Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Dziekuje wszystkim:) Ja myslalam ze bedzie sto razy gorzej-moze to jeszcze nastapi,kto wie,ale poki co da sie wytrzymac.L w dzien duzo spi,w nocy za to nadrabia,wiec ostatnie nocki nieprzespane,tej nocy obudzila sie z kolei tylko raz po 2,nocka i tak nieprzespana bo C wczoraj popoludniu dostala temperatury,po czopkach troche spadla,ale i tak jest rozpalona.Czekam do 15 i bede dzwonic do lekarki-zminila godziny i jest teraz popoludniu.Mysle ze to od zebow,ale lepiej sprawdzic. C przyjela siostre dobrze,z poczatku chciala ja bic,ale teraz jak ta placze biegnie do jej lozeczka i mnie wola:) Karola a nie boisz sie ze te pieluchy z chin to jakies podrobki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek --> U mniez ciągłymi anginami rozprawił się Citrosept w kroplach. Antybiotyki już mi nie pomagały na dłuższą metę. Na infekcje intymne też działa :P zizusia --> Ja do tej pory ani jednej nocy nie przespałam :o Pierwsza pobudka ok 1 w nocy, druga ok 4:30-5 i następna ok 6:30-7 już na dzień dobry. Na komary nic nie doradzę, bo u nas w nocy spokój (na 3 piętrze), a późnymi wieczorami nie spacerujemy. W domu to chyba najlepiej moskitierę w okno założyć - teraz są takie trochę ładniejsze niż kiedyś. Podobno też działa geranium na parapecie - komary tego zapachu nie lubią. Z sodą lipa - ponoć w hurtowni brakło :o Poszukam jeszcze albo zamówię na Allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camomilla_22 ----> GRATULACJE!!! , Cyna, Zizusia----> współczuję tych nieprzespanych nocek, u nas do tej pory Olcia od ok. 21 do 5-6 spała, no ale od paru dni ząbki ją męczą i w nocy parę razy się budzi z krzykiem, no i jeść nie chce..., do tej pory wszystko zjadała co jej dałam bo to mały obżartuszek:), ale teraz jak w dzień siedzi z nianią to obiadku nei chce jeść, dopiero jak ja z M wrócimy z pracy to pokazuje na stół no i z nami zjada:), nie wiem o co chodzi, coraz bardziej mnie zadziwia:), ale to pewnie każda z Was tak ma:D, sama sobie bluzeczkę zdejmuje, bierze klucze i idzie drzwi otwierać:), za dużo nie mówi, chyba na chodzeniu się skupiła na razie, ale strasznie dużo kuma:), ostatnio mówię jej, że założymy buciki i idziemy na podwórko, to ona mi przynosi moje buty i podaje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia ---> na komary pomaga olejek waniliowy albo poprostu taki aromat do ciasta o tym zapachu. Jak mamy zamiar wychodzić wieczorem to kropię wózek i ubranko troszeczkę i działa. W domu to najlepiej moskitierę na okno załozyć. Najlepiej ale sama już probuję ją kupić kilka dni i ciągle zapominam :p :p :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłam sodę. Prawie 2 razy drożej niż w LIdlu - Oetker ma takie torebki po 70g. Właśnie tłukę pustą pralkę na 90st i zobaczymy jaki będzie efekt. Co do pieluch - jak na razie bambus rządzi ;) Dzisiaj założyłam małej otulacz i formowanego bambusa i zabrałam na spacer. Mała usnęła i jak nigdy, spała prawie 3 godziny! Może to po Nurofenie? Dałam jej na ząbki. W każdym bądź razie już się bałam że po 4 godzinach, to tam jest całkiem mokry kompres na pupie, wszystko wycieknie i pupa będzie czerwona jak burak (jeszcze leczymy to zapalenie). A tu niespodzianka - wszystko wytrzymało, a pupiszon piękny, jakby mała biegała bez pieluchy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do komaró to ja w nocy włanczam rajda i tyle, tego do kontaktu:) camomilla to fajnie że nie jest tak źle:P ja na razie od kilku dni wyniosłam sie do dużego pokoju i tym sposobem śpię całą noc:P zreszta tak sie z m umówiliśmy że po porodzie on z Karolinka w jednym pokoju a ja z Tomkiem w drugim:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach jeszcze jedno, Karola pytanko, byłam na glukozie tej 50g i wyszło mi 164, na powtórekę idę w poniedziałek, zrobie sobie ta 75, co prawda w domu robiłam sobie sama i wyszło mi po 2 h 148 to chyba nie najgorzej??ale lekarz na słowo mi nie uwierzy:P przez wekend chce sobie mierzyc poziom cukru po jedzeniu, i własnie nie wiem ile po posiłku powinnam mierzyc poziom cukru i jaka jest norma do 120????