma z dzieckiem za darmo. Ja akurat poprosilam ubezpieczalnie i mi wystawili, chodzi o to zeby te gwiazdki byly. European health insurance card to sie nazywa dokladnie. Ale byla jedna lekarka mama ja zna i powiedziala, ze jest niefajna wiec poszlam prywatnie. Ale jak wracasz na stale do Krakowa to co innego. LolaMalutka ja tez Ci gratuluje zdania z rozwarciem :D malir moj sie nie napina i sie nie denerwuje, ale moze to faktycznie zeby? U nas po zebach ani sladu poki co. Ja na plamy uzywam vanisha wszytsko schodzi w 40 stopniach za pierwszym razem. Ale powiem Wam, ze w Polsce mi nie schodzilo. Chemia zagraniczna jest o niebo lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co to chyba rzeczywiście zęby wczoraj u gory nie było nic a dziś widać już zęby górne jedynki dwójki i kły, została 1/3 - 1/4 dziąsła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oko-> jest coś w tym co Julka pisała też zauważyłam różnicę w jakości środków piorących nawet pomiędzy sklepami, kiedyś było coś takiego jak Amway i oni mieli odplamiacz świństwo wywabiało dosłownie wszystko moja mama używała ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no hej laseczki wieczorowo:D Mysia mi właśnie zasnęła uffffff uuuufffffff ja tez jakaś padnięta jestem myślałam, że się z Wami chwilę odmóżdżę (tzn. odprężę):P a tu ciszaaaaaaa w takim razie może sobie coś poczytam dobrą noc kobiałki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama dzidka dzięki! tak jeszcze dopytam, dwie kreseczki też, to Wasze dzieci nie maja teraz żadnych objawów alergii jak na alergeny w jedzeniu uważacie? Bo ja nie mogę Małej doprowadzić do idealnego stanu - na buzi zawsze jakieś malutkie krosteczki, taka cieliste zazwyczaj i te kupy wodniste śluzowate.A może alergik nigdy nie będzie taki gładziutki? A może to nie kwestia alergii tylko wszystkie dzieci coś tam mają? Dziś robiłam rekonesans słoiczkowy. Niezbyt apetycznie te dania wyglądają ale nawet nie przypuszczałam ze jest taki wybór! W czym siedzą Wasze dzieciaczki podczas karmienia? Mi bardzo podobały się drewniane krzesełka, takie z regulowana wysokością. Myślałam że to na dziecko by fajnie działało jakby z rodzicami przy stole siedziało ale zobaczyłam je na żywo i wydawało mi sie zbyt "drewniane", he he, zbyt kanciaste i twarde dla małego szkraba. LolaMaltutka może się facet odpowiedzialności przestraszył i sie chowa pod skrzydła mamusi. Oby mu jak najszybciej przeszło! Bromba gratuluję! Malir to się chłopak musiał namęczyć jak mu na raz tyle zębisków rosło! Moja ząbkuje czy nie bardzo często domaga sie jedzenia w nocy. Przeważnie co 2h ale zdarza się i częściej. Z tym że nigdy w nocy ze spaniem nie szalała bo jej absolutne, może 4 razy osiągnięte, maksimum to 5h. Ale to było dawno i nieprawda. W okolicach świąt mnie tym wzywaniem wykończyła i od tego czasu śpi z nami. Ja dzięki temu w miarę normalnie funkcjonuje. Jak to życie weryfikuje postanowienia, kiedyś mówiłam, że dziecko z nami absolutnie spać nie będzie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego wszystkiego zapomniałam napisać, że nam tez się dziś ząbek objawił! :) Jeden już sie przebił a drugi widać tuż pod dziąsłem. Może na jutro będzie. Moje cycki juz sie boja! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pliszaaa
no to super. ubezpieczenie bedzie mnie kosztowac 3900 rocznie ale ze wszystkimi znizkami zapłące 2808 i mam luz bluz łącznie z dentysta i zwrotami za szpital. Jula my tez mamy te karty ale to sa tylko emergency i wole jednak miec pewność ze nikt jej nie odmówi pomocy jezeli tylko zajdzie taka potrzeba. i padam na psychol wiec odezwę się jutro . brombeczka no jak Ci się bedzie chcciało to suuper suupper.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi-mami -- wlaśnie wyczytałam w gazecie MAMO że dzieciom uczulonym na białko co najmniej do roku nie powinno się podawać cielęciny i wołowiny a w przypadku uczulenia na żółtko - drobiu. Warto wstrzymać się także z ryba (jest silnie alergizująca), glutenem. A jeśli chodzi o tłuszczyk do obiadków - zainwestuj w dobrą oliwe z oliwek, bo ja strzeliłam gafę i dodawałam masło , skonczylo się biegunka. zapomnialam o tym wczoraj napisac :( Obiadki w słoiczkach są bardzo wodniste, dlatego ja coraz cześciej gotuje sama. Mój Bartek żeby się najesc musi zjeść co najmniej 2 sloiki :) bankructwo... A karmimy się z krzesełka Baby Design, kupione od znajomych w dobrej cenie. Szkoda tylko ze nie ma pasów na dłonie bo i mały macha nimi we wszystkie strony, wcina śliniak i wrzeszczy jak za wolno podaje :D efekt jest taki że wszystko jest umazane :) Drewnianego nie polecam - nie ma pasów, mały w nim wisial jak na płocie - jedna osoba musi podtrzymywac za plecy a druga karmic, bynajmniej do czasu az nie zacznie sam stabilnie siedziec. Pozdrawiam wszystkie Panie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×