Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

mini55 podawaj paracetamol z ibumem na zmianę....w ten sposónb może co 3 h dawac w razie konieczności na zmiane, a teraz daj paracetamol zamist tego ibumu i będzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka dzięki Ci bardzo . Ja to zielona jestem bo Borys mi raczej nie choruje a na wcześniejsze ząbkowania wystarczył żel . Te piątki to chyba najgorsze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mini u nas najlepiej sprawdza sie nurofen, moim zdaniem działa bardzo długo i warto go kupic...jak mocno mojego kube brała choroba to podawałam mu np dopiero po 5 czy 6 godz panadol, bo nurofen co 8 godz można podac.. stelka to miałysmy podobne nocki, kuba piszczał cała noc, juz nie wiem co z tym dzieckeim robic, co chwila pic i pic woła..... karola chodzi mi o to że radziłam sie ciebie a i tak nie zaszczepiłam, obym przez swoja decyzje nie płakała... haris a dasz nam znac jak urodzisz??? moze któras z nas poda ci numer telefonu zebys nam pochwaliła sie że juz jestes po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka troche sie kobieto postresujesz z powodu tej pracy ale najgorsze sa pierwsze dni, no moze tygodnie... ja pamietam jakiego ja miałam stresa jak miałam kubika w domu zostawic, tylko że ja mam taka prace ze nawet nie miałam kiedy myslec w tej pracy ze synka zostawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna no ja tez już sama nie wiem o co chodzi:P obstawiam trójki, u nas to wygląda tak że jak karola sie obudzi to taki krzyk jest że nic nie działa woda , mleko prosby groźby po prostu chyba cały blok ja słyszy, tak jakby wpadała w jakąś histerię... Haris no własnie dasz znać??????????? czarna a ibufen to to samo co nurofen, chyba:P ale fakt że ja też wole nurofen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka my mamy cały komplet do czwórek, więc teraz tylko czekać na 5! Może one sie zaczynają, nie wiem bo cieżko sie połapać o co mu chodzi w nocy, jakos sie dogadac z małym też wtedy nie mozna... Płakac czesto nie płacze, czesciej stęka, ale mało komunikatywny wtedy jesta rano budzi sie z usmiechem i ogólnie w dzien nastrój ma dobry... co do leków to może rzeczywiscie te same... acha przypomniało mi sie jak kiedys zizusia pisała o naszej Gusice..tez ja widziałam w ddtvn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola mam pytanie, Dagmarka ma baaaaaardzo duzo wlosow i strasznie dlugie a zauwazylam ze na czubku glowy ma sucha skore i nie wiem czy to ciemieniaczko czy łupież. Nie wiem jak sie tego pozbyc, bo oliwka i wyczesywanie odpada bo przy takiej fryzurze to niemozliwe, to prawie jakbym miala robic to sobie, tyle ma klaczkow! Moze sa jakies inne metody, jakis szampon czy plyny? A i przepraszam ze sie juz tak nie udzielam, ale brak mi czasu! Postaram sie czesciej odzywac i podczytywac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pewnie że dam znać :D już się nie mogę doczekać żeby wszystkich powiadomić bo zauważyłam że nikt teraz nie dzwoni i tylko czekają na info. No a poza tym ciekawa jestem jaki ten mój drugi synunio będzie. Wojtek teraz też chyba ma klopocik z piątkami bo mało je i nie chce takich twardszych rzeczy gryźć np mięsko już nie takie fajne tylko ziemniaki rozgotowane hehe Czarna to Ty mi wyślij nr tel na naszą klasę to ja Tobie dam znaka. Mój M ma straszny katar a ja dziś też coś niewyraźnie się czuję i biorę co mogę żeby nie chorować. Oby mnie omineło choróbsko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mini dawaj na zmianę paracetamol i ibuprofen tak by nie przektoczyć dawki dobowej szczególnie Paracetamolu...Sprawdź też dokładnie co się dzieje w jamie ustnej, bo poza ząbkami to może być np zapalenie jamy ustnej i afty, może coś z jedzenia wbiło się w dziąsełko (np kawałek łuski z jabłka) itd... Jeśli nie ustąpi w ciągu 3 dni