Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Hejka, ja szaleję z remontem balkonu, więc nie mam kiedy do kompa siąść. Dzieci jak mogę sprzedaję do mamy- tzn Mati pojechał we czwartek i twierdzi że do czwartku chce zostać :P U sąsiadki mamy na wakacjach są jej wnuki- Tosia 4.5roku i Max 6 lat więc albo mama albo sąsiadka mają całą 3 dzieci u siebie :P A u nas marudzenia ciąg dalszy, bo leczymy ciągle zapalenie jamy ustnej- ja nigdy nie miałam aft ale ponoć to bardzo bolesne :( :( :( Na całe szczęście Borax+ Nystatyna+ gliceryna + Anestezyna działają szybko więc mam nadzieję że niedługo będzie już po wsystkim... Co do cukru, to faktycznie trzeba powtórzyć. Ale pomiar glukometrem jest mało wiarygodny bo wynik glikemii to +/- 20mg%.... A jakie masz cukry na czczo???? Teraz jest norma dla dzieci do 105mg%, u dorosłych to chyba 110mg% Co do pieluch to i tak wszystkie w Chinach szyte :P :P :P A ja wolę kupić np 12 bambusowych za 89$ lub kieszonki 12 za 69$ ... zobaczę jak działają. Na razie od 2 tyg oglądam i nie mam kiedy porządnie usiąść i zamówić :P Te na Amazonie, są strasznie drogie- 18$x3.1pln + wysyłka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola --> Moje bambusy są z Turcji :P stelka --> Wieczorem siądę i poprzeglądam co tam wyszukałaś. Teraz jesteśmy cały dzionek same i Nat mi nie pozwoli na dłuższą posiadówkę ;) A u nas mleczny sukces!!! :D :D :D Od dłuższego już czasu Nat wcina kaszki na Bebiko i jest wszystko w porządku :D A ja się mogę w końcu faszerować ogórkami z maślanką na słodko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Cynka- Chiny, Turcja, Hong Kong, Thajlandia... :( jedna chwała- szyte tam gdzie tanio, tania siła robocza i do tego kiepska kontrola jakości.... Znalazłąm pieluchy od Amerykańskiego producenta, ale i tak pewnie gdzieś w Azji szyte :P :P :P :P Za jakieś 100$ 12 pieluch bambusowych z dodatkowymi bambusowymi wkładami, i kieszonki z wkładami z mikrofibry- 75$ za 12 pieluch i 12 wkładów... Zobaczymy jakie będą... Jak nam się spodobają, to może jeszcze spróbuję później tych z Hong Kongu dla porównania... Ja kupuję w USA, bo tatko stwierdził że chętnie za nie zapłaci... Tu zapewne sama bym kupowałą, a po wakacjach to spłukani z kasy totalnie jesteśmy :P :P :P :P A ja właśnie pomalowałam 2x cały balkon, sufit, balustrade... i ręce mnie ta bolą że ledwo dam radę pisać... Miał być słoneczny żółty, a klient w Farbudzie zrobił nam kogel-mogel :P :P :P :P :P :P Ale i tak wygląda ok... Jeszcze trzeci raz trzeba będzie pomalować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola a moglabys jakiegos linka wrzucić gdzie kupujesz, bo kurczę, moze ja poproszę znajomych o zakup:) 75 dolrów za 12 kieszonek to taniej o połowę od kupowanych u nas:) kieszonka kosztuje chyba ok 50 zł, tylko nie wiem czy z wkładem czy nie? a te bambusowe z bambusowym wkładem to rozumiem że otulacz ze środkiem?? co do mojego poziomu cukru to dziwna sprawa, na czczo ma idealny ok 90, a teraz 2h po jedzeniu zrobiłam trzy paski na raz, jeden po drugim i wynik, 141, 136, 120??? to chyba mój glukometr cos szwankuje, a może kupie nowe paski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola jeszcze jedno, jaką dietę powinnam teraz trzymać, wiem że zero słodyczy:( ale czego jeszcze nie mogę????