Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kareczka

MAJ 2008- kontynuacja

Polecane posty

Bez sensu ze ją wypuścili a malutki w szpitalu. Na dodatek po cięciu i tak wczesnie wypuszczają. U nas po samym cieciu 5 dni trzeba w szpitalu siedziec. Jakis dziwny ten szpital, u nas matki wczesniaków maja zapewnione miejsce w szpiatalu tak samo długo jak ich dzieci. Jak teraz rodziłam to była nawet moja koleżanka która urodziła w 30tc i juz miesiąc siedziała w szpitalu i wyjdzie dopiero jak z malutką bedzie wszystko dobrze a to może potrawac i kolejny miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki mam nadzieje ze nie bedziecie mialy mi za zle ale na tamtym forum napisalam do mninimoni, a o to tresc wiadomosci: Hej tu Klaudia 447 z Kafeterii "Maj 2008". Zostalysmy poinformowane o tak wspanialym wydarzeniu jakim bylo urodzenie Krzysia. Wszystkie caly czas (mimo ze sie nie odzywalas) myslalysmy o tobie i trzymalysmy kciuki aby sie wam udalo. Teraz mozemy ze spokojem ci pogratulowac i zyczyc duzo zdrowka dla synka jak i rowniez dla ciebie. Pamietaj, ze myslimy o was! Buziaczki od forumowiczek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola mam do Ciebie prośbę ,powiedz mi proszę czy mogę dać dziecku 2letniemu na drogę aviomarin ,jest to jej pierwsza podróż i będzie trwała ok 24h i nie wiem jak będzie reagować.Dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EwaJ możesz ale raczej zacznij od 1/2 tabl... Są też ziołowe środki Avioplant bodajże. Ale dzieci ogólnie dobrze znoszą podróze :) Camomilla- 100 uścisków i buziaków dla Claudii !!!! ❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻❤️🌻 Klaudia super że napisałaś do Minimoni!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ... Zizusia - odezwij się , jak tam u Was sytuacja powodziowa ? U nas jest masakra, my dzięki Bogu jesteśmy bezpieczni, ale w moim domu rodzinnym nie mają już w ogóle dojazdu do domu , urwało drogę, nasza wioska na "dole" jest zalana , wczoraj przeszła taka nawałnica że lało się jak z wiadra, normalnie szok :( i cały czas leje ... Czy to się kiedykolwiek skończy ???? A u Was dziewczyny jak ? W Warszawie chyba też było nieciekawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza od poniedziałku ma znowu chorą krtań, objawia się to właściwie tylko tylko tym że ma zmieniony głos i troszkę kaszlała w nocy. W środę byliśmy u lekarza, dostała znowu Pulmeo, Zyrtek, na noc Supremin, jak by było gorzej to miałam jej podać Bactrim , i wczoraj na noc jej dałam, bo ten głos miała jeszcze gorszy. Karola , skąd się to bierze, miesiąc temu też to miała,powoduje to jakaś bakteria czy alergia? Może wtedy nie było dobrze wyleczone ? Napisz mi prosze , jak będziesz mogła, czy jak zaczęłam jej dawać ten Bactrim ( 2x 50 ml) to to Pulmeo też podawać normalnie ? Ty też się nieźle urządziłaś , wracaj szybko do zdrowia i dbaj o siebie :) Wspaniała wiadomość o Minimoni :) Oby jak najszybciej mogła cieszyć się synkiem w domu i żeby rósł zdrowo :) Ja w prawdzie jej nie znałam bo dołączyłam do Was później, ale trochę poczytałam na Kafe :) To naprawdę wspaniała kobieta, z resztą jej partner też, nie poddali się i walczyli cały czas :) Mamma - gratuluję synka, może ten "fifolek" już nie zniknie :P spóźnione ale jak najbardziej szczere życzenia urodzinowe dla naszych ostatnich dwulatków, dla Szymusia i Claudii , dużo zdrówka , radości i rodzicielskiej miłości dla Was 🌼 🌼 Camomilla - fajne zdjęcia dałaś na Nk, to pewnie z urodzin w przedszkolu? Słodko wyglądają te dzieciaczki w tych "mundurkach" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika, zapalenie krtani to albo wirus, albo refluks, albo reakcja alergiczna... Obstawiałabym bardziej te 2 pierwsze opcje... Pulmeo/Eurespal to lek p/zapalny, p/obrzękowy więc z Bactrimem możesz podawać, Przy Bactrimie nie można dawać witaminy C bo dochodzi do krystalizacji w nerkach i może je uszkodzić... Mi też się bardzo podobają te Mundurki Przedszkolne :) Slodko wyglądają, choć nieco przedszkola Koreańskie mi to przypomina :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku jakie pustki, myslałam ze sobie poczytam a tu nie ma co:( Ja dzis jeździłam za sukienką bo za tydzien chrzest i niestety nic nie kupiłam, przymierzyłam