warto pomyślećo wizycie u lekarza... Klaudia proponuję Nizoral- szampon... ew spróbuj posmarować to troszkę nawilżającym kremem (zmyje się dużo łatwiej niż oliwka) i przyjżyj się szamponowi którym myjesz włoski, bo może on nie jest dla małej najlepszy... Jak Nizoal nie pomoże, to warto odwiedzić dermatologa ... A ja latam jak kot z pęcherzem i szykuję się do wyjazdu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe Czarna udały nam sie te dzieciaczki:P:P:P:P no u nas jak w nocy tak wyje to też nie da się z nią dogadać, dzisiaj po tej nocce ja bym spała do 10 a ona o 7 z usmiechem na twarzy jak gdyby nigdy nic...ach te dzieci :P:P śmieliśmy się z mężem że jak za 5 lat nie podadzą kawy do łóżka to wydziedziczymy:P:P:P:P:P cos nam sie będzie od zycia należało za te parę lat nieprzespanych nocy, bo to już w lata idzie:P:P:P:P:P ja mam dzis lekkie opuźnienie w czasie, bo rano odsypiałam z synem do 12:P a teraz obiadek i lecę ćwiczyć ż Cindy:P:P:P:P:P a co do diety to kurcze bez ziemniaków wytrzymam, ale bez chleba nie:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola no wlasnie juz raz zmienilam szampon, tzn miala plyn do kapieli w formie pianki i tym tez miala myta glowke bo pisalo ze mozna stosowac i do wlsow i do ciala, ale jak zauwazylam zmianz na skorze glowz to kupilam szampon bambi bo innego nie bylo w kiosku. Niestety jakiejkolwiek poprawy brak. A czy moge uzyc kremu nawilzajacego bambino na te skore glowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) U nas dziś wiosennie, ptaszki ćwierkają , słoneczko świeci , nawet nie chcę myśleć co się będzie działo jak zaczną topnieć te tony śniegu :P Byłyśmy na długim spacerku, potem na sankach i dziecko padło :) Mnie tylko coś głowa dziś boli. Zizusia - no samego go puściłam :P mi się jakoś nie chce jeździć. W ostatnią zimę przed ciążą zaczęliśmy razem się uczyć, a potem to była ciąża, małe dziecko i mi się jakoś odechciało nauki, M też za często nie śmiga bo nie ma czasu, ale on już załapał bakcyla , może w przyszłym roku zaczniemy jeździć we trójkę :) A teraz to on przestał mnie już namawiać :P Klaudia- u nas podobny problem, wydaje mi się że to z niedokładnego płukania , teraz już ma tego mniej , zmieniłam szampon i obcięłam jej trochę włoski tzn ścieniowałam z tyłu bo robiły się jej takie kołtuny , miała tam jeszcze te pierwsze włosy i staramy się dokładnie płukać choć z tym jest różnie, zastanawiam się czy nie kupić tego koła , osłonki przed zachlapaniem oczu , używacie może tego dziewczyny ? Haris - to już nie długo, trzymam kciuki żeby poszło gładko i wszystko było ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kika niekupuj tego kola bo to kasa wyrzucona w bloto, my mielismy to kolo rok temu jak Dagmarce wlaczl sie bunt przy myciu wlosow i niestety przeciekalo i woda z mydlinami ladowala w oczach. Myslalam, ze to moze wina tego iz dzieco ma malz obwod glowki i zle przylegalo, ale jak ja testowalam na sobie to bzlo identzcznie, tak wiec niepolecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cze3sc karola teraz masz szal pakowania ale potem sobie odbijesz na wyjezdzie, a ja nie cierpie sie pakowac bo w sumie biore zawsze ...prawie wsszystko niestety, normalnie malo co zostaje w domu, dobrze ze czesto nie wyjezdzamy, :) klaudia- ty sie nie tlumacz kochana ze malo klikasz, to zrozumiale:) w ogole podziwiam wszystkie podwojne mamusie;) co do glowy u nas stosowalam krem w tubce cutibaza, i ladnie sie glowka natluszczala i schodzila ta sucha skorka my z myciem glowy nie mamy problemu, ale zaczal sie problem z rozczesywaniem :) juz ma dlugie na mokro bo na sucho mu sie kreca, a mi zal scinac i jak rozczesuje to slysze nie nie nie, a splukiwalam woda z miseczki ale teraz jest szal prysznica, wiec jest kupa smiechu, bo maly uwielbia, oczywiscie nie centralnie na twarz, odchyla glowke do tylu