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robiłam test linku do strony pierwsze ząbki bo mojej niuni przebiła się już 3 czwórka tym razem lewa górna :) Karolcia ma już 11 ząbków i ostatnia czwórka i 2 dolne trójeczki już są bardzo widoczne i powinny się lada moment przebic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Czyli został tylko temat chusty, tak? Co do tej Bebelulu Lulu - raczej nie polecam, bo to jest trochę torba niestety. Fakt że ma bajery, ale nawet mało przydatne. Podpytałam dziewczyn z forum chustowego i np. te otwory na pasy do fotelika - są tylko 2 zamiast 3, poza tym ciężko byłoby upchnąć dziecko razem z tym nosidłem do fotelika. Jedna z dziewczyn napisała też coś takiego: \"kolkowa bedzie bardziej uniwersalna niz Lulu - Lulu jesli pasuje to okreslonym osobom i lepiej, zeby przymierzyly przed kupnem\", z wad jeszcze zaznaczają, że ciężko to dociągnąć bo ramię jest wąsko zszyte i kółko często gniecie ;) Doradzałabym Ci kółkową (jeśli nie chcesz tkanej do motania). Tu np. Babylonia: http://sklep.ekodzieciak.pl/chusty-noszenia-chusty-kolkowe-c-39_21_48.html Wiem że Babylonia ma fajne dość cienki ale trzymające tkaniny. Sama choruję na kolor \"green paprika\" i jeśli się odważę na następnego stwora, to z miejsca kupię elastyczną papryczkę :P Tutaj znajdziesz kółkowe Nati: http://ekomaluch.pl/chusty,k31,l1.html i tutaj: http://pieluszkarnia.totu.pl/c81494-chusty-kolkowe-ring Tutaj Storchenwiege: http://www.storchenwiege.info.pl/RingSling/RingSling-Farben-und-Muster.html Do wyboru, do koloru ;) A dzisiaj pyszne ciacha maślane - mniam mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna napisz mi tylko czy dobrze mysle z wyborem tych otulaczy i wkładów? tam tez był link do otulacza bawełnianego co o nim myslisz?? tak sie tylko zastanawiam nad tymi kieszonkami ze stanów, ale jakos nie widze prania całej kieszonki, wole sam wkład jak masz w tym otulaczu:) co do chust to one różnią się tylko materiałem?? jeśli [olecasz tą Babylonia to pewnie ja kupie, tylko jeszcze chciałabym wiedzieć która najlepsza :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Myślę że wszystkie te otulacze mogą Ci podpasować. Ja się ograniczyłam do wełny tylko dlatego, że Nat ma ostatnio ciągle problemy z odparzeniami i wysypkami (od pampków), no i jeszcze to aktualne mega-zapalenie bakteryjne, więc wolałam coś w 100% z naturalnych materiałów (PUL to jednak sztuczne). Przy czym, ta kieszonka co ją kupiłam (Bumgenius) ma PUL na zewnątrz i nie wygląda groźnie, żadna cerata. Ten wełniany, to ten co podałaś w linku - Imse Vimse ten biały. Tych składanych bambusowych nie mam, ale zamierzam kupić na próbę, bo wyglądają zachęcająco cenowo, no i mam nadzieję że będą schły szybciej od bambusowych foremek. A kiedy zamawiasz? Ja się w ogóle rozkręciłam i np. zamówiłam orzechy piorące :D czekam na paczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękli Cyna, no własnie sie zastanawiam kiedy zamówić, bo mam jeszcze remont i nie mam gdzie prania wieszać:P no i już teraz musze powiedzieć mężwoi żeby mi dorobił suszarkę sufitową jeszcze jedna specjalnie na pieluchy, bo jak za chwile będzie jeszcze jedno baby to nie wiem gdzie będe wieszać to pranie:P:P to ja sobie zamówię właśnie ten otulacz wełniany, nie wiem czy biały ale ten:) Ty chyba go uzywasz? i jeden Pulowy:P u nas nie ma problemu z zapaleniami więc chyba będzie ok:) no i tylko jak bys mi mogła podać jeszcze raz linka do tych Twoich wkładek bambusowych:P będę wdzięczna:P:P:):):) jeszcze tylko poczekam na linki od Karoli bo intersuja mnie te jej pieluchy bambusowe:) Mąz mnie się tylko pyta czy na pewni chce czy będę urzywać, prac itp. no ja sobie tak myślę że nwet jak nie uda się tak szybko przestawić Karolinki na nocnik to zaoszczędzimy na pampersach bo we wrześniu trzeba by było kupowac podwójnie:P sama się zastanawiam jak będzie drugie czy wytrwam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to się męża roche urobiłam, i od kilku dni on spi z mała, a ja sama i ok kilku dni ma cale nocki przespane:) wmówiłam mu że musze przy otwartym oknie bo mi duszno w nocy , a on nie chce, więc wyniosłam sie do drugiego pokoju:) niby