kilka ale nic mi nie odpowiadało. Wogóle z tym chrztem to same problemy, musze kupic sobie cos na tyłek, Lence jakis strój, nie wiem kogo za chrzestną bo moja siostra cos nie chętna jest, nie wiem kogo prosic, jakie zarcie szykowac...ach same na "nie wiem":( No ale zrobic musimy zeby to juz miec z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia fajnie ze napisałas do Minimoni, ja tez powiem szczerze ze o tym myslałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wspaniala wiadomosc:) doslownie sie wzruszylam !!! karola- ale cie dopadlo-zdroka zyczymy i calujemy dziewczyny... to tak, u nas powodz jako tako , nie liczac podtopien , zalanych pol, zero widokow na udane warzywa i ogolnie dupa, ale jest wiekeszy problem, te osuwiska:(:( my chodzimy i tylko gorke ogladamy, masakra, tak sie boje, niby rosna drzewa ale to jest moment, mam nadzieje ze sie nic nie stanie, dookoloa skarpy sie usuwaja, wyrwy, murki w miasatach oporowe puszczaja, zgroza, wczoraj wnocy oka nie zmruzylam, taka byla ulewa, miasto dookola zalane , grad, koniec swiata, gdzie sie nie spojrzy to kleska, a nasz rzad w najlpeszpe prowadzi kampanie, idioci, nikt nie powinien isc na te wybory, cala polska zalana, ale oni maja w dupie eryk od paru dni jest tylko na pierogach, zup nie zje, nie wiem mam nadzieje ze to chwilowe buziaki, ale jakos nie mam sily na net, cala jestem w nerwach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ cukinia już tańsza podaje wam przepis na obiad, ja osobiście uwielbiam i w sezonie raz w tygodniu to jemy. http://www.kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=15048 Dzięki za życzenia dla Szymka i dzięki Karola za przepis na tort, wyszedł super, zamiast orzechów użyłam nutelli wiśniowej produkcji mojej mamy. Wszyscy byli w szoku że sama zrobiłam tort i to taki dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola- dziękuje ślicznie za odpowiedź :) ja obstawiam raczej wirus , ale nigdy nic nie wiadomo . Gusika- widzę że imię dla synusia wybrane :) bardzo mi się podoba , chodź ostatnio zaczyna być modne, bo już znam 3 Miłoszów :P ale tak to jest z tymi imionami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guska, super ze wyszedł :) Po urodzinach Szymusia i Claudii, to chyba już wszystkie maluchy są po 2-urodzinkach :) Zizusia- dobrze, że u was w miarę stabilnie ... Co do kampanii... to chyba nie ma większego znaczenia i wpływu na pogodę... Ja myślę, że im szybciej wybierzemy Prezydenta tym lepiej, bo skończy się ta szopka i wreszcie zaczną coś robić ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika jaka ty spostrzegawcza, ja nawet nie zauważyłam nowej stopki ale imie tez mi sie podoba:) Zizusia no ja myslałam ze tych co pozalewało to tragedia ale jak patrze jak domy sie zawalaja jeden po drugim to normalnie szok!!! Oby was to nie spotkało. Nie wiem jak ci ludzie co potracili dosłownie wszystko dojdą do siebie. No ja sobie tego nie wyobrażam, uciekac w środku nocy bo dom sie wali. Współczuje tym ludziom bardzo i mam nadzieje ze rzad nasz nie zostawi ich bez pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze ze jest na forum temat odnośnie fotelików w samochodzie i tak mnie naszło na pytanie czy można wozić dziecko na przednim siedzeniu. orientujecie sie może bo jak połozymy 2 foteliki na tyle to jak chce usiąść obok małej to juz troche ciasno sie robi, jak blisko to jeszcze ale mysle co to bedzie jak pojedziemy nad morze. Ja do tej pory zawsze z tyłu woziłam bo myslałam ze z przodu nie wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna- nie wiem jak to jest z naszymi dzieciakami , ale Lenkę możesz wozić z przodu jeśli nie masz poduszki powietrznej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kika własnie wytężyłam swoją głowe i poszukałam w necie ze można wozic z przodu i sie troche zdziwiałam bo byłam przekonana że nie wolno. I tych malutkich i tych wiekszych można byle by nie było poduszki. Ale dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie że imię wam się podoba, a co do stopki to ja sama się nie kapnęłam że o mnie piszecie bo ją zmieniłam parę dni temu i teraz nawet nie zauważyłam. Jeszcze nie mamy pewności tak na 100% ale chyba już Miłosz zostanie. Pochwaliłabym się moim tortowym