sam, haris informuj informuj:) wreszcie dzis bylo ladnie na polku , +5, ale nie bylo chlapy bo snieg nawet nie zaczal topniec tyle go jest, i maly wreszcie sie porzadnie wybiegal az godzine:) szkoda bylo wracac ale obiad musialam robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jestem dumna, juz drugi dzien cwicze silna wole ech:), zjadlam platki na mleku, na obiad kawalek duszonego mieska z warzywami (z mrozonki), na kolacje, zielona herbata i 2 suchary :) pije duzo jem blonnik, nie slodze no i tylko z kawy z mleczkiem nie moge zrezygnowac , wiec tylko nie slodze, i chleba malo co tykam, chociaz moim zdaniem wszystko mozna jesc z umiarem i nie podjadam!, cos w zolodku ssie ale jestem teraz bojowo nastawiona, zobaczymy ile wytrzymam :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Haris ---> trzymam kciuki Oj dziewczyny z tymi zębami :( U nas zostały wszystkie trójki jeszcze. No i szał pał . Mała taka rozdrażniona jest od soboty, że nie idzie z nią nic zrobić, nie da się już wytrzymać. Wszystko gryzie i mnie też! Normalnie podbiega i znienacka gryzie ! Dzisiaj podczas smarowania dziąsełek tak mnie ugryzła i trzymała zaciśnięte zęby, że prawie się poryczałam z bólu :( Widać, że to zębole ją tak męczą i biedna nie wie co ma robić :( Czasami kładzie się na dywanie i buzią o niego trze, albo dwiema rączkami przyciska policzki mocno. Jak jest gorzej to daję jej Nurofen, zeby nie zwariowała :p I szuka zimnych rzeczy, upodobała sobie lizanie ściany :O a ja wyszukuję róznych rzeczy (bo gryzaków nie chce) i wkładam do lodówki, i dziś np była w akcji zakrętka od słoika :p Klaudia ---> u mojej też się coś takiego zrobiło, obstawiam zmianę szamponu i niedokładne splukiwanie włosków, to akurat miejsce gdzie najgorzej, bo może w oczy nalecieć i mala się wierci strasznie - nie lubi mycia głowy Karola ---> to niezły masz kocioł Trzymam kcuiki za odchudzające się mamy !!! Nie podjadać i ćwiczyć !!!!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przyłaączam się do juuuusty o prośbę linków do tych ćwiczeń głębokich mięśnia brzucha miałam zapisać i zapomniałam i tyle juz stron za nami że nie znajde.... A ja szukam tortów, ale cudeńka, zrobić chce z lukrem plastycznym, to jak praca artystyczna :) wiec ciekawe jak mi pójdzie http://tortownia.pl/galeria.php tu fajny aparat dla męża http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,77156293,77156293.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie ja calkiem bez chleba i ziemniakow tez nie poradze - bez slodyczy tez. Nie nadaje sie do stosowania scislych diet, nie mam na to czasu, pieniedzy i silnej woli. Tez uwazam, ze mozna jesc wszystko z umiarem, najwazniejsze to na stale zmienic pewne zle nawyki i juz kilogram, czy dwa pojda w dol. Wspolczuje Wam problemow z zabkowaniem. My mamy tez wszystkie zeby do 4-ek i od dluzszego czasu spokoj. Ciekawe kiedy rusza 5-ki. KAROLA, nie wiem jak Ty znajdujesz czas na pakowanie, zakupy, opieke nad dziecmi i zagladanie na net. Podobnie jak ZIZIUSIA podziwiam wszystke mamy, a podwojne - szczegolnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haris własnie posłałam do ciebie numer telefonu... elunia widac twoja mała sie męczy mocno, u nas to chyba jednak nie zęby teraz bo w dzien bardzo grzeczny jest, tylko nocki takie nieciekawe mamy.. stelka oby dzis było lepiej:p tobie i sobie tego życze:p zizusia wytrwałości w tym odchudzaniu życze, ja dzis czytałam na temat diety 1000 kalorii i wydaje sie ona byc sensowna... po porodzie pewnie wypróbuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinek a co to jest ten lukier plastyczny? To sie kupuje czy robi samemu? Te torty wygladają pieknie, istne dzieła, zawsze się zastanawialam z czego one są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spania nie mam ze ci sie paulinek chce, ja zamowie takiego jak na roczek, po co sie meczyc, jak nie wyjdzie i co? a tak mam pewne, bylo autko ale maly jeszcze sie nie znal wiec teraz dostanie mega tort autkowy :) moze doceni wlasnie jakie to cwiczenia? juusta a ty ze tak sie spytam z czego chcesz sie odchudzic kochana z kosci na osci??