Karolinka od kilku dni ładnie śpi, i juz w ogóle nie dostaje butli w nocy, bo czasami dostawała:P ja jak się budziła i płakała to od razu leciałam po butle, a mąz potrafi ja uśpić bez butli:P:P:P Cyna zazdroszczę że wychodzicie z alergii, my sie chyba cofamy:P wychodzi na to że mała nie toleruje w ogóle zielonych warzyw:(:( a one przeciez takie zdrowe:) teraz testuje krupnik mojej roboty tzn kasza, ziemniak i marchew i jest ok:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiście teściowa nie o mieszka wtrącic swoich 3 groszy, że co to za alergia i skąd ja wiem że to alergia, bo mała nie ma wysypek. no i co ja mam tej babie w kółko mpowtarzać że alergia ma rózne objawy! ostatnio sie przekonałam już definitywnie że mała ma uczulenie na wywar, bo panie w żłobku dały jej rosołek swojej roboty, bo mojej zupki nie chciała no i mkiałam efekt w nocy, całe szczęscie podwójna porca vibrucolu pomogła prawie od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Ja to już nawet się nie fatyguję, żeby teściowej po raz kolejny tłumaczyć, bo to zwyczajnie nie dociera :P Swoją drogą, ponoć można mieć alergię \"tylko\" na góra 3 rzeczy. Reszta, czy po prostu - większość, to są \"nietolerancje\" pokarmowe. Różnica tam jest chyba w badaniach - chodzi o reakcję przeciwciał bodajże, ale nie będę się wymądrzać bo mogę coś palnąć :P Inna sprawa, że dla nas nie ma specjalnej różnicy, czy to alergia czy nietolerancja. Tak samo daje w kość i tak samo trzeba sobie z tym poradzić. Objawy też zazwyczaj te same. Co do wkładek bambusowych - ja używam foremek: http://www.pieluszkarnia.pl/p299,tots-bots-pieluszka-bambusowa.html http://www.pieluszkarnia.pl/p463,bambinex-pieluszka-bambusowa-onesize.html One mają w zestawie dodatkową wkładkę bambusową. A wkładki osobno to te: http://www.pieluszkarnia.pl/p321,bambinex-wklady-bambusowe-3-szt.html Ale one Ci raczej nie starczą zamiast pieluszki. Musisz to albo w kieszonkę, albo na tetrę, czy jakoś tak. Sama wkładka na rocznego sikacza to za mało ;) No i tamte skłądane bambusowe, co pokazywałaś mogą być super, wtedy już normalnie zamiast tetry. O pranie się nie bój. Jak masz tylko posikane pieluchy, to możesz prać z innymi białymi ciuchami (chyba że jesteś brzydliwa :P). Tylko wtedy pierz w Jelpie Fresh (ten bez zmiękczacza), bo zmiękczacze, płyny do płukania, mydło itd. oblepiają pieluszkę i zmniejszają jej chłonność. Możesz to prać w temp. 40, 50, czy 60st., żadnego gotowania, tylko dodaj łyżeczkę tego dodatku Bio-D (dawałam Ci linka), żeby wybiło bakterie. I powiem Ci, że bambusy nie śmierdzą po zasikaniu. Ja jak wiem,że na pranie będą musiały poczekać cały dzień (albo i dwa), to po siknięciu przepłukuję pod kranem w zimnej wodzie i wrzucam do miski nawet niczym nie przykrywam i jest ok. Chusty Babylonia są takie same - w sensie ten sam materiał. Tylko kolory różne, więc bierz który Ci wpadnie w oko. Nie pomyl się tylko i zamiast kółkowej nie zamów wiązanej, bo będziesz musiała się nauczyć plątać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka, a Ty używałaś też kółkową chustę... Ja tak i nie było mi wygodnie- nawet jak Ludwiś był mały, ale on od razu był ciężki. Jednak co motana chusta i równomierny rozkład ciężaru to motana :) Teraz kółkową używam do noszenia na biodrze jak psa wyprowadzamy i też jest ok. Jak Ludwiś był mały to nie mogłam patrzeć na jego pozycję (na fasolkę), bo choć ponoć anatomiczna, to wydawałą mi sie strasznie niewygodna, no i ciężar na jednym ramieniu nie był wygodny. Mam też Bebe Lulu kieszonkę- chyba model Lulu, no i na biodrze jak mały siedzie może być.... Stelka jak masz kogoś kto potrafi używać maszyny, to może kup flanelę i spróbuj motaną. Mi wyszło że materiał kosztował 30 PLN, bo