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka --> A Ty tego Rajdu używasz w pokoju, gdzie śpi małą? Bo z tego co kojarzę, to cholerstwo jest super skuteczne, ale przy dzieciach tego nie wolno używać. Pralka po pierwszym wywąchaniu wydaje się faktycznie odświeżona. Nie powiem żeby fiołkami pachniała, ale stęchlizny nie czuję. Jutro wrzucę pranie normalnie i po praniu i odstaniu się okaże czy efekt jest długotrwały :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:-) Ja dzisiaj poszłam do pediatry (nie znam stomatologa dziecięcego) pokazać tego nieszczęsnego ząbka i dziąsełko bo znowu krew, pół nocy płaczu mimo, że wieczorem dałam ibufen i jak zaglądnęłam Szymusiowi do buźki to mi się to wszystko jakies dziwne wydało:-( Okazało się, że przebiło sie dopiero pół czwórki, prosto (a nie krzywo jak myslałam) i dziąsełko się rozwarstwiło i zwisa taki kawałek (sorki za opis;-)). Można iść do stomatologa, żeby to odciął, ale lekarz nie poleca, uważa, że lepiej to zostawić i poczekac aż się samo zagoi, może jeszcze krwawic i mam dawać 3 razy dziennie ibufen przeciwzapalnie, więc sie moja dziecinka jeszcze nacierpi:-( Czy któraś z Was się oreintuje czy mógł mi się okres zatrzymać przez to, że tak często karmię Małego ostatnio? Bo nie wiem co mam mysleć...I pisze o tym głośno coby jedną panią przywołać bo się spóźnia;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom tak myślałam z tym ząbkiem, że on jest duży, stąd to dziąsło takie, mojej małej lekko pękało. Ale ona ma drobniutkie ząbki. stelka hmmm według mnie to ponad normę masz ten cukier. z tego co ja pamiętam to mierzyłam rano na czczo i norma chyba do 100 jest, potem po każdym posiłku godzinę po i tu do 120 norma. Ale nie pamiętam dokładnie, czy tak miałam. ja powinnam kontrolne obciążenie 75 g zrobić, już rok minął od mojego terminu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom --> Fachowcem nie jestem, ale myślę że częstsze karmienie może tu być przyczyną. Jak pamiętam z zajęć z doradcą laktacyjnym, to coś mi się kołacze, że karmienie max co 6 godzin teoretycznie \"gwarantuje\", że nie wystąpi owulacji, czyi i miesiączka. A jakie masz maksymalne przerwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola na amazon są te bumgenius czy mogłabyś sprawdzić czy to się opłaca kupić tam. U nas kosztują 69 zł otulacz kieszonka. Do tego jeszcze dojdzie wysłka do Polski ale to już znajomi by mi wysłali. i wkłady bambusowe u nas 3 szt. 29zł (z tego co pamiętam jak cyna pisała) Wiecie ostatnio stwierdziłam ze syna nie bede wiecej usypiać bo ja chciałabym zeby zasypiał o 20.30 i nie zawsze chce mu się o tej porze spać i ostatnio mowie do niego: juz pora zebyś poszedł spać ja teraz nie bede się z toba bawić. Masz isc spać... i ja sobie sprzatam siedze na kompie a on sie bawi jak sie zmeczy to sam idzie na nasze łóżko badź na swoje.... a tak to nieraz ja usnęłam razem z nim bo na sile chciałam go uśpić... Ostatnio szok mój Szymon i Jasiu (kolega z podwórka 1,5m-ca młodszy) zakumplowali się i bawili się razem, synek nauczył kolege dmuchać tak śmiesznie to wyglądało. Nawet patyczek dał mu żeby grzebał sobie w piasku.... Wczesniej się soba nie interesowali a teraz jest fajnie. Się śmiałyśmy z mamą Jasia że anatomii czł. dzieci chcą się uczyć w piaskownicy. Oko, nos, głowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejszego zapomniałam....... Nie śpie w dzień bo ciągle jest coś do zrobienia a dziś coś mnie zmogło mówie do M że tak z 5 min się zdrzemne. przebudziłam się i patrze a on bierze syna na dwór i UWAGA był z nim 2 godz. co sie nigdy nie zdarzyło!!!!!!!! bo on nie lubi nigdzie chodzić z nami jak idzie to godz góra!! on woli siedzieć w domu... i byłby jeszcze dłużej ale synek miał niespodzianke w pampersie. A jednak można posiedzieć dłużej na dworze, jak się tylko CHCE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to że cukier za duży po 50 to wiem, ale nie jestem pewna co do tego 75, a zresztą może glukometr nie pokazuje tak jak krew z żyły. własnie poczytałam że norma po posiłku 1 h po to do 140 a po 2 h 120 - czekam jeszcze aż Karola potwierdzi:P Cyna ja też miałam na początku obiekcję co do rajda i nigdzie nie znlazłam notki o jego szkodliwości i nikt mi tego nie potwierdził więc używamy i tyle, włanczam po prostu na drugim końcu pokoju:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a tak z innej beczki.. Czy któraś z Was robiła sobie depilację laserową, albo zna bezpośrednio kogoś kto sobie robił? Tak się przymierzam, czy by po wakacjach nie zaszaleć. Sporo już sobie o tym poczytałam, ale zawsze lepiej poznać opinię (przede wszystkim o skuteczności), kogoś kto sobie robił i nie będzie fałszywie reklamował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cynka raczej karmie częściej niż co 6 godzin, testu nie zrobie bo mam straszną awersje po tych 4 i pół roku zepsutych testów:-( Poczekamy, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek --> Głównie o faktyczną skuteczność. Trochę się boję że mnie będą naciągać na zbyt wiele zabiegów, a włosy częściowo i tak odrosną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akinom nigdzy nic nie wiadomo:P Cyna ja też chciała sobie zrobić, ale po drodze wyszłą karolinka i teraz Tomek to musze poczekać do przyszłej jesieni:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he ale ja gapa przeciez napisałaś że chodzi o skuteczność. Ja uważam że szkoda kasy!! bo mamy 3 fazy wzrostu włosa więc za 2-3 tyg no może 6 tyg. odrosną Ci następne i znów trzeba powtórzyć epilacje a to jest dość kosztowny zabieg. Ja osobiście nie mogłam wypróbowac (wtedy ciąża) ale moj tata :) był królikiem i przykładali mu taką płytke 4cm na 2 cm i nagle coś bysnęło i mówi że sam nie wie czy bolało bo to było tak szybko. włoski szybko odrosły. Wiesz co ja dała bym chyba tylko plusa za mniejsza bolesnośc niż epilacja woskiem bo efekty chyba będą porównywalne. Do tego urządzenia co moj tata testował było dużo przeciwskazań. Ale jak miałabym wybrać miejsce najbardziej wrazliwe czyli bikini, bądź pachy to laser mógłby zdać egazmin. Tylko nie wiem czy bikini można laserem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna A robiłaś u kosmetyczki epilacje woskiem depilacja -ścięcie włosa epilacja- włos +cebulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek --> Niby właśnie powinno się zrobić 3-4 zabiegi, żeby utrafić wszystkie włoski w fazie wzrostu. A jak wyjdzie, to dobre pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna teraz sprawdziłam ze citrosept to ekstrakt z pestek grejfruta. Grejfrut też dobrze wpływa na celulit, więc dziewczyny plastry grejfruta na uda pośladki i owinąć filią spożywczą a pod prysznic zel fusy z kawy świeżo zaparzonej plus oliwa z oliwek. Kolejnośc odwrotna najpierw prysznic potem plastry na uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyna wiesz dla mnie to troche dziwne 3-4 zabiegi i co niby kiedy włosy odrosną?? przeciez to naturalne ze ciągle odrastają i efektu nie da się na długo osiągnąć. No chyba ze na 3 m-ce musiałabym pogrzebać w notatkach zeby sprawdzić jak długo trwają te fazy wzrostu włosa. bo cos mi chodzi po głowie że 6 m-cy od powstania cebulki. I to nie takie proste bo jedne są w fazie wzrostu drugie juz wypadają trzecie przestają rosnać ale jeszcze się trzymają... Woskiem tez usuwasz cebulke a tez regularnie się robi epilacje no i włosy rosną nowe jest ich mniej ale zawsze coś tam urośnie wiec nigdy nie beda super gładkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinek--> Ty mnie kobieto nie załamuj :o To ma być trwały efekt - laser ma niszczyć mieszki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna najbardziej wiarygodne by to było gdyby znalazła się taka kobieta co chodzi regularnie. My mieliśmy okazje wypróbować jednorazowo na targach kosmetycznych. Urządzenie było w cenie dobrego auta z salonu. Dlatego te zabiegi są takie drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pauloinek czyli najpierw prysznic z fusami z kawy zmieszanymi z oliwą, a później plastry z grejfruta? i ile trzymac te plastry i czy w ciąży można??? Cyna jeszcze edno pytanie a ale teraz dot chust, co myslisz o takiej? http://allegro.pl/item675096338_chusta_nosidlo_bebelulu_lulu_wys_0_zl_gratis.html pamiętasz kiedys sie pytałam o jakąs chuste dla małego, małao skomplikowana w zakładaniu, wtedy mi pokazywałaś podobna ale chyba tańszą, co prawda nie chodzi o kase bo jak ta ma być lepsza to wole tą, ale wiesz Ty jesteś ekspert:) co do pieluch to jak mi sie remont skończy to wtedy spokojnie usiądę i zamówię, czyli za tydzień, bo teraz nawet nie mam gdzie prania wieszać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cyna napisz mi czy dobrze myse, a więc myslę żeby zamówic jeden otulacz wełniany i jeden ten pulowy. ten http://www.pieluszkarnia.pl/p402,bambinex-otulacz-onesize.html, tylko czy jest tez dobry? bo jak nie to wole dwa wełniane:) co do wkładów do środka, to chyba bym kupiła te formowanki http://www.pieluszkarnia.pl/p27,imse-vimse-pieluszka-flanelkowa-organiczna.html, zamiast zwykłej flaneli i parę bambusowych tych http://diapers.pl/index.php?products=product&prod_id=159, na wyjścia z domu:) myslisz że dobry wybór? wiesz na noc i tak będzie pampek, ale na dzień te wielorazówki? co do bodziaków to Karolinka wszystkie ma za długie, wiszą jej śmiesznie w kroku, bo zamiast na styk kupiłam chyba z dwa razomiary za duże:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×