dziełem ale nie wiem jak a na NK nie chce zamieszczać, no i dziś nagraliśmy młodego na rowerku więc też bym mogła pokazać tylko nie wiem jak. Może coś doradzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola kampania na pogode nie, ale pogoda na kampanie tak.....no kto z tych zalanych terenow itp, pojdzie glosowac? watpie czy kogos to obejdzie, nie wiem ja bym nie poszla jakby mnie taka tragedia spotkala, wiec roznie moze byc, powinni to przesunac, kto ma do tego glowe a jak jak widze tego komorowskiego to mi noz sie w kieszeni otwiera, ja nie glosuje nigdy i mam sw spokoj, ani to nic nie zmieni ani nic, w tyle to mam kurcze, ale mi maly pyskacz rosnie:) jak sie kloci, a jak skarzy np na m,nie do taty, na bacie do mnie , idzie sie posikac ze smiechu, dzis bylismy na obiedzie w knajpie, a po drodze kupilismy mu ciezarowke z laweta z autami, to o dziecku sie nie wie, nawet spal z tym autem :) ciekawe co u haris no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zizusia a ja mam wrażenie że to "panowie' z wielkich miast nie pójdą do urn, a Ci biedni, co potracili domy, gospodarstwa pójdą gremialnie - tyle, że zagłosują na tego co więcej obiecywał.... z terminem wyborów jest ciężko dogodzić... szczególnie, że jak nie teraz to w szczycie wakacji, więc frekwencja jeszcze gorsza będzie... Przynajmniej w świetle tego co się teraz stało- obie tragedie, kampania nie może być chamska i nieczysta- jedyny plus tego wszystkiego... A tragedie w naszym kraju powodują zrywy patriotyczne, więc wbrew temu co rozsądne- frekwencja może być zadziwiająca Ja chcę by już było po wyborach, bo drażni mnie skrzywiona mina 'osieroconego bliźniaka' :( i ciągłe gadanie o jednym... Czarna, a dzieci same nie mogą jeździć z tyłu???? Miejsce pasażera z przodu to chyba najniebezpieczniejsze miejsce w aucie, bo kierowca w trakcie wypadku odruchowo chroni siebie.... U nas dzieci jeżdzą razem w drugim rzędzie, a my z przodu ... Mam łatwiej, bo jakby co to mogę Lusia przesadzić do 3-go rzędu :P i usiąść koło niego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz wozić dziecko w foteliku z przodu nawet jak masz poduszkę, ale pod warunkiem, że jest wyłączana (w nowych wozach jest taka opcja), u nas też z wożeniem nie ma kłopotu, bo oba wielkie:-) Z przodu jednak wozić bym nie chciała, bo dziecko mimochodem rozprasza kierowcę...nawet najlepszego:-) U nas nareszcie pogoda czerwcowa:-) Więc zaraz ewakuujemy się na plac zabaw)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda chyba dopisuje... bo pustki tu okropne... Kupiłam właśnie rowerek biegowy drewniany, może nie najpiękniejszy, ale doszłam do wniosku, że jedyny jaki będzie na małego dobry na wysokość i do tego leciutki... muszę tylko go troszkę stuningować i będzie ok :) Mam nadzieję że małemu się spodoba :) U nas dziś piękny słoneczny dzień :) Chyba zaraz na działkę i na cmentarz do dziadka pojedziemy... Potem mamy na rynku imprezkę "You can Dance", więc zapewne się wybierzemy :) Jak znam życie Mati stwierdzi że koniecznie musi się na taniec współczesny lub Hip-hop zapisać :P :P :P Na razie ma egzamin na bialy pas na judo... trza się pouczyć :P Zizusia, mój też pyskuje :P No i jak coś nabroi i pytam kto to zrobił- to słysze z jego ust "NIE JA!!!" :) Albo "NENE"- czyt Mateusz :P Naet jak zapytam kto się sikał w pieluchę :P :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola na pewno mu się spodoba, my byliśmy już dziś na rynku u nas, trwa akcja motocykliści dla białaczki, młody zachwycony bo pełno motorów, no i wszyscy nim zachwyceni że taki mały i tak na rowerku śmiga, porobili mu zdjęcia i ponagrywali (powinnam jakieś opłaty wprowadzić), teraz śpi - dobre 2 godziny jazdy zrobiły swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola ja ogolnie tez wole jak dzieci sa z tylu jednak jak bedziemy jechac daleko to wole miec mala na oku a z tylu z dwoma fotelikami ciezko sie zmiescic. Ale zobaczymy moze jakos to opanujemy. To Karola moze cie w tv dzisiaj zobaczymy na tym YCD. A Kuba ktory wygral program jest kuzynem mojego meza. Bardzo lubie ten program i sama z checia bym sie przeszla poogladac. My dzis chyba grila zrobimy bo brat ma w odwiedziny przyjechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×