Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Klaudia przy pierwszym porodzie mąż był i naprawdę uważam że bardzo mi pomógł. Rodziłam 13 godzin w okropnych męczarniach i gdyby nie on to nie wiem jak bym to przeżyła. Teraz jednak sama nie wiem, bo w domu zostanie 4 letni synuś. Napewno muszę to porządnie przemyśleć. Gdyby męża nie było nie miałabym tak wspaniałych zdjęć z porodu. Więcej chyba przemawia za tym żeby był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello\") moj maz napewno bedzie przy porodzie, chociaz z niego taki panikarz, ze nie wiem kim sie beda musieli zajmowac, ale dla mnie porod jest czyms tak przerazajacym, ze nie wyobrazam sobie aby byc tam sama, wsrod obcych ludzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie sie nie zasatnowiłam nad tym czy mój m będzie przy porodzie, bo w ogóle jeszcze o tym nie myslę:) ale wydaje mi się że jeśli będę rodzić naturalnie to na pewno tak, zresztą oglądalismy ostatnio zdjcia znajomych z takiego porodu rodzinnego i były super, coś niesamowitego:) a jak będzie cesarka, a nastawiam się właśnie na cesarkę, to chyba raczej nie wolno facetowi być przy takim porodzie??? hhmm...jak mówicie że do 30 tyg. dziecko ma czas żeby się ułożyć prawidłowa to ja mam jeszcze jakieś 6 tyg.:) ale zanim zacznę się martwić to pójdę do okulistki, jak ona powie że mogę naturalnie rodzić to wtedy będę się martwic i może zastosuje te ćwieczenia co o nich ostatnio pisałyście:) na razie cały czas czuję kopniaki na dole więc dziecko ma ułożenie pośladkowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pierwszej ciązy mój synek ułozył się prawidłowo dopiero jakieś 4tygidnie przed porodem, więc traz też spokojnie poczekam. Mam pytanie: ile kosztuje taka szkoła rodzenia? I ile trwa, w którym tygodniu się zapisać najlepiej. Kareczka mój mąż po porodzie był bardziej zmęczony niż ja ale myślę że był bardziej dzielny. Ja większość czasu leżałam a on przy każdym skurczu wtawał i masował mi krzyż. Oj działo się, działo...:) No i mam te fantastyczne zdjęcia z porodu:) Chyba jednak mu nie odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny.... jeszcze raz dziekuje za rady odnosnie mojego kaszlu. Byłam wczoraj u lekarza i powiedziala mi ze ataki kaszlu moga byc spowodowane tym ze dziecko uciska na przepone - zwlaszcza jak nie ma przy tym innych objawow przeziebienia ( ona osobiscie tak miała wlasnie w szostym miesiacu) Mimo to dostałam jakis tablety - zobaczymy czy przejdzie ... A i jeszcze odnoscie pozycji dzieciaka bo sama sie nad tym zastanawialam - znalazlam cos takiego http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79331,1326667.html Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27***: aha, u nas we wrocku niestety wszytskie platne ale coz sie zrobi. Ale co fotki z porodu? i widac jak ona rodzic jak sie meczy?? ojjj no wlasnie jak by byla cesarka to chyba maz nie moze - jak bedzie to chce z pelna narkoza nie chce zeby sie wkluwali w moj kregoslup JoannaWM: Fajnie, to trzy jestesmy - tzn dwie:) Ja jak pracowalam to tylko 4h moglam siedziec na kompie potem mnie \"wyganiali\" to jakies lekkich prac typu ukladanie czegos itd, ale wcale mi to nie pasowalo bo mi czas wolno lecial i jakas taka robota malo ambitna wiec szlak mnie trafial. Mnie kopniaki nie bola, nigdy w narzady nie dostalam....?! peletka: to faktycznie, zle sie zrozumialysmy:) no ja lubie poczytac takie gazety ale tez nieraz sie z czym nie zgadzam. MY rodzimy razem z mezem:) maz nawet chce pepowine przecinac ale ja sie boje ze bede miec cesarke a chyba nie chce bo ja duo utylam i chce szybko wrocic do wagi, tzn zaczac cwiczyc a po cesarce niestety tak sie nie da.. bibi2: \"Gdyby męża nie było nie miałabym tak wspaniałych zdjęć z porodu.