zrobiłam na duży zakład i szew na środku.... Wmocniłam przez to najbardziej obciążone miejsce i koszt zmniejszyłam o połowe :P :P :P A zamotnie dziecka to chwila. Cynka jak Wy motacie Mei-tei, by nosić dziecko na plecach???? Ja znalazłam sposób podobny do plecaka, ale nie jest mi wygodnie.... Pomijam też że Lusiek za włosy mnie do tego ciąga :P :P :P :P :P :P Stelka co do pieluch to ja się zbytnio nie znam, ale podobają mi się kieszonki... Jak znam siebie to i tak otulacz prałabym za każdym razem jak mały siknie i choć ślad moczu na nim będzie :P Wełna u nas odpada, bo ja mam straszne na wełnę uczulenie.... Bambusowe: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=170348978347 Klient ma też dodatkowe wklady bambusowe- 12 szt za 40$ Kieszonka na rzepy http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=280288979375 Kieszonka na zatrzaski http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=270422633142 A tu sliczne kolrowe z Szanghaju http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=220437778299 Stelka na Ebay\'u jest ponad 2tys aukcji pieluch i drugie tyle otulaczy :P Jakbyś coś wybrała to ja dziś będe kupowac te bambusowe i chyba te na rzepy (bo są w rozmiarze również większym), moge zamówić i Tobie. korci mnie by spróbowac tych z Chin, bo są śliczne i wyglądają fajnie.... Amerykanie mają jeszcze gDiapers.... i nawet bym je kupiła bo otulacze są swietne, ale one mają taki śmieszny chyba ceratkowy wpinany wkłąd i wydaje mi się że może to być niewygodne, choć pisza że niby wszystkie materiały oddychające... Wyglądają super, szczegulnie te w paseczki :) http://www.gdiapers.com/gdiapers101/watch-the-videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KArola --> My na razie na plecach nie nosimy, bo wcześniej mała się nie dała na plecy wsadzić i posiedzieć 5 sek. nieruchomo, a teraz przez ten stan zapalny, wozimy w wózku, żeby się pupiszon nie grzał. Poszukaj na Youtube - jest sporo filmików z instrukcjami (back carry). Kółkowej nie miałam, od razu motaną i też uważam że naj naj, ew. poszłabym w ułatwienie dla maluszka - motana elastyczna (na krótko starczy ale dużo łatwiej dociągnąć i ułożyć). I też wolę na małpkę niż fasolkę. Ale Stelka się boi motania ;) Przy otulaczach na rzepy, przemyśl jeszcze, czy Ludwiś nie będzie sobie ich sam rozpinał. Nat rozpina rzepy w biegu, dlatego tylko niektóre foremki mam na rzepy. Wczoraj wychodziłam z siebie jak mi odpinała pampersa - zanim sięgnęłam po piżamkę, to już odpięty i tak w kółko z 15 razy 😠 stelka --> A może znajdziemy jakąś chustomamę z Twoich okolic i poprosimy, żeby wpadła z chustami i instruktażem? Zobaczyłabyś z czym to się je, pomacałabyś itd. A dziewczyny są raczej chętne do \"pokazów\". Co Ty o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. Karola\\co do szycia\\ to nie chcac sie chwalic ale umiem szyc\\i mam maszynę ale nie wiem jakie wymiary:P ale sama nie wiem czy tro takie proste te motanie:P Cyna a Ty nosilas Nat w pozycji fasolki w tej kolkowej???? co do pieluch to teraz jestem u tesciowej i nie mam cxzasu na spojrzenie na te linki, ale pewnie bym cos wybrala, do domu dotrew ieczorem i jak mala pojdzie spac to bede miala czas na przejrzenie, jak bys zaczekala do jutro:P:P:P???? jak nie to rozumiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Co do żłobka, to powiedz paniom, że mała ma uczulenie na jednorazówki, zanieś zapas pieluch i worek na brudy i postaw przed faktem dokonanym :P :P Jak będą kręcić nosem na otulacz + pielucha, to może im zanoś kieszonki z włożonymi wkładami, albo AIO - All In One - to takie pieluchy gdzie już nic nie trzeba, bo wszystko jest w jednej jak w pampku (wada taka że dłuuuugo schnie). Jak nie trafisz na typ wredny, to nie będzie problemu. Podobno też w niektórych żłobkach chętnie wysadzają dzieci na nocniczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> Ja kółkowej nie miałam, nosiłam małą od razu w motanej, w pozycji małpki, czyli pionowo z nóżkami szeroko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzeczywiscie super te pieluchy;te z szanghaju to identyczne sa na wloskim ebayu 10szt za 18euro,to te wlasnie wczesniej ogladalam,zastanawialam sie nad kupnem,ale jak zobaczylam skad ma dojsc przesylka to zwatpilam.Ja teraz sobie przypomnialam ze mam pod nosem drugie Chinatown,musze sie przejsc,tam sklep na sklepie maja:P A mi dzis panny na dzien dobry zrobily obie takie kupska ze tak pomyslalam uffa na szczescie jeszcze jednorazowki mamy:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola wybrała bym te http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=270422633142 tylko czy one sa z wkładem już, kurcze sorki za te pytania, ale nie mogę opanować, tyle tych pieluch:P jak one sa kompletne to bym wzięła z 10, akurat do żłobka, i w sumie tanie:) a te też są juz kompletne? http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=220437778299 te bambusowe za drogo wyjdą jak na początek, wolę dwa otulacze i wkłady bambusowe:P co do żłobka to nie powinno być problemu bo to prywatny więc płące i wymagam:P:P:P:P a tak serio to panie sa bardzo fajne i nie robią z niczego problemu, a jak bym im te kieszonki gotowe dawała co jak pampersa się zmienia to było by super:P tylko jeszcze pytanko, te co wybrałam na początku maja jakies rozmiary???i nie wiem czy 10 czy więcej bo jak długo schnie to nie wyrobimy z suszeniem:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno bo przegapiłam te na rzepy http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWAX:IT&item=280288979375 rozumiem że 75 dol za 4 szt??? i tez głupie p[ytanie czy z wkłądem? kurcze różnica cenowa między tymi na rzepy a na zastrzaski ogromna, a i tak trzeba prać całą kieszonkę? ja wole te na zatrzaski, tylko czy to wygodne? Karola wiesz może jest dużo aukcji, ale jak za duźo to ja sie pogubię dlatego sugeruje się Waszymi opiniami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka te Green & Comfty są fajne, ale nie mają opcji Kup teraz :( Te na rzepy to 75$ za 12 sztuk a nie 4.... Te z Shanghaju mają też wkłady. Wszystkie są typu kieszonka, bo All-In-One ponoc schną długo.... Stelka ja zamawiam je od jakichś 6 miesięcy więc spokojnie poczekam... Zastanawiam się właśnie czy nie kupić większej ilości... Co do chusty to szerokość 70cm, długość 4.6-5.2 metra w zależności od Twoich gabarytów... Ja ma 5 m, bo jestem przy kości :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola Ty przy kości:P to ja będę potrzebować z 6m:):) a tak serio to jaki materiał najlepszy i czy mam uszyc podwójnie tzn dwie warstwy, czy jedną ładnie obrobić???? no i skąd ja wezme instrukcje obsługi:P:P????? to jak możesz poczekac do jutra to ja jeszcze się zastanowię i Ci napiszę:) sama juz nie wiem które taki wybór:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola jeszcze jedno pytanko, to te z Szanghaju kosztuje 9,90 za sztuke??i czy one nie sa na zatrzaski? bo te na zatrzaski 3,99 za szt? i tak sobie mysle że skoro te na napy 75 za 12 szt to chya one lepsze bo regulowane, a te na zatrzaski moge z dupki spadać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak z innej beczki, Camomilla bo nie wiem czy przegapiłam ale jak córeczka ma na imie??? no i jak masz czas to pisz jak to jest mieć dwoje takich maluchów, mnie chyba będzie przerażało wyjście na spacer:P mam nadzieje że dziewczyny nie zanudziły sie tymi wywodami o pieluchach:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×