Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Camomilla GRATKI ❤️ 🌼 a jak córeczka ma na imię? co do porodów to w niedziele koleżanka urodziła córeczke, w ogóle śmieszna historia bo ona od piątku była już w szpitalu ze względu na zatrucie ciążowe, mąż ją codziennie odwiedzał w niedziele pojechał do domu od niej o 19 a ona o 22 dzwoni że ma piekną córeczkę, on myslał że to żart i poszedł spać i przyjechał do niej rano i sie zdiwił jak się okazał że ona na prawde urodziła kurcze cały poród w 2h fakt że mała miała 2,5 kg więc mała no ale to był jej pierwszy poród co do porodów to w niedziele koleżanka urodziła córeczke, w ogóle śmieszna historia bo ona od piątku była już w szpitalu ze względu na zatrucie ciążowe, mąż ją codziennie odwiedzał w niedziele pojechał do domu od niej o 19 a ona o 22 dzwoni że ma piekną córeczkę, on myslał że to żart i poszedł spać i przyjechał do niej rano i sie zdiwił jak się okazał że ona na prawde urodziła kurcze cały poród w 2h fakt że mała miała 2,5 kg więc mała no ale to był jej pierwszy poród a u nas po nowym antybiotyku poprawa juz po pierwzej dawce:) nie pamietam czy pisałam ale lekarz jak był w poniedziałek to mimo że mała brała antybiotyk od piątku to mimo to były juz minimalne zmiany w oskrzelach, dobrze że nie czekaliśmy dłużej z wizyta tego lekarza:) a co do rejonu to lekarka jest juz na straconej pozycji!! po nowym antybiotyku zero kataru no i nie ma ropki w oczkach, jeszcze tylko troszke kaszle, antybiotyk taki trzydniowy dostalismy i nawet super sie przyjął,a piatek będzie kontrola i zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kareczka bo kiedyś tak nakładało się dzieciom buciki gdy miały problemy z nóżkami. Moja mała miała typowo ortopedyczne to one właśnie tak wyglądały jak prawy na lewy i lewy na prawy, wszyscy mnie się pytali, czy na pewno dobrze nakładam buty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom77 ząbek na pewno się wyrówna, a krew stąd, że te czwórki są dosyć duże i one rozrywają dziąsełko, a może też i maluch sobie podrażnił zabawką. Myślę, że spokojnie może poczekać, no chyba, że bardzo drażni to małego. A co do ząbków to podobno najbardziej boli kiedy one podchodzą do góry, samo przebicie dziąsła i wyjście nie boli tak, jak właśnie do rośnięcie do góry. Stąd czasami dzieci płaczą, grymaszą, mimo, że ząbków nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez w sumie zdecydowana jestem na otulacz i jaki wkład, może parę bamusowych, pewnie flanela i Cyna polecasz cos jeszcze?? no i gdzie kupie te otulacze najtaniej?? podasz linki sklepów??:P tak sie zastanawiam i mam nadzieję że przez to że małą chodzi do żłobka nie będzie problemu z tymi pieuchami wielorazowymi i nauką siusiu na nocnik? bedę musiała poinstruwac Panie w żłobku, mam nadzieję że mnie nie wyklną:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla- GRATULACJE!!!!! ❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻v❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻❤️ 🌻 No to masz pannę 'Born on the 4-th of July" :) :) :) :) :) :) :) Z tymi butkami to ponoć tak działa- sporo ortopedow zaleca zakładanie prawego buta na lewą nogę... Co do ząbka, to zależy jak to wygląda, myślę że na wszelki wypadek można do stomatologa przejść się... ale drugiej strony teraz i tak nic nie można zrobić... chyba że Solcoseryl - pastę stomatologiczną lub żej na zranioną śluzówkę policzka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka, zależy dużo od tego, jakie "zwyczaje" panują w danym żłobku, no i - rzecz jasna - na ile można się z paniami opiekunkami dogadać. W