\" ojj zdjecia z porodu ja bym takich miec nie chciala... ja place za szkole rodzenia 300 zł za 32h, czyli dwa razy w tyg po 2 godziny przez dwa miesiace - wrocław od okulisty to trzeba miec na kartce prawda zaswidczenie ze mozna rodzic naturalnie? ja mialam laserowa opercaje oczek ale to nie przeszkadza ja tak jak pisalam kopniaki czuje caly czas z lewej strony, dziecko jest glowka w dol, lekarz wczoraj tak powiedzial a wczoraj poszalalam kupilam NAJMNIEJSZE lody jakie byly w sklepie czyli 5 litrowe :)))) powiedzialam mezowi ze jak ich nie bede miec nie wyjde ze sklepu i mam je:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa te zdjęcia nie pokazują moich cierpień tylko mojego synusia na brzuchu z pępowiną i po odcięciu pępowiny zawiniętego w pieluchę, pierwsze karmienie jeszcze na porodówce. Nie pokazują też moich intymnych miejsc. Za to mogłam porównać jak maleństwo z dnia na dzień się zmienialo. Uważam że to naprawdę bardzo fajna pamiątka.:) W pracy wywołuję zdjęcia innych osób i nieraz widziałam zdjęcia z porodu takie o których ty myślisz i uważam że to poprostu niesmaczne i na takie bym się nie zgodziła ale uważam też ze to sprawa indywidualna. Ja moimi mogę się pochwalić przed znajomymi:) A od którego tygodnia najlepiej zacząć szkołe rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa, mnie tez przy kompie pozwolili tylko 4 h pracowac, ja im powiedzialam ze przyjelam do wiadomosci, ze moge cos podpisac ale roboty typu ukladanie i przenoszenie nie bede robic. Ja bez komputera nic nie zrobie w pracy, wiec mam caly czas wlaczony i robie swoje. Czesto wstaje, ide sie przejsc. Najgorzej jak nie ma co robic - wtedy moze trafic, ja nie umiem bezczynnie siedziec. Chcialabym zeby sie zgodzili i pozwolili mi pracowac do 14- byloby super. Co do porodu rodzinnego -- pytalam mojego M i mowi ze chcialby byc ( o ile nie zemdlej ;) ). Fotek oczywiscie nie pozwolilabym pstrykac..jakos to nie jest dla mnie dobry moment na fotki. Co innego zaraz po porodzie z dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bibi - no teraz to ja rozumiem takie fotki ;). Jasne ze takie bym chciala miec. Ja dzwonilam do szkolu rodzenia i powiedzieli ze od 28 tyg do konca ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja mam chyba ostatnio problem z przekazywaniem informacji innym. ;)Wybaczcie dziewczyny. No a takie zdjęcia o których pisałam naprawdę polecam. :) Muszę chyba popytać o szkołe rodzenia gdzieś niedaleko mnie i przemyśleć to. Przy pierwszym porodzie połozna powiedziała że gdybym chodziła do szkoły rodzenia to byłoby mi łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja na moment znowu bo uczyć sie muszę. Żurkowa, Joanna ja też pracuje w banku więc trzy jesteśmy. Nie wiem jak jest w waszych bankach, ale ja w swoim to nie dałabym już rady pracować. Co do ułożenia to ja mam główkowe, ale same piszecie że to się moze zmieniać, mam jednak nadzieję że mój mały już tak do końca zostanie. A co do tych pomyłek z usg to w szoku jestem. Ja sama dokładnie widziałam \"przyrząd mojego maleństwa i jestem przekonana że chłopiec będzie. Gdyby sie okazaładziewczynka to bym była w takim szoku że nie wiem co. U mnie to by było chyba niemożliwe zeby się gin pomylił no i ja też zresztą. Dobra spadam pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi2: a to takie fotki o jakich piszesz sa fajne, tzn te co Ty masz:) JoannaWM: u mnie sie na takie cos nie zgodzili wiec w sumie sie ciesze ze siedze w domu bo takie bicie piany przez 4 h wkurzalo mnie bardzo czarna: o widzisz:) ja pracuje w Eurobanku a Wy dziewczyny? pochwalicie sie:) odbiegajac od temu, pisalam Wam ostatnio o super odzywce do paznokci bo ktoras z Was potrzebowala, ja teraz sowje paznurki mam okropne (ale juz niedlugo bo maz dzis pojechal kupic), ale wkleje Wm linki moich paznokci PO uzywaniue tej odzywki o ktorej pisalam, nie dosc ze dlugie to byly bardzooo twarde (jak mialam tipsy to nieraz przywalilam i sie zlamal a moje po takim samym uderzeniu nie lamaly sie). Tylko nic nie mowicie o ksztalcie paznokci oraz o tym ze nieraz jeden troszke krotszy:) kazdy ma swoj gust co nie?:)) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f2dff749f5089559.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6cd4c8e972db3cc8.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7b3df223609e807c.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed80a0393f58fb92.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa czy ja dobrze rozumiem ze Twoje paznokcie? Nie jakieś tipsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uciekam się zdrzemąć po obiedzie. Odezwe się później do Was. Mam nadzieję ze nie rozpiszecie się za bardzo:) żebym nadążyła za Wami. Słabo u mnie z rozumem ostatnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę ślicznie. Ale masz bardzo ładny kształt.Tylko pozzdrościć:) Ciekawe czy mi by sie takie zrobiły grube i twarde. Ja mam cienkie i mi się rozdwajają jak troche je zapuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje. Ja bez tej odzywki to mam: krotki, lamliwe bardzoo, porozdwajane...okropne...zawsze wtedy nawet w tramwaju mi wstyd sie zlapac..dlatego znow ja kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no widzę że coś się ożywiło:) ja tez miałam na myśli takie fotki zaraz po porodzie, tzn dziecko na brzuchu, przecinanie pępowiny...żadne miejsca intymne czy coś:) ja mam wadę wzroku więc muszę iść do okulistki żeby mi powiedziała czy mogę rodzić naturalnie, bo jeśli powie że nie to wtedy daje mi zaświadczenie o konieczności cesarskiego cięcia:) jak ktoś ma zdrowe oczy to nie ma potrzeby iść:)a po korekcie laserowej też bym poszła, tak dla własnego spokoju, bo nigdy nie wiadomo..:) z ta praca przy kompie to ja też mam zalecenie do 4h, nawet na początku sprawdzano czy nie pracuję więcej niz 4h, ale teraz sie tym nie przejmuję i jak trzeba to pracuję cały dzień przed kompem, ale u mnie jest inny problem bo zamiast normalnej pracy ciągle dostaje jakieś bzdurne rzeczy do robienie, które mnie wkurzaja, bo normalnie robi je praktykantka, kierownik boi się mi dawać nowe sprawy bo wie że i tak pójdę na l4 i właśnie tak zrobię od 1 lutego idę na L4:)chociaż nie wiem czy wytrzyman w domu to w pracy mnie trafia, a jak będę sie nudzić to pomogę mojemu m w jego firmie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa, Matko święta, to twoje własne?! Śliczne i kształt masz ładny - kupiłam tę odżywkę za Twoją radą. Też chcę takie! Moje są po prostu - fatalne, a ostatnio to szkoda gadać. A w mojej pracy zadbane dłonie i paznokcie to podstawa - ciągle są na widoku, dodatkowo pod oceną uczniów - niestety. Już się nie mogę doczekać aż moje tak będą wyglądać - bo mam też dużą płytkę i lubię jak są długie (a rzadko się to zdarza). Z posiadówce w bibliotece wróciłam. Pora na obiadek.PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa a czy może na włosy teżmasz jakieś złote lekarstwo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia 447
Dziewczyny mam pytanie: czy zażywacie jakieś witaminy dla kobiet w ciąży? Ja biore feminatal n od czasu gdy sie dowiedzialam, że jestem w ciązy czyli od 4 tygodnia. Też zawsze skarzylam sie na bardzo slabe paznokcie, lamaly sie, rozdwajaly i wogole tragiczne byly, ale od czasu gdy biore te witaminy takie mam mocne ze az mi zal je skracac co jakis czas!!! No i sadze, ze to dzieki tym witaminkom, nie tylko dobrze robia dziecku, ale i dla mnie cos zostaje. Zauwazylam nawet, ze depilacja brwi mnie strasznie boli, bo mam tak mocne cebuli, ze jak mi kosmetyczka depiluje to az mi sie lzy ciskaja do oczu!! Czy wy tez bierzecie takie witaminy, jak tak to dziwne ze macie takie problemy z paznokciami!! A jak tam z wasza cera? U mnie jest ladniejsza niż zwykle czy to tez zasluga witamin czy tylko hormonow?