Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziabong

Niedoczynność tarczycy - grupa wsparcia

Polecane posty

a problemów z nadmiernym owłosieniem też nie mam. ale myślę, że może to się wiązać m.in. z kolorem włosów - widzę, że brunetki często mają z tym problem, ja jestem blondynką i nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nata20
no ja też jestem blondynką...i od jakiegoś czasu mam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i już jestem spokojny :) Wyniki badań już są w laboratorium ... jutro pójde je sobie odebrać, a w środę idę do endo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i mam wyniki :) Moje TSH wynosi 1,39 ulU/ml (norma: 0,27-4,70 ulU/ml) 3 miesiące temu miałem ok. 6,5 ulU/ml , więc poprawa jest :D ale tylko w wynikach ... bo w objawach nie widzę żadnej różnicy ;/ Badania : estradiol, testosteron, prolaktyna w normie ... niby powinienem się cieszyć ale ... nie cieszę się ;/ Jak pisałem wcześniej podejrzewam u siebie ginekomastie ... podejrzewam ... ba ja ją mam (miesiac temu bylem na USG piersi i wyszło że mam przerost sutka ;/ trzeba byloby wyciac obszar gruczołu o grubości 1cm i średnicy 6 cm ;/). Teraz nie wiem co powie lekarz ... pewnie zarzuci mi ze bralem kosky;/ ktorych w zyciu na oczy nie widzialem ;/ ja nigdy nawet na silowni nie bylem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja mam swoje wyniki TSH 2,3 ulU/mL (0,4 - 4,2) więc w normie ostatnio miałam 2,6 wiec lepiej Prolaktyna za wysoka 38,4 ng/ml 1,9 - 25... heh jutro wizyta u internsty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta prolaktyna to jest dziwnie... pisalam juz wczesniej, ze najpierw mialam bardzo wysoka, a teraz mam za niska. :P niby za niska nie jest szkodliwa, ale kto to wie? :/ ale wracam do tematu - prl podnosi sie tez przy stresie, wiec jesli np. ktos jest podczas sesji albo ma jakis ciezki okres, to moze mu wyjsc przy badaniu wysoka prl, co wcale nie oznacza choroby. tak wiec - jesli komus wychodzi wysoka, nie ma sie co przejmowac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc troche mnie tu nie bylo :) widze ze duzo nowych osob sie pojawilo :) Co do prolaktynyto pamietajcie dziewczyny ze trzeba ja mierzyc 3h od wstania - taki wynik daje najdokladniejszy obraz co sie u nas dzieje. Poza tym poniewaz jestesny \"cyklicznymi zwierzakami\" :P co miesiac prolaktyna rosnie i spada - jednak nie powinna przekraczac wyznaczonych norm. Przed badaniem wstrzymajcie siedziewczyny od seksu i pieszczot - rowniez wtedy idzie w gore i zminimalizujcie stres. Dziabong - namow lekarza na zrobienie tej prolaktyny po MTC o ktorej wczesniej pisalam i powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, no fakt ja mam najgorszy okres w moim życiu... więc może z nerwów taki poziom :-( za tydzień idę do ginekologa i poproszę o skierowanie prolaktyny własnie z MTC i zobaczymy co dalej będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka86
hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miśka86
ja tez mam niedoczynność....... biore Letrox50 od dwóch dni dopiero ale mam ogromną nadzieje ze lekarstwa mi pomogą....:):):) strasznie boli mnie serce i to mój najwiekszy problem:( drugi to oczywiscie waga... 69 kg:( 10kg przybyło mi podczas odchudzania Starszne co nie?? nie wiem jak mozna tyć jedząc jabłko i budyń w ciągu dnia!!! moja kumpela schudłą ponad 7kg a mnie przybyło chociaż o wiele bardziej sie starałąm niż ona Mam nadzieje ze tabletki pomogą.......... pozdrowienia dla dzielących mój problem:*:*:*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkura
Witam ponownie :), tydzien do wyjazdu w góry a tu tylko jakby trochę lepiej. Od 3 tygodni biore Euthyrox 50. Startowałam od TSH 32 (11 stycznia), dziś oddałam krew i w piątek wynik- zobaczymy. Już nie chce mi się tak spać, nie marznę jak wcześniej, natomiast ... to serce. Masakra. Ciśnienie skacze, kołatanie i tzw."ból serca". Kurcze, to najbardziej przeszkadza. Oby nie popaść w depresję to może będzie lepiej :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziabong - jeżeli boli Was serce to zmniejszcie na jakis czas dawkę leku - ja zaczynałam przez 2 tygodnie 1/2 25 potem przez 2 tygodnie 1 tabletke 25 potem przez miesiac 1,5 tabl aż w koncu doszłam do 50 - nic mnie nie bolało.... Co do wagi - ja przytyłam 20 kg - chodząc na aerobik 2 razy w tygodniu, nie jedzac kolacji ani słodyczy .... do tego czasu - ja startowałam z 6,11 i teraz przy 50 mam 2,3 po półtora roku leczenia... i spada no bo np 3 mieisace temu miałam 2,6... Głowa do góry :-) i powodzonka w górach - bo jest slicznie ale niezbyt wiele sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkura
Raz jeszcze dzięki za rady :) Jeśli chodzi o dawki to faktycznie dostałam dość duże (może dlatego, że TSH 32). Pierwszy tydzień dostałam 1/2 tabl. Euthyrox 50, drugi tydzień 1 tabl. dziennie, teraz 1 1/2 tabl. 50. Jutro odbiorę wynik i jeśli chociaż trochę spadło mi TSH to może zmniejszę dawkę. Te "objawy sercowe" są bardzo dokuczliwe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkura
ach, jeszcze jedna sprawa- przy okazji tłustego czwartku :) póki co przytyłam ze 4 kg., dziś właśnie już zjadłam pysznego pączka i myślę że to nie koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkura - nie chcę martwić - ale może to nie być kg... chyba ze u Ciebie bedzie lepiej niż u mnie czego Ci życzę z całego serducha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaMF
jeśli mieszkacie na Śląsku i szukacie dobrego a zarazem miłego endo, chętnie służę namiarami. Daje sobie radę z trudnymi przypadkami i am doświadczenie w leczeniu chorob tarczycy u starających się 9czego jestem dobitnym przykładem). Proszę tylko o napisanie do mnie. Mój mail: martamf@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta - ja mieszkam na Sląsku ale jest on dość duży - podaj miasto gdzie przymuje ów cudotwórca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak możecie polecić kogoś w Trójmieście, to czekam na wieści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sa rozne szkoly dotyczace leczenia tarczycy. niektorzy lekarze zaczynaja od bardzo malych dawek, inni (jak moja endo) wala prosto z mostu. ;D ja zaczelam u niej od 100, bo 75 zapisane u poprzedniego lekarza w ogole nie przynosilo efektow. nie pamietam, zeby cos mnie bolalo - wiem tylko, ze po kilku miesiacach regularnego brania czulam sie o niebo lepiej. :) mysle jednak, ze pewne cechy sprzed rozpoczecia leczenia mi zostaly i to chyba juz jest genetyczne... to ciagle zmeczenie, sennosc, zmeczona buzia. ale oby to tez z wiekiem przeszlo! ;) trzymajcie sie tarczyczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaMF
Nie wiem czy jest cudotwórcą, ale to bardzo dobry lekarz i miły człowiek. Przyjmuje w Centrum Katowic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mkura
Cześć. Odebrałam dziś wyniki- TSH 22 (3 tyg. temu 32), cholesterol 305, morfologia w dolnych granicach normy. Myślałam o zmniejszeniu dawki Euthyroxu, a tu na przekór doktor właśnie mi dziś zwiększył do 100, wrr. Podobno tak ma być, ewentualnie osłonowo na serce Isoptin. Trudno, co robić- byle do wiosny :)) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Martamf .... a nie wiesz czy ten twój endokrynolog specjalizuje się w leczeniu innych chorób o podłożu hormonalnym np. ginekomastii ? Mam problem ponieważ nie mogę znaleźć specjalisty na Śląsku, który oprócz leczenia tarczycy znał się na czymś innym(chodzi mi o ginekomastie) ... wiem to śmieszne ale niestety to prawda ;/ wysłałem Ci e-maila :) A tak apropo ... mam pytanie. Ostatnio byłem uendokrynologa i przepisał mi 2 opakowania Letroxu 25... w sumie wychodzi 100 tabletek - czyli leku wystarczy mi na ponad 3 miesiące. Lekarz natomiast zapisalmnie na wizyte kontrolna dopiero na lipiec ;/ więc logicznie - tabletek mi nie wystarczy. Co wtedy mam zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaMF
A ja właśnie wysłałam odpowiedź. A tabletki moze wypisać każdy lekarz, również rodzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze :D:D A ja dzisiaj rano dzwoniłem do tej poradni, gdzie pracuje ten lekarz ... tylko chciałem się umówić z szefową a nie z nim :P no ale termin mi nie pasował :P więc zrezygnowałem ...no i widzę, że chyba dobrze się stało:P Zadzwonię w poniedziałek i się umówię do tego lekarza ... bo rozumiem, że można go sobie wybrać (tam przyjmuje 3 endo). Na stronie internetowej piszą, że również zajmują się ginekomastią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartaMF
No to powodzenia. A wybrać możesz sobie dowolnego lekarza. Ważne, żebyś był zadowolony z wizyty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ide dopiero na wizyte w poniedziałek ciekawe co mi lekarka powie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×