tym, do którego Hania chodzi, to na bank pieluszki wielorazowe by nie przeszły - pamiętam, jak bardzo byłam zdziwiona zakazem zakładania body - tylko koszulki. Na pytanie dlaczego, była odpowiedź, że przy nocnikowaniu wygodniej, tzn. body częściej się podwiją i są obsikane, a poza tym chodzi o komfort dla opiekunek - mają mniej roboty z odpinaniem i zapinaniem guziczków przy body. Mnie wkurzał fakt, że kiedy mała pełzała w koszulce, to brzuchem gołym szorowała po dywanie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie musze pogadac z opiekunkami, myslę że nie będzie problemu bo to prywatny żłobek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla --> GRATULACJE!!! u nas wszystko ok. Pogoda jak na razie piękna, samopoczucie dużo lepsze. Któraś pisała o myciu pralki, mam pytanie czy już wypróbowała bo chyba skorzystam z przepisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Niezła historia :D Niektórym rodzącym to dobrze ;) :P Co do otulaczy wełnianych, to znam tylko te sklepy, które już Ci poleciłam. Jeśli chcesz otulacze PUL'owe, to w sumie też tam szukaj. Tych sklepów z pieluchami jest malutko, więc i ceny takie same. Konopii raczej nie polecałam, tzn. u nas sie nie sprawdziły wcale, bo są takie mało przewiewne bym powiedziała i w upale po prostu za bardzo grzeją. Właśnie testujemy kieszonkę z wkładem z mikrofibry (Nat śpi w niej teraz), więc wieczorem napiszę jak efekty. Na pewno trzeba do takiego zestawu dłuższe body bo normalne się w kroku nie dopnie. Albo koszulka po prostu. PUL'owe otulacze to np. te: http://www.pieluszkarnia.pl/p402,bambinex-otulacz-onesize.html A pieluszki flanelowe możesz takie standardowe składane, ale są też formowanki: http://www.pieluszkarnia.pl/p27,imse-vimse-pieluszka-flanelkowa-organiczna.html Tylko też mniej wchłonie niż frotka bambusowa. A tu formowana mikrofibra: http://www.pieluszkarnia.pl/p273,bambinex-pieluszka-z-mikrofibry.html Także do wyboru do koloru :) Tutaj bambusowa frota do składania: http://diapers.pl/index.php?products=product&prod_id=159 Tą sama chętnie wypróbuję w następnej kolejności. Cena bardzo zachęcająca w porównaniu do formowanej bambusowej 10zł, a formowana 45zł!), no i będzie pewnie szybciej schła. Koniecznie weź też sobie ten dodatek bakteriobójczy do prania, to nie będziesz nic musiała wygotowywać czy prasować: http://www.pieluszkarnia.pl/p304,bio-d-nappy-fresh-proszek-do-prania-pieluch.html gusika --> To ja pisałam o tej pralce. Jeszcze nie próbowałam, bo brakło sody w Lidlu :P Może jutro się uda kupić, to Ci napiszę jak poszło. W Lidlu są takie opakowania po 100g, czyli dość spore, dlatego na to poluję, żeby nie kupować całej reklamówki mini papierków ;) Wiem że na Allegro można kupić w torbach po kilogramie od razu, ale trochę się nie opłaca za przesyłkę bulić. Pochwale się jeszcze, że ostatnio upiekłam chleb! Wyszedł pyszny, a przepis jest prosty jak cep, no i piekłam go w normalnym piekarniku (elektryczny mam), nie w żadnym automacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Niezła historia :D Niektórym rodzącym to dobrze ;) :P Co do otulaczy wełnianych, to znam tylko te sklepy, które już Ci poleciłam. Jeśli chcesz otulacze PUL'owe, to w sumie też tam szukaj. Tych sklepów z pieluchami jest malutko, więc i ceny takie same. Konopii raczej nie polecałam, tzn. u nas sie nie sprawdziły wcale, bo są takie mało przewiewne bym powiedziała i w upale po prostu za bardzo grzeją. Właśnie testujemy kieszonkę z wkładem z mikrofibry (Nat śpi w niej teraz), więc wieczorem napiszę jak efekty. Na pewno trzeba do takiego zestawu