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia ja biorę te same witaminy co Ty i właśnie mam takie problemy. Niby to normalne że w ciąży cera ładniejsza a u mnie brzydsza. Na początku ciązy wyskakiwały mi pryszcze tak jak przy okresie. Teraz trochę lepiej, już nie wyłażą. Nie wiem od czego to zależy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mam dziś paskudny dzień, to chyba przez tą pogodę. Senna jestem, położyłam się ale spać nie mogę. I taka jakaś słaba jestem... Żurkowa ja pracuje tam gdzie peletka ma rachunek, czyli w kredyt banku. Fajnie miałyście w sumie z tą propozycją pracy przy kompie 4 h, mi nic takiego nie zapropnowano, bo w sumie ta praca tylko polega na siedzeniu przy komputerze. A pozostałe 4h co robić? Mi cera też sie ładniejsza zrobiła, czasem coś mi wyskakiwało na twarzy a teraz gładziutka jestem. Mówią że jak ma być dziewczynka to się cera nieładna robi, bo córunia zabiera mamie urodę. Może coś w tym jest. Paznokcie też mam długie, zresztą zawsze miałam(no ale i tak są krótsze niż żurkowa). Musze odejść od tego komp bo wogóle już senność mnie ogarnia, a duszno mi dzisiaj, cały dom wietrze. Miłego wieczorku życze wszystkim majowym mamuśkom pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna ja właśnie będę miała córeczkę i może dlatego taka brzydula się robię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj ale sie narobilam kolo siebie (maseczka na wlosy, na twarz chyba ze trzy, mam zrbiony pedicure i manicure, brwi)....ale lepiej sie az czuje. I jeszcze wyprasowałam. Teraz jesc bede:)) magmal: Tak takie mialam jak uzywalam tej odzywki swoje...duzo ludzi myslalo ze mam tipsy...teraz mam krotkie ale maz wlasnie jedzie do domku z ta odzwyke i zaczynam jej uzywac, takze z tej firmy wysuszaacz do lakiru jest boski bo kilka warts schnie w kilka minut. Daj znac jak efekty po niej. Czekam z niecierpliwoscia. Stosuj ja co dwa dni. Tzn co dwa dni swieza warstwa. bibi2: ojj nie, wlosy mam cienkie i szlak mnie z nimi trafia. Ale kupilam sobie maseczke na allegro ponoc dobra, tylko trzeba miec czas zeby ja uzywac. http://allegro.pl/item298246707_odzywka_maska_midollo_placenta_serical_kallos.html a tu sa o niej opinie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=14505 Klaudia 447: ja jem teraz Vitrum prenatal, wczesniej jakies inne. Jem od czerwca je a zaszlam w ciaze na poczatku sierpnia. Ja bralam dlugo rozneee witaminki przed ciaza na wlosy i paznokcie i nic nie dawalo tylo odzywka dobra. Cera moja? nie jest wcale jakas ekstra, moglaby byc lepsza. czarna: no wlasnie te 4 h dawali mi do roboty jakies jak oni to nazywali lekkie i przyjemne prace czyli jakies ukladanie pism, wpinanie do segreagtowrow, ale to byla tragednia chodzilam i marudzialm bo czas sie dluzyl i taka malo ambitna praca to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zurkowa mam z tej samej firmy tylko z proteinami mlecznymi. Taki olbrzymi słoik. A tą sobie zamówie bo jest dosyć tania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi2: taka co pachnie jak budyn?? jak tak to z tego co wiem obciaza bardziej wlosy niz ta. A zadowolna z niej jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma taki słodki zapach jakby wanilia z migdałami. Nie jestem właśnie zadowolona bo robi mi się od niej łupież. Wydaje mi się że nie mam żadnej poprawy. Ta Twoja nie jest droga więc można wypróbować. Ja płaciłam chyba 28zł. w salonie kosmetycznym. Ja mam cienkie i jeszcze na dodatek teraz w ciąży straciły połysk. Muszę przed suszeniem nakładać jedwab albo serum zeby jakoś wyglądały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a tak z innej beczki: jesteście na naszej klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×