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak ogladam to u nas by tez furore zrobil ten z teletubisiami:) i z formula 1, albo z tarktorem ten dla szwagra jest fajny w ksztalcie sera zoltego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna i jak nocka bo u nas SUPER:D:D nie dość że córa spała jak aniołek to młody tez, po raz pierwszy przespał 6 h:):):) i o 6 rano wstałam bo tak sie wyspałam:):):):) nie dośc że synek zasnął o 21 pobudka na butle o 23 i póxniej cos po 5:) i spał do 7 a ja od 6 już nie mogłam:):) dziewczyny czy t dzisiaj tłusty czwartek???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dziś tłusty czwartek, nie objadać się :P M mnie namawia żebym upiekła pączki ale nie ma mowy , kupimy po jednym a tak to trzeba by było zjeść po kilka :P:P:P:P Zaraz ma być na DDTvn kobieta która karmiła syna piersią 7 lat, chyba już kiedyś oglądałam o niej program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stelka ubiegłas mnie bo właśnie weszłam zeby sie spytac jak tobie nocka minęła... U nas też można powiedzieć ze super, tylko że ja narzie z jednym dzieckiem walcze:) Kuba obudził sie o 3 na szybkie picie a później o 6. O tej 6 troche popłakał bo chciał iść do nas do łóżka ale M był twardy i mały poległ u siebie:p Jakbym miała chociaż takie nocki to byłabym szcześliwa:) Paulinek torty super, ja jak pisałam u nas pewnie nic nie bedzie bo nikt(a napewno ja) nie bedzie miał do tego głowy..mały jeszcze głupi więc można go póki co oszukac... Jeszcze troche to sam sie torta bedzie domagał.. I obudził sie o wpół do 8 wiec było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi sie tam przestawiło z tym obudzeniem.. a pączki u mnie się robią, tzn. mamuśka robi , a bedą pycha bo z marmolada różaną, uwielbiam:):):):) nawet nie bede liczyc ile ich zjem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) no dziś tłusty, tłusty:), o matko!! - 7 lat karmiła..., nieźle U mojej Olci bunt się zaczyna, jak coś se ubzdura to nie ma siły, żeby przekonać do czegos innego i awantura gotowa, a niereagowanie słabo działa bo i tak z 15 min musi się wykrzyczeć:(, Zizusia---> no nie na ości:) ale na brzuchu zostało co nieco co wisi i mnie denerwuje:P tego chcę się pozbyć, Karolcia--->ja Ciebie tez podziwiam za organizację czasu:D Masz czas na wszystko, więc z pakowaniem tez na pewno sobie poradzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dałam się namówić :P ale nie na pączki , M poprosił żeby chociaż faworki zrobić i pojechał po cukier puder bo nie mam . A Zuza ma coś z brzuszkiem , od wczoraj ma takie parcia , nie ma jako tako biegunki ale takie jakieś farfocle, śluz i chyba jej nie pracują jelitka , bo wczorajszy banan wyszedł nieprzerobiony i sok marchewkowy też. Zrobiłam jej rano ryż z jabłkami ale za wiele nie zjadła. M ma kupić jakiś priobiotyk i borówki suszone, jak nie minie to pojedziemy jutro do lekarza. Brzuszek jej chyba nie boli, bidulka jak dostaje to parcie to mnie ciągnie za rękę i mówi " nociś , idzie idzie " ( tzn szybko nocnik bo kupka idzie) i jak siedzi na nocniku to muszę ją trzymać za rączki. Akinom a u Was przeszło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIKA jak nie biegunka to nie dawaj jej niczego zatwardzającego bo będzie jeszcze gorzej, jak nie może zrobić to daj może gruszkę, a priobiotyk jak najbardziej..to tak na moje oko:P:P jejku jak zobaczyłam ta kobietę co karmi 8 letnie dziecko to aż mnie odrzuciło... dla mnie to obrzydliwe:P:P:P:P:P:P:P:P Czarna a może na te nasze dzieci księżyc działa:P:P:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×