dłuższe body bo normalne się w kroku nie dopnie. Albo koszulka po prostu. PUL'owe otulacze to np. te: http://www.pieluszkarnia.pl/p402,bambinex-otulacz-onesize.html A pieluszki flanelowe możesz takie standardowe składane, ale są też formowanki: http://www.pieluszkarnia.pl/p27,imse-vimse-pieluszka-flanelkowa-organiczna.html Tylko też mniej wchłonie niż frotka bambusowa. A tu formowana mikrofibra: http://www.pieluszkarnia.pl/p273,bambinex-pieluszka-z-mikrofibry.html Także do wyboru do koloru :) Tutaj bambusowa frota do składania: http://diapers.pl/index.php?products=product&prod_id=159 Tą sama chętnie wypróbuję w następnej kolejności. Cena bardzo zachęcająca w porównaniu do formowanej bambusowej 10zł, a formowana 45zł!), no i będzie pewnie szybciej schła. Koniecznie weź też sobie ten dodatek bakteriobójczy do prania, to nie będziesz nic musiała wygotowywać czy prasować: http://www.pieluszkarnia.pl/p304,bio-d-nappy-fresh-proszek-do-prania-pieluch.html gusika --> To ja pisałam o tej pralce. Jeszcze nie próbowałam, bo brakło sody w Lidlu :P Może jutro się uda kupić, to Ci napiszę jak poszło. W Lidlu są takie opakowania po 100g, czyli dość spore, dlatego na to poluję, żeby nie kupować całej reklamówki mini papierków ;) Wiem że na Allegro można kupić w torbach po kilogramie od razu, ale trochę się nie opłaca za przesyłkę bulić. Pochwale się jeszcze, że ostatnio upiekłam chleb! Wyszedł pyszny, a przepis jest prosty jak cep, no i piekłam go w normalnym piekarniku (elektryczny mam), nie w żadnym automacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę, wcięło mi całego posta 😡.. A tak się napisałam o tych pieluchach :o Napiszę jeszcze raz wieczorem, grrrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba Cyna pisała o tym odświeżaniu pralki - też bym spróbowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogę coś postów wysyłać 😠. napisałam sie o pieluchach i wcięło taki długi wywód :P :P Wieczorem znowu spróbuję. Dziewczyny, macie jakiś sprawdzony serwis internetowy do odbitek cyfrowych? Raz się kiedyś nacięłam i fotki brzydko wyszły , teraz znowu szukam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, coś poszło. Super! Jeszcze z tą pralką nie próbowałam, bo czekam na Lidl'ową dostawę sody w opakowaniach po 100g :D Może jutro się uda. Jak przetestuję to napiszę. Tymczasem upiekłam chleb! W zwykłym elektrycznym piekarniku (nie mam automatu). Przepis prosty jak cep, a chlebek pychota!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko... Widzę że poszło teraz hurtem, wow! Już nie śmiecę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla GRATULACJE 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 🌼 cyna ja korzystam z fotolaser Ale ostatnio przysłali mi niby w formacie 10/15, a były troszkę dłuższe. Znajoma zamawiała i też były ok. No i ja też proszę o przepis na chleb!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Karola za odpowiedź:-) Wczoraj usypiał od 20.30 - 23 prawie:-( i znowu całe ubranko zakrwawił:-( Ale poczekam troszke i zobacze jak to będzie wyglądać i jak Szymus będzie to znosił bo dzisiaj odpukać jest dużo bardziej pogodny, krew na dziąśle jakby skrzepła i mam nadzieje, że będzie coraz lepiej...tylko pozostałe czwórki są tez gotowe do "ataku" i aż się boje...biedne maluchy:-( Cynka tez przyłączam się do prośby o przepis na chlebek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CHLEB: Składniki: 500g mąki pszennej 150g maki żytniej 1,5 łyżki cukru 1,5 łyżki soli 1,5 szklanki wody 2 łyżki oliwy lub oleju 1 torebka suszonych drożdży * dodatki (ziarna słonecznika, suszona