Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cygaro

wesołe mamy trochę starszych dzieci-luźne pogaduchy

Polecane posty

ja tylko sie przywitac bo ....mam meza w domku i sie plujeze tu siedze heheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Mam pytanie do bardziej doswiadczonych mam: w jakim wieku Wasze dzieci zaczely mowic? Moja Justynka ma 13 miesiecy i mowi tylko mama,tata, baba, ko (oko)... boje sie ze to niewiele, a jakos nie jest chetna za powtarzaniem za mną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orzech Laksowy
Jedne dzieciaki zaczynają mówić wcześniej drugie później, daj jej jeszcze troszkę czasu, jak nie zacznie mówić, to wybierz się z nią do logopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no cos ty Jana,nie znam dziecka,ktore by w tym wieku mowilo.I tak mysle ze duzo mowi:DMoja tez tyle mowila,a jak miala 2 lata gadala zdaniami a teraz czasami bym duzo oddala za chwile ciszy:D:DKuzynki chlopczyk zaczal mowic jakis miesiac temu a ma 2,5 roku.doslownie z dnia na dzien dostal slowotoku:D:D Ja mysle,ze twoje dziecko mowi akurat albo nawet za duzo:D:D:D sorry za brak polskich liter ale alt mi wlasnie padl.Wie ktos co to??pewnie mala cos pyknela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do J_A_N_A-mnie sie wydaje że jest z mówieniem okey.Niedlugo bedzie mówić same końcówki tak własnie jak mowi na \"oko\"czyli ko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzeszku laskowy 13 miesieczne dziecko u logopedy???:D najwyzej moze pani doktor jezyk pokazac albo ugryxc i kopnac:DNo cos ty:) Ona duzo mowi jak na 13 m-cy.Przeciez to jest rok dopiero!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czasami wizyta u logopedy uspokoi mamę :) Mojej kuzynki syn w wieku 3 lat dopiero zaczął mówić tata, mama, więc naprawdę to indywidualność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazde dziecko ma inny rozwoj mowy.Niepokoilabym sie gdyby nie wydawala zadnych dzwiekow,ale ona mowi kilka slow wiec jest ok.:) Sa dzieci ,ktore w wieku 3 lat tyle mowia:) Szczegolnie chlopcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe dobrze, że moje dzieciaki zdrowe, wcale nie chorują jedynym mówiącym rocznym dzieckiem które znam byłam ja :D:D:D w tym wieku mówiłam pełnymi zdaniami ponoć jak matka poszła ze mną do lekarki to tą aż zatkało iwpisała mi nawet to do książeczki zdrowia - \"dziecko mówi zdaniami \" ale to ponoć rzadkość pozdrówki dla wszystkich, bo mam w pracy urwanie ch... nie wiem jak to wszystko ogarnąć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do lekarza nie biegasz jak Twojemu dziecku temperatura się podnosi żeby się uspokoić? :) nie ma o co się sprzeczać, czasami porada fachowca pozwoli uspokoić się wewnętrznie i to nic złego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadło mi cały post :( Dziekuje za wszystkie rady. Jestem zniepokojona przez moją mame poniewaz zawsze mowi ze ja coś-tam robiłam wczesniej... Chodzic tez zaczela dopiero 2 tygodnie temu.. Ale wczoraj rano Justynka powiedziala \"niać\" (nie chcę) jak zakladalam jej skarpetki (straszna batalia o to była)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja zaczęła chodzić jak miała 15mc tez tesciowa mi nagadała wiec wyladowałam u neurologa ale zanim sie doczekałam na wizyte to mala zaczeła chodzić ale co sie strachu najadlam.....Własnie przez gadanie tesciowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę,że masz Jana normalnie rozwijające się dziecko:) To że ty coś robiłaś wczesniej nie znaczy,że twoja córka też to wtedy zrobi:)Zaczęła chodzić jak miała rok i 2 tygodnie i ty piszesz dopiero.Chyba wiele dzieci chodzi mając roczek.Moja tak jak twoja:) Nie słuchaj mamy i już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie warto się denerwować niepotrzebnie, ale jak napisałam wcześniej, jeżeli masz jakieś wątpliwości wizyta u logopedy powinna wszystkie rozwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba boje sie o wszystko na wszelki wypadek, bo Justynka jak byla malutka miala przykurcz miesni przez co nie umiała trzymac glowki jak powinna i pozno usiadła i wszystko pozniej . Duzo z nia chodzilam na rehabilitacje i ćwiczenia w domu. Moja bratanica ma prawie 3 latka i tez nieduo mowi. Tak sie wlasnie zastanawiam, od czego to zalezy. Moze za mało z nią rozmawaiali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko powiedzieć, jedni mówią, że od rozwoju drudzy że wpływa ma otoczenie, im więcej z nią rozmawiasz tym więcej słów zapamiętuję i później powtarza, nie bardzo się na tym znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×