bazylia, pestki dyni itp.) Z podanych składników ugnieść dokładnie ciasto tak aby miało jednolita konsystencję (nie dodawać dodatków). Odstawić w ciepłe miejsce do wyrośnięcia, a po wyrośnięciu dodać dodatki i ugnieść jeszcze raz. Odstawić do wyrośnięcia. Ugnieść ciasto i uformować z niego bochenek chleba - jeśli ciasto jest bardzo klejące delikatnie podsypać mąką. Pieczemy w temperaturze około 200 stopni czasem sprawdzając wykałaczką czy chlebek w środku jest już suchy. *Pod koniec pieczenia smarujemu wierzch chlebka rozmieszanym białkiem z jajka i jeszcze podpiekamy do zarumienienia. -------------------- Ja mam mały elektryczny piekarnik, więc piekłam w temp. ok 180st. Nie dodawałam żadnych dodatków, więc do wyrośnięcia wrzuciłam chleb od razu do keksówki, co mi uprościło zadanie. No i trochę więcej mąki mi wyszło, bo ciasto kleiste było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Kieszonka Bumgenius na razie poniosła klęskę. Albo może raczej to ja nawaliłam. Przez dłuższy czas było ok, drzemka też ok. Po pobudce Nat mi się przyssała na półleżąco na boku i całe siku poszło przez nogawkę na mnie :o Możliwe że po prostu za luźno zapięłam. Poza tym ten polarek w środku był wilgotny, ale mniej niż bambus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camomilla GRATULACJE ! Super poród!! Jakoś mi przeszły narazie te nudności, czasem mam i teraz na wieczór mnie muli.Trzymam narazie wagę na oku bo nie chce przytyć 25kg jak ostatnio.Przeginałam z jedzeniem a teraz jak zjem za dużo to mi zaraz okrutnie niedobrze więc jakoś się trzymam. Musze kupić włąśnie jakieś gacie dla Wojtka i tetrę stosowac bo już nie wiem jak mu tłumaczyć.Moze tak zakapuje szybciej.Pieluch mam dużo więc mam nadzieję ze się szybko uda. Wojtuś zaczyna coś więcej gadać.Ale narazie nic zrozumiałego.Krzyczy do mnie coś i opowiada a jak mówię p\"owiedz mama\" to nic nie mówi hehe tylko \"be\" po mnie powtarza. Dziś go złapałam jak kotu kitekata kulki wyjadał - tak się wkurzyłam że hej ale jak mi wypluł z usmiechem na rękę to mi przeszło oczywiście nie dałam po sobie poznac ze słodki jest. Eh te nasze dzieci.Wszystkie piszecie o numerach swoich pociech ubaw mam jak czytem was. Wojtek ma siniaki tylko.Dziś zgubil kalosza i biegal po trawie w skarpecie :( A rano siedział w kałuży i fajnie się bawił :( Do wody go ciągnie jak nie wiem co.Pójdę z nim na basen chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ooj długo mnie nie było !!! nawet was nie podczytywala, ale obiecuje to nadrobic pytanie tylko kiedy ?? Canomilla gratulacje🌼 moja kumpela urodzila dzis coreczke , bardzo kurcze przezywam teraz czyjes porody hihi napisze wam co u nas, a jutro was sprobuje podczytac :) bilans z konca czerwca to u eryka 83 cm, waga 11.200, no i niestety STULEJKA :( i czeka nas chyba zabieg po ukonczeniu 2 roku zycia, maly biega szaleje, aktualnie obdarta ma skore pod okiem, bo sie pocalaowal z asfaltem..., codzien madrzejszy i coraz wiecej gada, juz pokazuje co chce echh, dogadac sie z nim mozna, szlaje w baseniku i kopie pilke:) niestety od wczoraj ma katar ale odpukac lekki, je wszystko co i my, wcina kanapki, obiady, wzystkie zupy, nalesniki itp, truskawki uwilebial, namrozilam z cukrem w pojemniczkach po danonkach i teraz je, a zaczely sie nam malinki i o dziwio je bardzo chetnie:) wiec owoce je i jest ok, wszystkie ale jablko nie mamy 6 zebow, na gorze 4, 3 poszly naraz ale bez rewelacji tylko slinil sie:) i mialam stracha bo ost. wyczulam guzek za uchem u malego...od razu bach do lekarki i okazalo sie ze ma wezly chlonne powiekszone, ale to skutek uboczny szczepienia na rozyczke wlasnie, wiec mi ulzylo bo mialam juz straszne sny... ale oczywiscie jestesmy pod kontrola, dziewczyny macie jakies rady na te wstretne komary ????? po nocy zawsze na buzi babel:( niestety a robimy wszystko zeby ich nie bylo, zreszta wieczorem to nawet na pole nie mozna wyjsc bo az jest czarno od tych wampirów, a ja...na nic czasu:( remonty, gotowanie sprztaanie, i jak pogoda to caly czas na polu, wiec mam dosc, a i komp mial awarie 4 dni, eryk dalej zaspypia po 24, wstaje po 10, i je 2 razy w nocy :( szalu mozna dostac a reszta jest cudowna !!! buziole, poczytam was obiecuje stesknilam sie za WAMI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pozdrówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak pomysle ze moglabym miec teraz 2 male w domu to mam ciarki, jedo je ciagle chociaz ma 14 mcy a jakbym musiala do 2 wstawac...pozrazka, nie wiem czy kiedys przespie ciagiem noc , tzn potem jak zje to spi jak zabity a ja z nim tyle ze do poludnia................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tez uwielbia kocia karme i wode w pod kazda postacia ! ale juz nie bede pisac po zdaniu jutro nadrobie buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia jestem obecnie w 8mym tygodniu :) :D Wojtek nie chcej eść owoców zwłaszcza czerwonych więc dodaję je do kaszki i wtedy wcina. Cynia upiekę Twoj chlebek bo apetycznie reklamujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa mamo dzięki za słowa pocieszenia (wcześniej przegapiłam Twój post:-( sorki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla gratuluje :) napisz kiedyś w wolnej chwili jak to jest miec dwojke takich maluchów, aż jestem ciekawa... Ja jak zwykle siedze po nocach w necie i czytam oraz oglądam filmiki na youtoube oczywiście o szkodliwościach szczepionek, antybiotykach, surowej diecie ( zielone szejki) Dodam tylko że czytałam w swojej ksiażce że CZOSNEK ma lepsze działanie od penicyliny moze i ma...... jak na razie z zapalenia gardła się wyleczyłam czosnkiem (a u mnie szybko o angine) męża też wykurowałam ostatnio a i sprawdzony na grzybice miejsc intymnych :) trzeba było się jakoś ratować jak lekarz na urlopie :) :) więc zaoszczedziłam na czopkach dla zwoleników homeopatii- ALERGIA katar sienny http://www.homeomed.com.pl/poradnik,alergia.html#head1 zmiany skórne http://www.homeomed.com.pl/poradnik,alergia.html#head2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ja jak zwykle mam chwilę poczytać tylko do porannej kawki, jak moi panowie śpią... Od wczoraj do tego robimy remont na balkonie, bo wreszcie możemy spokojnie go używać... przez ostatnie 17 lat jak był kot, to trzeba było baaardzo uważac, bo w sekundę już byl na balustradzie i albo spadał z IX piętra, albo uciekał na bakon sąsiadów :P :P :P :P :P A u nas zapalenie grzybicze jamy ustnej :( Zapewne po podróży- samolot i te sprawy :( :( :( Mały marudzi, ale je całkiem ładnie.... Widać że go boli... Mam nadzieję że Borax z Nystatyną szybko zadziałąją.... i za kilka dni będzie już po wszystkim. Na razie całe policzki, język, dziąsła ma usłane aftami :( :( :( :( Oj, ciekawe kiedy my na bilanse dotrzemy :P Obaj moi panowie się już kwalifikują... Najciemniej zawsze pod latarnią :P :P :P :P :P :P Cynka potestuj te kieszonki, bo ja włąśnie tego typu pieluchy chcę zakupić w USA :P :P :P Przymierzam się już chyba z pół roku... No i zanim je dostanę to pewnie też z miesiąc pójdzie, bo na amerykańskim Ebay\'u większość jest od producentów, więc z Chin lub HongKongu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×